KÖZÖSSÉG
A Rovatból

„Van olyan tanodás gyerek, akinek hónapok óta nincs matektanára” – a 8. kerületben civil szervezet próbál csodát tenni

A Láthatatlan Tanoda azért jött létre, hogy esélyt adjon a hátrányos helyzetű gyerekeknek a kitörésre. De azt látják, hogy a széteső közoktatási rendszer miatt a felvételi előkészítőnél lassan már a szorzótábláig kell visszamenni.


Igenis azt gondolom – és valószínűleg nem vagyok egyedül ezzel –, hogy a jótékonyság menő. Ennek ellenére azt látom, hogy a jótékony cselekedetek gyakran csak egy-egy Facebook-posztban, megosztásban, esetleg az adó 1%-áról való rendelkezésben kimerülnek. Éppen ezért volt annyira pozitív meglepetés, amikor március 2-án megtelt a VIII. kerületi Gólya a Láthatatlan Tanoda 9. születésnapja alkalmából, ami egyben egy adománygyűjtő esemény is volt. Lehet, hogy valaki a koncertek, a turi vagy a tombola miatt érkezett – én is nagyon örültem a Magányos emberekre szóló páros jegynek a Katonába –, de a többség biztosan azért jött, hogy támogasson egy igazán jó ügyet.

A Láthatatlan Tanoda alapvetően egy hátránykompenzáló program, amelyben szociális munkások dolgoznak, komplex eszközökkel segítve a hátrányos helyzetű gyerekeknek. A jelentkezőket óvodás kortól várják és egészen a középiskola végéig elkísérik őket különböző fejlesztő foglalkozásokkal – egyéniben és csoportosan egyaránt –, pszichológusi tanácsadással és egy mentorprogrammal. A mentorprogramnak köszönhetően egy önkéntes felnőtt kíséri – legalább egy éven át – a gyerek útját.

Itt a cél elsősorban nem a tanítás, sokkal inkább az, hogy minőségi, közös szabadidős tevékenységeken vegyenek részt, például múzeumba járjanak együtt, beszélgessenek, interaktívan játsszanak.

„Már egy vonatkozó kutatás is kimutatta, hogy ez egy olyan mély bizalmi kapcsolatot eredményez, ami nagyon sokat segít abban, hogy a gyerek iskolai motivációja megmaradjon és hogy jobban teljesítsen” - mondja Dóra Dalma, a Tanoda program szakmai vezetője.

Ezáltal ráadásul sokkal hangsúlyosabban megjelenhetnek egy-egy gyerek egyéni igényei is. Dalma azt meséli, hogy van olyan foglalkoztatottjuk, akivel a mentora tollasozás közben magyarozni szokott, mert így tud jobban koncentrálni. De minden esetben igyekeznek szem előtt tartani, hogy egy-egy fiatalnak miben kellene fejlődnie, miben van lemaradva, és hogyan tudja ezt a leghatékonyabban behozni – ennek megfelelően készítik el a terveket, a feladatokat és a korrepetálási menetet.

Kilenc évvel ezelőtt épp a mentorprogramra koncentrálva jött létre a Láthatatlan Tanoda. A tevékenységi körük azóta kibővült – a fent említett foglalkozásokkal, felvételi előkészítőkkel, pályaorientációs tanácsadással, illetve a szülők bevonásával is szerveznek közösségi eseményeket.

A cél azonban nem változott: szeretnék, hogy az általuk foglalkoztatott gyerekek olyan iskolába kerüljenek és olyan helyen tanulhassanak, ami jó minőségű és integrált.

Jelenleg a 8. kerületben működnek, és a fennállásuk óta 78 gyereknek és 32 családnak tudtak segíteni, hogy a gyerekeik elkerülhessék az itt található szegregált iskolákat. A céljaik között szerepel az is, hogy minél több arra rászorulóhoz érhessenek el a kerületben, ám a kapacitásaik végesek, központi támogatásban pedig aligha reménykedhetnek. Az utóbbi évben ráadásul egyre gyakrabban felmerülő téma náluk a közoktatás jelenlegi helyzete, ami őket is jelentősen befolyásolja.

Ők az alapműködés kapcsán továbbra is abban hisznek, hogy főleg a nem kognitív képességeket kellene fejleszteni, hiszen ezek sok szempontból fontosabbak, mint a kognitív képességek. Ugyanakkor azt látják, hogy a közoktatási rendszer keretein belül egyikben sem részesülnek megfelelően a fiatalok.

„Nem tudjuk, hogy a szinte már megszűnőben lévő – lassan ezt már ki lehet mondani – közoktatási rendszerrel mit kezdjünk. Mi iskola melletti plusz fejlesztést adó, hátránykompenzáló rendszer vagyunk. De ha már nincs iskola, akkor mégis mit kompenzálunk?”

Jelenleg tehát állandó kérdés számukra, hogy a szakmai programot hogyan alakítsák át úgy, hogy nagyobb hangsúly legyen a korrepetáláson, a tárgyi tudás átadásán. Ez pedig alapvetően a program megváltoztatását jelentené, amit egyelőre ők sem látnak tisztán.

Arra is kitértünk, hogy milyen okok vezettek mindehhez. Dalma szerint nem hagyhatjuk figyelmen kívül a Covid hatásait, hiszen a távoktatásban töltött két év határozottan rányomta a bélyegét arra, hogyan fejlődtek a fiatalok. De még nagyobb problémát jelent a tanárhiány, az, hogy egyre fogynak a szaktanárok: van például olyan tanodás gyerek, akinek hónapok óta nincs matektanára. Ők tehát első kézből tapasztalják azokat a problémákat, amiket sokan maximum a híradóban hallanak – lassan nap mint nap.

De hozzátette azt is, hogy a jelenlegi, klasszikusnak számító tanítási módszer egyébként sem alkalmas a gyerekek nagy része számára – különösen akkor, ha a fiatal hátrányos helyzetű. Egyre több az ADHD-val diagnosztizált fiatal, de egyébként is minden felgyorsult a gyerekek körül, akiknek a figyelmét így már nem lehet lekötni a hagyományos módszerekkel, hiszen egészen más lett a koncentrációs kompetenciájuk.

„Számunkra is a felvételi előkészítőnél jött a szembesülés, hogy nem a központi feladatsorok gyakorlásával kell indítanunk, hanem lehet, hogy először akár egészen a szorzótábláig vissza kell mennünk.”

Természetesen mind a mai napig vannak olyan iskolák, amelyek meg tudják oldani a megfelelő színvonalú oktatást. Ám ezek a szegregált oktatás, valamint a még mindig dübörgő diszkrimináció miatt csak egy szűk réteg számára elérhetőek. Ez utóbbi miatt tartják kiemelten fontosnak az érzékenyítést is: a Tanodát is működtető Rosa Parks alapítvány egy másik munkacsoportja ki is dolgozott erre vonatkozóan egy kétnapos programot, amit szociális szakembereknek, tanároknak tartanak – de óvodákban és iskolákban is szeretnék majd terjeszteni. Ez azonban csak mikroszint. „Amíg nem lesz makroszinten politikai akarat erre vonatkozóan, addig mi egyénileg nem tudunk csodát tenni ezzel kapcsolatban.”

A Tanoda weboldalán is olvasható, hogy az elsőszámú céljuk a hátránykompenzálás, amire épp azért van szükség, mert központi szinten ez sincsen szabályozva – az oktatási rendszer még csak nem is lenne alkalmas erre. Nem egyszerű kérdés, de arra is kitértünk, hogy ők, mint a Tanoda dolgozói, milyen lépéseket tennének ezen a téren, ha döntési helyzetben lennének.

„Az lenne az ideális felállás, ha mindenhol megfelelő minőségű iskolák, színvonalas oktatás lenne, és akkor nem kellene azzal küzdeni, hogy szegregált vagy nem szegregált egy intézmény. Ez persze egy soklépcsős és rengeteg összetevős folyamat, de meg lehetne tenni” - mondják.

Emellett fontosnak tartják, hogy legyen minden iskolában iskolapszichológus, jelenleg ugyanis egy szakemberre több száz, ha nem ezer gyerek jut. De ugyanez igaz a szociális munkásokra, a gyógypedagógusokra és a logopédusokra is. A legelső lépés az lenne, hogy ezeket a szakembereket megbecsüljék és megfizessék, ez máris egyfajta hátránykompenzációként szolgálna. Itt említette még a differenciált oktatást, azt, hogy legyen legalább egy-két olyan hozzáértő pedagógus, aki plusz figyelmet tud fordítani azokra a gyerekekre, akik azt igénylik.

„Az integráció ugyanis csak akkor tud működni, ha a gyerek ennek során segítséget kap: ha nem kezelik a problémáit, a traumáit, akkor nincs semmi értelme.”

Ezt persze egy csettintéssel nem lehet megváltoztatni, hosszú évekbe telhet, mire valami pozitív irányba változik. De Dalma szerint már az is remek lenne, ha minden gyerek elegendő figyelmet kapna az iskolában.

„Ha tudnának hova fordulni, amikor segítségre lenne szükségük, vagy ha bármilyen problémájuk van, akkor arra nem azonnal szankciókat kapnának válaszként, hanem bátorító kérdéseket, akkor máris sok minden változhatna.”

Egyelőre sajnos minden épp az ellenkező irányba tart, mint ahogyan ők szeretnék, de ez nem veszi el a kedvüket attól, hogy továbbra is a gyerekek jövőjéért dolgozzanak. Ebből a szempontból fontosnak tartják a tanodás közösségépítést is, ami a csoportos foglalkozásoktól indul. „Nagyon sokat számít, hogy ők ott vannak egymásnak, mert a kortárs megtartó erő tinédzser korban különösen fontos – még fontosabb, mint az, hogy mi itt vagyunk nekik.”

Mivel kilenc évvel ezelőtt indultak, tavaly ballagtak el a „kezdő” tanodások, ez pedig remek lehetőséget ad egy alumni programnak is – már erre is vonatkozóan is vannak terveik. És ha már az első tanodásokról beszéltünk, Dalma mesélt a saját mentoráltjáról is, akivel kapcsolatban szinte csak sikerélményeket tudott felidézni.

„Szép folyamat volt végignézni a fejlődését. Elindultunk együtt az ovitól, aztán elkísértem az alsós korán át – majd jött a tinikor, amikor egy darabig eltűnt, ekkor az iskolában is elkezdett rontani, velem is alig találkozott. Aztán egyszer csak eljött a hetedik osztály, és mintha egy csettintésre minden megváltozott volna: visszatért közénk és nagyon szorgalmasan elkezdett tanulni, jött, szervezte magának a korrepetálásokat, most pedig bekerült az első olyan középiskolába, amit kinézett magának.”

„Nemrég pedig elmentünk a ballagására, ahol ő kapta meg az évfolyam Kisvirág-díját, amit a legtöbbet fejlődött tanulónak ítéltek meg.”

Nem mondják, hogy ez mind nekik köszönhető, hiszen ez egy soktényezős egyenlet. Az viszont biztos, hogy sokat tud jelenteni a motivációra nézve, ha van egy támogató, fejlesztő közeg, ahová a gyerek bármikor visszatérhet – akkor is, ha előtte akár egy évig felé sem nézett.

A mentorálás tehát egy nagyon kifizetődő módja az önkénteskedésnek: a Láthatatlan Tanoda évente 2-3 alkalommal hirdet mentorfelvételt, hiszen folyamatosan szükségük van a segítő kezekre. Emellett a pénzügyi támogatást is szívesen fogadják, hiszen civil szervezetként jelenleg inkább csak napról napra élnek, állami támogatást nem kapnak, így hosszú távon sem tudnak tervezni. Erre viszont nagy szükségük lenne mind a fejlődéshez, mind ahhoz, hogy minél több családnak tudjanak segíteni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Adj esélyt a legkisebb hősöknek! – Így segíthetsz a Tűzoltó utcai Gyermekklinika kis betegeinek!
Minden gyermek megérdemli az esélyt a gyógyulásra – adód 1%-ával most Te is hozzájárulhatsz ahhoz, hogy a Tűzoltó utcai Gyermekklinika kis betegei a legjobb ellátást kapják és reménnyel nézhessenek a jövőbe.


Minden gyermek megérdemli az esélyt a gyógyulásra. A Tűzoltó utcai Gyermekklinika kis betegei nap mint nap hatalmas harcot vívnak az életért, a jobb holnapért – és ebben most Te is segíthetsz nekik! Nem kell hozzá más, csak egy döntés: ajánld fel személyi jövedelemadód 1%-át a Tűzoltó utcai Gyermekklinika Betegeiért Alapítványnak, hogy jövőt teremthess azoknak, akiknek most a legnagyobb szüksége van rá.

Miért fontos az adó 1%?

Bár az orvostudomány rohamosan fejlődik, a gyermekkori betegségek – köztük a súlyos, életveszélyes állapotok – továbbra is hatalmas kihívást jelentenek. A Tűzoltó utcai Gyermekklinikán dolgozó orvosok és egészségügyi szakemberek a legjobbat szeretnék nyújtani a kis betegeknek, de ehhez modern műszerekre, innovatív kezelésekre és megfelelő környezetre van szükség. Az adód 1%-a pont ebben segít: életeket menthet, gyógyulási esélyeket növelhet, és támogathatja a családokat a nehéz időkben.

Hogyan segít az Alapítvány?

A Tűzoltó utcai Gyermekklinika Betegeiért Alapítvány a Semmelweis Egyetem Gyerekklinikájának Tűzoltó utcai telephelyén történő gyógyító munkát támogatja. 2012 óta dolgozik azon, hogy a klinikán ápolt gyermekek a legmagasabb színvonalú ellátásban részesüljenek. Az elmúlt években több mint 400 millió forintot gyűjtöttek össze, amelyet orvosi eszközök beszerzésére, a kórházi környezet fejlesztésére és a gyermekek életminőségének javítására fordítottak. Az 1%-os felajánlások révén lehetőség nyílik:

  • a legmodernebb diagnosztikai és terápiás eszközök beszerzésére,
  • a klinika közösségi tereinek betegközpontú felújítására,
  • a kórházi környezet barátságosabbá tételére,
  • az orvosok és ápolók munkáját segítő fejlesztésekre

Széleskörű szakmai ellátás a gyermekekért

A klinikán számos gyerekkori betegséget kezelnek, az onko-hematológiai betegektől kezdve, a neurológiai, emésztőszervi, hormonális, immun, fertőző és lázas betegségeken át, a tüdőbetegségektől az általános sebészeti és tumor sebészeti kezelésekig, valamint a súlyos állapotú betegek intenzív osztályos ellátásáig. A betegfelvétel nemcsak a területileg kötelezően ellátandó betegekre korlátozódik, hanem az ország bármely pontjáról érkező gyermekek számára is elérhető. A klinikán orvostanhallgatók képzése is zajlik magyar, német és angol nyelven, azonban az alapítvány kizárólag a gyógyító munka kiemelkedő színvonalának biztosítására fordítja anyagi javait.

Egyetlen döntéssel hatalmas változást érhetsz el!

Az adó 1%-ának felajánlása mindössze néhány percet vesz igénybe, de egy gyermek számára akár az életet jelentheti. Minden felajánlott forint hozzájárul ahhoz, hogy egy gyermek gyorsabb és hatékonyabb kezelést kapjon, hogy egy család reménnyel telve nézhessen a jövőbe. És a legjobb? Neked semmibe sem kerül!

Ne hagyd veszni ezt a lehetőséget! Ha még nem rendelkeztél adód 1%-áról, most itt az idő, hogy egy igazán nemes cél mellé állj. A felajánláshoz csak az alábbi adószámot kell megadnod adóbevallásodban:

Tűzoltó utcai Gyermekklinika Betegeiért Alapítvány adószáma: 18252422-1-43

Hogyan ajánlhatod fel az 1%-ot?

Az szja 1+1%-áról legkésőbb 2025. május 20-áig lehet rendelkezni, akár az szja-bevallástól függetlenül is.

A felajánlás módjai:

  • Elektronikusan az eSZJA webes felületen online kitöltve, vagy az ÁNYK-ban a bevallás EGYSZA-lapját kitöltve.
  • Papíralapon postán keresztül, személyesen a NAV ügyfélszolgálatain, illetve lezárt borítékban a munkáltatónál (ha az vállalja a nyilatkozatok összegyűjtését). A borítékon a leragasztás helyén szerepelnie kell a felajánló aláírásának.

Támogasd a gyógyulás csodáját!

Egyetlen százalék, amely hatalmas segítséget jelenthet. Egyetlen döntés, amely egy gyermek életét könnyebbé teheti. Segíts, hogy a Tűzoltó utcai Gyermekklinika kis betegei megkapják azt az ellátást, amelyre szükségük van. Ajánld fel adód 1%-át most, és legyél részese a gyógyulás csodájának!

További információkért és az Alapítvány munkájának nyomon követéséért látogass el hivatalos oldalukra.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Lehet, hogy épp te tudsz segíteni? Őssejtdonort keresnek a 24 éves, vérrákkal küzdő Júliának
A Svédországban élő magyar lánynál novemberben diagnosztizáltak vérrákot. Júliának őssejtterápiára van szüksége, ráadásul három hónapon belül, de egyelőre nem találtak megfelelő donort számára.
Fotó: Facebook - szmo.hu
2025. január 06.



A 24 éves, Svédországban élő Júlia egészen novemberig egy átlagos egyetemista életét élte: egészséges volt, tanult, készült a vizsgáira. Aztán hirtelen nagyot fordult vele az élet, ugyanis vérrákot diagnosztizáltak nála - írja a Blikk.

"November elején elkezdtem úgy érezni, hogy kevesebb az energiám, az erőm már nem olyan, mint korábban. Egy nap aztán teljesen lemerültem: elájultam az egyik előadáson, mentővel kellett a sürgősségire vinni"

- mesélte a lány, akinél az orvosok akut mieloid limfómát, a vérrák egy típusát diagnosztizálták.

Betegségét csak kemoterápiával nem lehet gyógyítani, a lánynak őssejt terápiára van szüksége, lehetőleg három hónapon belül. Ez az egyetlen esélye a túlélésre.

A dolgot nehezíti, hogy a svéd őssejtbankban nem találnak számára megfelelő donort.

Júlia Magyarországon született, a család 2006-ban költözött külföldre, egészen addig Székesfehérváron éltek. Mivel a lány magyar, az orvosok szerint a legjobb eséllyel egy olyan őssejttel lehet megmenteni, ami magyar embertől származik.

"Minél közelebb áll Júliához genetikailag a donor, annál nagyobb az esélye annak, hogy segíthet a lányunkon. Elméletileg bármilyen közép-európai őssejtje megfelelő lehet, de a legnagyobb esélyt az egyezésre az adja, ha egy magyartól kapná az őssejtet"

- mesélte Júlia édesapja, Endre a Blikknek.

A család a Facebookon is közzétett egy felhívást, amelyben nemcsak a Magyarországon élő, hanem külföldön új otthonra lelt magyarokhoz is szólnak.

Júliának nincs sok ideje, hiszen kemoterápiával ideig-óráig kezelhető a betegsége, ám ez hosszú távon tönkreteszi a még egészséges szerveit is. A család azt kéri, hogy akinek lehetősége van és segíteni szeretne, keresse fel az Országos Vérellátó Szolgálatot, ahol mindössze egyetlen vérvételből megállapítható, alkalmas-e valaki őssejt adományozására. A lány édesanyjának Facebook-bejegyzésében további részletek találhatók arról, hogy lehet segíteni Júliának.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Skóciában eltűnt ikrek: már több mint kétmillió forintot gyűjtöttek a folyóban megtalált ikerpár családjának
Összefogtak az aberdeeniek, hogy segítsenek a tragikus körülmények között elhunyt lányok hozzátartozóinak.


Ahogy korábban részletesen hírt adtunk, Huszti Eliza és Henrietta utol január 7-én hajnalban tűnt fel egy biztonsági kamera felvételén Aberdeen belvárosában, a Market Street és a Victoria híd közelében. A hatóságok az eltűnésük óta keresték őket. Január 31-én reggel egy nő holttestére bukkantak a folyóban, este pedig egy újabb női holttestet húztak ki a vízből. A történtek után a rendőrség felvette a kapcsolatot az áldozatok családjával.

Az aberdeeni közösség, természetesen a kint élő magyarokkal együtt, a történtek után összefogott, hogy támogassák a lányok családját. Vida Anita , az ikrek egyik barátnője, aki 2011 óta az Aberdeenben élő magyar közösség tagja, gyűjtést kezdeményezett, írja az Aberdeen Live.

A gyűjtés eredeti célja 1500 angol font volt, de már háromszor annyi pénz jött össze: eddig több mint 4500 fontot, azaz 2,2 millió forintot gyűjtöttek a család számára.

„Mély fájdalommal tölt el minket Huszti Henrietta és Eliza tragikus halála, akik január 7-én tűntek el, és sajnos 31-én őket találták meg az aberdeeni Dee folyóban. Ez a felfoghatatlan veszteség mélyen megrázta családjukat, és ebben a nehéz időszakban szeretnénk összefogni, hogy támogatást nyújtsunk nekik” – fogalmaztak a Justgiving nevű közösségi oldalon.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Toldi lányok: Animációs-dokumentumfilm készül a mélyszegénységben élő nők történeteiből
A film elkészülése most rajtad is múlik – add le szavazatodat március 9-ig, hogy ezek a fontos történetek minél több emberhez eljussanak!


Magyarországon jelenleg több mint 600 ezer nő él mélyszegénységben, elszigetelten, kilátástalan helyzetben. Sokan közülük olyan falvakban élnek, ahol a munkalehetőség szinte nulla, az oktatás és az egészségügyi ellátás pedig nehezen elérhető. Ezek a nők, kislányok, édesanyák és nagymamák nap mint nap küzdenek az életben maradásért – az ő történeteiket mutatja be a "Toldi lányok" című animációs dokumentumfilm, amely most a Richter Anna Díj pedagógus kategóriájában versenyez a megvalósuláshoz szükséges támogatásért.

Egy film, ami segíthet másképp látni a világot

A film az Igazgyöngy Alapítvány, a Moviement Alapítvány és az Északi Támpont összefogásával készül, hogy a

Toldon élő nők, kislányok és nagymamák üzenetét eljuttassa a többségi társadalomhoz.

Az alkotók célja, hogy a személyes történetek bemutatásával segítsék a nézőket abban, hogy empatikusabbak, nyitottabbak és tudatosabbak legyenek a társadalmi egyenlőtlenségekkel kapcsolatban.

A filmterv már elnyerte a Cinemira Nemzetközi Gyerek- és Ifjúsági Filmfesztivál pitch-fórumának fődíját és szakmai zsűridíját is, és két Aranymókust is bezsebelt.

Most azonban egy még nagyobb mérföldkő előtt áll: a Richter Anna Díj elnyerésével valósulhat meg teljes egészében a projekt.

A "Toldi lányok" nem csupán egy dokumentumfilm, hanem egy szívhez szóló animációs alkotás, amely az Igazgyöngy Alapítvány és az Északi Támpont együttműködésével készül. Az Igazgyöngy Alapítvány, amely évek óta küzd az esélyegyenlőségért és hátrányos helyzetű gyerekek oktatásáért, L. Ritók Nóra vezetésével egyedülálló látványvilágot teremtett, amely a filmben is visszaköszön. Az alapítvány legendás képi világa, amelyet gyerekekkel közösen fejlesztettek ki, most egy teljes animációs filmben kel életre, hogy még erősebben átadhassa ezeknek a nőknek a történetét.

Most Te is hozzájárulhatsz a film megvalósulásához!

A "Toldi lányok" jelenleg a Richter Anna Díj pedagógus kategóriájában versenyez, amelynek nyertesei 4 millió forintos támogatást kapnak a projekt megvalósítására. Ez az összeg nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a film elkészüljön és elérjen minél több embert. A szavazás nyitott, és mindössze két kattintással bárki támogathatja a projektet!

Tóth Bálint, a film producere szerint a verseny rendkívül szoros:

"Nagyon fontos, hogy elnyerjük ezt a támogatást, mert ezzel az összeggel tudjuk a gyakorlati munkát elkezdeni. Most mindenkit arra kérünk, akinek szimpatikus a programunk és fontos a mélyszegénységben élő emberek ügye, hogy szavazzon ránk. A verseny nagyon kiélezett, és a végeredmény lehet, hogy mindössze néhány szavazaton múlik."

Hogyan szavazhatsz?

Ha szeretnéd támogatni a "Toldi lányok" című film megvalósulását, akkor nincs más dolgod, mint meglátogatni a Richter Anna Díj hivatalos oldalát és szavazni a projektre. Minden egyes voks számít, és egy kis gesztussal óriási változást érhetsz el!

Szavazás itt: richterannadij.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET: