KÉK HÍREK
A Rovatból

Kegyetlen lincselés: elevenen elégettek egy gyilkossággal gyanúsított férfit Ecuadorban

A vélhetően brit áldozat korábban agyonlőhetett egy helyi lakost. A környéken élők a rendőrségről rabolták el, hogy megégessék.


Gyilkosság után történt még súlyosabb, megrázó bűncselekmény Ecuadorban, a Cuyabeno Vadvédelmi Rezervátum térségében, ahol vasárnap egy férfi halálos lövést adott le egy helyi lakosra. A gyanúsítottat – akit az ecuadori média angolként említ – ugyan őrizetbe vették, és Sucumbíos tartomány egyik rendőrőrsén fogva tartották, de a feldühödött helyieknek ez nem volt elég.

A környékbeli lakosok egyre nagyobb számban érkeztek a rendőrség épületéhez, kezükben fegyverekkel és házilag készített eszközökkel – számolt be az esetről a Ladbible. A végül kb. 200 fősre duzzadt tömeg kirángatta a férfit a rendőrségről, majd brutális módon végzett vele: élve elégette.

A férfi vasárnap dél körül vesztette életét, körülbelül hat órával azután, hogy elhurcolták az őrs épületéből.

A helyi rendőrfőnök az esettel kapcsolatban azt mondta, a rendőrök igyekeztek megvédeni a „lövöldözés miatt letartóztatott személyt”, de nem tudták megfékezni a helyieket. „Sajnos a tömeg létszáma meghaladta a helyszínen tartózkodó hét rendőr kapacitását” – közölte a tiszt, hozzátéve: a csődület azzal fenyegetőzött, hogy felgyújtja az őrsöt, ha a rendőrök nem adják ki a férfit.

A hatóságok úgy tudják, a tragédiát megelőző lövöldözésre azért került sor, mert a két érintett férfi között több konfliktus is feszült.

Az eddigi hírek szerint egyikük, a vélhetően brit állampolgárságú férfi agyonlőtte a helyi lakost, akit később Rodrigo Chávez néven azonosítottak. A rendőrség annyit tud még róla, hogy a meglincselése előtt angolt tanított és turistáknak segített szállást foglalni a környéken. A személyazonossága egyelőre nem tisztázódott, az ügyben nyomozás indult.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Magyar tragédia a Himaláján: meghalt Vágó Barna Zsolt hegymászó
A 48 éves alpinista a világ negyedik legmagasabb csúcsát próbálta meghódítani. A végzetes expedíció során egy indiai mászó is életét vesztette.


Vasárnap meghalt Vágó Barna Zsolt, miközben a nepáli Lhoce csúcsát (képünkön) próbálta megmászni – közölte a Reuters hírügynökség a román Agerpresre hivatkozva. A romániai magyar hegymászó 48 éves volt.

A világ negyedik legmagasabb hegycsúcsa, a 8516 méteres Lhocé megmászása közben történt a tragédia.

A beszámoló szerint egy másik hegymászó, a 39 éves, indiai Rakesh Kumar is életét vesztette. Ő a 8000 méter magasságban lévő tábor közelében esett össze ereszkedés közben. A vele lévő serpa megpróbálta újraéleszteni, de sikertelenül.

A Reuters azt írja, hogy a márciustól májusig tartó hegymászó szezonban Nepálban eddig legalább nyolcan haltak meg, miközben a Himalája különböző csúcsai felé tartottak. Közülük ketten a Mount Everest meghódítása közben hunytak el.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Csilivel kínozta az aranyeres rabot – Megdöbbentő, mit tehetett a tiszalöki börtönorvos
A doktornőt és három társát bíróság elé állítják, miután a vád szerint brutálisan megalázták a rabot. Az ügyészség szerint szándékosan okoztak neki fájdalmat az orvosi vizsgálat alatt.


2022 nyarán egy rendkívüli eset történt a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben. Egy, a hírek szerint rendszeresen problémát okozó elítélt orvosi vizsgálatra jelentkezett aranyeres panaszokkal, azonban ahelyett, hogy szakszerű ellátást kapott volna, az intézmény orvosa – a vádirat szerint – szokatlan módon járt el.

A Blikk információi alapján

a doktornő a rektális vizsgálat előtt csípős csilipaprikával kevert fertőtlenítőszerbe mártotta a kesztyűjét, majd ugyanígy tett a katéterrel is.

A történtek miatt négy ember ellen emeltek vádat, az ügy a Debreceni Törvényszék katonai tanácsa előtt van folyamatban.

A vádirat szerint a börtönben szolgálatot teljesítő orvos hivatalos eljárásban bántalmazta a fogvatartottat. A másodrendű vádlott, az egészségügyi osztályvezető őrnagy felbujtóként, míg egy hadnagy bűnsegédként szerepel az eljárásban. A negyedrendű vádlott – aki szintén hadnagyi rangban van – nem vett részt a bántalmazásban, őt a jelentési kötelezettség megszegésével vádolják, és esetében lefokozás lehet a büntetés.

A bíróság szóvivője, dr. Dobó Dénes szűkszavúan így nyilatkozott az ügyről: „A vádirat lényege szerint az elsőrendű vádlott az egyik büntetés-végrehajtási intézetben orvosként teljesített szolgálatot, amelynek során a két társa tudtával az egyik fogvatartottaknak szándékosan a szokásos orvosi vizsgálattal járó kellemetlenséget lényegesen meghaladó fájdalmat okozott.”

Egy informátor szerint a harmadrendű vádlott – aki a szabadidejében csilipaprikát termesztett, és tisztában volt annak erősségével – terhelő vallomást tett a doktornőre és az egészségügyi tisztre. A vallomás után a hatóság mértékes indítványt tett, vagyis egyező

beismerés esetén az orvos és a tiszt két és fél év börtönt, míg a vallomást tevő hadnagy felfüggesztett szabadságvesztést kaphat.

A védelem szerint az egyik vádlott nem tudott arról, hogy a csilipaprikás oldatot más célra használták volna. A forrás szerint a paprikát alapvetően ételekhez használták, és a vádlott még azt is ráírta az üvegre, hogy „csak orvosi javaslatra használandó”, hogy senki ne nyúljon hozzá véletlenül. Az orvos és az érintett egészségügyi tiszt tagadják a vádakat.

Az egyik vádlottat dr. Helmeczy László ügyvéd képviseli, aki az ügyvédi titoktartásra hivatkozva nem kívánt nyilatkozni a részletekről.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Vérzéses tüdőgyulladásban halt meg 13 éves lányuk, az ügyészség igazat adott a szülőknek, folytatni kell a nyomozást
Amikor Niki vért hányt, megint Mátészalkára, de ezúttal a gyermeksürgősségire rohantak vele. A szülők szerint ott nem akarták elhinni, hogy az ügyeleten is voltak az életveszélyes állapotú gyerekkel.


Igazat adott az ügyészség a gyászoló szülőknek: folytatni kell a nyomozást a tüdőgyulladásban meghalt 13 éves nagyecsedi lány ügyében! Jogosnak tartották a panaszt, hogy nincs elegendő bizonyíték arra, hogy nem történt bűncselekmény. A szülők azért tettek feljelentést, mert szerintük hiába látta több orvos a lányukat, későn vették észre, hogy életveszélyes az állapota - hangzott el az RTL híradójában.

Már csak a fotókon mosolyog szüleire a 13 éves Petrohai Niki. A lány tavaly januárban meghalt.

4 nap leforgása alatt veszítették el egyetlen gyermeküket a nagyecsedi szülők vérzéses tüdőgyulladásban. A temetés óta azért küzdenek, hogy kiderüljön, hibázott-e valaki. Nem értik ugyanis, hogy miért nem vették észre időben az orvosok az influenzából kialakult halálos szövődményt.

A háziorvos a kezdeti tünetekre otthoni pihenést és lázcsillapítást írt elő. Amikor Niki rosszabbul lett, és megint a rendelőbe vitték volna, a szülők szerint elutasító választ kaptak.

"Vetett egy keresztet, hogy egy nap alatt nem tudja meggyógyítani" - mondták a híradónak.

Ezután a mátészalkai orvosi ügyeletre mentek vele, nem szűnő fájdalmai miatt. Ott azt a lázra fogták és hazaküldték őket.

- Nem reagáltak semmit! - Csak annyi, hogy a gyulladás, az izmok!

Amikor Niki vért hányt, megint Mátészalkára, de ezúttal a gyermeksürgősségire rohantak vele. A szülők szerint ott nem akarták elhinni, hogy az ügyeleten is voltak az életveszélyes állapotú gyerekkel.

"Kétszer is rákérdezett, hogy itt voltunk? És akkor mondták, hogy ezzel a betegséggel miért nem küldték fel?" - emlékeztek a szülők.

Mentővel átszállították a nyíregyházi kórházba, ahol másnap reggel meghalt. A szülők feljelentést tettek, azonban az eljárást idén márciusban bűncselekmény hiányában megszüntették az ügyben kikért orvosi szakvéleményre hivatkozva. A gyászoló család szerint azok az iratok hemzsegnek a hibáktól, és hiányosak is, ezért panaszt tettek. Az ügyészség nekik adott igazat:

"Az eddig feltárt bizonyítékok alapján nem lehet azt teljes bizonyossággal megállapítani, hogy nem történt bűncselekmény. Vagyis a nyomozást folytatni kell."

A szülők úgy érzik, ezzel újabb esélyt kaptak arra, hogy megtudják, van-e felelős:

"Talán az igazságszolgáltatás egy kicsit az igazság irányba húzódik. Nincsen hibás, mikor az én lányomat csak úgy eltemették"

A szülők ügyvédje szerint a rendőrségnek be kell gyűjteni a hiányzó orvosi papírokat.

Ábrahám Csaba ügyvéd: "Nem szerezte be sem a háziorvossal kapcsolatos orvosi dokumentációt, sem pedig a mátészalkai ügyelettel. Így lett volna teljes a tényállás."

A nyomozás halált okozó foglalkozás körében elkövetett gondatlanság miatt folyik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: Zátonyra futott egy hajó a Dunán
Az eset ma történt Dunaföldvárnál és valószínűleg a póruljárt hajó 4-5 napig nem tud szabadulni a fogságból.


Egy dunaföldvári Facebook csoport tagja töltötte fel a zátonyra futott hajóról a fotókat és a videókat. A felvételek készítőjét, Kőszegi Dánielt kérdeztük – aki végzettsége szerint hajózási üzemeltetési vezető is – a szerencsétlen baleset körülményeiről:

„Igazából nem tudom, hogy mi történt.

Valószínű hegymenetben haladt az önjáró uszály, letért a hajózóútról, és partot ért.

A vízállás előrejelzés szerint 5 nap múlva lesz egy kis áradás a Dunán, addig biztosan ott fog dekkolni a balparton. Egyre nehezebb a hajózás a Dunán a gyakori és tartós, alacsony vízállás miatt."


Link másolása
KÖVESS MINKET: