Kiderült, mivel vádolják a hajnalban elvitt dunaújvárosi DK-s politikust
Hivatali vesztegetés elfogadásának bűntettével gyanúsította meg csütörtökön a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség egy Fejér vármegyei település alpolgármesterét. Bár a Központi Nyomozó Főügyészség közleménye nem nevezi meg, a körülírás alapján Mezei Zsoltról, Dunaújváros DK-s alpolgármesteréről lehet szó. A hatóságok házkutatást tartottak a politikusnál, majd bevitték kihallgatásra.
– áll a közleményben.
Az ügyészség tájékoztatása szerint
A vállalkozási díj éves szinten nettó 50 millió forint volt.”
Az ügyvezető elfogadta az ajánlatot, és három alkalommal fizetett is az alpolgármesternek, cége pedig ezt követően elnyerte a megbízást. Az ügyészség szerint azonban itt nem állt meg a történet: az „újabb vállalkozási szerződés megkötése előtt az alpolgármester a korábbi megállapodásuktól eltérően az 5 hónapos téli időszakra vonatkozóan havi 5 millió forintot kért, amelyet a cégvezető visszautasított.”
Az intézkedés hírére a Demokratikus Koalíció azonnal reagált. Dobrev Klára pártelnök egy posztban számolt be az esetről, a párt pedig politikai motivációt sejt az ügy mögött. „Csak remélni tudjuk, hogy nem azért kreáltak ügyet, mert alpolgármester úr a közelgő választáson is indulni kíván” – írták, utalva arra, hogy Mezei a DK színeiben indulna képviselőjelöltként a sárbogárdi választókerületben.
Via hvg.hu