KULT
A Rovatból

Halálos iramban 9: nagyobb és butább, mint valaha - kritika

Mit lehet írni egy szériáról, ami már a 9. részénél tart és még mindig nem mutatott agyműködésre utaló jelet? Nagyon sokat. Justin Lin rendező megmutatja, hogyan készül a popcorn mozi.

Link másolása

Nem lehet elmenni amellett, hogy a Vin Diesel nevével összeforrt filmsorozat kilenc rész óta menetel a Box office listákon és szakadatlanul tör előre, hogy a következő rész mindig nagyobb legyen és őrültebb az előzőnél. Talán ez most megtört, legalábbis bennem. Miután megnéztem mindenképpen eltört valami. A Halálos iramban 9 – most csak így egyszerűen „tolták” a címadást –

agyzsibbasztóan buta, bugyuta, egyszerű és rettenetesen idegesítő.

Mint film totál megbukik, ám mint látványorgia, agykikapcsoló, akciószemét, biztos vagyok benne, hogy a közönségére fog találni. Nem voltam soha a sorozat ellen, a harmadik részt kimondottan kedvelem – talán a Paul Walker és Vin Diesel „mentesség" lehet az oka, mert a második kedvencem a Hobbs & Shaw.

A történet, olyan mintha egy röhejes Roger Moore-os James Bond történetét ötvözték volna a Spongya Bob egyik epizódjával, csak itt nem egy, hanem minden karakter Csillag Patrik. Már nem autótolvajok és illegális versenyzők a főszereplőink, hanem szuperkémek, kommandósok, ultrahekkerek és sebezhetetlen szuperhősök, bár ezek a jellemzők már a korábbi részekben is fel-fel csillantak, de

most átugrottak minden ésszerű határt.

Nem viccelek, itt mindenki hallhatatlan, még az is, aki, már meghalt a sorozatban. A forgatókönyvírók eddig is elszálltak a sorozatban, de most, valami elképesztő, amit letettek az asztalra.

A Tom és Jerry-ben hihetőbb volt a fizika, pedig azok rajzfilmkarakterek voltak. Ne lepődjünk meg, ha egy kocsival valaki „átszalad" egy épp leszakadó hídon, mint Legolas a Hobbitban (azt a jelenetet se fogadta be a gyomrom, pedig az egy fantasy), vagy Elon Muskot megszégyenítő módon meghódítják az űrt, vagy „áttarzanoznak” egy szakadékon… én teljesen Csitának éreztem magam, miközben néztem… Az autók ebben a filmben nagyon puhák lehetnek, hiszen a játékidő alatt három ember hatalmas zuhanását csillapították azzal, hogy „elkapták” őket egy-egy kocsival. A mágnes fizikai törvényeket nem ismerő használatát, pedig már szavakba se tudom önteni…

Olyan szintű szekunder szégyenérzetet éltem át néhány jelenet és párbeszéd kapcsán,

mintha egy Szomszédok maratont néztem volna illuminált állapotban.

Pedig Justin Lin egy jó rendező, csak ezek szerint a forgatókönyvbe inkább ne nyúljon bele. Nagyon ért a látványhoz és az akciójelenetekhez, a párbeszédek viszont csapnivalók. Az akció megvalósítására nem is lehet panasz, csak ami a filmben közben történik, az bizony szinte lehetetlen és ez kizökkenti a nézőt a film világából.

Nem tudom elhinni, amit látok. Nem akarom elhinni, amit látok. Nem akarom többet látni, amit most néztem meg.

Tudom, hogy eddig is ilyen volt a sorozat – vagy Saga, ahogy a marketingesek kitalálták – de ez a rész egyszerűen védhetetlen, a bugyutaság oltárán feláldoztak 200 millió dollárt, plusz marketing költséget és több mint két órát az életünkből.

A szereplők mindent megtesznek, hogy ne szeressük őket. Vin Diesel kisujjból hozza Dom-ot, még mindig hallom a Tsaládról szóló mormogott monológokat… A Letty-t játszó Michelle Rodriguez mintha már unná a szerepet, a többiek pedig mind-mind halhatatlan, idegesítő idióták. Nem mondom, hogy nem voltak vicces helyzetek, volt egy-két jelenet, ami kimondottan nevetséges volt, csak nem úgy, ahogy a készítők gondolták.

Menthetetlen a Halálos iramban Saga, de meg fogja találni a nézőközönségét,

biztos vagyok benne, hogy akit kikapcsolnak az ilyen típusú mozifilmek, ezen se fog unatkozni. Én a magam részéről, nagyon untam. Vagy túl sok minden történt a vásznon, vagy semmi.

A 2 óra 25 perces játékidő egyik fele, Michael Bay-t megszégyenítő pusztítás, a másik fele pedig Paulo Coelho a kiadó által elutasított bölcseleteinek a felolvasása faarccal. A pusztítás egy kicsit már sok volt az én ízlésemnek, legutóbb a Transformers: Az utolsó lovagon unatkoztam ennyire a rombolást nézve – de egy idő után immunis lesz a néző.

Nem ájulunk el egy kocsi összetörésén vagy felrobbantásán, mert már a 11.007. törik össze vagy robban fel.

Az új főellenség se segít a dolgon. Nagyon belengetik a nagy leszámolást John Cena és Vin Diesel között, de amit kapunk, az egy kis csihi-puhi pár csepp vérrel. A film végi nagy csavart pedig már a 10. percben lehetett tudni és ez mindent megváltoztat... vagyis nem, nem változtatott semmin.

Aki szeretne kicsit hűsölni a nagy melegben, annak ajánlom a filmet, mert kellően hangos, látványos és hosszú ahhoz, hogy átfagyunk egy kicsit a légkondis moziban. Viszont, aki egy kicsit is bele szokott gondolni, hogy mi-miért történik, az gyakran fogja kérdezgetni magától a „Miért vagyok én itt?”, „Most ezt komolyan gondolták?” vagy „Ez a karakter az előbb még Tokióban volt, most pedig Londonban van, hogy került oda?” kérdéseket.

Számomra kín és szenvedés volt ez a két óra huszonöt perc

és szerencsére ennyi ideig is fogok rá emlékezni, de aki szereti a sorozatot, annak csak ajánlani tudom: ez a rész megint nagyobbra és butábbra sikerült, mint az előző.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
36 évesen meghalt Ferich Balázs, Azahriah és a Wellhello menedzsere
A Supermanagement társtulajdonos-ügyvezetője csütörtök hajnalban halt meg hosszú betegség után. Barátja és üzlettársa megható sorokkal búcsúzott tőle.

Link másolása

Hosszú betegség után csütörtök hajnalban meghalt Ferich Balázs, a Supermanagement nevű kiadó-menedzsment társtulajdonos-ügyvezetője, a Blind Myself nevű magyar metálzenekar korábbi basszusgitárosa - írja a Forbes. A zenei szakember 36 éves volt.

A 2016-ban alapított Supermanagement a hazai piac egyik legsikeresebb szereplője, akik olyan magyar előadókat menedzselnek, mint a Wellhello, a Follow the Flow, az Anna and the Barbies, Dzsúdló, Desh és Azahriah.

Ferich Balázsról a Supermanagement másik alapítója, Tóth Gergő búcsúzott a Facebookon.

„2012-ben vettük be a Blind Myselfbe basszusgitározni. Pillanatok alatt lettünk barátok. Rengeteget segített a zenekar dolgainak intézésében. Veleszületett tehetsége volt a menedzseléshez”.

Tóth felidézte, hogy a Cloud 9+ az első banda, amit együtt menedzseltek, és nagy kockázatot vállaltak, amikor megalapították a saját cégüket.

„Balázst imádták az előadóink, kollégái. Über-maximalista volt a melóban, nem elégedett meg sosem a második hellyel. Folyamatosan azon agyalt, hogyan lehetnénk még jobbak és jobbak. Bazsinak hatalmas szíve volt. Imádta a gyerekeit és feleségét, Dittát, a legjobb apuka volt, akit valaha ismertem.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
Az egész hazai sztárvilág gyászolja a 36 évesen meghalt Ferich Balázst: „Mérhetetlen fájdalom”
Tóth Gabi, Czutor Zoltán és a Carson Coma is kifejezte együttérzését. A Supermanagement társtulajdonos-ügyvezetője csütörtök hajnalban halt meg hosszú betegség után.

Link másolása

Az egész hazai zenei világ gyászolja a 36 évesen meghalt Ferich Balázst, a Supermanagement nevű kiadó-menedzsment társtulajdonos-ügyvezetőjét.

A zenei szakember számos hazai sztárnak, köztük Azahriah-nak, a Wellhellonak és Dzsúdlónak volt a menezdzsere.

Ferich Balázsról a Supermanagement másik alapítója, Tóth Gergő megható sorokkal búcsúzott a Facebookon.

„2012-ben vettük be a Blind Myselfbe basszusgitározni. Pillanatok alatt lettünk barátok. Rengeteget segített a zenekar dolgainak intézésében. Veleszületett tehetsége volt a menedzseléshez.”

A Supermanagement Facebook-oldalán csütörtök délután közzétett bejegyzésére azóta több mint ezer hozzászólás érkezett, köztük számos hazai sztár is kifejezte a részvétét. A Carson Coma zenekar egy fekete szívvel fejezte ki együttérzését, az AWS gitárosa, Brucker Bence pedig egy érzelmes üzenettel köszönt el Ferich Balázstól.

„A folyamatos profi és maximalista hozzáállásod mindig irigyeltem és nagyon nagy hatással volt rám! Ha nem ismerlek, bizony nem lennék ott ahol. Mindig emlékezni fogok rád!”

- írta többek között a zenész.

„Őszinte részvétem” - írta a hozzászólások között Azahriah gitárosa, Szabolcsi Fészek.

„Őszinte részvétem Gergő, sok erőt a családnak mérhetetlen fájdalom…” - írta Tóth Gabi.

„Végtelenül sajnálom, sok erőt kívánok Gergő!” - üzente megrendülve Czutor Zoltán.

Antal Timi énekesnő egy korlátozott ideig elérhető Instagram-sztoriban, egy fekete-fehér fotóval emlékezett meg, a képhez pedig azt írta:

„Ég Veled, Balázs!”

via Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Teljes a káosz: az RTL úgy cserélgeti a főműsoridős műsorait, hogy erről már nem is szól
Teljes a fejetlenség a csatornánál, néhány nap alatt két fontos műsor ismétlése is csődöt mondott. Így hétköznap este ismét jöhetnek a pajkaszegiek.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 19.


Link másolása

Ember legyen a talpán, aki követni tudja az RTL hétköznapokat érintő műsorváltozásait. A csatorna láthatóan nem tudja, mihez kezdjen Az álommeló második évada utáni sávval, ahol egyre-másra bedőlnek a korábbi műsorok ismétlései.

A március 25-én indult álláskereső reality után először a Gólkirályság első évadát ismételték, elfogadható eredményekkel, írja a Sorozatwiki. Április 8-tól Az Árulók – Gyilkosság a kastélyban első évadát tűzték műsorra ugyanott, katasztrofális nézettség mellett.

Ezért most hétfőtől ebben az időpontban a Házasodna a gazda tavaly őszi, 6. szezonjának ismétlését kezdték el, ami két nap után szintén beleállt a földbe. Így péntektől, vagyis április 20-tól inkább egy újabb bőrt lehúznak Pajkaszeg lakóiról, és elkezdik A mi kis falunk hatodik szezonjának újravetítését.

A magyar sorozat után az RTL Híradó – Késő esti kiadás 10 perccel korábban, 22:40 helyett, 22:30-kor lesz látható a csatornán. Ezt követően a Gyilkos elmék 23:15 helyett, 23:05-kor kerül majd képernyőre.

A műsorváltozás a szombati és a vasárnapi napokat nem érinti.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Fotók: Eltemették Tordy Gézát
Ernyey Béla közös emlékeket idézve búcsúzott Tordy Gézától. Óriási szívű, nagystílű ember volt - mondta. A Vígszínház társulata nevében Lukács Sándor színművész búcsúzott.

Link másolása

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

A 85 éves korában, március 30-án elhunyt színművész búcsúztatásán elsőként a jövő színésznemzedéke nevében Szőcs Artur mondott beszédet. A színész-rendező felidézte, hogy Tordy Gézát még színművészetisként ismerte meg, majd 15 évadot dolgoztak együtt. Kiemelte: Tordy Gézát ízig-vérig érdekelte a színházcsinálás, fontos volt számára a csapatmunka.

Ernyey Béla közös emlékeket idézve búcsúzott Tordy Gézától. Óriási szívű, nagystílű ember volt - mondta a művészről, akivel 1963-ban találkozott először, és akihez élete leghosszabb barátsága fűzte.

A Vígszínház társulata nevében Lukács Sándor színművész búcsúzott, színészkollégája játékát és közös munkáikat idézte fel. Mint mondta, Tordy Gézában nagy erők lakoztak, nagy dühök és nagy szenvedélyek.

A színészet illanó pálya - fogalmazott. A kincs az az üzenet, amelyet át tudunk adni úgy, hogy a lelkekben minél tovább megmaradjon. "És te, Gézus, ezeknek az üzeneteknek katartikus átadója voltál" - mondta.


Link másolása
KÖVESS MINKET: