SZTÁRVILÁG
A Rovatból

Hat napon át küzdöttek Farkasházy Tivadar életéért az intenzív osztályon, miközben felesége is 24 órás ellátásra szorul

A humorista életéért napokig küzdöttek a veszprémi kórházban. Közben otthon felesége, Mimi is súlyos állapotba került, akiről Farkasházy mindenáron gondoskodni akart.


Farkasházy Tivadar hat napot töltött a veszprémi kórház intenzív osztályán súlyos tüdőgyulladás miatt. Négynapos, 39 fokos láz után az első orvos nem tartotta szükségesnek az antibiotikumot. Később két másik orvos javasolta volna, de ők nem írhatták fel, az ismerős patikusok pedig nem adhatták ki recept nélkül.

„Rendben, de akkor a szabálytalan halált is tiltsák meg, mert volt némi esélyem rá”

– mondta. Két nap telt el, mire egy röntgen kimutatta a tüdőgyulladást. A laboreredmény a Semmelweis nap miatt késett, de vészhelyzet esetén a labor riadóztat, így egy hatos telefonláncon keresztül egy füredi orvos hívta, hogy mentőt indítana hozzá. Amikor megkérdezte, hogy csak egy tüdőgyulladás miatt-e, azt a választ kapta:

„Nem, egy létfontosságú szerve is bármikor leállhat!”

A mentő hangos és rázós volt, Farkasházy szerint inkább dinnyeszállításra készült, és nem Porschéből vagy Ferrariból alakították át. Úgy gondolja, hogy „egy szülő nőnek nem ajánlanám, mert akkor lehet, hogy egy erdőt kell beírni a gyerek születési helyeként.” Azt javasolja, hogy

„Takács államtitkár naponta ezzel járjon munkába.”

A kórházban először infúzióra kötötték, majd oxigént is kapott.

A Heti hetes egykori sztárja most a Klubrádió YouTube-csatornáján szerepel a Tele van a Hócipőnk című műsorban, amely fél éve fut. Csak egyszer hiányzott, akkor Pankotai Lili helyettesítette. „Azt mondta, hogy vagy nyaralok, vagy megijedtem tőle. Utóbbit kikérem magamnak, nem vagyok rendőrség, előbbi viszont telitalálat volt, mert szó szerint intenzív nyaralás van mögöttem” – fogalmazott a humorista.

Miközben ő az intenzíven feküdt, felesége, Mimi még kétségbeejtőbb helyzetbe került. Ironikusan azt javasolta minden idős házaspárnak, hogy ne legyenek betegek egyszerre, ami náluk sajnos megoldhatatlan.

„Persze reménykedem, s egy biztos, ott az intenzíven izzadva, kétségek között jöttem rá újra, hogy van annál fontosabb is, mint hogy Puzsér Róbert milyen hazugságokat terjeszt állandóan rólam. Fontosabb az egészségem, a fiaim, az unokáim és még fontosabb, hogy Mimire vigyázhassak” – zárta gondolatait Farkasházy Tivadar.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
Szabó Zsófi megkérdezte Müller Pétertől, mit szól a sikereihez a felesége, akiről kiderült, hogy nemrég meghalt
Az író azt mondta, szeretett felesége szépen, békésen elaludt. Azt is elárulta, az asszony a halála előtt már tudott arról, hogy Müller Péter egyik könyve egyszerre 192 országban jelenik majd meg.


A Mokka kedd reggeli adásában Szabó Zsófi és Váczi Gergő Müller Péterrel beszélgetett annak apropóján, hogy az író Jóskönyv című műve hatalmas sikert ért el, 192 országban egyszerre jelenik meg idegen nyelven, ezt pedig egy zenés bemutatóval ünnepli meg november 6-án.

„Én egy csodában élek. Ilyen még nem volt, hogy az egész glóbuszon, minden országban, az ENSZ 192 országában megjelenik a könyv”

– mondta Müller Péter. Hozzátette, sok külföldi könyvbemutója volt, és több könyvét is lefordították már más nyelvekre, de a mostanihoz hasonló megjelenésre még nem volt példa.

A beszélgetés vége felé Szabó Zsófi megkérdezte az írótól, hogy a felesége mit szól „ehhez a nagy dologhoz”: „70 éve élnek ugye együtt, hogyan tudja Önt támogatni?” Müller Péter erre így válaszolt: „A feleségem három héttel ezelőtt elment a másik világba. Ő tudott arról, hogy ez meglesz. Elment, szépen, békében elaludt. Én temettem. Csodálatos asszony. Nem vesztettem el, van, csak nem tudok vele beszélgetni.”

Mindkét műsorvezető azonnal részvétet nyilvánított, amit az író meg is köszönt. Váczi Gergő ezután azt mondta, „nagyon nehéz most megszólalni”, majd visszaterelte a beszélgetést a könyvre.

A jelenetet a 07.39. perctől lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Lékai-Kiss Ramóna meztelenruhája, amit a Sztárban Sztár All Stars-ban viselt, megosztotta a rajongóit
A zsűriben ülő színész-műsorvezető azt is elárulta, hogy mit szólt édesapja az előző héten viselt ruhájához.


A vasárnapi Sztárban Sztár All Stars egyik különleges látványa Lékai-Kiss Ramóna zsűrizős szettje volt. A Demeter Richárd által tervezett "meztelenruha" a színész-műsorvezető alakját és lábait is megmutatta.

A ruhát a közösségi oldalán is bemutatta, ahol kapott több dicsérő szót is, de oltak, akik szerint túl sokat mutatott, a kevesebb jobb lett volna. Volt olyan vélemény is, hogy egy családanyának már nem illik ilyet felvenni, vagy közönségesnek nevezték a szettet. De többek szerint inkább dögös, szexis volt.

A másorban ő maga is kitért a ruhára:

"Apukám már múlt héten is megjegyezte, hogy nagyon rövid a szoknyám, hiába vagyok 40 éves, mindig az ő pici lánya maradok. Úgy döntött, ma is eljön, de már a keresztapukám is itt van. Nem mertem nekik köszönni, mert féltem, hogy kivezettetnek a stúdióból"

- mesélte.

Forrás: 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„Mindenki panaszkodik, hogy drága az élet” – Schobert Norbi videón mutatta meg az árstopos élelmiszereket
Norbi szerint Magyarországon „ 4000 forintból egy nap szuper jól tudok egészségesen táplálkozni”.


Schobert Norbi a közösségi oldalán számolt be arról, hogy elment egy boltba, és szétnézett, mit lehet kapni az árstoppos termékek közül. Azt is megírta, hogy mik ezek az élelmiszerek.

A posztjához azt írta:

"Az a durva, hogy az árrésstoppos termékek mind egészségesek és annyiból tudsz jól táplálkozni egy napig, meg fogyni, mintha megvennél egy cukros vackot, ami egy étkezésre is alultáplál, miközben hizlal".

A videójában arról beszélt, hogy mindenki panaszkodik, hogy drága az élet. "Van egy csomó árstopos termék, például a csirke… nézzük meg, hogy tudjuk a pénzt kidobni vagy spórolni és egészségesen étkezni" - kezdi.

Majd megmutatja, hogy két csomag gumicukor árából például tojást lehetne venni.

A végén pedig azt közölte, hogy "azért jó Magyarországon élni, mert 4000 forintból egy nap szuper jól tudok egészségesen táplálkozni".

VIDEÓ: Norbi a boltban


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Tóth Gabi: „Nekem nagyon hiányzik Varga Judit jelenléte, egy elképesztő elme volt”
Az énekesnő nem fukarkodott a dicsérő szavakkal. Azt is mondta, hogy a volt igazságügyi miniszter szerinte „nagyon jó ügyekért” állt ki.
DKA – Fotó: TV2 - szmo.hu
2025. november 03.



Tóth Gabi a Nőfilter podcast egyik vendége volt Fodor Zsóka és Gáspár Evelin mellett a legutóbbi adásban, ahol a női szerepekről, férfi-női egyensúlyról beszélgettek. Amikor témaként felmerült a nők közéleti szerepvállalása, az énekesnő azt mondta, ő hiányolja Varga Juditot a politikai életből – szúrta ki a 24.hu.

„Több a férfi politikus, mint a nő. Nekem nagyon hiányzik Varga Judit jelenléte például. Megmondom őszintén, szerintem egy elképesztő elme volt, nagyon kellemes volt, zenélt, nagyon jó ügyekért állt ki, világlátott nő. A nők több megbecsülést érdemelnének szerintem, és több hangot”

– mondta Tóth Gabi, aki úgy gondolja, több nőnek kellene lenni a közéletben.

A kegyelmi ügybe belebukott volt igazságügyi miniszter visszatérésének több fideszes politikus is örülne – kivéve Lázár Jánost, aki az utóbbi hetekben többször is nyíltan bírálta őt –, ám egyelőre úgy tűnik, Varga Judit nem tervez politikai szerepet vállalni. Nemrég viszont kiderült, hogy az exminiszter a Nemzeti Mentál Pajzs Program gyermekjogi védnöke lett.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk