KÉK HÍREK
A Rovatból

Meghibásodott a paksi atomerőmű 2. blokkja, több, mint 50%-os a teljesítménycsökkentés

A generátor olajrendszerével volt gond. A művelet a blokk biztonságát nem veszélyezteti, és nincs hatással a környezetre.


Ötven százalékkal leterhelték a paksi atomerőmű 2. blokkját szerda hajnalban a generátor olajrendszerének hibája miatt - közölte honlapján az erőmű.

A hiba kijavítása a másik három blokk üzemét nem befolyásolja, és a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt.-vel egyeztetve zajlik - írták.

A művelet a blokk biztonságát nem veszélyezteti, és nincs hatással a környezetre. Az Országos Atomenergia Hivatal adatai szerint a 2. blokk szerda délelőtt 255 megawattos teljesítményen üzemelt.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk





Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk




Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk




Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk