KÉK HÍREK
A Rovatból

„Engem tartanak a szentesi emberölés áldozatának” – Megszólalt a nő, akit állítólag meggyilkoltak a saját háza előtt

A bírósági végrehajtó éppen az irodájában dolgozott, amikor a rendőrök helyszíneltek az épület előtt. Csak akkor döbbent meg, mikor többen is telefonon szóltak neki, hogy címlapra került.


Mi is írtunk róla, hogy gyilkosság történt Szentesen. A Tények információja szerint a háza előtt ölhették meg a bírósági végrehajtóként dolgozó nőt.

Most azonban megszólalt a nő, akiről azt állították, hogy meghalt - írja a Blikk.

A lap kérdésére a rendőrség közölte, hogy csütörtökön holttestet találtak Szentesen, de az állítólagos gyilkosság tényét nem erősítették meg.

A lapnak sikerült beszélnie az állítólagos áldozattal, aki összetört a neve körül felmerült rémhírek miatt.

"Megdöbbenve értesültem az esetről, hogy engem tartanak a szentesi emberölés áldozatának. Az esetből annyi a valós, hogy azelőtt a társasház előtt történt a gyilkosság, ahol az én irodám van. Délután négyig dolgoztam, ki se mentem az utcára, csak láttam, hogy a rendőrök helyszínelnek, majd megdöbbenve tapasztaltam, hogy rokonaim, barátaim keresnek telefonon, hogy címlapokra kerültem.

Nem tudom, hogy ki és, hogyan hozta össze, hogy az irodám előtti esettel engem összekevertek, de nagyapám mondása jutott az eszembe: akinek életében halálát keltik, az sokáig fog élni" - mondta el Dr. Szénászki Tünde.

Arról, hogy ki az áldozat, és mi történt, jelenleg nem tudni. A rendőrség a nyomozásra való tekintettel nem árult el részleteket. A Blikk azonban úgy értesült, hogy nyomon vannak és "nagy valószínűséggel még az éjszaka kézre keríthetik az elkövetőt" - írták.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Megrázó videón, ahogy halálra gázolnak egy motorost, aki előzés közben egyszer csak elesik Soroksáron
Egy 47 éves budapesti férfi halt meg tegnap, amikor motorjával elesett és a szembejövő kocsi áthajtott rajta.


Az RTL híradója úgy értesült, hogy a mentők két órán át próbálták újraéleszteni, de nem lehetett megmenteni. A balesetet egy kocsi térfigyelő kamerája felvette és a Budapesti autósok tették közzé. Azt mondják balesetmegelőzési célból.

Ideális körülmények között haladt a forgalom Soroksáron, a Haraszti úton. Az egyik kocsi hátsó kameráján egyszer csak feltűnik egy motoros. A kamerás autó vezetője nem megy gyorsan, úgy tűnik, a motoros sem közelít túl nagy sebességgel. Nem sokkal később előzni kezd. A szabálytalan manőver után úgy dönt, hogy a kamerás kocsit is kikerüli, de ekkor elveszíti uralmát a motor felett és a szembe jövők sávjában elesik.

A felvételen látszik, hogy egy kocsi pont ekkor ér oda. Hiába fékez a sofőr, autójával áthajt a férfin. A budapesti autósok közösségének főszerkesztője azt mondta, hogy ritkán kapnak ennyire megrázó videót.

"A felvételt elsősorban baleset megelőzési céllal osztottuk meg a célunk nem a hatáskeltés, hanem annak szemléltetése, hogy mennyire kiszámíthatatlan a közlekedés még egyébként ideálisnak tűnő körülmények között is, mert jól látszik a felvételen, hogy igazi okát nem is lehet látni annak, hogy miért esett el a motoros."

A 47 éves férfi életéért majdnem két órán át küzdöttek a mentők, de már nem lehetett rajta segíteni.

"Többször volt már helyzetem nekem is, halálközeli élmények értek már egy jó párszor."

Ezt már egy egy hónapja a 21-es úton meghalt motoros barátja mondta a Házon kívül című műsorban. A Jackson néven ismert férfi egy kanyarban csúszott ki, és a szalagkorlátnak csapódva a helyszínen meghalt. A műsorból kiderült, a legtöbb motorosnak már volt balesete.

Zách Dániel a Telex közlekedési szakújságírója húsz éve motorozik. Nem hajtott gyorsan, amikor egy elé kikanyarodó kocsit nem tudott kikerülni:

Utána már másként gondoltam erre a sebezhetetlenség mítoszra, ami a motorosoknál részben, vagy egy részüknél kiölhetetlen.

A legismertebb motoros vlogger, Fodor Donát is tisztában van a veszélyekkel. A soroksárihoz kísértetiesen hasonlító balesetéről felvétel is készült. Egy új motort tesztelt, amikor elesett. Akkor a kórházi ágyán beszélt sérüléseiről:

"Hét bordám tört el, innentől kezdve hátul valamelyik bordán több törésem van"

A soroksári úti tragédiának körülményeit a rendőrök közigazgatási eljárásban vizsgálják.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
34 férfit fojtottak meg, és dobtak egy vulkanikus tóba, miután illegális kakasviadalokon vettek részt a Fülöp-szigeteken
A Fülöp-szigeteken a kakasviadal milliárdos iparág. A koronavírus-járvány idején különösen népszerűvé váltak az online közvetített viadalok, az úgynevezett „e-sabong” versenyek.


A Fülöp-szigeteki hatóságok új nyomokat vizsgálnak annak a 34 férfinak az ügyében, akik három évvel ezelőtt tűntek el Manilában és környékén. A BBC beszámolója szerint a férfiak állítólag illegális kakasviadalokon vettek részt, mielőtt nyomuk veszett.

A hét elején az egyik gyanúsított egy televíziós interjúban arról beszélt, hogy az eltűnt férfiakat megfojtották, majd a holttestüket a Taal-vulkánt körülölelő Taal-tóba dobták. Az ügyben eddig hat embert vádoltak meg emberrablással.

Crispin Remulla igazságügyi miniszter bejelentette, hogy a hatóságok további lehetséges szemtanúkat keresnek, és búvárokat küldhetnek a tóhoz, hogy emberi maradványok után kutassanak.

„Nem hunyhatunk szemet egy ilyen ügy felett. Felelősségünk kideríteni az igazságot” – mondta Remulla.

A BBC felidézi, hogy a Fülöp-szigeteken a kakasviadal milliárdos iparág. A koronavírus-járvány idején különösen népszerűvé váltak az online közvetített viadalok, az úgynevezett „e-sabong” versenyek. Ezek a fogadások havonta több mint 600 milliárd forintot hoztak az államnak, és egy 2022-es szenátusi vizsgálat szerint naponta akár 18 billió forintnyi tét is forgott.

Az eltűnések után Rodrigo Duterte, a Fülöp-szigetek korábbi elnöke betiltotta az e-sabongot, ugyanakkor a hagyományos kakasviadalok továbbra is legálisak és népszerűek maradtak az országban.

Nem ez az első eset, hogy tragédia kapcsolódik a viadalokhoz. 2020-ban egy rendőr meghalt egy illegális kakasviadalt leleplező razzia közben, miután az egyik kakas a lábára erősített pengével megsebesítette. Idén áprilisban pedig Ecuadorban 12 ember vesztette életét, amikor egy kakasviadal alatt fegyveres támadók nyitottak tüzet a közönségre.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Védőfelszerelés nélkül küldték le az aknába a testvéremet! – megmentette az életét a kollégája, aki viszont halálos mérgezést szenvedett
Egy ammóniával megtelt trágyaelvezető csatornából mentette ki Somogytarnócán, egy sertéstelepen. A Tények szerint a 29 éves életmentő azonban összeesett, és halálos mérgezést szenvedett.


"Védőfelszerelés nélkül küldték le az aknába a testvéremet!"

Ezt mondja a nővére annak a férfinek, akit kollégája a saját élete árán mentett ki egy ammóniával megtelt trágyaelvezető csatornából. A 29 éves életmentő azonban összeesett és halálos mérgezést szenvedett a hőstette közben. Munkatársa este tért magához a kórházban, testvére nyilatkozott a Tényeknek.

A baleset szerda délután fél négy körül történt, amikor a telepen dugulás keletkezett egy csatornában Somogytarnócán, egy sertéstelepen.

A hiba elhárításához a munkások felnyitották az akna fedelét, majd egyikük leereszkedett. A mélyben azonban a felgyülemlett hígtrágyából felszabaduló, feltehetően ammóniát is tartalmazó gáztól rosszul lett.

A 29 éves férfi habozás nélkül segített neki a felszínre jutni. Miután kollégája megmenekült, a fiatal férfi maga már nem tudott kijönni az aknából, mert rosszul lett, összeesett és elvesztette az eszméletét.

A férfit mentőkötél segítségével emelték ki az aknából a katasztrófavédelem munkatársai, majd átadták a mentősöknek. A segítségnyújtáshoz mentőhelikopter is érkezett.

A mentők azonban hiába küzdöttek a férfi életéért, már nem lehetett megmenteni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Saját lányáról készített pornográf felvételeket egy szegedi férfi
A nyomozók egy adathordozón találták meg a több ezer felvételt. A Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség kezdeményezte a férfi letartóztatását.


Egy szegedi férfi ellen gyerekekről készült jogsértő felvételek birtoklása és saját lányáról készített hasonló anyagok miatt indult eljárás – derül ki az Ügyészség közleményéből.

A megalapozott gyanú szerint a férfi több ezer, gyerekekről készült pornográf felvételt töltött le az internetről, és azokat egy adathordozón tárolta. Ezen túlmenően telefonjával saját lányáról is hasonló jellegű felvételeket készített.

A főügyészség a gyermekpornográfia bűntette miatt folyamatban lévő eljárásban indítványozta az apa letartóztatását.

A Szegedi Járásbíróság bírája az ügyészi indítvánnyal egyezően egy hónap időtartamra elrendelte a férfi letartóztatását, a szökés és elrejtőzés, a bűnismétlés és az eljárás befolyásolásának veszélye miatt.

A végzés nem végleges, az ellen a védelem fellebbezett azért, hogy bűnügyi felügyeletet rendeljenek el.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk