A Rovatból

"Szerettem volna, ha látják rajtam: életerős, harcos nő vagyok" – Pávó Réka kemó után lőtt képével nyert fődíjat

A fiatal lány életvidám, hihetetlenül pozitív, és határozott elképzelései vannak arról, mihez kezd a váratlanul jött siker után. Interjú.
Kiss Alexandra - szmo.hu
2018. szeptember 23.



Nemrég az egész ország megismerhette Pávó Réka nevét, aki igen nagy sikert ért el egyetlen mobiltelefonjával lőtt fotóval. A fiatal nő nyerte el a szakmai zsűri által megítélt fődíjat a Huawei Next Image elnevezésű nemzetközi mobilfotó-pályázatán, amelyet a National Geopgraphic-kal közösen indított el.

A szakemberek több mint 67 ezer fotó közül Réka "Art & Leukemia" című képét választották abszolút győztesnek, amely a leukémia elleni küzdelmet szimbolizálja.

A magyar lány ugyanis maga is leukémiával küzd, sőt ő maga lett végül a díjnyertes fotó modellje, amivel többek között egy olaszországi fotós utat is nyert a National Geographic jóvoltából, az ott készült képei pedig a magazinban is megjelennek majd.

Nem akármilyen siker ez egy olyan nő számára, aki kórházban tölti napjai nagy részét. "Egy kórteremből lenne szép nyerni"

- írta Instagram-oldalára, amikor kiderült, hogy végül sikerült is ez a vágy.

Réka már egy éve harcol betegségével, gyógyulásáról blogot is vezet, a fotózás iránt kialakult szerelme azonban már jóval több ideje tart. A leukémiáról, a Grand Prix-díjas fotójáról és terveiről is mesélt nekünk.

A blogodon nemrég azt írtad, egy éve tudtad meg, hogy leukémiád van. Hogyan változtatta meg az életed a diagnózis? Hogy telnek most a mindennapjaid?

– Egy évvel ezelőtt, szeptemberben diagnosztizálták nálam a leukémiát és azóta gyökeresen más irányt vett az életem. Azt hiszem egy ilyen szörnyű hír hallatán az ember lánya/fia átértékeli a mindennapjait.

Mik a legnagyobb nehézségek számodra ebben az állapotban?

– Nagyon kiszolgáltatottá váltam a rák által, mivel a rendszeres kemoterápiáktól fáradékony és aluszékony lettem. Jelenleg erős csípőfájdalmaim vannak, mert a sok szteroid és kezelés megtámadta a csontjaimat, emiatt mostanában pedig még egy tál étel elkészítése is gondot okoz, vagy akár csak a boltba leugrani pár dologért. Szerencsére van egy szuper családom és egy szuper vőlegényem, akik mindenben támogatnak engem.

Új bejegyzés a blogon. Mindazoknak,akik azt érzik egyedül vannak ezzel a nyavajával. Link a bio-ban✌️ "Az emberélet útjának felén egy nagy sötétlő erdőbe jutottam, mivel az igaz utat nem lelém. Ó, szörnyű elbeszélni mi van ottan, s milyen e sűrű, kusza, vad vadon: már rágondolva reszketek legottan. A halál sem sokkal rosszabb, tudom. De hogy megértsd a Jót, mit ott találtam, hallanod kell, mit láttam az úton" Dante - Isteni színjáték #mik #ikozosseg #fuckcancer #fuckleukemia #strong #strongwomen #strongisthenewsexy

549 Likes, 23 Comments - Pávó Réka (@rekapavo) on Instagram: "Új bejegyzés a blogon. Mindazoknak,akik azt érzik egyedül vannak ezzel a nyavajával. Link a bio-..."

Miért indítottál blogot a gyógyulásodról? Mennyire segít neked az, hogy ilyen sokan követnek Tumblr-oldaladon és más közösségi oldalaidon?

– Alapvetően a blog önterápia gyanánt született meg. Magányosnak éreztem magam a betegségemmel és szerettem volna sorstársakat találni a blogom segítségével. Az, hogy hányan követnek abszolút nem számít és nem is tartom fontosnak. Az a lényeg, hogy én találtam bajtársakat, akik nekem erőt adnak és én is adhatok nekik önmagamból egy szeletet. Ez egy virtuális sorsközösség, amiből sokféle rákos beteg nő meríthet erőt.

A blogodon azt írtad, kendőzetlenül számolsz be a napjaidról, hogy ezzel is segíts azokon az embereken, akik hasonló fájdalmakkal küzdenek. Kaptál már visszajelzéseket sorstársaktól, akiknek tényleg segítettél az írásaiddal?

– Egy évvel ezelőtt nem gondoltam volna, hogy több ezer ember fogja olvasni az én firkálmányaimat. Betegek és egészségesek egyaránt. Én nem félek leírni, hogy katéterrel kellett élnem, pelenkázott a párom és emberileg megalázó volt minden egyes nap, amit a kórházban töltöttem.

A ráknak nagyon rossz a PR-ja, a marketingje. Rengeteg a rákkal küzdő beteg és sokan szégyellik a testüket érintő változásokat bemutatni. A szteroidoktól például az ember teste püffedt és torz lesz. Ki szeretné megmutatni magát kopaszon és felvizesedve? Pedig ez az ÉLET maga és nagyon sajnálom, hogy kevesen merik felvállani ezt az állapotukat.

De remélem ez a szám egyre csak nőni fog idővel. Sok sok sorstársam írt nekem, köztük szép számmal fiúk is, akik rejtőzködnek és titokban kórházakból olvassák a blogomat. Mindannyian jelezték, hálásak azért, hogy ennyire nyíltan merek írni a mellékhatásokról és folyamatokról.

Új bejegyzés a blogon. Link a BIO- ban, az adatlapomnál. #mik #ikozosseg #strongwomen #strongisthenewsexy #cancer #leukemia #fuckcancer #fuckleukemia #lifewithcancer #bnw #blackandwhite

599 kedvelés, 29 hozzászólás - Pávó Réka (@rekapavo) Instagram-hozzászólása: "Új bejegyzés a blogon. Link a BIO- ban, az adatlapomnál. #mik #ikozosseg #strongwomen..."

Átkanyarodva a fotózásra: csak hobbi, vagy komolyabb szinten is szeretnél foglalkozni vele, főleg azután, hogy díjnyertes mobilfotósnak mondhatod magad?

– Szerelemfotós, fotóművész vagyok. 16 éves koromban adott egy nagyon kedves ismerősöm a kezembe egy komoly, tükörreflexes gépet. Azóta én és a gépem elválaszthatatlanok vagyunk. Felépülésem után kizárólag főállású fotósként szeretnék érvényesülni.

Hogy jött az ötlet, hogy jelentkezz a Huawei pályázatára? Mi vonzott benne?

– Unatkoztam a kórteremben. Éppen kemoterápiás kezelést kaptam és aznap érkezett meg postán a frissen vásárolt hosszú fru-fru-s parókám. Lőttem egy képet magamnak a telefonommal, és elindultam vele a versenyen.

Az olaszországi NATGEO-s expedíció vonzott a nyeremények közül a leginkább. Azt, hogy megnyerem álmomban nem gondoltam volna. Főleg úgy, hogy a díj kizárólag a zsűri szakmai megítélésén múlott.

Evidesnek tűnt számodra a fotó témája? Miért éppen a leukémia elleni harcot választottad?

– Egy betegtársnőmet szerettem volna megörökíteni, de ő elutasította, mivel nem szerette volna felvállalni a nyilvánosságot. Ha be vagy zárva egy ingerszegény közegbe hetekig, hónapokig mégis kit, mit tudnál fotózni? Így maradtam a fotós és az alany is egyszemélyben.

Hogyan jellemeznéd a képedet? Szerinted mi fogta meg a zsűrit benne?

– Fogalmam sincs. Talán a tekintetem.

Kifejezetten szerettem volna, ha látják rajtam: egy életerős, harcos nő vagyok, aki nem szomorkodik kopaszon a kamerába, szánalmat és együttérzést követelve mert köszönöm, de az nem én vagyok. Nincs betegségtudatom és imádok élni.

A fődíjjal egy olaszországi fotósutazást is nyertél, ráadásul a National Geographic magazinban is megjelenik majd a képed. Melyik a nagyobb ajándék számodra?

– Az olaszországi út. Folyékonyan beszélem a nyelvet, és mindenem Olaszország. Hatalmas lehetőség lesz például a helyi idős kézműves asszonyokkal beszélgetni az életükről, és közben megörökíteni a portréjukat az utókor számára.

A kabala maszk ? #mik #ikozosseg #newhair #huaweinextimage #granprixaward

1,150 kedvelés, 14 hozzászólás - Pávó Réka (@rekapavo) Instagram-hozzászólása: "A kabala maszk ? #mik #ikozosseg #newhair #huaweinextimage #granprixaward"

Most már az egész ország ismerheti a nevedet a sikered miatt, de egyébként is rengetegen követnek a közösségi médiában. Mennyit számít neked az ismertség, és mire szeretnéd felhasználni? Persze csakis jó értelemben...

– Sosem érdekelt az, hogy népszerű legyen. Nekem bőven elég a szeretteim és a barátaim szeretete. Nem vagyok like-vadász és nem gyűjtöm a követőket sem. Az ismertségemet, ha lehet így mondani jótékony célokra szeretném felhasználni. A blogom fő missziója az, hogy minél több emberhez eljuttassam a véradás és az őssejt-donorkodás fontosságát, mely életmentő lehetőséget jelent minden egyes vérképző betegségben szenvedő ember számára.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SIKERSZTORIK
A Rovatból
100 nap alatt több mint 63 ezer megmentett termék – így működik Magyarország első élelmiszer-outletje
A Récsei Centerben működő PRÍMA OUTLET-ben a közeli lejáratú vagy csomagolássérült termékek akár 70 százalékkal olcsóbban is megvásárolhatók, miközben több tonnányi élelmiszer menekül meg a kidobástól.


Az élelmiszer-pazarlás világszinten is égető probléma, de szerencsére egyre több hazai kezdeményezés mutat példát arra, hogyan lehet ezt a mindennapokban is kezelni. A budapesti Récsei Centerben működő PRÍMA OUTLET – Magyarország első élelmiszer-outletje – száz napos működése alatt bebizonyította, hogy a fenntarthatóság és a kedvező árak nem zárják ki egymást, sőt, kéz a kézben járhatnak.

Az eredmények önmagukért beszélnek: több mint 63.000 terméket mentettek meg a pazarlástól, ami 16,6 tonna élelmiszert jelent.

Ez a mennyiség 44 tonna szén-dioxid kibocsátásának elkerülésével egyenértékű – vagyis akkora megtakarítás, mintha egy átlagos magyar család 17 évnyi áramfogyasztását spórolták volna meg.

A vásárlók sem jártak rosszul: az outlet áraknak köszönhetően 21.737.043 forint maradt a pénztárcákban –

ez átlagosan 300–400 forint megtakarítást jelent termékenként,

miközben minden árucikk a jól ismert PRÍMA-minőséget képviseli.

A PRÍMA OUTLET kínálata naponta változik:

a polcokra csomagolássérült, közel lejáró, túlkészletezett vagy szortimentfrissítésből kikerülő termékek kerülnek, akár 70%-kal olcsóbban.

Az üzlet így egyszerre kínál okos, fenntartható és pénztárcabarát alternatívát a tudatos vásárlóknak.

„A PRÍMA OUTLET egyszerre nyújt kedvező árakat, magas minőséget és fenntartható megoldást az élelmiszer-pazarlás ellen. Büszkék vagyunk arra, hogy rövid idő alatt kézzelfogható eredményeket értünk el: több tízezer termék kapott új esélyt, a vásárlóink pedig több millió forintot spóroltak meg.” – mondta Breier Péter, a vállalat tulajdonosa.

Segítség a rászorulóknak is

A fenntarthatóság azonban nem áll meg az üzlet polcainál: a századik működési napon a Breier Cégcsoport bejelentette, hogy a Récsei Centerben található Príma szupermarket együttműködési megállapodást kötött a Magyar Élelmiszerbank Egyesülettel. Céljuk az, hogy az élelmiszer-pazarlás csökkentése mellett, közvetlen segítséget nyújtsanak a nehéz helyzetben élő családoknak is.

A PRÍMA OUTLET mögött álló Breier Csoport több mint 30 éve meghatározó szereplője a hazai élelmiszer-kiskereskedelemnek. A családi tulajdonban lévő vállalat jelenleg 26 üzletet üzemeltet Budapesten és Pest megyében, és elkötelezett a minőség, az innováció és a közösségi értékteremtés mellett.

A PRÍMA OUTLET első száz napja megmutatta, hogy az élelmiszermentés nemcsak egy jó ügy – hanem mindannyiunk közös jövőjének kulcsa.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

SIKERSZTORIK
A Rovatból
Orvosi bravúr: aranybevonatú, személyre szabott pacemakert kapott egy beteg Pécsen
Az országban elsőként a A Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Szívgyógyászati Klinikáján ültettek be ilyen pacemakert, amelyre eddig világszinten is csak nagyon kevés példa volt.


Itthon eddig példátlan beavatkozást hajtottak végre a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Szívgyógyászati Klinikáján: októberben az országban elsőként ültettek be aranybevonatú pacemakert.

Ez azért is komoly bravúr, mert a nemzetközi szakirodalomban is csak elenyésző számú hasonló beavatkozásról számoltak be ezidáig.

A klinika közleménye szerint a beavatkozásra egy különleges eset kapcsán volt szükség: a beteg a hagyományos, titántartalmú generátorral szemben túlérzékenységi reakciót mutatott. A titánérzékenység egy rendkívül ritka állapot, amelynek kapcsán a szervezet allergiás reakcióval reagál a beültetett eszközzel szemben.

A pacemaker-generátort egyedileg, a beteg alapbetegségének megfelelően gyártották le részletes kivizsgálást követően.

A piacon nem is érhető el ilyen eszköz, hiszen minden esetben a beteg kórtörténetének részletes elemzését követően gyártják le, majd ültetik be. A speciális aranybevonat megakadályozza, hogy a beteg szervezete allergiás reakcióval reagáljon a beültetett generátorral szemben.

A közleményben azt is írják, hogy

a pacemaker-generátor nem csak összetétele miatt számít különlegesnek, hanem jól példázza azt is, hogy a modern orvoslás egyre inkább a személyre szabott ellátás irányba halad.

„A Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Szívgyógyászati Klinikájának célja, hogy hazai és nemzetközi szinten élvonalbeli terápiás megoldásokat kínáljon betegeinek – az egyéni különbségek és a magas szintű szakmai gondoskodás szem előtt tartásával” – írták.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SIKERSZTORIK
A Rovatból
Több mint egymillióan voltak kíváncsiak a magyar pavilonra Japánban
A magyar megjelenés az Expó központi témájához egyedi módon kapcsolódott, a figyelmet a hagyományokra, az ember és a természet harmóniájára, valamint a múlt értékeiből építkező jövő gondolatára irányítva.


A magyar részvétel minden szempontból sikertörténetnek bizonyult: közel 70 kulturális programmal, több mint 80 szakmai és üzleti rendezvénnyel, 46 ezer éttermi és 2250 protokollvendéggel, valamint kézzelfogható turisztikai eredményekkel zárta Magyarország a fél éves oszakai bemutatkozását.

Élő Népzenei Előadás a Pavilon Szívében

A Magyar Pavilon központi élményét az állandó élő népzenei előadás jelentette, amely 184 napon át negyedóránként várta a látogatókat. A program keretében 21 énekesnő naponta 43 alkalommal szólaltatta meg a magyar népdalokat.

Az előadás összesen 7848 alkalommal csendült fel – több mint 58 000 percnyi élő műsort ajándékozva a közönségnek. A magyar népzene, a viseletek és az előadók közvetlensége különleges atmoszférát teremtett: a látogatók a pavilonba belépve nemcsak hallhatták, hanem át is élhették a magyar hagyományok lüktetését.

A Magyar Konyha Diadala

A Magyar Pavilon étterme a világkiállítás egyik legnépszerűbb vendéglátóhelyévé vált. A Miska Kitchen & Bar hat hónap alatt 46000 vendéget fogadott, napi mintegy 250 főt.

A kulináris sikerek számokban:

Gulyáslevesből: 18 600 adag

Hortobágyi palacsintából: 17 000 adag

Somlói tekercsből: több mint 4100 adag, azaz 164 méternyi desszert készült – ez több mint másfél futballpályányi édes élmény.

A magyar ételek iránti érdeklődést jól mutatja, hogy sok látogató már reggel 8:55-kor, közvetlenül az Expó nyitását követően beállt a sorba, hogy biztosan bejusson az étterembe, amely hivatalosan 13 órakor nyitott.

Tradíció Kézműves Formában

A pavilon harmadik emeletén 22 héten át kézműves foglalkozások várták az érdeklődőket, amelyek végig teltházzal működtek. Összesen 11 tradicionális magyar mesterség mutatkozott be, köztük a nemezelés, a gyékényfonás és a kékfestés. A látogatók saját kezűleg készíthettek el kisebb tárgyakat, miközben megismerkedhettek a magyar kézművesség aprólékos technikáival.

Kultúra, Üzlet és Diplomácia

A Magyar Pavilon az Expó egyik legaktívabb országpavilonjaként zárt:

Kultúra: Közel 70 koncertet szervezett 50 magyar fellépővel, csaknem 600 művész és stábtag közreműködésével. Ezzel Magyarország a harmadik legtöbb kulturális programot bemutató országként zárta a világkiállítást, bemutatva hazánk zenei örökségének sokszínűségét a klasszikus, népi és kortárs műfajokban egyaránt.

Üzleti és Szakmai Rendezvények: 84 szakmai és üzleti rendezvény valósult meg hat különböző helyszínen, köztük a pavilon Community Centerében és az Expó ikonikus Női Pavilonjában, ahol Magyarország szervezte a legtöbb eseményt. Összesen 31 magyar vállalat mutatkozott be a japán partnerek előtt, ami új gazdasági és turisztikai együttműködések alapját teremtette meg.

Diplomácia: A pavilon 2250 protokollvendéget fogadott, 440 delegáció tagjaként. Tiszteletüket tették a japán császári család tagjai, de a vendégek között volt Nobel-díjas, államfő, kormányfő, olimpikon, nagykövet, tiszteletbeli konzul és püspök is.

Turisztikai Eredmények és Jövő

A pavilon nemcsak megszólította, hanem inspirálta is a japán közönséget – a kulturális jelenlét érzékelhetően erősítette Magyarország turisztikai vonzerejét.

„A világkiállítás ideje alatt 19 százalékkal nőtt a Magyarországra beutazó japán turisták száma 2024 azonos időszakához képest. A magyar bemutatkozás hidat épített a két nemzet között: élményt és inspirációt adott mindazoknak, akik az expós látogatásukat követően személyesen is szerették volna felfedezni hazánkat. A kulturális jelenlétnek ez a formája hosszú távon erősíti Magyarország imázsát a szigetországban.”

Kristó Ákos miniszteri biztos

A Magyar Pavilon a „Múltunk nélkül jövőnk sincs” gondolat jegyében épült, és az elmúlt fél év során méltó módon képviselte Magyarország értékeit. A látogatók számára a pavilon nem csupán építészeti különlegesség, hanem egy érzelmi és kulturális utazás is volt – lenyomata annak, hogy a fenntartható jövő kulcsa a természethez és hagyományainkhoz való visszatérésben rejlik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SIKERSZTORIK
A Rovatból
Mi köze a Túró Rudinak a babaváráshoz? Németh Nóri, a PregHello applikáció megalkotója elárulja nekünk
Saját várandóssága adta az ötletet Németh Nórinak az ingyenes applikációhoz, amit ma már több tízezer kismama használ a babavárás időszaka alatt és után.


Nem ritka, hogy sok nőt megihlet az anyaság, a babavárás, sokan ebben az időszakban találnak rá önmagukra, kezdenek új dolgokba, váltanak karriert, vállalkozást alapítanak. Németh Nórival, a PregHello applikáció megálmodójával és tulajdonosával is pontosan ez történt: észrevette, hogy nincs olyan magyar nyelvű információgyűjtemény a piacon, ahol a kismamák egyszerűen, gyorsan, átláthatóan és nem utolsósorban szórakoztatóan tájékozódhatnak, ezért úgy döntött, készít egyet ő maga. Nóri a mára rendkívül népszerűvé vált alkalmazás megszületéséről, a további célokról és tervekről mesélt nekünk.

  • SZMO: Hogyan született meg a PregHello ötlete, és mik voltak az első lépések, amiket megtettél, hogy applikációt fejleszthess?

Németh Nóra: Amikor elszántam magam, hogy összerakok egy olyan tartalomcsomagot, ami segíti a kismamákat, akkor fogtam egy A4-es lapot és elkezdtem összeírni, hogy milyen információk segítenének engem és más várandós kismamákat. Az alkalmazás fejlesztése ugyan csak akkor kezdődött el, amikor a kisfiam bölcsis lett, de addigra elég jól összeállt az első verzió tartalma.

A kezdetektől fogva fontos volt számomra, hogy a kismamák hiteles forrásra támaszkodhassanak, így szakmájukban elismert és aktívan dolgozó egészségügyi szakemberek validálták és a mai napig is folyamatosan aktualizálják az alkalmazásban szereplő összes tudásanyagot.

  • SZMO: Volt személyes élményed, ami inspirálta a fejlesztést?

 Németh Nóra: Azt gondoltam magamban: „Milyen jó lenne, ha lenne egy olyan platform, ami kifejezetten a magyar viszonyokat tükrözi.” Országonként ugyanis teljesen eltérőek a javaslatok, így szerintem nagyon fontos, hogy kifejezetten az itthoni viszonyokat vegyük figyelembe a magyar kismamák számára. Magába az applikációba is rejtettem pár személyes élményt.

A várandósság heteit az applikáció főként gyümölcsökhöz hasonlítva mutatja, a kismamák lelkesen mutatják mindig a párjuknak, hogy az adott napon épp milyen gyümölcs méretének felel meg a kisbabájuk. Van két dolog azonban, amik kifejezetten személyes emlék miatt kerültek be az appba..

A Playmobil figura a férjem nagy kedvence, és egyik alkalommal, miután az orvostól jöttünk haza, vidáman vette észre, hogy amekkora akkor volt a kisbabánk, teljesen megegyezett a kezében tartott Playmobil figura méretével. Ugyanígy a túró rudi a  a 14. hétnél szerepel. Én nagy túró rudi rajongó vagyok és a túró rudi hossza pont akkora, mint ebben a korban a magzat mérete. Lemértük vonalzóval.

  • SZMO: Mi volt a legnagyobb kihívás az applikáció fejlesztése és működése során?

Németh Nóra: Mindig vannak kisebb dolgok, amikkel meg kell küzdeni, amiket helyre kell hozni, mielőbb meg kell oldani. A rendszerhibák, illetve a határidők betartása, az ezekre való állandó koncentráció az, ami számomra nehézség, ez persze nem a legszórakoztatóbb része a dolognak. Nem volt könnyű olyan szakembereket, fejlesztőket találni, akikkel kifejezetten jó együtt dolgozni és nem csak értenek a dolgukhoz, de emberileg is könnyen megértetik magukat és gördülékeny velük a közös munka. De szerencsére találtunk megfelelő munkatársakat, és a szakértők, akikkel együttműködünk az egyik legfontosabb mozgatórugói a gépezetnek. Tőlük leszünk igazán hitelesek és naprakészek.

Szakértőink között találunk szakorvost, nőgyógyászt, gyermekápolót, védőnőt, pszichológust, bábát, szülésznőt, gyógytornászt, szonográfust, diabetikust, mentőtisztet, szülésznőt és visszérspecialistát is.

Úgyhogy azt hiszem joggal mondhatom, hogy tényleg minden területre odafigyelünk és profi, hiteles forrásból adunk információt a kismamáknak.

Szerencsésnek érzem magam, mert tudom, hogy sokan, akik vállalkozásba kezdenek, eljutnak egy olyan ponthoz, amikor  el kell dönteniük, hogy megéri-e folytatni, vagy nem. Nálam nem volt ilyen pont, mindig tudtam, hogy mit szeretnék a PregHellóval. Viszont egyértelműen szükség van néha pihenésre, megújulásra, mert azért el lehet  fáradni a vállalkozásvezetésben.

  • SZMO: Mikor érezted először azt, hogy az applikáció sikeres, mikor gondoltad, hogy „Igen, pontosan ezt képzeltem el, megcsináltuk”! ?

Németh Nóra: Az alkalmazás létrejötte után két héttel. Ugyanis szinte azonnal letöltötte 2500 kismama, ez pedig egyértelmű visszajelzés volt számomra, hogy mekkora szükség volt már itthon egy ilyen platformra. Amire pedig nagyon büszke voltam akkor is és most is, hogy ezek a kismamák nem csak letöltik és használják az applikációt, de visszajelzést is adnak folyamatosan.

Már az elején is rengeteg pozitív üzenetet kaptunk, de ami nekem külön öröm, hogy javaslatokat, ötleteket írnak, ami mind hozzájárul ahhoz, hogy megfelelően fejlesszük az alkalmazást és minél inkább kielégítsük a felhasználók igényeit. Ez pedig nagyon nagy érték.

Ha már visszajelzés: számomra például az egyik legkedvesebb a MAVE-hoz (Magyar Védőnők Egyesülete) kapcsolódik, akik előszeretettel ajánlják a PregHellót a kismamáik számára, ez pedig szakmailag is egy szuper elismerés.

  • SZMO: Mi volt az eddigi legnagyobb mérföldkő az applikáció életében?

Németh Nóra: Majd most jönnek az igazi mérföldkövek! De eddig az applikáció „kistestvérének”, a BabyHellónak a létrejötte volt különös jelentőségű. Ez az app is egyre népszerűbb, ezt is már több ezer kismama töltötte le itthon, így erre mindenképp büszke vagyok.

De említhetem mérföldkőként  az idén ősszel első alkalommal megrendezésre kerülő Babaváró fesztivált, amit már elképesztően várok! Tényleg egy igazi jó hangulatú, szakmai, ám vidám és színes, közösségépítő fesztiválra készülünk, ami úgy gondolom, hogy más lesz, mint az eddig itthon megrendezett baba-mama expók.

Preghello Babaváró fesztivál - Írd be a naptárba már most!

A fesztivált szeptember 13-án, szombaton egy gyönyörű helyszínen, az Eiffel Műhelyházban rendezik meg és a szervezők nem titkolt célja, hogy egy olyan közösségi élmény legyen ez a nap, ahol minden kismama és kispapa jól érzi magát és az eseményről magabiztosan és boldogan távozzanak.

Jegyvásárlás és részletek: www.preghello.com

  • SZMO: És mit gondolsz, maga az applikácó miben különbözik akár az itthoni, akár a külföldi alkalmazásoktól?

Németh Nóra: Amellett, hogy kifejezetten a magyar viszonyokat tükrözi, amit meglehetősen hiányoltam, átláthatóra, letisztultra terveztük az alkalmazást, amiben nincsen felesleges s töltet és forgatag, amiben el tudna veszni a kismama.

  • SZMO: Milyen terveitek vannak a jövőre nézve a PregHellóval?

Németh Nóra: Minden folyamatosan változik, én inkább közeli célokat szoktam kitűzni elsősorban, mint például amilyen a fesztivál is. De mindenképpen tervben van, hogy szeretnénk külföldi piac felé is nyitni, létrehozni a PregHellót több nyelven is, jelenjünk meg minél több helyen. De mindennek meg van a maga ideje, én ebben nagyon hiszek. A BabyHello és a fesztivál is pont akkor valósult meg, amikor itt volt az ideje, és biztos vagyok benne, hogy ezek a tervek is a megfelelő időben fognak.


Link másolása
KÖVESS MINKET: