KULT
A Rovatból

Mark Wahlberg épp kicsinálja a karrierjét – Az Énidő pofátlan poénokkal próbálkozik

Jaj nekünk, ha azon kéne kacagnunk, hogy egy elütött teknősnek az orrán keresztül próbálnak mesterséges légzést adni… Kritika.

Link másolása

John Hamburg író-rendező neve eddig sem jelentett garanciát a színvonalas komédiára, eddigi karrierjében a legjobb esetben is egyszer nézhető filmjei voltak, a Széf fiúk (1998), a Derült égből Polly (2004), a Spancserek (2009) és a Miért pont ő? (2016) legalábbis nem a szórakoztatás magasiskolái voltak. Forgatókönyvíróként legalább az Apádra ütök (2000) és a Zoolander, a trendkívüli (2001) sikeréhez hozzá tudott tenni, ám Hamburg sajnos nem az Énidővel kerül majd az elismert vígjátékdirektorok klubjába.

Lássuk a sztorit! Adott két jó barát, a fékezhetetlen, bulizós, pörgős, extrém kihívásokat kereső Huck (Mark Wahlberg) és a nála jóval visszafogottabb, két lábbal a földön járó, és szerencsétlenségeket folyton bevonzó Sonny (Kevin Hart). Igazából nem is értjük, miért ilyen jó haver két ennyire ellentétes személyiségű ember, de ezen túl kell lépnünk! A negyvenes éveikbe lépve Sonny immár kétgyermekes apuka, és modern házasságban él a nejével, Mayával (Regina Hall).

Ez azt jelenti, hogy a családban az elismert építész Maya a kenyérkereső, Sonny pedig háztartást vezet, gyerekeket nevel, és ő a srácok iskolájában a szülői munkaközösség elnöke.

Az asszony azonban, miután rádöbben, hogy alig van kapcsolata a csemetéivel, úgy dönt, elviszi őket egy hétre a szüleihez, hogy közelebb kerüljenek egymáshoz, Sonnynak pedig „kimenőt” ad, hadd foglalkozzon egy hétig csak saját magával, kijár neki a pihi. Sonny persze nem képtelen normálisan elütni az időt, s bár először nagyon nem akaródzik neki, végül elfogadja a továbbra is a féktelen bulizásairól nevezetes Huck szülinapi meghívását. A kissé elvaduló sivatagi buli és az azt követő fura események azonban pokollá teszik Sonny énidejét…

Az Énidő forgatókönyve kicsit olyan, mintha az alkotók a forgatáson imprózták volna az egészet.

Huck külön bejáratú, Ozorára hajazó, sivatagi szülinapi fesztiválja még ad egyfajta hangulatot, és valamennyire működő poénokkal is szolgál (na azért nem sokkal), például a pumatámadás kellően abszurd, később azonban hőseink véletlenszerűen vergődnek ide-oda, és csinálnak ezt-azt (az egyik pillanatban bosszút állnak a Mayára nyomuló gazdag ügyfélen, a másikban az általuk elütött teknőst mentik, a harmadikban hirtelen bulit szerveznek az énekes Seallel Sonny házába), átmenet azonban e szcénák között nuku. Nagyjából egy-két nap alatt lezavarják mindezt, a néző pedig csak értetlenül kapkodja a fejét közben.

Következetességet tehát ne keressünk az Énidőben, inkább amolyan káoszba fulladó bulifilm ez, amiben a szereplők egyik hülyeséget művelik a másik után, amelyek levét természetesen a folyton szájmenéses Kevin Hart issza meg, mindig az ő hátán csattan az ostor. Ez pedig gyorsan fárasztóvá válik, mivel sajnos a poénok sem olyan ütősek, hogy feledtessék velünk a cselekmény kuszaságát.

A hányós, teknőskakis, teknőstaknyos viccelődés legalábbis nem épp a kifinomult humor csimborasszója, inkább az alantasabb ösztönökre, undorra, kárörvendésre épít a film, az erre fogékony közönséget keresi.

Ez azonban kevés ahhoz, hogy ne felejtsük el egy vállrándítással az egész „élményt” 24 órán belül, magasról tojva több száz ember hónapokig tartó (a filmet látva pedig nagyjából hiábavaló) munkájára.

Na de hogy némi pozitívumot is csepegtessünk a sorok közé, azért azt nem szabad elvitatni Mark Wahlbergtől és Kevin Harttól, hogy láthatóan remekül érezték magukat a forgatáson, a lelkesedésük pedig tisztán érezhető az alakításukon. Két megállni, sőt lassítani is képtelen Duracell nyuszi rohangál fel-alá a képernyőn, így bármennyire is övön aluli, megbotránkoztató vagy szimplán gusztustalan, amit művelnek a kb. 100 perces játékidő alatt, unalomba biztosan nem fulladunk e két energiabombának hála.

Az író-rendező egyébként próbált némi sekélyes mondanivalót, drámát is beslisszantani az otromba humorbonbonok közé a nemi szerepeken, a barátságon, a felnőtté váláson és a felelősségen elmélkedő szereplők által, ám ezek többsége gyorsan lepattan a képernyőről a soron következő profán poénok mindent felemésztő teljhatalmáról.

A fentiek tükrében tehát elmondható, hogy túl sok jóra nem számíthatunk az Énidőtől, maximum azok, akik szeretik az ilyesfajta humort, számukra könnyed agylazítást nyújthat egy nehéz munkanap után.

Idén karácsonyra mindenesetre a jobb sorsra érdemes, nem mellesleg Oscar-jelölt Wahlbergnek (Boogie Nights, Sivatagi cápák, A tégla, The Fighter – A harcos, Ted, A túlélő, Mélytengeri pokol, A hazafiak napja) és Hartnak is (Életrevalók, Jumanji – Vár a dzsungel, Apaság) rátermettebb, az érdekeiket ügyesebben képviselő menedzsereket kívánunk!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
Az egész hazai sztárvilág gyászolja a 36 évesen meghalt Ferich Balázst: „Mérhetetlen fájdalom”
Tóth Gabi, Czutor Zoltán és a Carson Coma is kifejezte együttérzését. A Supermanagement társtulajdonos-ügyvezetője csütörtök hajnalban halt meg hosszú betegség után.

Link másolása

Az egész hazai zenei világ gyászolja a 36 évesen meghalt Ferich Balázst, a Supermanagement nevű kiadó-menedzsment társtulajdonos-ügyvezetőjét.

A zenei szakember számos hazai sztárnak, köztük Azahriah-nak, a Wellhellonak és Dzsúdlónak volt a menezdzsere.

Ferich Balázsról a Supermanagement másik alapítója, Tóth Gergő megható sorokkal búcsúzott a Facebookon.

„2012-ben vettük be a Blind Myselfbe basszusgitározni. Pillanatok alatt lettünk barátok. Rengeteget segített a zenekar dolgainak intézésében. Veleszületett tehetsége volt a menedzseléshez.”

A Supermanagement Facebook-oldalán csütörtök délután közzétett bejegyzésére azóta több mint ezer hozzászólás érkezett, köztük számos hazai sztár is kifejezte a részvétét. A Carson Coma zenekar egy fekete szívvel fejezte ki együttérzését, az AWS gitárosa, Brucker Bence pedig egy érzelmes üzenettel köszönt el Ferich Balázstól.

„A folyamatos profi és maximalista hozzáállásod mindig irigyeltem és nagyon nagy hatással volt rám! Ha nem ismerlek, bizony nem lennék ott ahol. Mindig emlékezni fogok rád!”

- írta többek között a zenész.

„Őszinte részvétem” - írta a hozzászólások között Azahriah gitárosa, Szabolcsi Fészek.

„Őszinte részvétem Gergő, sok erőt a családnak mérhetetlen fájdalom…” - írta Tóth Gabi.

„Végtelenül sajnálom, sok erőt kívánok Gergő!” - üzente megrendülve Czutor Zoltán.

Antal Timi énekesnő egy korlátozott ideig elérhető Instagram-sztoriban, egy fekete-fehér fotóval emlékezett meg, a képhez pedig azt írta:

„Ég Veled, Balázs!”

via Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
Teljes a káosz: az RTL úgy cserélgeti a főműsoridős műsorait, hogy erről már nem is szól
Teljes a fejetlenség a csatornánál, néhány nap alatt két fontos műsor ismétlése is csődöt mondott. Így hétköznap este ismét jöhetnek a pajkaszegiek.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 19.


Link másolása

Ember legyen a talpán, aki követni tudja az RTL hétköznapokat érintő műsorváltozásait. A csatorna láthatóan nem tudja, mihez kezdjen Az álommeló második évada utáni sávval, ahol egyre-másra bedőlnek a korábbi műsorok ismétlései.

A március 25-én indult álláskereső reality után először a Gólkirályság első évadát ismételték, elfogadható eredményekkel, írja a Sorozatwiki. Április 8-tól Az Árulók – Gyilkosság a kastélyban első évadát tűzték műsorra ugyanott, katasztrofális nézettség mellett.

Ezért most hétfőtől ebben az időpontban a Házasodna a gazda tavaly őszi, 6. szezonjának ismétlését kezdték el, ami két nap után szintén beleállt a földbe. Így péntektől, vagyis április 20-tól inkább egy újabb bőrt lehúznak Pajkaszeg lakóiról, és elkezdik A mi kis falunk hatodik szezonjának újravetítését.

A magyar sorozat után az RTL Híradó – Késő esti kiadás 10 perccel korábban, 22:40 helyett, 22:30-kor lesz látható a csatornán. Ezt követően a Gyilkos elmék 23:15 helyett, 23:05-kor kerül majd képernyőre.

A műsorváltozás a szombati és a vasárnapi napokat nem érinti.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Fotók: Eltemették Tordy Gézát
Ernyey Béla közös emlékeket idézve búcsúzott Tordy Gézától. Óriási szívű, nagystílű ember volt - mondta. A Vígszínház társulata nevében Lukács Sándor színművész búcsúzott.

Link másolása

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

A 85 éves korában, március 30-án elhunyt színművész búcsúztatásán elsőként a jövő színésznemzedéke nevében Szőcs Artur mondott beszédet. A színész-rendező felidézte, hogy Tordy Gézát még színművészetisként ismerte meg, majd 15 évadot dolgoztak együtt. Kiemelte: Tordy Gézát ízig-vérig érdekelte a színházcsinálás, fontos volt számára a csapatmunka.

Ernyey Béla közös emlékeket idézve búcsúzott Tordy Gézától. Óriási szívű, nagystílű ember volt - mondta a művészről, akivel 1963-ban találkozott először, és akihez élete leghosszabb barátsága fűzte.

A Vígszínház társulata nevében Lukács Sándor színművész búcsúzott, színészkollégája játékát és közös munkáikat idézte fel. Mint mondta, Tordy Gézában nagy erők lakoztak, nagy dühök és nagy szenvedélyek.

A színészet illanó pálya - fogalmazott. A kincs az az üzenet, amelyet át tudunk adni úgy, hogy a lelkekben minél tovább megmaradjon. "És te, Gézus, ezeknek az üzeneteknek katartikus átadója voltál" - mondta.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KULT
A Rovatból
Barátja és kollégája megható szavakkal búcsúzott a néhány napja meghalt magyar menedzsertől
Ferich Balázs Azahriah mellett a Wellhello, a Follow The Flow vagy az Anna and the Barbies partnere is volt. Az egész zenei szakma megrendülten búcsúzott a szakembertől.

Link másolása

Ferich Balázs halálát mi is megírtuk. Tóth Gergő, a menedzser üzlettársa és barátja jelentette be közösségi oldalán a hírt, egy rendhagyó megemlékezéssel. Ebből idézünk.

2012-ben vettük be a Blind Myselfbe basszusgitározni. Pillanatok alatt lettünk barátok. Rengeteget segített a zenekar dolgainak intézésében. Veleszületett tehetsége volt a menedzseléshez. Együtt találtunk ki minden hülyeséget is, nagyon egy húron pendültünk, ami a poénkodást illeti. Néha nem voltak határaink ebben, sokan nem is értették a vicceinket. Mi viszont nagyokat nevettünk együtt. A Blind egy underground banda volt, de a Bazsival töltött időszak volt az egyik legsikeresebb korszaka.

Amikor felvettek a Magneotonba és belekezdtem a zenekarok menedzselésébe, minden áldott nap a melómról beszéltem vele. Ő ajánlotta a Cloud 9+-t, én pedig megmutattam a főnökeimnek. (...) Amikor megalapítottuk a Supermanagementet, hatalmas kockázatot vállaltunk. A mai napig hatalmas hálát érzek a Wellhellónak, hogy bíztak bennünk, hiszen feladtak egy nagykiadós hátteret két fekete humorú hülyegyerek által összegrundolt, no name vállalkozásért. Velünk tartottak az újrakezdésben. Egy pici lakásban volt az első irodánk, Bazsi albérletében. Az első pár hétben csatlakozott az Anna and the Barbies és leszerződtettük a Follow the Flow-t. Aztán egyre nagyobb lett a cég. Megszállottként dolgoztunk, 24/7-ben. Egyre nagyobb irodákba kellett költöznünk, egyre több szuper, aranyos kollégánk lett. A cloudos Biksi Gabi beajánlotta nekünk Dzsúdlót, Szakács Geri a Follow-ból pedig Azahriah-t és Desht. A kis független kiadónkból, menedzsmentünkből komoly vállalkozás lett. (...) Bazsinak hatalmas szíve volt. Imádta a gyerekeit és feleségét, Dittát, a legjobb apuka volt, akit valaha ismertem. Soha nem emelte fel a hangját gyerekei jelenlétében, olyan kedves volt velük, hogy mindig ő lesz az egyik legnagyobb inspiráció számomra gyereknevelésben. (...) Persze voltak vitáink is. Egyszer nagyon megsértettem, és hiába kértem bocsánatot, egy darabig nem volt minden perfekt közöttünk. A kapcsolatunk akkor vált újra tökéletessé, amikor 3 évvel ezelőtt a legrohadtabb betegséggel diagnosztizálták. Az elmúlt időszakban soha semmin nem vitáztunk, mindent teljes egyetértésben csináltunk. Már most iszonyatosan hiányzik.

Nagyon szeretlek Bazsi.

– zárta megemlékezését Tóth Gergő.

Ferich Balázs három évig harcolt az életéért súlyos betegségével.

A zenésszakma részéről többen is búcsúztak a szakembertől:

Jajj, srácok... megrendülve állunk. Sok-sok szeretettel gondolunk Bazsira, a családjára és rátok, Geri. Őszintén együttérzünk és sok erőt kívánunk Nektek, az egész zenekar, a stáb nevében” – Anna and the Barbies.

Őszinte részvétem, Gergő, sok erőt a családnak, mérhetetlen fájdalom...” – Tóth Gabi.

Végtelenül sajnálom, sok erőt kívánok, Gergő!” – Czutor Zoltán.

Döbbenet, részvétem” – Molnár Tamás, fekete szíves emojival.


Link másolása
KÖVESS MINKET: