13+1 tökéletes alakítás a 80 éves Al Pacinotól
Volt egy olyan terv, hogy a kerek évforduló alkalmából elővesszük Pacino 10 legnagyobb alakítását, de a filmográfiát elnézve egyszerűen képtelenek voltunk annyit kihagyni, hogy ez a szám kijöjjön. Így most jöjjön egy teljesen szubjektív lista arról, mit is jelent Al Pacino a XX.-XXI. század filmművészetének.
Serpico - 1973
A talpig becsületes fiatal rendőr kis híján beleőrül abba, hogy környezetében szinte ő az egyetlen, aki a jó oldalon áll. Csodálatos alakításon keresztül láthatjuk, ahogyan Frank Serpico előtt lassan kibontakozik a rendőrség valódi arca, ahol a legfőbb ellenséget nem a bűnözők között kell keresni.
Serpico (1973) - Al Pacino Loses His Shit Scene
null
Kánikulai délután (Dog day afternoon) - 1975
Egy egyszerűnek induló, de bonyodalmakba ütköző bankrablás egy végeláthatatlannak tűnő tárgyalássorozatba, sőt LMBT-tüntetésbe csap át, miközben a feszültség (nem kis részben az őrlődő Sonnyt alakító Pacinonak köszönhetően) a végsőkig fokozódik.
Attica! - Dog Day Afternoon (3/10) Movie CLIP (1975) HD
Dog Day Afternoon movie clips: http://j.mp/1BcYGMi BUY THE MOVIE: http://j.mp/WCUkcG Don't miss the HOTTEST NEW TRAILERS: http://bit.ly/1u2y6pr CLIP DESCRIPT...
A Keresztapa-trilógia (The Godfather) - 1972, 1974, 1990
Michael Corleone a maffiacsalád sarja annak ellenére lesz a Don, Vito Corleone utódja, hogy sok mindent máshogy képzel el, mint környezete. A három rész tulajdonképpen a Pacino által játszott Michael fejlődéstörténete. Nem könnyű egy jellegzetes jelenetet kiválasztani.
Just When I Thought I Was Out, They Pull Me Back In! SCENE - The Godfather: Part 3 MOVIE (1990) - HD
The Godfather: Part III movie clips: http://j.mp/15vKJyv BUY THE MOVIE: http://amzn.to/tfOPxp Don't miss the HOTTEST NEW TRAILERS: http://bit.ly/1u2y6pr CLIP...
Krumplirózsa (Frankie and Johnny) - 1991
Johnnynak, a börtönviselt szakácsnak igazán nem egyszerű meghódítani a bájos pincérnőt, Frankiet. Ám Al Pacino hibátlan alakításával még a legfagyosabb női szívet is sikerülhet felolvasztani. Pacinoról nem lehet azt mondani, hogy tobzódott a komikus szerepekben, de a Krumplirózsa különlegesen humoros, romantikus hőseként ez esetben sem tudott hibázni.
Scenes from "Frankie & Johnny (1991)"
Scenes including "Clair de Lune"
Az ír (The Irishman) - 2019
Tavaly végre elérkezett az alkalom, és egymásra talált a világ egyik legjobb rendezője a világ egyik legjobb színészével: Martin Scorsese rendezhette Al Pacinot. Külön extra adag hab az amúgy is ízletes (és rekordnagy) tortán, hogy Pacino a kissé neurotikus, nagyhatalmú szakszervezeti vezető, Jimmy Hoffa szerepében olyan remek társaságban brillírozhatott, mint Robert de Niro, Joe Pesci, Harvey Keitel vagy Jesse Plemons.
The Irishman (2019) Scene Jimmy Hoffa Angry
null
Angyalok Amerikában (Angels in America) - 2003
Al Pacino gyakran játszik ellentmondásos, nem kimondottan szerethető figurákat. A mccarthysta, minden hájjal megkent ügyvédről, Roy Cohnról ez a legkevesebb, amit el lehet mondani. A való életből vett haldokló szereplő következetesen és bármi áron tagadja homoszexualitását, sőt még halálos AIDS-betegségéről sem hajlandó tudomást venni, amennyiben az nem egyezik "elveivel".
[#2]
Fedőneve: Donnie Brasco (Donnie Brasco) - 1999
A maffiába beépülő FBI-ügynök, Joseph Pistone mit sem sejtő pártfogójaként Al Pacino egyszerre egy nagymenő gengszter és egy esendő kisember. A filmet nézve elsősorban az ő alakítása miatt vagyunk ugyanabban a dilemmában, mint Pistone/Brasco: vajon melyik oldallal szimpatizáljunk a messze nem csak jók és rosszak háborújaként leírható harcban?
Donnie Brasco (7/8) Movie CLIP - If You're a Rat... (1997) HD
Donnie Brasco movie clips: http://j.mp/1uv7KwB BUY THE MOVIE: http://j.mp/OLIEof Don't miss the HOTTEST NEW TRAILERS: http://bit.ly/1u2y6pr CLIP DESCRIPTION:...
Minden héten háború (Any Given Sunday) - 1999
„A játéknak többnek kell lennie, mint pusztán győzelemnek” - ezt vallja a rutinos, megszállott amerikaifutball-edző, Tony D'Amato Oliver Stone kőkemény drámájában. És emiatt, no meg megalkuvást nem ismerő személyisége miatt kerül konfliktusba szinte mindenkivel környezetében. A csapatát buzdító beszéde mémmé vált a motivációs beszédek rajongóinak körében.
Al Pacino beszéde - Minden héten háború - magyar felirattal (speech from Any Given Sunday)
A világ legjobb beszédei playlist - Best speeches ever in the world playlist: http://bit.ly/speechlist 3 dolog, amit előadóként elleshetsz ebből a beszédből:...
[#3]
Az ördög ügyvédje (The Devil's Advocate) - 1997
Egy messze nem hibátlan filmben egy lenyűgöző alakítás. Al Pacino sok szerepére lehet azt mondani, hogy ördögi figurát játszik, hát 1997-ben bebizonyította: magát a Gonoszt is zseniálisan és többrétegűen tudja megformálni. Mindent és mindenkit felőrlő gonoszsága szinte átégeti a vásznat és a képernyőt.
Al Pacino's speech about God (The Devil's Advocate)
Satan (Al Pacino) talks about God. Pretty funny and entertaining. I do not own the rights to this video.
A sebhelyesarcú (Scarface) - 1983
Tony Montana, a kubai menekültből Florida királyává váló mániákus maffiavezér tulajdonképpen hálás szerep, és Al Pacino lubickol benne. Hol a teljes őrület határára kerül, hol egészen emberi arcát mutatja, aki tudja, hogy a pénzen és a kábítószeren túl a nő szerelme az igazi kincs az életben. Az alábbi jelenet nem a színészi játék csúcsa, de mindenképp az egyik legemblematikusabb a filmből.
Scarface (1983) - Say Hello to My Little Friend Scene (8/8) | Movieclips
Scarface movie clips: http://j.mp/1L688ql BUY THE MOVIE: https://www.fandangonow.com/details/movie/scarface-1983/1MVcb9aa79dfbb6b1232f3ac08f240d9903?cmp=Movi...
Szemtől szemben (Heat) - 1995
Sokan minden idők egyik legjobb akciófilmjének tartják Al Pacino és Robert de Niro rendőr-bűnöző keringőjét, ami számos iszonyúan súlyos kérdést érint. A teljesen szétesett életű, a munkája miatt lassan becsavarodó Vincent Hanna szerepében Pacino brillírozik, miközben mindent feltesz arra, hogy elkapja a de Niro által alakított hidegvérű és kimért rosszfiút. Már ha egyáltalán ő a rossz... "Apró" ráadásként megkapjuk a filmtörténelem egyik legjobb párbeszését, amelyben színészlegendák által alakított főhősök rájönnek, hogy nem is különböznek olyan sokban egymástól.
Heat Restaurant scene || Deniro, Pacino
One of the best scenes in any recent movie. Showing that even though people can be on opposite sides of the law or the spectrum they can appreciate each othe...
Egy asszony illata (Scent of a Woman) - 1992
1993-ban megtörtént, amire legalább annyian vártak, mint majd 25 év múlva Leonardo di Caprio esetében: Al Pacino 6 jelölés után végre megkapta a legjobb férfi főszereplőnek járó Oscar-szobrocskát. Nehéz azt mondani, hogy a többi szerepért kevésbé érdemelte meg, de az Egy asszony illatának alkoholista, nehéz természetű, vak, ám mélyen mégis érző szívű és talpig becsületes Slade alezredeseként (tudom, közhely) felejthetetlent alakított. Tárgyalótermi beszéde pedig sokak körében szintén mémmé vált.
Scent of a Woman | "I'll Show You Out of Order!"
In his Academy Award winning role, Lt. Col. Frank Slade (Al Pacino) defends Charlie in a passionate speech that questions what truly makes a Baird man. Watch...
A velencei kalmár (The Merchant of Venice) - 2004
A 90-es években jutott még jó munka Pacinonak, ám a 2000-es évekre meglehetősen gyenge filmekben vállalt szerepet (később pedig a kisebb költségvetésű produkciók felé fordult). Pályája ívét az is jól mutatja, hogy hét jelölés és egy elnyert Oscar-díj után 27 évet kellett várnia a következő szerepre, amiért a várományosok listájára került. (Az ír Jimmy Hoffájaként végül nem vihette haza a szobrot.) A tévés szerepeiért kapott két Emmy-díj persze kárpótolhatta ezért. A hullámzó színvonalú filmek és szerepek közül azért kiemelkedett a 2004-es Shakespeare-adaptáció, A velencei kalmár. Az eredetileg komédiaként íródott mű mohó zsidó uszorását, Shylockot szenvedő, érzelmekkel teli, egyszersmind szánni való karakterré varázsoló Pacino élvezte a szerepet, hiszen mindig is rajongott az angol drámaíróért, ráadásul nagyon sokra tartja a színpadi szereplést is. Bár díjakra ezért a szerepért nem jelölték (csak hét évvel később, mikor színpadon játszotta el), az alábbi jelenet (amikor Shlylock a jogos bosszúról értekezik ellenfeleinek) talán bemutatja, miért lett első hangsúlyozottan szubjektív listánkon a kalmár szerepe.
The Merchant Of Venice 2004 Shylock speech) HD
A very beautiful speech from Shylock isnt'?
+1: Richárd nyomában (Looking for Richard) - 1996
És hogy miért lett 13+1-es a lista? Mert van egy alkotás, amit az IMDB nem is jelöl Pacino hivatalos szerepei között - joggal, hiszen a Richárd nyomában nem játék-, hanem dokumentumfilm arról, hogy Hollywood nagyjai hogyan próbálják adaptálni Shakespeare III. Richárd című drámáját. De talán még inkább arról, hogy mit gondolnak a legnagyobb sztárok színészetről, színházról is filmről. Kivételesen őszinte film, amiben Pacino számos oldalát megismerhetjük.
Looking For Richard (1996)
Amaze the Welken with your Broken Staves! Al Pacino in the Movie about King Richard III (act V, scene III)
Végvári Tamás

Ha magyar nézőként megemlékezünk Al Pacino 80. születésnapjáról, nem tehetjük meg, hogy ne szóljunk az őt magyarul harmincszor megszólaltató, majdnem pont tíz éve elhunyt Végvári Tamásról. Az Internetes Szinkron Adatbázis szerint Vas János szinkronrendező volt az első, aki összepárosította a két nagyszerű színészt, hogy azután néhány kivételtől eltekintve egészen Végvári haláláig összefonódjon a két karrier. A következő videóban meghallgathatjuk, mennyire passzolt a Jászai Mari-díjas színművész mély hangja Pacino fizimiskájához - bár nehezen hiszem, hogy létezik felnőtt magyar ember, aki ne hallotta volna még ezt a párosítást.
Az ördög ügyvédje Isten-monológ
Al Pacino az Ördög szerepében beavatja Kevin Lomax-et Isten műhelytitkaiba.
2010 óta jellemzően Reviczky Gábor és Dörner György osztozik Al Pacino szinkronszerepén, de az eredetihez hasonló orgánumú Csuja Imre is kölcsönözte már hangját a színésznek.
Robert de Niro és Al Pacino
Általában a filmvilág legnagyobb hírei közé szokott tartozni, ha csak felreppen a pletyka, hogy a két színészlegenda egy alkotásban szerepel. Sokak számára közismert, hogy a két művész jó kapcsolatban van egymással, ám azt talán kevesen tudják, hogy milyen sokszor keresztezte egymást karrierjük.
Pacino és de Niro négy közös filmben játszott. A Keresztapa második részében még nem volt közös jelenetük, mert két idősíkban szerepeltek (de Niro Pacino fiatalkori apját alakította). Első közös jelenetük a fentebb bemutatott Szemtől Szemben című moziban volt, ahol azon kívül még egy rövid, záró jelenetre láthattuk őket együtt. Harmadik közös munkájukat még említeni sem szeretném: A törvény gyilkosa című filmben ugyan sokat játszanak együtt, de ez nem kárpótol a mű rettenetes minőségéért. Végül Az írben minden mozirajongó megkaphatta, amit igazán megérdemeltünk: a közel három és fél órás film nagy részében közösen szerepelnek, ráadásul jobbnál jobb jelenetekben.
A Moviemaker.com oldal viszont megemlíti azt az esetet is, amikor Al Pacino majdnem lemaradt a Keresztapa Michaeljének szerepéről, mert ajánlatot kapott A banda, amelyik nem tudott lőni (The Gang That Couldn't Shoot Straight) című, végül közepesen sikeres produkcióban. Helyette végül egy másik fiatal olasz származású színész, Robert de Niro kapta a szerepet. Ahogyan szintén kinézték Pacinot a Taxisofőr címszerepére is. Ez a kútba esett próbálkozás végül de Niro és Scorsese legendásan termékeny közös karrierjének első állomása volt, míg Pacinonak még 43 évet kellett várnia, hogy együtt dolgozzon a rendezőóriással. Fordított eset a 90-es évek végén történt: hiába volt szó Robert de Niro szerződtetéséről, végül Al Pacino vált legendássá motivációs beszédével a Minden héten háborúban.
És köszöntésképpen álljon itt egy 15 évvel ezelőtti beszéd a nagyszerű kollégától, amit de Niro a 2005-ös American Cinematheque-díj átadása alkalmával mondott:
„Al, az évek alatt szerepeket happoltunk el egymástól. Az emberek folyton össze akarnak hasonlítani minket, néha egymásnak ugrasztani vagy elválasztani egymástól. Én, őszintén szólva, sosem értettem ezeket az összehasonlításokat. Teljesen egyértelmű, hogy én jóval magasabb vagyok nálad, és sokkal inkább amolyan vezető típus. Őszintén, te talán csak a generációnk legjobb színésze vagy - nem számítva persze engem.”