Reagált a Fidesz az óbudai korrupciós ügyre: Mindenkinek vállalnia kell a felelősséget a tetteiért
„Mindenkinek vállalnia kell a felelősséget a tetteiért” – olvasható a Fidesz-frakció szerdán kiadott közleményében, amellyel az óbudai korrupciós ügyben lezajlott keddi hatósági akciókra reagáltak.
A Fidesz-frakció szerint a hatóságoknak pártatlanul kell eljárniuk.
Hangsúlyozták azt is, hogy az eljárás végéig mindenkit megillet az ártatlanság vélelme.
Ahogy arról beszámoltunk, kedden a nyomozók több helyszínen, köztük a II. és a XV. kerületi önkormányzatnál is házkutatást tartottak. Az eljárás Őrsi Gergelyt, a II. kerület polgármesterét személyesen is érintette, az ő otthonában is jártak a hatóságok. A II. kerületi önkormányzat közleményben jelezte, hogy a polgármester és a hivatal is mindenben együttműködött a nyomozókkal, és minden kért iratot a rendelkezésükre bocsátott.
A keddi akció során a hatóságok kezdeményezték Molnár Zsolt volt szocialista országgyűlési képviselő letartóztatását is. Védője szerint a politikust befolyással való üzérkedéssel gyanúsítják, ő azonban vitatja a gyanúsítást és panasszal élt.
A mostani akcióban több mint hetven hivatalos személy vett részt.
Az úgynevezett óbudai korrupciós ügy nyomozása 2024-ben indult, és fiktív, valamint túlárazott szerződések gyanúja miatt zajlik. Az eljárás során korábban letartóztatták Kiss Lászlót, Óbuda polgármesterét, valamint helyettesét, Czeglédy Gergőt is. Mindkettejüket később szabadlábra helyezték, és következetesen tagadták a bűnösségüket.
via MTI