KÖZÖSSÉG
A Rovatból

Először találkoztak a szülők a kisfiúval, aki megkapta kétéves lányuk szívét

'Nagyon szerettem volna találkozni velük, hogy még egyszer hallhassam a lányom kedves szívdobogását' - mondta az agyhártyagyulladásban elhunyt kislány anyukája. Aztán létrejött a várva várt találkozás.

Link másolása

Brandon és Lacey kislánya kétéves korában, agyhártyagyulladásban halt meg. A szülők úgy döntöttek, kislányuk szívét felajánlják, hogy egy másik kisgyerek életét menthessék meg vele. A kislány anyukája, Lacey reménykedett benne, hogy a család, akinek gyerekén a kis Alaiya szíve segített, értékeli ezt. "Nagyon szerettem volna találkozni velük, hogy még egyszer hallhassam a lányom kedves szívdobogását" - mondta a nő. A nagy találkozás végül összejött, és a család fotósa is ott volt, aki le is fotózta az eseményt.

A szívhez szóló történet, amit alább olvashattok, a Love What Matters oldalán jelent meg.

„Miután édes kisbabánk, Alaiya, baktérium okozta agyhártyagyulladásban az életét vesztette, félrevontak minket, és megkérdezték, hogy fel szeretnénk-e ajánlani a szerveit. A férjem és én nem hezitáltunk, azonnal válaszoltunk, hogy IGEN! Alaiya egy nagyon odaadó gyermek volt, és tudtuk, hogy helyes, amit teszünk. Tudtuk, hogy így meg tudja menteni mások életét.

Amikor hírt kaptunk, hogy Alaiya szíve megmentett egy 10 hónapos kisfiút, nagyon örültünk a döntésünknek, hogy Lai donor lett."

„Az az év szörnyű volt; az édesanyámat és a lányomat 8 nap különbséggel vesztettem el, és ez volt a legrosszabb dolog, ami valaha történt velem. Nem sokkal később kiderült, hogy várandós vagyok a harmadik lányunkkal. A gyász és a terhesség együtt nem volt könnyű senkinek sem.

A 3 évesünk össze volt zuhanva, hogy elveszítette a testvérét és a legjobb barátját. De a családunk sokkal közelebb került egymáshoz.

Sokat gondolkodtunk azon, hogy vajon a család, aki megkapta a lányunk szívét, mennyire értékeli a csodálatos ajándékot, amit Alaiyának köszönhetnek. Én imádkoztam azért, hogy találkozhassak velük, és hallhassam a kedves szívdobogását még egyszer.

2016. december 28-án a fotósunk megkeresett. Azt mondta, hogy valaki szeretne nekünk írni egy levelet, és megkérdezte, hogy megadhatja-e a címünket. Mondtam neki, hogy nyugodtan. De nagyon kíváncsi voltam, hogy ki lehet az. Majd sikerült kihúznom belőle, és végre elmondta nekem, hogy annak a kisfiúnak az anyukája az, akik Alaiya szívét megkapta. Nagyon elérzékenyültem, de nagyon boldog voltam.

Angela, Mason anyukája megkeresett a Facebookon, és megosztottuk a történeteinket egymással. Nem tudta elégszer hangsúlyozni, hogy mennyire hálásak azért, hogy Mason kapott még egy esélyt az életre, és hogy ő és az egész családja segíteni fogja abban, hogy teljes életet éljen. Amikor láttuk, hogy minden bejegyzésében, amit Masonről ír, nem feledkezik meg Alaiyáról sem, tudtuk, hogy szereti őt.

Egész évben arról beszélgettünk, hogy milyen jó lenne találkozni, tudtuk, hogy ez fontos mindannyiunk számára, hiszen egy életen át tartó kapcsolatba kerültünk. Szeptember 25-én pedig végre tökéletes találkozót tudtunk összehozni, mert Masonnek Nashville-be kellett mennie az orvosához, és az mindkettőnknek félúton volt.

A férjemmel együtt hullámvasúthoz hasonlóan változtak az érzelmeink.

Amikor először megláttuk Masont, azonnal éreztük a vele a különleges kapcsolatot.

Olyan sok érzés kavargott bennem. Boldog és szomorú voltam egyszerre.

Nagy megnyugvás volt számunkra látni, hogy Mason milyen boldog és energikus. Bebizonyította nekünk, hogy Alaiya szíve igazán 'tökéletes' volt számára. Ez a találkozás igazán keserédes volt nekünk, hiszen szülőként azt szeretnénk, ha minden gyermekünk velünk lehetne, de sajnos ez nem így van.

Egy tökéletes világban Alaiya és Mason is megmenekültek volna, Angela és én pedig a Target áruházban, a babacuccok mellett találkoztunk volna - de az nem a mi történetünk."

„Bármit megadnánk, hogy visszakapjuk a kicsinket, mégis nagyon örülünk, hogy Mason ilyen jól van. Láttuk benne Alaiyát tegnap. Annyira boldogok vagyunk, hogy a családjaink találkozhattak. Csodálatos összejövetel volt és

biztosan tudjuk, hogy nem is kerülhetett volna jobb családhoz. Látszik rajtuk, hogy milyen sok szeretettel gondolnak, ami angyali kislányunkra. Örökre van köztünk egy kötelék”

– mondta Lacey.

Angela, Mason anyukája pedig azt mondta: „Annyira különleges volt találkozni a donorcsaládunkkal. Még mindig lenyűgöz, hogy a kisfiunk milyen hamar elkezdett velük ismerkedni.

Általában hetekig eltart, amíg Mason megszokja azokat, akikkel korábban még nem találkozott, de velük más volt a helyzet, mintha már évek óra ismerte volna őket. Én hiszek abban, hogy a szülői szeretet örökké beleszövődik az ember szívébe, és semmi kétség nem fér ahhoz, hogy az a szív, amely Masonben dobog, felismerte Brandont és Lacey-t.

Örökké hálás leszek az élet ajándékáért, és mindig biztosítani fogom Masonnek azt, hogy elég teljesen életet élhessen két ember számára is.”

A fotóst is, akinek a találkozás köszönhető, nagyon megérintette, amit látott.

„Nagyon nagy megtiszteltetés számomra, hogy dokumentálhattam a család nagy napját, akik felajánlották a 2 éves kislányuk szívét egy kisfiúnak. Külön köszönet a két családnak, akik megengedték nekem, hogy megosszam a világgal, hogy mennyi jóság és a szeretet van a szervadományozásban” - írta a képek kapcsán.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Több száz ismeretlen búcsúztatta a magyar származású holokauszttúlélőt, akinek nem lehettek gyerekei
A dédunokaöccse a közösségi médiában kérte arra az embereket, hogy menjenek el a koncentrációs tábort megjárt asszony temetésére, mert már minden rokona meghalt.

Link másolása

Több százan búcsúztatták a a magyar származású holokauszttúlélőt az izraeli Haifában - írja a The Jewish Chronicle.

A sok ismeretlen ember azután gyűlt össze, hogy a nő dédunokaöccse a közösségi médiában arra kérte az embereket, hogy menjenek el Esther Greizer temetésére. Az asszonynak ugyanis nem voltak hozzátartozói.

A 95 éves holokauszttúlélő, Esther Greizer a holokauszt izraeli emléknapján hunyt el. A felhívást követően több százan gyűltek össze, a tömeg az utcán tolongott, volt aki zászlót vitt, voltak akik könnyeztek.

A nő még gyerekként szenvedte el a „halál angyalaként” hírhedtté vált Josef Mengele kísérleteit.

A dédunokaöccse a felhívásában írta meg, hogy a rokonának a koncentrációs táborban elszenvedett kínzások miatt nem lehettek saját gyermekei.

„Ez nem gátolta meg Esztit abban, hogy megházasodjon a néhai Gershonnal, akivel szeretettel és odaadással teli, boldog életet éltek. Mivel nem lehettek gyerekei, olyanok voltunk számára, mint az unokái, még úgy is, hogy a testvére dédunokái voltunk”

– írta. Hozzátette, hogy mivel nincsenek az asszonynak hozzátartozói, így a hagyományos gyászidőszak, a süve elmarad, és csak temetést tudják megtartani.

Forrás: RTL.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Könnyebbé tenni a legnehezebbet - így végzik munkájukat a Magyar Hospice Alapítvány munkatársai
2023-ban egy átlagos 1% felajánlás egy beteg gyermek vagy felnőtt egyszeri otthoni ápolását tette lehetővé.

Link másolása

"Olyan mintha satuban lennék: mindennap fordítanak rajta egy negyedet, és mindjárt megfulladok." - így tudta kifejezni megterhelő élethelyzetét az a férfi, akinek végül a Magyar Hospice Alapítvány segített ellátni gyógyíthatatlan daganatos édesanyját élete utolsó időszakában.

Csillapítani a fájdalmat, enyhíteni a lelki terheket, megnyugtató támaszt nyújtani az élet utolsó szakaszában, vagyis könnyebbé tenni a legnehezebbet. Ezt teszi a Magyar Hospice Alapítvány, aminek működése most a te nagylelkűségeden is múlik.

A Magyar Hospice Alapítvány 1991 óta gondoskodik azokról a végstádiumú daganatos betegekről, akik már nem részesülhetnek gyógyító kezelésben. Az alapítvány munkatársai (orvos, ápoló, gyógytornász, pszichológus, vagy éppen önkéntes) a betegek otthonában vagy szükség szerint a Budapest Hospice Házban szakszerű ápolással, a kínzó tünetek enyhítésével és lelki támogatással segítenek abban, hogy a család az utolsó percig együtt lehessen.

András katéterrel érkezett a Budapest Hospice Házba. Eleinte beszélni is alig tudott, annyira gyenge volt. Ülni, majd járni is fokozatosan tanult újra, hogy aztán egyedül sétálva gyönyörködjön a kert virágaiban. Ez volt a kedvenc időtöltése: sétálni, beszélgetni, és rácsodálkozni szinte minden egyes virágra! Gondolj csak bele, milyen lehetőséget rejt magában, ha valaki az élete utolsó időszakát fájdalmak nélkül, szeretetteli gondoskodásban, biztonságban tölti.

"A haldoklók pont ugyanazt kívánják, mint az élők. Egy értő, elfogadó figyelmet, és az esetleg ezzel járó szeretetet." Deli, hospice ápoló

Az alapítvány ráadásul nem csak a testi tünetek enyhítésére törekszik. Céljuk a lelki terhek enyhítése is. A Pszichoonkológiai Ambulanciát személyesen, online és telefonon is elérhetik az onkológiai betegek és az őket ápoló hozzátartozók, már a betegség kialakulásának kezdetétől is. Emellett minden ősszel gyászfeldolgozó csoportot indítanak a daganatos betegségben elhunytak családtagjai számára.

"Figyelembe kell venni, hogy megismételhetetlen az a személy, aki meghal és megismételhetetlenek azok is, akik segítik és gyászolják, és a kapcsolatok is megismételhetetlenül egyediek. A méltóság megszűnik ott, ahol nincsenek tekintettel egy ember érzéseire, vágyaira, igényeire." - fogalmazta meg küldetésüket Dr. Biró Eszter, az Alapítvány pszichológusa.

A Magyar Hospice Alapítvány szemléletformáló, szakmai és edukációs programokat is szervez, például a gyerekeket célzó Nárcisz Futásokat és Ültetéseket négy kerületben.

A Nincs rá szó podcastsorozatot pedig közel százezren hallgatják, amelyben nyíltan, tabuk nélkül beszélgetnek az élet végéről, az odavezető útról, az elmúlásról.

Az Alapítvány minden szolgáltatása térítésmentes. Működésük éppen ezért a te nagylelkűségeden is múlik. 2023-ban egy átlagos 1% felajánlás egy beteg gyermek vagy felnőtt egyszeri otthoni ápolását tette lehetővé. Ha megnézed az Alapítvány tavalyi munkáját számokban, világossá válik, hogy tényleg minden egyes felajánlás hatalmas támogatást jelent számukra.

Alapítvány 2023-as munkája számokban:

•  5095 alkalommal látogattak pácienseket az otthonukban

• 933 orvosi, 3826 ápolói, 298 gyógytornászi és 38 pszichológusi vizitet teljesítettek

• 319 felnőtt terminális állapotú beteget láttak el az otthonukban (átlagosan 23,6 napos ellátási idővel)

• 161 látogatás keretében 5 otthon lévő kisgyereknek biztosítottak ellátást a “Fogd a kezem!” gyermekhospice otthonápolási programban.

• 182 beteget gondoztak fekvőbeteg osztályukon a Budapest Hospice Házban

Támogasd te is adód 1%-ával a Magyar Hospice Alapítványt! Az 1% felajánlást 2024. május 21-ig bármikor benyújthatod, akkor is, ha adóbevallásodat már beadtad.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÖZÖSSÉG
A Rovatból
„Látszik rajta, hogy nincs jól” – Tompos Kátya élete legnagyobb csatáját vívja
A betegség és szövődményei nagyon megviselték a szervezetét, csak lassan gyógyult, majd ezután derülhetett ki, hogy más probléma is van. A Blikk információi szerint a színésznő még külföldi kezelést is igénybe vett.

Link másolása

Korábban írtunk róla, hogy a Fábián Juli Emlékalapítvány a Facebookon tette közzé, hogy a 41 éves színésznő miért nem állt színpadon az elmúlt két évben: súlyos daganatos betegséggel küzd.

A több mint két éve tartó harc nem csak lelkileg és fizikailag megterhelő, de anyagilag, ezért fordultak a barátai a nyilvánossághoz, hogy pénzgyűjtéssel és egy jótékonysági koncerttel összeszedjék a szükséges külföldi gyógykezelés árát.

A Blikk szerint a színésznő kálváriája két évnél is régebben kezdődött: a lap információi szerint 2021 őszén, amikor a színésznő megfertőződött a koronavírussal.

A betegség és szövődményei nagyon megviselték a szervezetét, csak lassan gyógyult, majd ezután derülhetett ki, hogy más probléma is van. A Blikk információi szerint Tompos Kátya még külföldi kezelést is igénybe vett, a költségeket pedig állta, ameddig bírta, illetve ameddig a mellette álló barátai, szerettei bírták.

Nagyon nehéz időszak ez Kátya számára, aki próbál erős lenni, de embert próbáló a küzdelem. Sajnos, fizikailag is megviseli, mert bár próbál erős lenni, látszik rajta, hogy nincs jól – mondta a lapnak egy névtelen ismerős.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÖZÖSSÉG
A Rovatból
„Szuper kezdeményezésnek tartottam, de soha nem gondoltam volna, hogy egyszer mi is kapcsolatba kerülünk a Bátor Táborral”
Miután Levi betegsége kiderült, a Bátor Tábor szervezői megkeresték, hogy vegyen részt a nyári táborukban. Azóta Levi élete megváltozott. Az ott tapasztalt élmények hatására mára már a Bátor Tábor önkéntese szeretne lenni. Élményeiről édesanyja mesélt nekünk!

Link másolása

Gyógyító légkör, inspiráció és kaland – ez volt az a három dolog, amit az egyik résztvevő fiú édesanyja, Radó Annamária emelt ki nekünk, amikor arról kérdeztük, mi volt a legmeghatározóbb a gyermeke számára a Bátor Táborban. Olyan élmények, amelyek feltöltik a gyerekeket és erősítik a lelküket.

Már első benyomásuk is elképesztően pozitív volt a táborról:

„Kicsit szorongva indultunk el, mivel olyan helyre készültünk, ahol senkit sem ismert a fiúnk.

Ám a megérkezésünkkor olyan kirobbanó jókedvvel, olyan szeretettel, olyan pozitív hozzáállással fogadtak bennünket, és annyira megható volt az egész, hogy alig tudtunk megszólalni. Lenyűgözött a szervezők és az önkéntesek nyitottsága és a hangulat."

Azt mondja, hogy a korábbi aggodalmak azonnal szertefoszlottak, és átadták magukat a barátságos fogadtatás élményének.

Kiknek szervezik a Bátor Tábort?A daganatos, súlyos vagy krónikus betegséggel diagnosztizált gyerekeknek sok nehézséggel kell megküzdeniük. Hónapokat töltenek a kórházban családjuktól és barátaiktól elszigetelve.

A Bátor Tábor ingyenes programjain azonban erőt kapnak a gyógyuláshoz, önbizalmat az élethez. Évente több mint 3000 beteg gyereknek és környezetüknek (szülők, testvérek mellett iskolai programjaikon osztálytársaiknak is) nyújt sorsfordító élményeket. A tábort adományokból és az szja adó 1% felajánlásokból tartják fenn. A cél, hogy a gyerekek izgalmas programokba kapcsolódhassanak be és életre szóló élményekkel gazdagodjanak.

Rád is szükség van, hogy folytathassák munkájukat, és minél több beteg gyerek élhessen át gyógyító élményeket! Bővebben itt olvashatsz az 1%-os felajánlás módjáról. https://batortabor.org/hu/tamogass/egyszazalek/

Amikor Radó Annamária a Bátor Táborban tapasztaltakról mesél, sokan megkérdezik tőle, honnan tudtak a táborról, kitől hallottak róla.

„Korábban is tudtam arról, hogy létezik ez a tábor, tetszett az alapötlete és szuper kezdeményezésnek tartottam. De azt soha nem gondoltam volna, hogy egyszer mi is érintettek leszünk és kapcsolatba kerülünk velük”

- mondta Radó Annamária.

"Miután a fiam, Levi betegsége kiderült, és kezelésen vett részt, a Bátor Tábor szervezői kerestek meg bennünket a kórházi kapcsolattartón keresztül, így tájékoztatást kaptunk erről a lehetőségről. Levi vacillált, hogy elmenjen-e, mert 14 évesen már nagynak érezte magát ehhez a táborhoz."

A kórházi kapcsolattartó kis idő elteltével ismét megkereste Annamáriát és minden szükséges információt elmondott  a táborról, amivel kedvet csináltak Levinek a programhoz, így beleegyezett, hogy elmegy.

A Bátor Tábor nem okozott csalódást Levinek. Olyannyira nem, hogy tábor után elhatározta, visszamegy. És annyira meggyőzték az ott tapasztalt élmények, hogy felnőttként szeretne „cimbora” lenni, vagyis a Bátor Tábor önkéntese. Mivel idén lesz 17 éves, pár évet várnia kell, a táborban ugyanis 20 éves kortól lehet önkéntesként dolgozni.

„Egyrészt lelkileg is sokat adott neki ez az egy hét, másrészt a programok is elnyerték a tetszését. Fontos, hogy lekössék a figyelmét, levezessék az energiáját, és ez a táborban sikerült is. Ráadásul megismerkedett ott egy lánnyal, akivel a 200 kilométeres távolság ellenére azóta is tartják a kapcsolatot. Rendszeresen találkoznak, gyakran beszélnek egymással. Úgyhogy érzelmileg is meghatározó élmény volt számára a Bátor Tábor.”

Vajon mi lehet a Bátor Tábor titka? Mi az, amivel gyakorlatilag elvarázsolja a gyerekeket és a szüleiket? 

Az egyik, amiért szeretik a tábort, hogy nem betegként, hanem teljesen átlagos gyerekként vagy tinédzserekként kezelik őket, és egész idő alatt kalandorokként tekintenek rájuk. A másik, amit sokan kiemelnek, az, hogy mindenki arra törekszik, hogy a résztvevők jól érezzék magukat és tartalmasan teljen az egész hét.

Annamária fia például imádta a kötélpályát, mivel megadta neki a kellő adrenalin-löketet a felmászással-lecsúszással. Amúgy is elég aktív életet él, kerékpározik, ezért pozitívan hatott rá a mozgás, és feltöltődött tőle a táborban.

„Nagyon hálás vagyok azoknak, akik évről évre megszervezik a Bátor Tábort, és azoknak is, akik az adományaikkal, adójuk egy százalékával lehetővé teszik a gyerekeknek, hogy részt vegyenek a táborban, és életre szóló élményekkel gazdagodjanak” -mondja Annamária.

„Mi magunk is részt veszünk önkéntes munkában. A lakóhelyemen például egy olyan szervezet tagja vagyok, amelyik a környékünk szépítésén dolgozik. A közeli parkban végzünk különféle munkákat, például locsolunk, fát ültetünk, felszedjük a szemetet, tájékoztatjuk a környéken élőket erről a lehetőségről.

A közösségépítés nagyon fontos számomra, ezért is remélem, hogy Levi terve megvalósul és egyszer a Bátor Tábor önkéntese lehet.”

Link másolása
KÖVESS MINKET: