KÉK HÍREK
A Rovatból

Komoly allergiás rohamot kapott a 4 éves kisfiú, akit szúnyogok csíptek össze

A fiút összesen három szúnyog csípte meg, amitől az egész háta feldagadt.
Kép: Pixabay - szmo.hu
2019. június 24.



A csapadékos időjárás kedvez a szúnyogoknak, így csak lassan javul a szúnyoghelyzet a településeken. Legutóbb egy Esztergomhoz közeli faluban csípett meg több vérszívó egy négyéves kisfiút, aki emiatt kórházba került - írja a Blikk.

A lap úgy tudja: a fiút összesen három szúnyog csípte meg, amitől az egész háta feldagadt.

"Nagyon megijedt, sírt, ráadásul elkezdett fulladni, ami miatt azonnal kórházba rohantunk vele" – mondta el az édesanya, aki szerint hetek óta elviselhetetlen a szúnyoginvázió településükön, a kertbe szinte ki sem lehet menni.

A kórházban kiderült: a kisfiúnál allergiás reakciót váltottak ki a szúnyogcsípések, amire korábban nem volt példa az apróságnál.

Nincs könnyű dolga a szakembereknek sem, hiszen a szúnyoggyérítést nehezítik az időjárási körülmények. Bár április 30. óta országszerte gőzerővel dolgoznak a katasztrófavédelem munkatársai, volt, hogy napokra le kellett állniuk a kánikula vagy a heves esőzések miatt.

A szakemberek szerint a kertben érdemes a kannákat, kerti játékokat, gumiabroncsokat lefedni, hogy az esővíz ne gyűljön bennük össze. Egy vízzel teli vödörben ugyanis több ezer szúnyog fejlődhet ki.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Már nem titok, milyen fényűzően éltek az elfogott ralisok – kiderült, mi mindent foglalt le a NAV
A bíróság tíz gyanúsított letartóztatását rendelte el a keddi nagyszabású razzia után. A nyomozók kábítószert és egy éles géppisztolyt is találtak a helyszíneken.


Egyik nap még Porsche Panamerával jártak, sportrepülővel szelték az eget és drága órákat viseltek, másnap már rácsok mögött találták magukat azok az autóversenyzők, akiket a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egy közel 1,2 milliárd forintos adócsalási ügyben őrizetbe vett. A Budapest Környéki Törvényszék csütörtökön elrendelte tíz gyanúsított letartóztatását, egy további személy pedig bűnügyi felügyelet alá került.

A NAV pénteki közleménye szerint a lefoglalásokkal és zárolásokkal „az okozott adóhiány ezzel teljesen egészében megtérült”.

A gyanú szerint okozott kár fedezetére a hatóságok összesen közel 1,2 milliárd forint értékben foglaltak le vagyontárgyakat – írta a Blikk.

A vagyonbiztosítás során

több mint 120 millió forint készpénzt, kriptovalutát, továbbá mintegy 40 járművet – köztük Porsche 911 Carrerát, Porsche Panamera GTS-t és egy Jaguár SS100 Roadstert –, valamint hajókat, sportrepülőket, értékes órákat és ingatlanokat vettek zár alá.

A pénzügyi nyomozók emellett csaknem 140, köztük külföldi bankszámlát is zároltak, amelyeket a bűncselekményhez köthető cégek használtak.

A keddi, nagyszabású akcióban a NAV mintegy 450 munkatársa csaknem 100 helyszínen gyűjtött bizonyítékokat.

Az egyik lakásban bögrényi mennyiségű marihuánát és hasist találtak, egy másik családi házban pedig géppisztolyt és éles lőszereket tartott a házigazda, az udvaron pedig egy lopott motorkerékpár parkolt.

Mindkét helyszínen a rendőrség bevonásával intézkedtek.

A gyanú szerint 2022 és 2025 között egy autóversenyző páros és két további versenyző reklámügynöki és autóversenyzéshez köthető tevékenységek után fiktív számlákkal csökkentette az általános forgalmi adóját. A számlákat egy hierarchikusan felépülő, strómanokra írt cégekből álló „számlagyár” bocsátotta ki, amely több szinten keresztül juttatta vissza a pénzt a megbízóknak.

Az ügy gyanúsítottjainak költségvetési csalás és közokirat-hamisítás miatt kell felelniük. Elmarasztaló ítélet esetén az első számú bűnelkövetők akár 25 év börtönbüntetésre is számíthatnak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Megzsarolta Novák Katalint a gyorshajtók miatt – egy év felfüggesztett börtönt kapott a férfi
Terrorcselekménnyel való fenyegetésért ítélték el a fegyverneki férfit. A bíróság a félmilliós szakértői díjat is elengedte neki, mert érezték, saját sorsának áldozata.


Egy év börtön, három évre felfüggesztve – ezzel a jogerős ítélettel zárult annak a fegyverneki férfinak az ügye, aki egy elkeseredett levéllel egészen a Sándor-palotáig juttatta a 4-es főút gyorshajtói elleni haragját. A bíróság 2025. november 22-én terrorcselekménnyel való fenyegetés miatt mondta ki bűnösnek Tamást, amiért 2023-ban azzal zsarolta Novák Katalin akkori köztársasági elnököt, hogy ha nem kap segítséget, „embert fog ölni”. A címzett személye miatt minősült a cselekmény terrorfenyegetésnek - írta a Blikk. A férfi a hároméves próbaidő alatt a legkisebb jogsértés miatt is börtönbe vonulhat, ugyanakkor szociális helyzetére való tekintettel a bíróság az államra hárította a mintegy félmillió forintos szakértői díjak költségét.

Az ügy 2023. július 27-én kezdődött, amikor Tamás a fegyverneki postán feladta a levelet. A Sándor-palota testőrei a küldemény tartalmának elolvasása után azonnal értesítették a Terrorelhárítási Központot. A férfit egy napon belül azonosították és elfogták.

„Kinek írtam volna, a köztársasági elnöknél nincs feljebb, csak a Jóisten” – magyarázta tettét a férfi, aki hozzátette: „Orbán Viktor miniszterelnöknek akartam írni először, de nem találtam a címét.”

A bírósági eljárás során kirendelt szakértők megállapították, hogy a férfinél genetikai eredetű betegség áll fenn, amit egy gyermekkori trauma súlyosbított, de ez csak közepes fokban korlátozta cselekedetei társadalomra való veszélyességének felismerésében, így büntethetőségét nem zárta ki. Védője, Mező Sándor is hangsúlyozta, hogy bár a cselekmény kimeríti a törvényi tényállást, védence nem klasszikus terrorista, amit a TEK szakértői is elismertek: nem volt fegyvere, nem támadott meg senkit, és nem készített robbanószerkezetet.

Tamás évtizedek óta tartó szélmalomharcát a 4-es főút forgalma váltotta ki. Négyéves korában két kedvenc macskáját is elgázolták a kamionok, ez a trauma azóta is kíséri. „Lassan fél évszázada harcolok a lakóhelyemhez, a bánhalmai részhez közeli út gyorshajtói ellen, egyedül, senki nem vesz komolyan” – mondta, majd elismerte:

„Nem tartom magam betegnek, bár bevallom, ebbe a harcba azért egy kicsit tényleg belebetegedtem.” Korábban már folyt ellene eljárás zsarolás és rongálás miatt is, miután téglával dobált meg kamionokat, és rendőröknek üzent, hogy Kalasnyikovval fog az autók közé lőni.

Az ítélet indoklása után a bírónő többször is figyelmeztette a férfit, hogy a jövőben tartózkodjon a fenyegetésektől, és inkább írjon naplót, vagy forduljon a hatóságokhoz és a médiához.

Tamás a bíróság előtt is kiállt az igaza mellett: „Vállalom amit tettem, most is az a véleményem, embereket, állatokat veszélyeztetnek azzal, hogy száguldó autók, kamionok hajtanak végig a házak között.” Az ítéletet tudomásul vette, és megfogadta a tanácsot. „Megértettem a bíróság ítéletét, a bírónő tanácsát, vigyázni fogok, de a harcom nem adom fel. Ígérem, behúzom a féket. Jó lenne ha a gyorshajtók is ezt tennék.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk




Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
„Ott van a két kicsi gyereked, és azt sem tudod, hogy merre menekülj” - halálfélelme volt a kigyulladt csepeli panel lakóinak
A hajnali tűz a földszinten csapott fel, a gomolygó füst pedig csapdába ejtette a felsőbb szinteken élőket. Percekig senki sem tudta, élve kijutnak-e a lángoló épületből.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. november 22.



Drámai pillanatokat éltek át egy csepeli panelház lakói hajnalban, miután tűz ütött ki az épület egyik földszinti lakásában. A lakók a sűrű, fekete füst fogságába estek, sokan a halálfélelemről beszéltek, miközben a menekülési útvonalakat elzárta előlük a gomolygó füst.

Méteres lángok csaptak ki a földszinti lakásból, a tízemeletes épületet pedig pillanatok alatt beborította a fekete füst – számolt be róla az RTL Híradó. A lakók álmukból riadtak a szokatlan zajokra. „Ma hajnalban, negyed kettő körül arra kelt a férjem, hogy óriási üvegcsörömpölés és durranás volt” – mesélte Németh-Thiel Noémi. Egy másik lakó, Váradi Zsoltné arra ébredt, hogy valaki az utcáról ordít. „Valaki lentről kiabált, hogy szaladjunk ki a házból, mert ég. Én akkor ébredtem fel. Kiszaladtam az előszobába, és akkor már állt a füst.”

A lépcsőházat annyira ellepte a füst, hogy a lakásokba is beszivárgott az ajtók alatt. A lakók 15-20 percig tehetetlenül várták a sorsukat. „Borzalmas halálfélelem az, amikor se erre, se arra nem tud menekülni az ember, mindenhol csak a füstöt látod, azt lélegzed, és egyszerűen nincs menekülési útvonal” – idézte fel a borzalmakat Váradi Zsoltné. Németh-Thiel Noémi arról beszélt, milyen ijesztő volt a helyzet két kisgyerekével.

„Ijesztő, amikor arra kelsz, hogy már nem kapsz levegőt: annyira hömpölyög be az ajtón a fekete füst, befeketíti a falat, és ott van a két kicsi gyereked, te meg nem tudod, merre menekülj.”

Összesen tizenkét embert szállítottak kórházba. Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője elmondta: „Tíz mentőegységet riasztottunk a helyszínre. Egy idős nő életvesztélyes állapotban volt, légúti égést szenvedett, helyszíni ellátás után sürgősségi osztályra szállították. Tizenegy ember enyhe füstmérgezés miatt szorult ellátásra, őket is kórházba vittük.” A legsúlyosabb sérült az az idős asszony, akinek a lakásában a tűz keletkezett. Úgy tudni, egyik fia mentette ki a lángok közül, az asszony még délelőtt is lélegeztetőgépen volt.

A tűz hatalmas pusztítást végzett. A földszinti lakás teljesen kiégett, a fölötte lévő homlokzati szigetelés leolvadt, az első emeleten egy ablak berobbant, a felsőbb szinteken pedig a légkondicionálók is megolvadtak. A házban órákig nem volt se villany, se víz, se gáz, se fűtés. „Több mint valószínű, hogy a fűtéscsapok szétmentek, azokat ki kell cserélnünk. Egycsöves rendszerünk van, csak akkor tudjuk újraindítani a főtávot. A liftünk tele van vízzel, egyelőre nem tudjuk, mikor lehet újra üzemképes” – nyilatkozta Beresztényi Gábor, a Kölcsey Lakásfenntartó Szövetkezet elnöke.

A tűz okát egyelőre vizsgálják, de a lakók szerint elképzelhető, hogy valaki az ágyban dohányzott a kiégett lakásban.

Az RTL beszámolóját a paneltűzről itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET: