KÉPGALÉRIA - A Turbináért tüntettek a Városháza parkban: Közösségi terek bezárásával nem lehet valódi problémákat orvosolni
Tánc helyett a tiltakozásé volt a főszerep pénteken a Városháza parkban, ahol a Turbina Kulturális Központ múlt heti, egy hónapra szóló bezáratása miatt gyűltek össze. A rendőrség kábítószer-kereskedelemre hivatkozva rendelte el a szórakozóhely lezárását.
„Nemcsak több mint száz munkavállalónk és segítőnk alól húzták ki a talajt egyik napról a másikra, de ezreket fosztottak meg attól, hogy nálunk táncoljanak, társasjátékozzanak, vegyenek részt koncerteken, workshopokon, tudományos szimpóziumokon, kerekasztal-beszélgetéseken, filmvetítéseken, önfejlesztő- és kreatív programokon, dalszerző műhelyeken” – közölték a tüntetés szervezői. Hozzátették:
Az ellen állunk most ki együtt, kedvesen és barátsággal, hogy ez ne történhessen meg” - fogalmaztak.
A bezáratást egy decemberi törvény és annak januári kiegészítése tette lehetővé a rendőrség számára.
A rendőrség a tavaly indított DELTA Program hétfői évértékelőjén arról beszélt, hogy a lépéssel nem a tulajdonosokat vagy a dolgozókat akarják büntetni, de szerintük a szórakozóhelyeknek is felelősségük van a drogkereskedelem elleni harcban. A Turbina üzemeltetői szerint viszont a jogszabályi környezet „aránytalan felelősséget hárít kulturális helyszínekre egy komplex társadalmi jelenség miatt”.
A Turbina már a nyolcadik zenés szórakozóhely, amelyet a rendőrség bezáratott.