FELFEDEZŐ

6 milliót kap, aki végigcsinálja, de még senkinek sem sikerült: ez a világ legdurvább szabadulószobája

A McKamey Manor sokak szerint nem is szabadulószoba, sokkal inkább egy kínzókamra. Most petíció indult a bezáratásáért.

Link másolása

Már több mint 60 ezren írták alá azt az online petíciót, amit a McKamey Manor bezáratása miatt indított egy felhasználó, olvasható a The Sun cikkében.

A petíciót elindító férfi szerint a McKamey Manor játékosai közül sokaknak psuzichiátria kezelésre, másoknak pedig szakorvosi ellátásra volt szüksége a játék után. Frankie Towery úgy véli, hogy ez valójában nem is egy szabadulószoba, hanem egy elátkozott házba csomagolt kínzókamra. Ráadásul rögtön kettő.

Ugyanis nemcsak San Diegóban, hanem már Alabamában is van egy ilyen létesítmény, a brutális horrortúra pedig elképesztően népszerű:

az egész évben üzemelő szabadulószobának 24 ezer főt számláló várólistája van.

A McKamey Manorba pedig csak azok juthatnak be, akik tökéletes állapotban vannak, nemcsak testileg, hanem szellemileg is. A jelentkezőknek orvosi és sportorvosi igazolást is be kell mutatniuk, igazolni kell a mentális épséget, a kezdés napján drogteszten kell részt venni, és egy 40 oldalas nyilatkozatban kell hozzájárulni mindenhez, ami az összesen 8-10 órás (!!!) próbatétel alatt történik velük.

A kegyetlen szabadulószobában pedig tényleg bármi megeshet. Minden próbálkozóról külön felvétel készül, amit a saját YouTube-csatornájára tölt fel a McKamey Manor, ezeknek a sokszor 1,5-2 órás videóknak már a gyors átpörgetése is emberfeletti önuralmat kíván, nemhogy a végignézése.

Nem túlzás azt állítani, hogy nincs tabu: a játékban részt vevőkkel ismeretlen dolgokat etetnek meg, csúszómászókat helyeznek a testükre, intenzív hang és fényhatásoknak teszik ki őket, vagy a hajuknál fogva lógatják őket egy többméteres lyuk felett. Gyakran megkötözik, ütik és egyéb más módokon kínozzák a résztvevőket, akik közül még senki nem tudta végigcsinálni a döbbenetes próbatételeket.

Ezeket egyébként teljesen személyre szabják. A játék megkezdése előtt a cég munkatársai hosszasan elbeszélgetnek a nevezőkkel, feltérképezik minden félelmüket, amikkel jó eséllyel a szembe is kell nézniük majd a szabadulószobában töltött idő alatt. Erre utal a videókban is gyakran elhangzó mondat:

"You really don't want to do this. (Tényleg nem akarod ezt megtenni.)"

Az alapító Russ McKamey külön büszke arra, hogy a Desolation (Pusztaság) névre keresztelt legújabb játékot még senki nem csinálta végig. Ha valakinek ez mégis sikerülne, 20 ezer dollár (átszámítva közel 6 millió forint) üti a markát. Ez már csak azért is jó üzletnek tűnik, mert a McKamey Manor játékaiban nem pénzért, hanem egy zsák kutyakajáért lehet benevezni - ezt az alapító kedvencei fogyasztják el.

Aki esetleg még ezek után sem tudja elképzelni, milyen lehet ez az egész, és miért akarják a lehető leggyorsabban bezáratni mindkét McKamey Manort, azoknak itt van az egyik legtöbbször elindított videó. De tényleg csak azok nézzenek bele, akik mindenre fel vannak készülve. Mi szóltunk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Vérfoltok, összetört autók, sérültek – hajtóvadászatban fogták el a Buckingham-palota elszabadult lovait
Az elszabadult lovak a brit hadsereg egyik legrangosabb ezredéhez tartoznak, amiknek fontos szerepe van állami és közfeladatok ellátásában.

Link másolása

Szerda reggel lovak szabadultak el a londoni Buckingham-palota környékéről – írja a 444. A hatóságok állítása szerint a lovak a brit hadsereg egyik legrangosabb ezredéhez tartoznak, és olyan állami, valamint közfeladatok ellátásában vesznek részt, akár például a koronázás.

A rendőrség és a hadsereg a délelőtt folyamán együttes erővel kutatták fel a lovakat,

amik teljes felszerelésben okoztak károkat a brit fővárosban. Több balesetet is okoztak az elszabadult állatok, egy autó szélvédőjét betörték, legalább négy ember pedig megsérült.

A hatóság közleménye szerint mostanra az összes lovat befogták: kettőt a Limehouse-nál található autópályán. Az egyik lovon súlyos sérülés nyomait fedezték fel, de az összes hátas állatorvosi ellátásban részesül.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

FELFEDEZŐ
A Rovatból
300 ezer egy éjszaka Mészáros Lőrinc borászának szállodájában, amelyet egy francia kastélyból csinált
Kalocsai László három évvel ezelőtt vette meg a bordeaux-i birtokot. 5-6 milliárd forintot költhetett el az ingatlan átalakítására.

Link másolása

A jelek szerint szálloda nyílt Mészáros Lőrinc borászának bordeaux-i birtokán, írja a 444. A Chateau de Clotte egykoron Castillon herceg tulajdona volt, története a XIII. századig nyúlik vissza.

Kalocsai László még három évvel ezelőtt alapított Franciaországban céget, és megvásárolt egy neves, díjnyertes borokat készítő bordeaux-i szőlőbirtokot. A XVIII. században létrehozott Chateau de Clotte vételára és finanszírozása nem volt ismert, de a szomszédos chateau tulajdonosa szerint korábban hatmillió euróért (akkori árfolyamon több mint kétmilliárd forintért) árulták a szőlőbirtokot. A csaknem 50 parcellát magába foglaló területhez pince és műemlék jellegű épületek is tartoznak.

A francia cégnyilvántartás szerint Kalocsai László tavaly egy újabb céget hozott létre Winemajor Receptif néven, írta meg elsőként a 24.hu. Ebben azonban már nem ő volt az egyedüli tulajdonos, mint a szőlőbirtokot megvásárló Winemajor SAS-ben; 50 százalékban társtulajdonosa lett a tokaji borász, Bai Edit. Ők ketten már jó ideje együttműködnek, hiszen közösen birtokolják a Winemajor Hungary Kft.-t is.

A birtokon elvégzett munkálatokban tervezőként részt vett a Tuoton Architect építésziroda, a projekten dolgozó Alliance Duplan főként épületgépészettel, napelemekkel foglalkozó cég, kivitelezőként pedig a lap megtalálta a Dune Construction építőipari céget is. Utóbbi két társaság a honlapján nemcsak a referenciák között tünteti fel a Chateau de Clotte-t, hanem a projekt költségét is szerepelteti.

Az Alliance Duplan adók nélkül 8,5 millió eurós beruházásról ír, ami az elmúlt évek átlagos euró árfolyamát tekintve 3,2-3,3 milliárd forintot jelent. A Dune Construction a borközpont felújításán és a szobák kialakításán dolgozott, a projekt értékeként pedig 856 ezer eurót tüntetett fel adók nélkül, ami átszámítva 320-330 millió forint.

Vagyis a nagyjából kétmilliárd forintos vételárral együtt feltételezhetően 5-6 milliárd közötti összeget biztosan elkölthetett Kalocsai László cége a szőlőbirtokra, miközben céges érdekeltségeinek bevétele és profitja alapján nem látható, hogy honnan volt tőkéje egy ilyen volumenű beruházásra.

A Chateau de Clotte már a Booking.com-on is elérhető, így bárki foglalhat szállást a birtokra. Az erkélyes junior lakosztályban 289 ezer forintba kerül egy éjszaka két főre (az árban benne van a reggeli is), míg a hagyományos lakosztályban 314 ezer forintot kell fizetni. Ugyanez a főszezonban, júliusban 324, illetve 362 ezer forintba kerül.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Orbán Viktor 3 év után lecserélte profilképét, mutatjuk, mire
A magyar kormányfő legutóbb 2021. december 23-án változtatta meg a profilképét a Facebookon.

Link másolása

Lecserélte a profilképét a Facebookon Orbán Viktor csütörtökön. A magyar kormányfőnek ezentúl ez a képe lesz a közösségi-oldalán:

Orbán legutóbb 2021. december 23-án cserélt profilképet a Facebookon.

via 24.hu

Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Brutális, 53 milliós telefonszámlát kapott a svájci vakáció után egy floridai férfi
A 71 éves férfi ellátogatott abba a svájci városba, ahol felnőtt. Könnyen elképzelhető, hogy a világ legdrágább nyaralós képeit küldte haza az ismerőseinek.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 18.


Link másolása

143 ezer dolláros, vagyis közel 53 millió forintos telefonszámlát kapott egy floridai férfi, miután hazatért háromhetes európai vakációjáról, írja a Unilad. Rene Remund eredetileg Svájcból származik, ezért feleségével együtt úgy döntöttek, hogy felkeresik az a várost, ahol felnőtt.

Az utazás előtt a férfi elment a T-Mobile-hoz, ahol azt mondták neki, hogy minden rendben, biztosítva van - jelentsen ez bármit -, és kapcsolódjanak ki nyugodtan. A nyaralás ezek után pompásan sikerült, sok fotót készítettek a csodás helyeken, ahol jártak, csakhogy a képeket átküldték ismerőseiknek is. Ennek pedig utólag borsos ára lett.

A férfi az utazás alatt 9,5 gigabájtnyi adatot használt el, ami nem több, mint az átlagos havi adatforgalma, csakhogy a 71 éves férfi és 65 éves felesége mindezt roamingozva érték el, amire extra díjat számolt fel a szolgáltató. Remund nem hitt a szemének, amikor kézhez kapta a következő telefonszámlát.

Azonnal hívta a T-Mobile-t, hogy hátha valami tévedés történt, de kiderült, hogy semmit nem írtak el, a számla tökéletes. A férfi ezután ügyvédet fogadott, és még a telekommunikációs cég igazgatójának is írt levelet az ügyben, de választ egyelőre nem kapott.

Az ügyvéd végül eljuttatta a számlát és Remund történetét egy helyi lapnak, amire reagált a távközlési cég is. A válasz alapján úgy tűnik, hogy talán elengedik a férfi tartozását.

A T-Mobile felhívta a figyelmet arra, hogy utazás előtt mindenki ellenőrizze a mobiltelefonos csomagját, különös tekintettel a régi előfizetőkre, akiknek a díjcsomagja nem biztos, hogy tartalmazza a nemzetközi roaming adatforgalomra vonatkozó kitételeket. Ezen felül azt is javasolják, hogy amikor csak lehet az emberek használjanak egyszerre repülőgép-üzemmódot és wifit, amivel biztosan elkerülhetik a helyenként rendkívül drága mobilos adatforgalmat.

A férfi történetéről az ABC is beszámolt.


Link másolása
KÖVESS MINKET: