HÍREK
A Rovatból

Magyarországnak szuverén joga elengedni az embercsempészeket a bécsi magyar nagykövet szerint

Nagy Andor azt mondta: ez nem az osztrákok vagy más, szomszédos nép ellen irányul, hanem a hazai börtönviszonyok miatt kényszerültek erre a lépésre.


A napokban lázban tartja a közvéleményt a hír, miszerint migránsokat a határon illegálisan átjuttató embercsempészek tömeges szabadon engedését tervezi a magyar kormány. Rétvári Bence államtitkár kedden arról beszélt, hogy azért döntöttek az elengedés mellett, mert az Európai Unió nem biztosít elég forrást az embercsempészek ellátására.

Az ügyben Alexander Schallenberg osztrák külügyminiszter is megszólalt: ő azt közölte, hogy bekéretik a magyar nagykövetet, hogy a szabadon engedésekről kérdezzék.

Nagy Andor, Magyarország bécsi nagykövete arról tájékoztatta az Infostartot, hogy a találkozó lezajlott. „700 ember elég sok, egy kritikus tömeg, nincsenek rá felkészülve, hogy közülük hányan akarnak Ausztriába menni” – fogalmazott a megbeszélésről Nagy. Elmondása szerint azt mondta az osztrák külügyminiszternek, hogy

„Magyarországnak szuverén joga egy ilyen döntés, eszünkbe sem jutott, hogy valaki ezt sérelmezni fogja, azt gondoljuk, nem ártunk senkinek, egyik szomszédos ország ellen sem irányul ez a döntés.”

Nagy Andor arról is beszélt az osztrák diplomácia vezetőjének, hogy Magyarországon 2400 embercsempészt tartanak fogva, ami 12 százaléka az ország elítéltjeinek. Ennyi elítélt sok pénzébe kerül az államnak, ezért döntött úgy a Belügyminisztérium, hogy akiknek „már csak kevés volt hátra” a büntetésükből, azokat szabadon engedi.

Az embercsempészet miatt ülő rabokat azzal a feltétellel helyezték szabadlábra, hogy 72 órán belül elhagyják el Magyarországot, és oda távoznak, ahonnan érkeztek: többnyire Szerbiáról, Romániáról és Ukrajnáról van szó, nem Ausztriáról.

Azt ugyanakkor a nagykövet sem gondolja, hogy magyarázatával megnyugtatta volna Schallenberget. A feszültség azért kezdett fokozódni Magyarország és Ausztria között, mert egy friss kormányhatározat alapján rengeteg külföldi embercsempész szabadulhat a magyar börtönökből. Az embercsempészek szabadon engedése már meg is kezdődött, erről az RTL Híradója rejtett kamerás felvételekkel be is számolt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
„Szánalmas, piti hazudozó” – Szijjártó Péter feljelenti Magyar Pétert rágalmazás miatt
A gödi Samsung-gyárral kapcsolatos állítások verték ki a biztosítékot a külügyminiszternél. Kijelentette, hogy a TISZA elnökének „rágalmai szemenszedett hazugságok”, amelyek „minden alapot nélkülöznek”.


Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán jelentette be, hogy kedden büntető feljelentést tesz Magyar Péter ellen nagy nyilvánosság előtt, aljas indokból elkövetett rágalmazás bűntette miatt.

A miniszter a posztjában úgy fogalmazott:

„Magyar Péter egy szánalmas, piti hazudozó, ezt persze tudtuk eddig is. Most azonban átlépett egy határt: tegnap este nagyon durva rágalmakat fogalmazott meg velem szemben a gödi Samsung-gyár kapcsán. Magyar Péter rágalmai szemenszedett hazugságok, azok minden alapot nélkülöznek.”

Szijjártó Péter szerint Magyar Péternek felelnie kell a rágalmaiért, ezért közölte, hogy még a délelőtt folyamán megteszi a feljelentést. „Lássuk, hogy Magyar Péter ezúttal lesz-e elég bátor ahhoz, hogy vállalja a felelősséget szavaiért, vagy ismételten brüsszeli mentelmi joga mögé bújik?” – tette fel a kérdést.

A külügyminiszter azt is közölte, hogy az általa álhírnek nevezett információt eredetileg közlő telex.hu-val szemben is megteszi a szükséges jogi lépéseket.

Ahogy arról beszámoltunk, a Telex hosszú cikket jelentetett meg hétfőn a gödi Samsung SDI akkumulátorgyár munkavédelmi és egészségügyi problémáiról. A cikk szerint az Alkotmányvédelmi Hivatal és a Nemzeti Információs Központ 2023 tavaszán jelentést juttatott el a kormányhoz, amelyben súlyos mérgezéseket rögzítettek. Egy belső jegyzőkönyv szerint egy dolgozónál 510-szeres határérték-túllépést mutattak ki. A riport azt állítja, egy kormányülésen a termelés felfüggesztése is felmerült, miközben a gyár a hatósági bírságok ellenére sem tett érdemi lépéseket.

A cikk megjelenése után több politikai reakció is érkezett. Keresztes László Lóránt, a Fenntartható fejlődés bizottságának elnöke rendkívüli meghallgatást kezdeményezett Szijjártó Péter és Lantos Csaba energiaügyi miniszter számára, Tordai Bence független képviselő pedig feljelentést tett.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Váratlan leállás az MBH Banknál, a fiókokban sem lehet ügyet intézni
Technikai probléma miatt nem elérhetőek a bank elektronikus csatornái, kivéve az MBH Netbank (korábban BB) felületét. A bankkártyás fizetés és készpénzfelvétel viszont működik.


Technikai hiba miatt leálltak az MBH Bank elektronikus csatornái február 10-én, kedden, és a fióki ügyintézés is szünetel – közölte a pénzintézet az MTI-vel.

A bank tájékoztatása szerint egyedül az MBH Netbank (korábban BB) felülete működik.

Az ügyfelek a bankkártyájukat továbbra is használhatják vásárlásra és készpénzfelvételre az aktuális egyenlegük erejéig.

A bank közleménye szerint munkatársaik nagy erőkkel dolgoznak a hiba elhárításán. „Az esetleges kellemetlenségért ezúton is elnézést kérünk és köszönjük ügyfeleink türelmét” – írták.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Baltával, lefejezéssel és késeléssel fenyegetés, rugdosás, verbális és fizikai megfélemlítés, egy hét alatt ezt érte el Orbán Viktor az uszításával
Durvul a kampány, már fizikai erőszakig fajult a helyzet két városban is. A Tisza Párt elnöke mindkét ügyben feljelentést tett a rendőrségen.


Magyar Péter a Facebook-oldalán számolt be arról, hogy hétfőn két helyszínen is atrocitás érte a TISZA Párt önkénteseit. A politikus azt írja,

a Fidesz gyűlöletkeltésének mai terméseként „a Békés megyei Geszten megdobálták a TISZA önkénteseinek gépkocsiját, Kaposváron pedig megrugdosták az önkéntesünket.”

Hozzáteszi, mindkét esetben feljelentést tettek.

Magyar Péter szerint az elmúlt egy hétben elért fenyegetések és megfélemlítések Orbán Viktor uszításának és gyűlöletkeltő, hamisított videóinak tudhatók be.

A posztjában így fogalmaz: „Baltával, lefejezéssel és késeléssel fenyegetés, rugdosás, verbális és fizikai megfélemlítés. Egy hét alatt ezt érte el Orbán Viktor az uszításával és a gyűlöletkeltő, hamisított videóival.” A bejegyzést azzal zárja, hogy köszönetet mond minden önkéntesük bátorságáért és kitartásáért, majd hozzáteszi: „62 nap.”

Az elmúlt egy évben több, sajtóban is dokumentált eset történt, amikor a TISZA Párt önkéntesei ellen léptek fel agresszívan. 2025. január 16-án Budapesten, az Örs vezér terén egy önkéntest megpofoztak, az ügyben garázdaság miatt indult eljárás. Március végén Egerben egy férfi ököllel támadt a TISZA aktivistáira, amiért elsőfokon 3 év börtönt kapott közösség tagja elleni erőszak miatt. Áprilisban Rakamazon egy autós a párt pultjának hajtott, míg júniusban a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Kondón a TISZA állítása szerint betörték az önkénteseik autójának szélvédőjét.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Csalóka enyhülés jön: lesz, ahol havazni fog kedden, szerdán ónos eső miatt adtak ki riasztást
Ma sem látjuk a napot, felhős, borult időre kell számítani, miközben a Dunától keletre eső, havas eső és hó is eshet. Szerdán már az egész ország ázni fog, mutatjuk, hol kell ónos esőre készülni.
DKA – Fotó: SZMO - szmo.hu
2026. február 10.



A HungaroMet közlése szerint kedden még többnyire erősen felhős vagy borult időre számíthatunk.

A Dunától keletre kis mennyiségű vegyes csapadék – eső, havas eső és hó – is előfordulhat, ez azonban délutánra a legtöbb helyen megszűnik.

Többfelé megélénkül a déli, délkeleti szél, a déli tájakon és az Észak-Dunántúlon pedig erős lökések is kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 2 és 9 fok között alakul.

Éjszaka marad a borult égbolt, és főként az ország északi, északkeleti részén nő a csapadék esélye.

Itt vegyesen fordulhat elő eső, havas eső, hóesés, de néhol ónos eső és fagyott eső sem kizárt.

Helyenként pára és köd is képződhet. Az éjszakai minimumok általában -2 és +4 fok között alakulnak.

Szerdán napközben már országszerte több helyen várható csapadék, ami egyre inkább eső lesz. Kivételt az Északi-középhegység jelent, ahol délutánig vegyes maradhat a halmazállapot.

Ónos eső miatt elsőfokú riasztást adtak ki Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád vármegyékre.

A délnyugati, déli szél élénk, az Északnyugat-Dunántúlon erős lesz. Délutánra általában 6 és 13 fok közé melegszik a levegő, az Északi-középhegységben azonban ennél hidegebbre kell készülni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk