KÉK HÍREK
A Rovatból

Külföldön kapták el a bujkáló a szekszárdi párt, akik nemi aktusba vonták be a nő 10 éves kisfiát

A szekszárdi anya és pásztói párja éveken át rejtőzködött – a közösségi média segítségével buktak le. A kiskorú rokon sérelmére elkövetett szörnyű tetteik miatt bíróság elé állhatnak.
F. O. - szmo.hu
2025. április 25.



Két magyar állampolgárt, egy szekszárdi nőt és pásztói élettársát fogták el külföldön a hatóságok, miután kiderült, hogy kiskorú sérelmére elkövetett szexuális erőszakkal vádolják őket, írta meg a Blikk. A Szekszárdi Törvényszék tájékoztatása szerint a vádlottak ellen már 2021 nyarán indult eljárás, a bűncselekményt a nő közeli hozzátartozója sérelmére követték el.

A nyomozás során bebizonyosodott a bűnösségük, azonban a vádemelés után ismeretlen helyre távoztak. A szökésük után a hatóságok nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki ellenük.

A lap beszámolója alapján

a páros tartózkodási helyére a közösségi médiás bejegyzéseikből lehetett következtetni.

A nő posztjaiban korábban megjelölte, hogy melyik német városban él, amit később törölt, de addigra már többen felismerték, és értesítették a helyi rendőröket. A férfit Spanyolországban fogták el, tengerparti búvóhelyén.

A szekszárdi bíróság bírája, dr. Kovács Ildikó közölte, hogy

a külföldön élő magyar állampolgárok jelentős segítséget nyújtottak az elfogásban.

A párt a helyi rendőrség már kiadatási őrizetbe vette. A kiadatásukról a hatóságok két héten belül döntenek, ezt követően a szekszárdi bíróságon kell megjelenniük.

Horváth László budapesti büntetőjogász a Blikknek elmondta: „Egy nemzetközi jogszabály, a Lanzarote-egyezmény szerint, melyhez a magyar jogrendszer is igazodik, minden szexuális cselekmény automatikusan erőszaknak minősül, amit 12 év alatti személy sérelmére követnek el.” Hozzátette: „A törvény ilyen esetekben a legszigorúbban jár el – pláne ha a gondozására-nevelésére bízott sértett tizenkét év alatti áldozat, vagy különösen brutális esetekben akár 20 évig terjedő szabadságvesztés is kiszabható.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Vízbe fulladt egy hatéves kislány a Palatinus Strandon
Tragédia történt szombaton a budapesti Palatinus Strandon: egy hatéves kislány fulladt bele a gyermekmedencébe. Mindent megtettek a kislány újraélesztéséért, defibrillátort is bevetettek, csaknem két órán át küzdöttek érte, de hiába.
F. O. - szmo.hu
2025. június 14.



A kislány vélhetően görcsöt kapott, ezért egy fürdőző kiemelte a medencéből és a kőre fektette, hogy segítsenek neki – írta a Borsonline. A lap szerint azonnal értesítették a mentőket, hamarosan

helikopter is leszállt a közelben, hogy a gyermeket kórházba szállíthassák, de már nem tudták megmenteni az életét.

Többen is mindent megtettek a kislány újraélesztéséért, defibrillátort is bevetettek, csaknem két órán át küzdöttek érte, de hiába. A lap úgy tudja, a kislány és az édesanyja egy fővárosi szociális intézmény lakója volt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Újabb megdöbbentő részletek: kiderült, mit csinált az anya, amíg a kislányát próbálták újraéleszteni a Palatinuson
A szemtanúk szerint a gyerek egyedül játszott, míg az anya a medence szélén a telefonját nézte. Mikor a gyerekét kihozták a vízből, nagyon furcsán viselkedett, úgy vélik, hogy sokkot kaphatott.


Szombaton tragikus eset történt a budapesti Palatinus strandon: egy hatéves kislány életét vesztette, miután vízbe fulladt. A gyermek percekig lehetett a víz alatt, és bár megpróbálták újraéleszteni, nem sikerült megmenteni az életét.

A Borsonline-nak nyilatkozó szemtanú elmondta, hogy a kislány az édesanyjával érkezett a strandra. Az anya átöltöztette a gyermeket bikinibe, ő maga viszont ruhában maradt. A kislány egy ideig vidáman játszott a gyermekmedencében, majd eltűnt a szemtanú szeme elől. Mint mondta, ekkor még nem gyanakodott semmi rosszra, mert saját családjára figyelt. Később már csak azt látta, hogy egy fürdőző kiviszi a kislányt a vízből, és lefekteti a medence melletti kőre.

A szemtanú szerint mikor átöltözött, a kigyerek játszani kezdett, miközben az anyuka a medence szélén ült, és a telefonját nézte.

A bajt észlelve több fürdőző is odasietett, és próbáltak segíteni. A közelben azonban nem volt defibrillátor, így azt a strand egy másik részéről hozták oda. „Természetesen, hamar megérkezett a mentőautó és a helikopter is. Egy csővel megpróbálták a gyermek tüdejéből a vizet kiszívni, ez sem segített” – mondta a szemtanú.

A helyszínen

többen úgy látták, az édesanya sokkos állapotban lehetett. Először rezzenéstelen arccal állt a közelben, majd leült a medence szélére. Voltak, akik megpróbáltak beszélni vele, de nem válaszolt. Egy ideig a mentők mellett maradt, később azonban elsétált, majd többször visszatért. Közben azokat próbálta elzavarni, akikről azt hitte, hogy fényképezni akarnak.

A Bors információi szerint a nő azt mondta, hogy a férjével érkezett, de amikor azonosítani próbálták, több különböző férfit is a férjeként nevezett meg. A lap úgy tudja, hogy a kislány egy nehéz sorsú, budapesti család tagja volt.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság közölte: az ügyben kiskorú veszélyeztetése miatt indult eljárás.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
„Közel két órán át próbálkoztak a megmentésével” – megszólalt egy szemtanú a Palatinuson vízbe fulladt 6 éves kislány tragédiájáról
A mentők mellett egy helikopter is érkezett a helyszínre, de az orvosi beavatkozás nem vezetett eredményre.
Karkó Ádám - szmo.hu
2025. június 15.



Ahogyan lapunk is megírta, június 14-én, szombaton tragikus baleset történt a Palatinus Strandon: egy hatéves kislány belefulladt a gyermekmedencébe.

A gyerek édesanyjával és annak társaságával érkezett a strandfürdőbe, majd fürdőruhát öltött, és játszani kezdett a vízben. Az anya ruhában maradt, és a medence szélén ült le. Szemtanúk szerint a lábát a vízbe lógatta, miközben a telefonját nézte.

A kislány önfeledten ugrált a medencébe, amikor egyszer csak eltűnt a víz alatt. Egy fürdőző vette észre, hogy baj van, és kiemelte a gyermeket, akit ezután a kőre fektettek, hogy megkezdhessék az újraélesztését. Azonnal értesítették a segélyhívót.

A Bors információi szerint rövid időn belül mentőhelikopter is érkezett a helyszínre, hogy a kislányt minél hamarabb kórházba szállíthassák. Az életét azonban nem tudták megmenteni.

„Azt hittem, beleőrülök a látottakba. Nagyon gyorsan rengeteg ember gyűlt össze a földön fekvő kislány körül. Többen is próbáltak segíteni a mentők kiérkezéséig. Közel két órán át próbálkoztak a megmentésével. A defibrillátort is bevetették, de hiába”

– nyilatkozta a Borsnak egy szemtanú.

Többek szerint az édesanya – talán a sokk hatására – fel sem fogta, mi történt. Úgy tudni, a nő és a kislány egy fővárosi szociális intézményben éltek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
20 áldozattal kevesebb halt meg, mint elsőre hitték – durva tévedés az indiai repülőgép-katasztrófa után
A hatóságok duplán számoltak több testrészt, ezért nőtt meg a korábbi áldozatszám. A tragédiának csak egyetlen túlélője van, őt továbbra is kórházban ápolják.


Lassan véget ér a mentés az indiai Ahmadábádban történt légi katasztrófa helyszínén. A legfrissebb hivatalos adatok szerint 270 ember halt meg a tragédiában, nem 290, ahogyan azt korábban közölték.

A különbséget az okozta, hogy a hatóságok a helyszínen több testrészt duplán számoltak.

A halálos áldozatok végleges száma csak a DNS-minták teljes begyűjtése után válik ismertté – erről Amit Shah belügyminiszter nyilatkozott. Damal Gaveti, a városi kórház egyik orvosa megerősítette, hogy eddig 270 holttestet szállítottak hozzájuk.

A hatóságok pénteken tették közzé a legfrissebb összesítést, amelyben nemcsak az utasokat és a személyzetet számolták bele, hanem azokat is, akik a gép becsapódásakor a helyszínen, például egy közeli orvosi kollégiumban haltak meg. Az épületben eddig 38 áldozatot azonosítottak – írja a Reuters.

Ahogy már írtunk róla, a baleset akkor történt, amikor a Boeing 787-es repülőgép helyi idő szerint 13:39-kor felszállt Ahmadábádból. A gép 190 méter magasan repült, amikor a repülőtér kerítésén kívül a földbe csapódott, és letarolt egy orvosi kollégiumot.

A tragédiának egyetlen túlélője van: a 40 éves Vishwash Kumar Ramesh, aki a 11A ülésen, a vészkijárat mellett ült. A gép ezen része a földön landolt, nem a kollégium tetejének csapódott. A férfi továbbra is kórházi kezelésre szorul.

A hatóságok tovább folytatják a roncsok átvizsgálását, jelenleg a második feketedobozt keresik.

A polgári légi közlekedésért felelős miniszter, Rám Mohan Najdu Kindzsarapu szerint a pénteken megtalált első feketedoboz „már önmagában is fontos adatokat szolgáltat a vizsgálathoz”.

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk