SZTÁRVILÁG
A Rovatból

Megszólalt Woody Allen felesége: megvédte férjét, és szerinte Mia Farrow kegyetlen, szívtelen, nemtörődöm anya volt

Évtizedes hallgatását törte meg Soon-Yi Previn, Mia Farrow fogadott lánya.


A 47 éves, koreai származású hölgy a New York Magazine Vulture mellékletének adott interjúban nem csupán férjét vette védelmébe az ellene és örökbe fogadott lánya, Dylan elleni állítólagos erőszak ügyében, hanem nevelőanyjáról, Mia Farrow-ról, Allen korábbi élettársáról is alaposan leszedte a keresztvizet.

Soon-Yi és az amerikai író-rendező viszonya 26 évvel ezelőtt kezdődött, amikor Allen még Farrow-val élt együtt. Korábban soha nem nyilatkozott múltjukról. Most Dylan újra előhozott vádjai miatt döntött a megszólalás mellett. A beszélgetést Daphne Merkin újságírónő dolgozta fel, aki cikkében Allen és Soon-Yi mellett foglal állást, és nem is tagadja, hogy Woodyval negyven éve jó barátok.

A kislányt a színésznő 1978-ban adoptálta. Az akkor ötéves Soon-Yit az utcáról szedték fel. Farrow azt kérte tőle, hogy mondja magnóra, hogy egy koreai prostituált lánya, és hogy az anyja verte őt. Ő azonban erre nem volt hajlandó. Már az első fürdetése is durvára sikerült, Mia egyszerűen beledobta őt a vízbe. Később az is sokkot okozott neki, hogy minden empátia nélkül akarta beleszoktatni őt egy idegen ország életébe és annak nyelvébe. „Fakockákra írt betűkkel akarta nekem megtanítani az ABC-t. Ha nem feleltem helyesen, hozzám vágta őket. Hogy lehet tanulni ilyen nyomás alatt?” Egyébként is gyakran verte őt, pofozta, vagy hajkeféjével fenekelte el. Amikor Allen randevúzni kezdett Farrow-val, kezdetben gyűlölte őt, mert nem tudta elképzelni, hogy egy ilyen gonosz nőt hogyan lehet szeretni, és azt hitte róla, hogy ő is olyan. Aztán meg azért gyűlölte, mert a férfi megállapította, hogy a kislány „rendellenesen félénk”, és pszichiáterhez akarta küldeni.

Previn szerint Mia elhanyagolta anyai teendőit, hogy amikor ő összejött Woody-val, semmi más nem vezérelte, csak a bosszúállás. A színésznő, aki Allen több filmjének is főszereplője volt, 1992-ben fedezte fel a lányról készült meztelen Polaroid-fotókat a rendező otthonában. Merkin még azt is felidézi, hogy Farrow egy olyan Valentin-napi üdvözletet küldött élettársának, amelyen egy családi fotót helyezett el egy virágokkal díszített szíven, és a virág tövisei átszúrták a gyerekek szívét, saját szívébe pedig a képen egy valódi kést döfött.

Allen és Farrow, akkoriban három gyermeket neveltek: az örökbe fogadott Dylant és Mosest, valamint közös gyermeküket, az azóta neves újságíróvá vált Ronant. Miának volt az előző, André Prévin karmesterrel kötött házasságából három saját gyermeke, valamint két örökbe fogadott, akik közül az egyik Soon-Yi volt.

„Mia kiszámíthatatlan volt. Megértem, hogy dühös lett, minden oka megvolt rá. De olyan volt, mint egy örvény, ami magával ránt mindent” – mondta Soon-Yi.

A Dylannel szembeni erőszak állítólag ugyanezen év augusztusában történt. Az ügyet kivizsgálták, és nem találták bizonyítottnak a vádat, a vizsgálóbíró azonban eltiltotta Allent a gyermek felügyeletétől, sőt, még a láthatási jogtól is. Később a New York-i állami gyermekvédelmi hatóságok egy második vizsgálatot is végrehajtottak, de bizonyítékot az erőszakra vagy a bántalmazásra ezúttal sem találtak. Az elmúlt hónapokban a #MeToo kampány ismét felszínre hozta esetét.

Soon-Yi és Woody szerelme akkor kezdett el bimbózni, amikor a lány 11.osztályos lett, és elkezdett nevelőapjával a New York Knicks kosárlabda-meccseire járni. A rendező azonban csak akkor fedte fel igazi érzelmeit, amikor a molesztálás-ügy miatt 1992 augusztusában sajtókonferenciát tartott.

A cikkben maga Allen is megszólalt: „Pária vagyok. Az emberek azt gondolják tólam, hogy Soon-Yi apja vagyok, aki megerőszakolta, majd feleségül vette kiskorú, fejlődésben visszamaradt lányát”.

Ugyancsak nyilatkozott a pszichológussá lett Moses Previn, aki szerint Farrow nevelési stílusára jellemző volt, hogy csak azt tehették, amit nevelőanyjuk akart, hogy az „örökbefogadás mézeshetei után hamar lehullt a fátyol.”

Dylan Farrow viszont dühödten válaszolt a cikkre, amely szerint tele van szándékos hamisításokkal, és ismét azt állította, hogy Allen molesztálta őt annak idején.

A lányt különösen a cikk szerzőjének egyoldalú elfogultsága háborította fel, amellyel kétségbe vonta az áldozat szavahihetőségét.

Dylan mellé állt Ronan is. „Mindent Mia Farrow-nak köszönhetek, az odaadó anyának, aki pokolra ment a családjáért, miközben szeretetteli otthont teremtett nekünk. De ez sosem állította meg Woody Allent és szövetségeseit, hogy kitaláljanak történeteket anyám megalázására, hogy eltereljék a figyelmet a nővérem elleni erőszakról” - írta, külön kárhoztatva a New York Magazine-t, hogy partner lett a tények meghamisításában és hogy nem közölték Dylan válaszát. „Az erőszak túlélői ennél többet érdemelnek” - idézte a a Daily Mail .

.

.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Molnár Áron reagált Várkonyi Andrea üzenetére: Andi, csak egy nadrágod egymillió forintba került
„Andi, annyira aranyos vagy. Nem. Mi segítünk nektek. Mi, adófizetők. Ha ti adakoztok is, azt a mi befizetett adónkból teszitek” - fogalmazott a színész.


Paródiavideóval reagált Molnár Áron Várkonyi Andrea fanyalgóknak címzett üzenetére. Mészáros Lőrinc felesége egy jótékonykodás nyomán osztotta meg gondolatait a világról, egyúttal pedig a fanyalgóknak azt üzente: szerinte azt kéne meglátniuk, hogy ők legalább segítenek, és ebbe nem belekötni kellene, hanem egy köszönömöt mondani.

Molnár Áron videóját azzal kezdte, amit Várkonyi mondott, hogy a világ kifordult magából.

„Amúgy ezt én is észrevettem. Folyamatosan adósítja el a kormány a magyarokat, az EU legszegényebb országává váltunk, kábé lehetetlen egy lakást venni, és ti pedig soha nem látott ütemben gazdagodtok. Ugye például nemrég egymilliárdos osztalékot vettél ki a cégedből. Egymilliárd? Hú! Erre gondoltál, ugye?”

- fogalmazott a színész.

Áron ezután bevágta Várkonyi megjegyzését a fókusz elvesztéséről.

„Igen. Teljesen. Igazad van. A miniszterelnök egy szuverén, megtámadott ország, Ukrajna ellen kampányol, miközben csak az elmúlt két napban leállt a teljes baleseti sebészeti ellátás a János kórházban, és egy 72 éves utas fejére zuhant egy leszakadt lámpa az InterCityn. Én úgy örülök, hogy te is kivagy ezektől”

- mondta a színész, aki ezután Várkonyi fanyalgós üzenetére is reagált.

„Andi, annyira aranyos vagy. Nem. Mi segítünk nektek. Mi, adófizetők. Ha ti adakoztok is, azt a mi befizetett adónkból teszitek. És nem az a baj, hogy gazdagok vagytok, hanem az, hogy a mi pénzünkből. Nem a tehetségeteknek, nem a szorgalmatoknak köszönhetitek a vagyonotokat, hanem egyedül annak, hogy Mészáros Lőrinc Orbán Viktor jó barátja, pont. Nincs az országban versenyhelyzet, minden pályázaton ti nyertek, mindent túláraztok, és aztán pedig szar munkát végeztek. Dupla, tripla annyi pénzből, dupla, tripla annyi idő alatt. És ez bassza szét a gazdaságunkat. A nem versenyalapú, hanem kézi vezérlésű gazdaság. Egy normális versenyhelyzetben már rég milliárdos kötbéreket kellene fizetnetek, és felszámolnák az összes cégeteket. De amíg a NER létezik, ti is szabadon garázdálkodhattok” - fogalmazott.

„Te mikor segítettél, amikor Iványi Gáboréknak felszámolták az iskoláikat és óvodáikat? Dehogy mindegy, Andi! Mármint nektek mindegy. Nekünk nem. Mert hogy mi fizetjük a TB-t, de az egészségügy romokban. Ti viszont magánkórházakba jártok és magánkórházakat vásároltok. Mi a MÁV-val utazunk, ami ugye napról napra lerohadt, ti magánhelikopterrel és magánrepülővel utaztok. Mi nem tudunk elmenni nyaralni, mert spórolunk, de ti milliárdos jachtokon nyaraltok. Andi, csak egy nadrágod egymillió forintba került”

- folytatta Várkonyi azon mondatára reagálva, miszerint „a lehetősége, hogy segítsen, mindenkinek megvan a saját körülményeihez és adottságaihoz mérten, legyen az ezer forint vagy egymillió, teljesen mindegy”.

Molnár Áron ezután hosszasan köszönetet mondott mindenkinek, aki szerinte „muníciót ad az ellenállásnak”, mert naponta emlékezteti arra, „mi ellen harcolunk”, és milyen felemelő lesz a rendszerváltás.

A paródiavideó végén pedig előbb szívet villantott, majd középső ujját mutatta a kamerába, és hozzátette: „neki is jár”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„Jobb ha tőlem tudjátok” – Karácsony Gergely megelőzte a „leleplezést”, elárulta, hogy mi történt vele
A főpolgármester egy fotót is mutatott arról, hogy hol van. A kommentelők pedig most sem fogták vissza magukat.


Karácsony Gergely a közösségi oldalán jelentette be, hogy a következő napokban nem lesz elérhető. Azt is elárulta, hogy miért. Azt írta:

"Jobb ha tőlem tudjátok, mint a lakájmédia 'leleplezéséből': kivettem pár nap szabadságot."

A bejegyzésére máris többezer hozzászólás érkezett, vannak köztük kedvesek, sőt viccesek is:

"Gondolom nem gyalog"

"Még mindig jobb, mint Szandika csomagtartójában... Jó pihenést!"

"Erre van pénze a Fővárosnak, mondják majd az okosok."

"Jó pihenést. Nagyon iroda színe van."

"Jó nyaralást Apu!"


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Nekiment Azahriah-nak a Tények, Gönczi Gábor a nyilvános WC-s videót is felemlegette
A Tények az énekes véleményére reagálva azt emlegette, hogy a fiatalok körében népszerű előadót - szerintük - „egy botrányos, nyilvános vécés videó kapcsán ismerte meg az ország”.


Mi is írtunk róla, hogy Azahriah kemény szavakkal írt a Fidesz szavazókról. Egy fotóhoz azt írta: „Gyönyörűen süt a Nap, mert ő is tudja, hogy már csak az igazán szektás, értelmileg és mentálisan is visszamaradott véglények maradtak, mint Fidesz-szavazók”.

Az énekes posztjára Németh Balázs is reagált. A Fidesz-frakció szóvivője szerint: "Szerencsére túltolják a bringát a srácok! Marha nagy pofára esés lesz a vége ‘26-ban”.

Az üggyel a keddi Tények is foglalkozott. A műsorvezető, Gönczi Gábor arról beszélt, hogy

"a Fidesz szavazóit sértegette a fiatal énekes, akit korábban egy botrányos, nyilvános vécés videó kapcsán ismert meg az ország. A fiatalok körében népszerű előadó mentálisan visszamaradottnak nevezte a Fidesz szavazóit".

A beszámolóban ezt követően arról beszéltek, hogy Azahriah korábban egy koncerten egy nyilvános vécé mögött "intim kapcsolatba került" egy rajongójával. Az énekes szerintük a botrányos felvétel miatt lett ismert. Majd bejátszottak egy régebbi felvételt, ahogy az énekes beszámolt arról, mi történt a koncerten.

VIDEÓ: A Tények beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Sidi a Tankcsapdából kilépésről: Leginkább Fejes Tamással romlott meg a kapcsolatom
A gitáros szerint a zenei és emberi nézeteltérések miatt már régóta húzódott a feszültség. A zenekarból történő távozását végül ő maga kezdeményezte.


Sidlovics Gábor, a Tankcsapda korábbi gitárosa márciusban jelentette be, hogy 13 év után elbúcsúzik a zenekartól. Akkor még nem árult el részleteket, most viszont az Abaházi presszó című műsorban őszintén mesélt a döntés hátteréről, vette észre a Bors.

Mint mondta, nem kirúgták, ő maga állt fel. „Nem rúgtak ki, saját döntésem volt, én álltam fel január végén, hogy nekem ennyi volt, szeretnék elmenni” – idézi a beszélgetést a lap. A Tankcsapdával megegyeztek, hogy májusban a Budapest Parkban lesz a búcsúkoncertje.

Sidi úgy fogalmazott, hogy a zenekar elmúlt két éve leginkább próbálkozással telt, de nem sikerült rendezni a kapcsolatokat. „A beszélgetés akkor egyébként úgy indult, hogy rakjuk helyre a dolgokat, de nálunk ez a Tankcsapdában sose volt egyszerű. De nem árulok el nagy titkot, ha elárulom, hogy a zenekar elmúlt két éve kicsit azzal telt, hogy megpróbáltuk helyre rakni a dolgokat, de nem sikerült.”

A gitáros szerint sok volt a feszültség a zenekaron belül. Mindhárman erős karakterek voltak, és idővel olyan ellentétek alakultak ki, amiket már nem tudtak áthidalni. Elmondása szerint ő és Lukács László is reménykedtek, hogy sikerül megoldani a problémákat, de egyre világosabbá vált, hogy teljesen másként látják a dolgokat.

A zenei különbségek mellett személyes okok is közrejátszottak. Sidi szerint ezek inkább etikai kérdések voltak.

Úgy érzi, leginkább ő változott meg, és eljött egy pont, amikor már nem tudott tovább úgy maradni, hogy nem hisz abban, amit csinálnak.

Már négy éve nem érezte jól magát az együttesben, de csak most szánta el magát a váltásra. Úgy fogalmazott, inkább választja a lelki békét, mint a biztos anyagi hátteret. „Mert a saját szemüvegemen keresztül nézve én jobban szeretek nyugodtan aludni, meg reggel tükörbe nézni, mint hogy legyen egy jó fizum.”

Nem tartja magát túl idősnek ahhoz, hogy újrakezdjen valamit, és fontosnak tartja, hogy önmaga szemében tisztán tudott maradni. A Tankcsapdával töltött évekre hálával gondol vissza, még ha nem is mindegyikre egyformán. „Én nagyon nagy hálával nézek vissza erre a 13 évre, vagy inkább 9-re… Mert az én életemben a Tankcsapda egy nagyon fontos dolog, szeretettel fogok mindig rá gondolni, rengeteget kaptam tőle!”

Azt is elárulta, hogy leginkább Fejes Tamással romlott meg a viszonya.

Kiemelte, hogy neki köszönheti, hogy anno bekerült a zenekarba. „Mi évekig nagyon jóban voltunk, amikor például nálunk otthon zűr volt és el kellett jönnöm, akkor felajánlotta, hogy költözzek be hozzájuk a felső szintre. Én ezeket soha nem felejtem el!”

Sidlovics Gábor utoljára május 2-án állt színpadra a Tankcsapdával a Budapest Parkban. A zenekar azóta tíz gitárost nevezett meg, akik közül bárki lehet az új tag. Az is kiderült, hogy a következő albumon mind a tízen szerepelnek majd, de hogy hosszú távon ki lesz ott Lukács László és Fejes Tamás mellett, arról egyelőre nincs információ.


Link másolása
KÖVESS MINKET: