Fideszes politikusokat is előállítottak az ügyészség keddi fővárosi akciója során
A fővárosi önkormányzatok parkfenntartási szerződései körül zajló nyomozás kedd estére elérte a Fideszt is: Láng Zsoltot, a II. kerület volt polgármesterét, Gór Csaba kerületi frakcióvezetőt és Puskás Pétert, a III. kerület korábbi alpolgármesterét is előállították az ügyészség keddi akciójában – írta a 24.hu. A hír órákkal azután érkezett, hogy a hatóságok több ellenzéki politikusnál is megjelentek.
A politikus védője szerint az ügyészség kezdeményezte Molnár Zsolt volt szocialista országgyűlési képviselő letartóztatását, akit befolyással üzérkedéssel gyanúsítanak a parkfenntartási ügyben. A politikus védője szerint a gyanúsítást vitatják és panaszt tettek ellene.
A nap folyamán előállították Őrsi Gergelyt, a II. kerület polgármesterét is. A kerületi önkormányzat arról tájékoztatott, hogy teljes mértékben segítette a hatóságok munkáját.
„Kedden reggel a Központi Nyomozó Főügyészség nyomozói Őrsi Gergely polgármester lakhelyén és a II. kerületi Polgármesteri Hivatalban nyomozati cselekményeket végeztek. A polgármester és a hivatal mindenben együttműködött a nyomozást végzőkkel, valamennyi kért iratot a rendelkezésükre bocsátotta.”
A Központi Nyomozó Főügyészség kedd reggel közölte, hogy vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés és más bűncselekmények gyanúja miatt több önkormányzatot is érintő, összehangolt akciót hajt végre. A műveletben több mint hetven hivatalos személy vett részt, a Készenléti Rendőrség és a Nemzeti Védelmi Szolgálat közreműködésével. Részletesebb tájékoztatást a hét második felére ígértek.