Majka: Szerintem csak Magyarországon furcsa, hogy egy közéleti szereplő, egy zenész kritikát fogalmaz meg bármilyen politikai rendszerrel szemben
Majka az Index stábjának adott interjút. Ebben többek között arról beszélt, hogy szerinte a kilátástalanság és a nem stabil gazdaság nagy szerepet játszik abban, hogy manapság kevesebb gyerek születik.
- fogalmazott Majka, aki azt mondta, nem akarja mindezt a kormány nyakába varrni, mert úgy gondolja, „az egész világhelyzet olyan most, hogy az emberek egy picit ilyen széttett karral állnak, hogy vajon mi fog történni. Hogy lesz-e háború, hogy hova fajul ez a tőlünk párszáz kilométerre lévő konfliktus”.
A zenész szerint az emberek bizonytalanságát az is fokozta, amit a koronavírus-járvány alatt éltek át. Felidézte, hogy annak idején senki sem gondolta volna, hogy másfél évre teljesen leáll az ország egy olyan betegség miatt, amiről korábban nem is tudtuk, hogy létezik. Szerinte ez elvette az emberek kedvét a nagyobb költekezéstől.
Úgy látja, hogy a járvány utáni időszak, az elmúlt három év sem könnyítette meg a helyzetet, mivel „ez a szomszédunkban lévő háború, meg a világméretű gazdasági válság az, ami elveheti az emberek kedvét”. Azt is hozzátette, hogy ettől függetlenül az élet nem fog megállni, és emlékeztetett arra, hogy a háborúk idején is születtek gyerekek.
Arról is beszélt, mit gondol a közéleti megszólalásokról.
- mondta.
Hozzátette: „nyilván van egy történelme is, hogy mi miatt” alakult így, és szerinte sokan megijednek attól, mi lehet a véleményük következménye.
Elmondta, hogy ha Ausztriában, Bécsben jár az ember, ott ez teljesen természetes. Úgy gondolja, hogy „az olyan típusú közszereplőknek, mint én, akik mondjuk a hiphop szcénában mozognak, azoknak kötelező lenne mindig arról beszélni, hogy mi nem tetszik nekik”. Majka szerint ezt kritikának kell venni azoknak, akiknek szól, de nem felháborodni kell rajta, hanem elgondolkodni azon, hogy valamit talán máshogy kéne csinálni.