KÉK HÍREK
A Rovatból

Nem támogatják tovább az ETO-t Győrben, mert „a futballisták nem élsportolók”

Nagyot változtat az új polgármester.


A győri önkormányzat nincs abban az anyagi helyzetben, hogy a jövőben is támogassa az ETO FC Győr focicsapatát, mondta el a Kisalföldnek nyilatkozó Mányi József.

A klub jelenlegi tulajdonosa szerdán találkozott a közelmúltban megválasztott polgármesterrel, Dézsi Csaba Andrással, hogy megbeszéljék a további együttműködést. A találkozón ott volt Petrov Iván polgármesteri biztos is, aki Mányi szerint azzal indokolta a döntést, hogy

"a város ettől az évtől csak az élsportot kívánja támogatni, de a magyar foci nem tartozik ebbe bele, mert szerinte az élsportoló az, aki a napjának a nagyobb részét tölti felkészüléssel, mint pihenéssel, a futballisták pedig nem ezek."

A polgármester szerint amúgy is gond van az ETO-nál, ugyanis "a játékosokban nincs szív és nem tudnak Győrért küzdeni". Ráadásul szerinte sokkal alkalmasabb lenne Hannich Péter vezetőedzőnek, aki a városhoz kötődő legenda, mintsem a kispadon most helyet foglaló Kondás Elemér, aki a Debrecennel kétszer nyerte meg a bajnokságot és a kupát.

Mányi ezek után nem habozott, és gyorsan megkereste Hannich Pétert:

"Azt válaszoltam, ennek semmi akadálya nincs, így felvettem a kapcsolatot Hannich Péterrel, aki rendkívül boldog volt, hogy átvehetné a csapat irányítását. A verebesi örökséget kívánják megvalósítani támadófocival, sok góllal és győzelemmel"

- újságolta a lapnak az ETO vezetője.

A klub tulajdonosa az interjúban azt is elmondta, hogy a Borkai-féle városvezetéstől előbb 127 millió, majd 165 millió forintos támogatást kaptak, és eredménykényszer nélkül kellett teljesíteniük, azaz nem volt cél az NB1-be jutás, mert előbb gazdaságilag akarták rendbe tenni a klubot.

Most azonban Petrov Iván azt tanácsolta neki, hogy az önkormányzat által kiírt 290 millió forintos sporttámogatásra sem érdemes benyújtaniuk pályázatot. Mányi József szerint ekkor már eldöntötték, hogy a fociklub semmilyen támogatást nem kap a jövőben a várostól.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Fotókon a budapesti kannibál otthona: bőröndben tárolt csontok, agy és arcbőr is előkerült a házkutatás során
A 30 éves férfi ételeket készített az általa gyűjtött emberi maradványokból és meg is ette azokat. Részben a munkahelyén, egy fővárosi kórházban juthatott hozzá a testrészekhez.


Megírtuk, hogy a rendőrség Budapest II. kerületében elfogott egy 30 éves férfit, aki beteghordozóként dolgozott egy fővárosi kórházban. Emberi test tiltott felhasználásával gyanúsítják, miután a hozzá köthető ingatlanokban és az autójában tartott kutatás során számos emberi testrészt találtak: preparált emberi arc, arcbőr, bőröndben tárolt csontok, egy komplett alsó lábszár, agy, kézfej, valamint több koponya is előkerült.

Kiderült, hogy a férfi különösen vonzódik az emberi maradványokhoz, és ezekből ételeket is készített, majd fogyasztott.

Szenvedélyéről nyíltan beszélt, mivel a családtagjai és barátai is tudtak róla, sőt, fotókat is készített a gyűjteményéről.

A gyanú szerint a férfi két fő forrásból jutott a maradványokhoz. Egyrészt a munkahelyén, egy budapesti kórházban fért hozzá holttestekhez, másrészt Szlovákiában és Magyarországon elhagyatott temetőkben ásott ki holttesteket.

A rendőrség képeket is közölt arról, mit találtak a beteghordozó otthonában, galériában mutatjuk:

A férfit június 17-én fogták el – erről videó is készült, itt nézheted meg –, a kihallgatása során beismerő vallomást tett. Ezt követően bűnügyi őrizetbe helyezték, a bíróság pedig elrendelte a bűnügyi felügyeletét.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Budapesti kannibál: újabb sokkoló részletek derültek ki a kórházi beteghordozóról
A legfrissebb információk szerint a gyanúsított evett is az emberi testrészekből. Csak erős idegzetűeknek!


Újabb felkavaró részletek derültek ki arról a 30 éves budapesti férfiról, akinek a lakásán preparált emberi testrészeket találtak a rendőrök. A gyanúsított a kihallgatásán elismerte, hogy evett is a maradványokból.

A legfrissebb információk szerint a férfi elfogyasztott egy szívet nyersen, amit egy vidéki klinikáról szerzett be

– írja a Blikk.

A hatóságok jelenleg is vizsgálják, hogy a befőttesüvegben talált szív emberi vagy állati eredetű-e, és ha előbbi, akkor kié lehetett.

A nyomozók múlt szerdán fogták el a II. kerületben a férfit, aki egy budapesti kórházban dolgozott beteghordozóként.

A lakásában tartott házkutatás során preparált emberi arcot, arcbőrt, bőröndben tárolt csontokat, egy komplett alsó lábszárat, agyat, kézfejet, valamint koponyákat és a már említett szívet is megtalálták.

A rendőrségi közlemény szerint a férfi rajong az anatómiáért és a patológiáért, és szeret állatokat boncolni.

A gyanú alapján a testrészekhez egyrészt a munkahelyén keresztül, másrészt elhagyatott temetőkben, holttestek kiásásával jutott hozzá Magyarországon és Szlovákiában.

Az elfogott férfit emberi test tiltott felhasználásával gyanúsították meg, és a bíróság bűnügyi felügyeletét rendelte el. A rendőrök lefoglalták a számítógépeit, telefonjait és adathordozóit is, ezek vizsgálata még tart.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Elfogták a Pride-zászlók Dunába dobálóját, 58 éves mogyoródi férfi a tettes
Hétfőn este mogyoródi otthonában fogták el azt az 58 éves férfit, aki a gyanú szerint a Dunába dobta a Pride-zászlókat az Erzsébet hídról. A gyanúsított beismerte a rongálást.


Hétfő este elfogták a rendőrök azt az 58 éves mogyoródi férfit, aki a gyanú szerint a hétvégén a Dunába dobta az Erzsébet hídra kihelyezett Pride-zászlókat. A férfi beismerte a tettét, rongálás miatt indult ellene eljárás, és szabadlábon védekezhet.

Előállítása után rongálás bűntettének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként

írta a police.hu.

A főváros a közelgő Budapest Pride felvonulás alkalmából helyezte ki a zászlókat az Erzsébet hídra, amelyek azonban vasárnap hajnalra eltűntek. A Főpolgármesteri Hivatal még aznap közölte, hogy rongálás gyanúja miatt feljelentést tesznek, és bejelentették, hogy a zászlókat pótolni fogják.

A közösségi médiában eközben egy videó terjed arról, ahogy egy férfi a Dunába hajítja a zászlókat.

Az eset után Karácsony Gergely főpolgármester bejelentette, hogy a lobogókat néhány napon belül pótolják.

Álláspontja szerint a Pride-hónap és a felvonulás idején azoknak „helyük van a szabad, sokszínű és szolidáris Budapesten”.

A főpolgármester kedden egy bejegyzésben azt is jelezte, hogy a szombati felvonulás az Operától indul 15 órakor, és az Erzsébet hídon át a Vérmezőig tart.

Hétfőn Novák Előd, a Mi Hazánk politikusa közölte, hogy kifizeti az elkövető esetleges bírságát.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Hangosan sírt, ezért celluxszal ragasztotta le az 5 éves kislány száját egy óvónő Gödöllő közelében
Az eset egy udvari veszekedéssel kezdődött, ami után a gyereket a társai csúfolni kezdték, ő pedig hangosan sírni kezdett. Az ügyészség szerint az óvónő magatartása veszélyeztette a kiskorú fejlődését.


Vádat emelt a Gödöllői Járási Ügyészség egy óvodapedagógussal szemben, aki a vád szerint celluxszal ragasztotta le egy ötéves kislány száját, miután a gyerek hangosan sírni kezdett az óvoda udvarán.

A nőt kiskorú veszélyeztetésének bűntettével és minősített könnyű testi sértés bűntettével vádolják – derül ki az Ügyészség honlapján közzétett közleményből. Az ügy a Gödöllői Járásbíróságon folytatódik, ahol a vádlott bűnösségéről fognak dönteni.

A vádirat szerint az eset áprilisban történt egy Gödöllő közeli település óvodájában. Az ötéves gyerek az udvaron összeveszett egy kisfiúval, és ütni kezdték egymást. Egy másik óvónő szétválasztotta őket, és a kislányt büntetésből egy kisszékre ültette.

A gyereket a társai csúfolni kezdték, ezért hangosan sírni és zokogni kezdett. A kiabálást az irodában meghallotta az óvónő, aki kiment az udvarra, majd miután kolléganője tájékoztatta, a síró kislányt az irodába vitte.

Ott egy széles celluxszal leragasztotta a száját, amit körülbelül egy perc elteltével letépett.

A kislány ezután abbahagyta a sírást, a vádlott pedig visszavitte az udvarra. Az ügyészség szerint a nő magatartásával veszélyeztette a kiskorú erkölcsi, érzelmi és testi fejlődését.

A kislánynak az eset után 8 napon belül gyógyuló sérülése keletkezett.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk