HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter: Az aljas, hazug fideszes gyűlöletpropaganda hatására naponta kapok halálos fenyegetéseket, néha a gyerekeimet is fenyegetik

A Tisza Párt politikusa egy képet is közölt közösségi média oldalán, amelyen egy kézzel írott üzenet is olvasható. „Eddig nem tettem feljelentés, de most próbaképpen teszek” – írta.


Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője szombat délelőtt egy Facebook-bejegyzésben írt arról, hogy milyen halálos fenyegetésekkel találkozik nap mint nap.

„Az aljas, hazug fideszes gyűlöletpropaganda hatására naponta kapok halálos fenyegetéseket és egyéb ocsmányságokat. Ezekben néha nem csak engem, hanem a hozzám közel állókat, például a gyerekeimet is fenyegetik”

– írja bejegyzésében a politikus. Hozzátette, hogy „Persze senki sem lehet ezen meglepődve, hiszen Orbán Viktorék milliárdokat ölnek az adófizetők pénzéből a gyűlölet és az erőszak szítására. És ezt már nem »csak« a közösségi médiában teszik, hanem a házi újságjaikban és televízióikban is. Elég csak az ötös számú Fidesz-párttagkönyv tulajdonosára gondolni.

Eddig nem tettem feljelentés, de most próbaképpen teszek.”

Magyar ugyanakkor azt is elmondta, hogy „Bár egészen nevetséges módon még a fél éve tett feljelentéseknél sem jutott el odáig a ügyészség, hogy legalább sértettként kihallgasson. Csak jelzem, hogy Szijjártó Pétert tized ennyi fenyegetés hatására 65 darab tekes védi, évi egymilliárd forint közpénzért.”

Posztjában egy képet is közölt, amelyen egy fenyegető üzenet olvasható:

„ui.: így hangzik a mostani iromány:

»Figyelj, te szemét nemibajos, kommunista kurafi!!

Meddig járatod a picsaszopogató ocsmány pofádat?

A verőlegények készen állnak! Jól megfizetve, csak az alkalmat várják!!

Hamarosan elkapnak és elvisznek egy elhagyott helyre, ott aztán kezdődik az igazi diszkóbuli!

Ki fognak herélni! Kivágják a tökeidet, aztán belerakják a mocskos szádba, hogy kiabálni se tudj!!!

Aztán majd a dögkeselyűk teszik tovább a dolgukat!! Ha-ha-ha

Halál rátok!!! Ütött az óra!!!«”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
„Várjuk Magyarország reakcióját” - Zelenszkij Orbánnak üzent a Kijevet ért orosz rakétatámadás után
Az ukrán elnök szerint Oroszország ismét bizonyította, hogy nem a tárgyalóasztalt választja, hanem a rakétákat. A támadásban legalább tizennégyen meghaltak, köztük egy gyermek, több épület összedőlt, óvoda és lakóház is kigyulladt.


Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Facebookon üzent csütörtök reggel, miután Oroszország egész éjjel rakétákkal támadta Ukrajnát, vette észre a Telex. A Kijevet ért csapásokban legalább tizennégyen vesztették életüket, köztük egy gyerek is. A támadás az EU ukrajnai küldöttségének épületében is komoly károkat okozott.

„Várjuk Magyarország reakcióját. A gyermekek halála biztosan több érzelmet kell, hogy kiváltson, mint bármi más. Várjuk a világon mindenki reakcióját, aki a békét szorgalmazta, de most inkább hallgat, mint hogy elvi álláspontot foglaljon”

– fogalmazott Zelenszkij.

Az ukrán elnök szerint az orosz rakéták és drónok egyértelmű üzenetet küldtek mindazoknak, akik az utóbbi időben tűzszünetet és tárgyalásokat szorgalmaztak. „Oroszország a ballisztikát választja a tárgyalóasztal helyett. Úgy döntött, folytatja a gyilkolást, nem a háború befejezését. Ez pedig azt jelenti, hogy Oroszország még mindig nem fél a következményektől” – írta. Zelenszkij szerint eljött az ideje annak, hogy új és szigorúbb szankciókat vezessenek be.

Hozzátette, Ukrajna Kína reakcióját is várja, hiszen Peking többször is a háború eszkalációjának elkerülésére és tűzszünetre szólított fel. Emellett elvárja, hogy Magyarország is állást foglaljon. A magyar kormány egyelőre nem reagált, Szijjártó Péter külügyminiszter ugyanakkor közölte: kitiltották Magyarországról és a schengeni övezetből azt az ukrán parancsnokot, aki a Barátság kőolajvezeték elleni támadást irányította.

A kijevi támadások súlyos pusztítást okoztak. Összeomlott egy ötemeletes épület a Darnyitszkij kerületben, a szomszédos Dnipro kerületben pedig egy lakóház gyulladt ki. Timur Tkacsenko, a főváros katonai közigazgatásának vezetője arról számolt be a Telegramon, hogy az éjszaka több mint húsz helyszínen csapott le támadás, és több épület – köztük egy óvoda – is lángra kapott. Az MTI az Unian hírügynökség alapján csütörtök délelőtt 45 sebesültről számolt be.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Németh Balázs: Mit látott Hadházy Ákos? Látott füvet, fákat, két kerti munkást, szerintem kinevettette magát
A Harcosok órájában került szóba Hadházy Ákos hatvanpusztai videója. Bóka János szerint már az is probléma, ha valaki egy idegen házba belép, és fényképeket készít.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. augusztus 28.



A Harcosok órája legutóbbi adásában Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter volt Németh Balázs vendége. A beszélgetés során szóba került Hadházy Ákos szerdán közzétett hatvanpusztai videója is, írja a Telex.

„Mit látott Hadházy Ákos? Látott füvet, fákat, két kerti munkást, üres épületeket, traktort, meg medencét is, abból talán kettőt is. Szerintem kinevettette magát a képviselő ezzel a videóval”

– fogalmazott a Németh Balázs, Fidesz-frakció szóvivője. Hozzátette, vajon mi történne akkor, ha egy másik uniós országban valaki besétálna a miniszterelnök családjának birtokára.

Bóka szerint a helyzet már ott problémás, hogy valaki egy idegen házba lép be, és ott fényképeket készít.

„Elképzelem, hogy hazamegyek este munka után, és ott találom Hadházyt az ebédlőmben, amint éppen gyulai kolbászt eszik vajas kenyérrel, és közben fényképeket készít” – mondta. Úgy fogalmazott, felháborodna egy ilyen helyzetben. „Nekem a Hadházy képviselőhöz csak az a kérésem, hogy ha az én ebédlőmbe akar bejönni, akkor szóljon előtte, nagyon szívesen meghívom egy szendvicsre.”

Németh Balázs ehhez kapcsolódva egy korábbi 444-cikket idézett, és arról beszélt, hogy szerinte a „liberális média” túlzottan felnagyítja az ügyet. Emlékeztetett arra is, hogy a Nézőpont Intézet legutóbbi felmérése 8 százalékpontos előnyt mért a kormánypártnak. A hatvanpusztai videó így mindössze három percet kapott a közel egyórás műsorból.

Érdekesség, hogy Bóka példájában az ebédlő is előkerült, noha Németh erről nem beszélt. Hadházy felvételében ugyanakkor valóban látható a 193 négyzetméteres helyiség, amelyről a képviselő korábban is közölt fotót.

Hadházy lapunknak szerdán azt mondta, a videó alapján egyértelműen látszik, hogy a birtok nem gazdasági épület. Szerinte „ez nem egy mezőgazdasági üzem, hanem egy luxuskastély, amit a miniszterelnöki család építtetett magának”.

A teljes interjút itt lehet elolvasni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Elárulták, miért nem engedik leszerelni a honvédség toborzókampányának arcát, a veszélyhelyzetre hivatkoznak
A minisztérium közölte, hogy a százados fontos feladatot kapott Tata városában. Csak ennek teljesítése után távozhat közös megegyezéssel.


Ahogy már beszámoltunk róla, a 33 éves Pálinkás Szilveszter szeretné otthagyni a honvédséget. A férfi a Telexnek arról beszélt, hogy nem tudott azonosulni azzal a szervezettel, amelynek az arca volt. Ezért körülbelül egy hónapja benyújtotta leszerelési kérelmét a minisztériumnak. A veszélyhelyzetre hivatkozva azonban nem engedélyezték azt, mivel a 2020 márciusában elrendelt és azóta folyamatosan meghosszabbított veszélyhelyzet idején a jogszabályok szerint csak közös megegyezéssel lehet távozni a honvédségtől. A döntést az állományilletékes parancsnok vagy a Magyar Honvédség parancsnoka hozza meg.

A Honvédelmi Minisztérium közleményt adott ki az üggyel kapcsolatban. Ebben kiemelték:

„A Magyar Honvédségből le lehet szerelni, számos közös megegyezéssel történt leszerelésre van példa.”

A közlemény szerint Pálinkás Szilveszter a Magyar Honvédség megbecsült katonája. Nemrég századossá léptették elő, és a honvédség biztosította számára a legmagasabb szintű kiképzést, valamint nagy értékű külföldi tanulmányokat. Mint írták, a háborús veszélyhelyzet miatt az MH vezérkarfőnöke, dr. Böröndi Gábor vezérezredes tatai hadműveleti tiszti beosztásba helyezte Pálinkást, és egy fontos feladattal bízta meg. „Éppen ezért – és a háborús veszélyhelyzetre különös tekintettel –

Pálinkás századost az MH vezérkarfőnöke, dr. Böröndi Gabor vezérezredes megbízta egy fontos feladattal, amely teljesítését követően közös megegyezéssel leszerelhet majd a Honvédségtől”

– olvasható a közleményben.

A minisztérium hozzátette: a Magyar Honvédség „elhivatott katonái nap mint nap bizonyítják, hogy a közösség ereje, a szakmai fejlődés és a hivatástudat meghatározó értékeink.”

Pálinkás Szilveszter a S.E.R.E.G. című sorozatban is szerepelt, és a honvédség toborzókampányának arca volt.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk




Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk