KÉK HÍREK
A Rovatból

Gyárfás Tamás a Fenyő-gyilkosságról: nem bíztam meg sem Tasnádit, sem Portikot

A volt médiavállalkozó, sportvezető, az ügy elsőrendű vádlottja a büntetőper keddi tárgyalásán, a Fővárosi Törvényszéken tagadta az ellene felhozott vádakat.


Nem bíztam meg sem Tasnádi Pétert, sem Portik Tamást Fenyő János megölésével - mondta Gyárfás Tamás médiavállalkozó, sportvezető, a Fenyő-gyilkosság elsőrendű vádlottja a büntetőper keddi tárgyalásán, a Fővárosi Törvényszéken.

Fenyő János médiavállalkozót 1998-ban ölte meg Budapesten Jozef Rohác, aki emiatt jogerős szabadságvesztését tölti.

Az ügyészség a mostani eljárásban azzal vádolja Gyárfás Tamást, hogy ő bízta meg az azóta már más ügyekben jogerősen elítélt Portik Tamást és Tasnádi Pétert Fenyő János megölésével. A vád szerint Portik meg is szervezte a gyilkosságot, ő bérelte fel Jozef Rohácot.

A vád szerint Fenyő János és Gyárfás Tamás között az 1990-es években üzleti, elszámolási vita, hatalmi harc robbant ki az RTV Újság, a Nap TV és más ügyek miatt. Perek indultak, nyilvánosan fenyegették egymást a felek, Fenyő János terhelő adatokat próbált gyűjteni Gyárfásról és lejárató cikkeket íratott róla a Népszavában. Az ügyészség szerint emiatt határozta el Gyárfás, hogy megöleti riválisát, előbb Tasnádi Pétert bízta meg azzal, hogy 12 millió forintért végezzen Fenyő Jánossal. Tasnádi ebből hatmilliót meg is kapott, de nem teljesítette a megbízást. A vád szerint ezután fordult Gyárfás Portik Tamáshoz, hogy ölesse meg Fenyő Jánost.

A keddi tárgyaláson Gyárfás Tamást a Portik Tamás által rögzített hangfelvételek alapján kérdezték Tasnádi Péterhez fűződő kapcsolatáról.

A bíróság kérdésére, hogy félt-e Tasnádi Pétertől, Gyárfás Tamás nemmel válaszolt. A bíróság kérdésére, hogy akkor Portik Tamásnak 2004-ben miért mondta azt, hogy "kiveri a víz", ha arra gondol, hogy Tasnádi kiszabadul a börtönből és megkeresi, Gyárfás Tamás azt mondta, nem félt, hogy Tasnádi erőszakot alkalmaz vele szemben, inkább attól tartott, hogy "belekeveri" Fenyő János meggyilkolásába. Ezzel kapcsolatban elmondta: Tasnádi 2003-ban felhívta a börtönből és azt mondta, Kovács Lajos, az ügy korábbi főnyomozója rá akarja venni, hogy tegyen vallomást ellene a Fenyő-ügyben.

Arra a kérdésre, hogy miért akarta volna egy rendőr rávenni Tasnádit, hogy vallomást tegyen Gyárfás ellen, Gyárfás azt mondta, akaratán kívül félretájékoztatta Kovács Lajost egy dátumról a Nap TV-vel kapcsolatban, ami miatt a nyomozó azt gondolta, ő állhat a bűncselekmény mögött, ráadásul az alvilági kapcsolatai és a gazdasági helyzete is ellene szólt.

Arra a kérdésre, hogy miért nem jelentette fel Kovács Lajost vagy Tasnádit, és miért nem használta fel a médiát, hogy tisztázza magát, azt válaszolta, szégyellte, hogy a neve egyáltalán kapcsolatba kerül a Fenyő-üggyel, emellett soha nem élt vissza azzal, hogy lehetősége volt közéleti műsort készíteni. Hozzátette: ráadásul nem is volt bizonyítéka, hogy Tasnádit valóban vallomásra akarta volna rávenni a rendőrség.

Azt mondta:, a rendőrség hamar "bedobta" a nevét a köztudatba a gyilkossággal kapcsolatban, ez pedig "kapóra jött" az alvilágnak, Tasnádi és Portik is "esélyt látott" arra, hogy "keressen" az ügyön.



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Késsel kényszerített a Dunába egy úszni nem tudó férfit, aki hiába könyörgött az életéért
A bíróság elrendelte annak a 34 éves gyanúsítottnak a letartóztatását, aki a Gubacsi hídnál a Dunába kényszerítette 29 éves áldozatát. A férfi holttestét szonárral, 2,5 méter mélyen találták meg a búvárok, miután egy szemtanú riasztotta a rendőrséget.


Hiába könyörgött az életéért az a 29 éves, úszni nem tudó férfi, akit hétfőn hajnalban késsel fenyegetve a Dunába kényszerítettek a Gubacsi hídnál. A férfi belefulladt a folyóba, 34 éves támadóját azóta elfogták, és emberöléssel gyanúsítják – számolt be róla az RTL Híradó.

A nap még fel sem kelt hétfőn, amikor a speciális mentőket riasztották a helyszínre. A Pest vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat a kapott jelzés után azonnal megkezdte a kutatást.

„Kivonultunk a helyszínre és szonár technikával felszerelt hajóval, megkezdtük az adott területnek az átvizsgálását. Megtaláltuk 2,5 méter mélyen, a sajnos elhunyt személyt a víz alatt. Akit a Fővárosi Katasztrófavédelem búvárszolgálata emelt ki a vízből” – mondta Balázs László, a mentőszolgálat vezetője.

Miközben a mentők a vízen dolgoztak, a rendőrök már a gyanúsított nyomában jártak. Egy szemtanú értesítette őket hajnalban arról, hogy két férfi veszekszik, és az egyikük késsel fenyegetőzik.

A bejelentés szerint „a megfenyegetett férfi a Dunába menekült” – részletezte Csécsi Soma, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője.

A késes támadó elmenekült a helyszínről, de a rendőrök még hajnalban rátaláltak egy közeli lakásban, ahol bujkált.

De mi vezetett a tragédiához? Az RTL információi szerint a későbbi áldozat magánéleti problémái miatt sétált éjjel a híd környékén, amikor felfigyelt egy vitára. Csatlakozott a beszélgetéshez, mire az egyik veszekedő rátámadt, kést rántott, és a Dunába parancsolta. A gyanúsított a vallomásában azt állította, hogy nem akart ölni.

A bíróság ma elrendelte a 34 éves férfi letartóztatását, akinek így nincs lehetősége megszökni vagy újabb bűncselekményt elkövetni. Ellene emberölés gyanúja miatt folyik eljárás.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
„Láttam, hogy orrán, száján folyik az alvadt vér” - Holtan vittek haza a betegszállítók a hatvani kórházból egy idős nőt, vizsgálat indult
Rendkívüli haláleset miatt indított közigazgatási eljárást a Hatvani Rendőrkapitányság a 80 éves fekvőbeteg asszony ügyében, akit a család szerint a betegszállítók leszíjazva, ülő testhelyzetben hoztak haza, holtan. A hatvani kórház belső vizsgálatot rendelt el, és állítja, a beteget „fekvő testhelyzetben” utasítással adták át.


A család szerint a betegszállítók ülő testhelyzetben, leszíjazva szállították haza a három éve fekvőbeteg, demenciával küzdő 80 éves nőt. A hozzátartozók akkor szembesültek a tragédiával, amikor a jármű megérkezett a csányi ház elé - írja a Blikk.

Az unoka így idézte fel a pillanatokat: „Tulajdonképpen mi is hazahozhattuk volna így személyautóval. Majd amikor a betegszállítók szólongatták, hogy megérkeztünk, láttuk, hogy valami nincs rendben vele. Én a kocsi oldalához rohantam, s láttam, hogy orrán, száján folyik az alvadt vér (...) A nagymamánkat halva hozták haza”

A családtagok elmondása szerint a betegszállítók közölték, hogy nem tudnak újraéleszteni. A 18 perc múlva kiérkező mentők már csak a halál beálltát tudták megállapítani.

Az egyik betegszállító így emlékezett a fuvarra:

„Nem is értem, hát Gyöngyösön még beszélgettünk vele, Hatvanban is szinte egyedül szállt be a tolókocsiba…” Ebből derült ki az is, hogy a jármű egy másik beteg miatt kitérőt tett Gyöngyösre.

Rendkívüli haláleset körülményeit vizsgálja a Hatvani Rendőrkapitányság. A Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Soltész Bálint alezredes megerősítette, hogy az eljárás megindult, a családból már meghallgattak egy tanút, és jelenleg az iratokat szerzik be. A család feljelentést tett és ügyvédet fogadott.

A család szerint a kórháznak is felmerülhet a felelőssége. Az idős asszony múlt pénteken került az intézménybe, miután otthon rosszul lett, és egy alvadt vércsomót köpött ki. A hatvani kórház sürgősségi osztályán infúziót kapott, vért vettek tőle és tüdőröntgent is készítettek. A rokonok állítása szerint a vérzéses tünetekkel nem foglalkoztak érdemben, és 12 órás várakozás után tartották csak bent éjszakára. Másnap, múlt szombaton kora délután kiadott zárójelentése szerint egy húgyúti fertőzésen kívül jól volt, ezért otthonába bocsátották.

Az ügyben az érintett hatvani Albert Schweitzer Kórház is azonnali belső vizsgálatot rendelt el.

A főigazgató, Szedlák Miklós szerint a kórházi leletek nem tártak fel olyan eltérést, ami indokolta volna a beteg azonnali osztályos felvételét. A főigazgató azt is elmondta, hogy a kórház azzal az utasítással adta át a beteget, hogy csak fekve lehet szállítani - a család szerint mégis ülve hozták a betegszállítók.

„Az Intézmény rendelkezése a szállítás módját illetően »fekvő testhelyzetben« utasítás volt.”

A nem sürgősségi betegszállításokat Magyarországon az Országos Mentőszolgálat központi diszpécserszolgálata koordinálja. Az ellátó intézmény, például a kórház, egy online felületen vagy telefonon adja le a szállítási igényt, amelyben meg kell jelölnie a beteg állapotának megfelelő szállítási módot, például azt, hogy fekvő vagy ülő helyzetben kell-e szállítani a pácienst.

A központi diszpécser ezt követően a feladatot kiadja a régióban működő, a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelővel szerződésben álló magán betegszállító szolgáltatók egyikének. A kórháznak nincs közvetlen irányítási vagy felügyeleti joga a szállítást végző cégek felett.

A betegszállító cég vezetőjét kereste a lap. Arról tájékoztatták őket, hogy az eset kivizsgálása folyamatban van, és annak lezárultáig nem tudnak tájékoztatást adni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Halálra gázolt egy kerékpárost egy autós a Bécsi úton, majd egy busszal is ütközött
A sofőr az Árpád híd felé haladt, amikor áttért a szemközti sávba és elütötte a biciklist. A buszon utazók közül senki sem sérült meg, a rendőrség vizsgálja a tragédia körülményeit.


Halálra gázolt egy kerékpárost egy autós Budapest III. kerületében, a Bécsi úton szerda délután.

Egy az Árpád híd felé tartó sofőr elvesztette az uralmát a kocsija felett, áttért a szemközti sávba, és frontálisan ütközött egy szemből érkező kerékpárossal, majd egy autóbusszal is.

A kerékpáros meghalt – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyelete alapján az MTI.

A buszon utazók közül senki sem sérült meg.

A rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Élő adás közben lőttek le egy futárnak öltözött TikTok-sztárt Mexikóban
César Gastélum influenszert egy gyorsétterem előtt érte halálos támadás, miközben barátaival éppen filmezett. A hatóságok a gyilkosságot a Sinaloa-kartell két rivális csoportjának belső háborújával hozzák összefüggésbe.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Élőben lőttek agyon egy mexikói influenszert, César Gastélumot, miközben a TikTokon közvetített. A támadók elmenekültek, a hatóságok azóta sem fogtak el senkit – írja a BBC.

A férfi két barátjával filmezett egy gyorsétterem előtt Culiacán város Tres Ríos negyedében kedd este, amikor két férfi hajtott mellé egy motorral, majd egyikük közelről tüzet nyitott rá.

César Gastélumnak több mint félmillió követője volt a TikTokon, ahol főként vígjátékvideókat töltött fel. Az élő adásban a barátaival élénk narancssárga kabátot és táskát viseltek, amilyet általában az ételfutárok használnak. A helyi sajtó szerint a ruházatuk miatt a rendőrök először azt hitték, egy futárt öltek meg, csak később azonosították az influenszert.

A rendőrség és a bűnügyi szakértők lezárták a területet, a helyszínen talált töltényhüvelyeket és a térfigyelő kamerák felvételeit vizsgálják. Egyelőre nem tudni, hogy az áldozat kapott-e korábban fenyegetéseket.

Instagram-fiókján gyakran osztott meg képeket utazásairól, bulikról, vagy éppen luxusautók mellett pózolt.

Az egyik korábbi bejegyzésében Leobardo Aispuro, egy másik, „El Gordo Peruci” néven ismert influenszer sírjánál volt látható.

Aispuro halálát a helyi sajtó a hírhedt Sinaloa-kartell két rivális frakciója, a Los Chapitos és a La Mayiza közötti viszályhoz kötötte. Aispurot 2024 decemberében lőtték le.

Sinaloa államban az erőszak azóta eszkalálódott, hogy a két csoport között 2024 szeptemberében kiéleződött a viszály. A Los Chapitos-t a bebörtönzött drogbáró, Joaquín „El Chapo” Guzmán fiai irányítják, míg a La Mayiza a szervezet másik veterán vezetőjéhez, Ismael „El Mayo” Zambadához köthető.

A TikTok-sztár kivégzésről készült videót ide kattintva lehet megnézni, de csak erős idegzetű olvasóinknak ajánljuk.

Nem ez az első eset, hogy közösségi médiás szereplőt gyilkolnak meg Mexikóban, miközben éppen élő adásban van.

Tavaly a 23 éves Valeria Márquezt lőtték le egy szépségszalonban, szintén egy TikTok-közvetítés alatt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk