Az MSZP felszólította Szabó Tímeát a visszalépésre, miután kiderült, hogy a Tisza jelöltje 48 százalékon áll Óbudán
A III. kerületi MSZP a Tisza Párt mögé állt, visszalépésre szólította fel a baloldali jelölteket – Szabó Tímeát név szerint is –, és egyúttal szakított a korrupciós ügybe keveredett DK-s polgármesterrel, Kiss Lászlóval.
A szervezet azzal indokolta a lépést, hogy minden független jelölt indulása a kormány leváltását akadályozza. Ezért arra kérik tagjaikat, szimpatizánsaikat és a kerület baloldali szavazóit, hogy támogassák a Tisza Pártot.
A lépést egy friss felméréssel indokolják: a 21 Kutatóközpont Boda Nikolett Tisza-jelölt megbízásából készített kutatása szerint a függetlenként induló Szabó 17 százalékot kapna, a fideszes Gyepes Ádám 25 százalékot a biztos választók közül, míg a tiszás jelölt 48 százalékra számíthat.
Az óbudai MSZP arról is döntést hozott, hogy elhatárolódik Kiss László polgármestertől. Közleményük szerint a helyi ellenzéki pártok 2024-ben kötött politikai megállapodását a polgármester egyoldalúan, végérvényesen megszegte.
Kiss Lászlót 2024 augusztusában vették őrizetbe korrupció gyanújával, majd letartóztatásának többszöri meghosszabbítása után a bíróság 2025 júniusában arról döntött, hogy a polgármester szabadlábon maradhat. Kerületi vezetői pozíciójáról a letartóztatás alatt sem mondott le. Az óbudai korrupciós ügyben tavaly márciusra már 18 gyanúsított volt, köztük Czeglédy Gergő volt MSZP-s alpolgármester is, akit szintén vesztegetéssel gyanúsítanak.ű