A Rovatból

Díjkiosztón halt meg a hétszeres világbajnok vívó Szalay Gyöngyi

Szalay a tapolcai kolbásztöltő versenyen lett rosszul. Próbálták újraéleszteni, mentőhelikopter vitte Veszprémbe, de a kórházban meghalt.


A hétszeres világbajnok párbajtőrvívó, olimpiai bronzérmes Szalay Gyöngyi szombat délután halt meg 49 évesen.

Szalay az 1996-os olimpián egyéniben nyert bronzérmet, csapatban a negyedik hely volt a legjobbja (1996-ban és 2000-ben).

Az atlantai olimpián az aranyérmes francia Laura Flesseltől kapott ki, a harmadik helyért 15-13-ra győzött az olasz Zalaffi ellen.

Szalay a tapolcai kolbásztöltő versenyen lett rosszul a díjkiosztón.

szgy

Rig Lajos országgyűlési képviselő próbálta a helyszínen újraéleszteni, a mentőben is megpróbálkoztak ezzel, jött érte mentőhelikopter is, de meghalt a kórházba szállítás után Veszprémben.

A női párbajtőrcsapat hétszer volt világbajnok, Szalay mind a hétszer a csapat tagja volt. A legutóbbi időkig maradt a sportágban, edző volt.

A magyar szövetség honlapjának gyászjelentése emlékeztet arra, hogy Szalay Gyöngyi egész pályafutása során a szülővárosát, Tapolcát képviselte versenyzőként és edzőként is.

Méltatásában szerepel, hogy remek eredményeit kivételes ütem- és taktikai érzékkel érte el, és a különleges stílusához páratlan egyéniség társult.

Legnevesebb tanítványa Siklósi Gergely, akit 19 éves koráig képzett, nevelt, és aki korosztályos Európa-bajnok és világbajnoki érmes lett az irányításával.

Szalay Gyöngyit a Magyar Vívó Szövetség a saját halottjának tekinti.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Késsel kényszerített a Dunába egy úszni nem tudó férfit, aki hiába könyörgött az életéért
A bíróság elrendelte annak a 34 éves gyanúsítottnak a letartóztatását, aki a Gubacsi hídnál a Dunába kényszerítette 29 éves áldozatát. A férfi holttestét szonárral, 2,5 méter mélyen találták meg a búvárok, miután egy szemtanú riasztotta a rendőrséget.


Hiába könyörgött az életéért az a 29 éves, úszni nem tudó férfi, akit hétfőn hajnalban késsel fenyegetve a Dunába kényszerítettek a Gubacsi hídnál. A férfi belefulladt a folyóba, 34 éves támadóját azóta elfogták, és emberöléssel gyanúsítják – számolt be róla az RTL Híradó.

A nap még fel sem kelt hétfőn, amikor a speciális mentőket riasztották a helyszínre. A Pest vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat a kapott jelzés után azonnal megkezdte a kutatást.

„Kivonultunk a helyszínre és szonár technikával felszerelt hajóval, megkezdtük az adott területnek az átvizsgálását. Megtaláltuk 2,5 méter mélyen, a sajnos elhunyt személyt a víz alatt. Akit a Fővárosi Katasztrófavédelem búvárszolgálata emelt ki a vízből” – mondta Balázs László, a mentőszolgálat vezetője.

Miközben a mentők a vízen dolgoztak, a rendőrök már a gyanúsított nyomában jártak. Egy szemtanú értesítette őket hajnalban arról, hogy két férfi veszekszik, és az egyikük késsel fenyegetőzik.

A bejelentés szerint „a megfenyegetett férfi a Dunába menekült” – részletezte Csécsi Soma, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője.

A késes támadó elmenekült a helyszínről, de a rendőrök még hajnalban rátaláltak egy közeli lakásban, ahol bujkált.

De mi vezetett a tragédiához? Az RTL információi szerint a későbbi áldozat magánéleti problémái miatt sétált éjjel a híd környékén, amikor felfigyelt egy vitára. Csatlakozott a beszélgetéshez, mire az egyik veszekedő rátámadt, kést rántott, és a Dunába parancsolta. A gyanúsított a vallomásában azt állította, hogy nem akart ölni.

A bíróság ma elrendelte a 34 éves férfi letartóztatását, akinek így nincs lehetősége megszökni vagy újabb bűncselekményt elkövetni. Ellene emberölés gyanúja miatt folyik eljárás.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Halálra gázolt egy kerékpárost egy autós a Bécsi úton, majd egy busszal is ütközött
A sofőr az Árpád híd felé haladt, amikor áttért a szemközti sávba és elütötte a biciklist. A buszon utazók közül senki sem sérült meg, a rendőrség vizsgálja a tragédia körülményeit.


Halálra gázolt egy kerékpárost egy autós Budapest III. kerületében, a Bécsi úton szerda délután.

Egy az Árpád híd felé tartó sofőr elvesztette az uralmát a kocsija felett, áttért a szemközti sávba, és frontálisan ütközött egy szemből érkező kerékpárossal, majd egy autóbusszal is.

A kerékpáros meghalt – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyelete alapján az MTI.

A buszon utazók közül senki sem sérült meg.

A rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Élő adás közben lőttek le egy futárnak öltözött TikTok-sztárt Mexikóban
César Gastélum influenszert egy gyorsétterem előtt érte halálos támadás, miközben barátaival éppen filmezett. A hatóságok a gyilkosságot a Sinaloa-kartell két rivális csoportjának belső háborújával hozzák összefüggésbe.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Élőben lőttek agyon egy mexikói influenszert, César Gastélumot, miközben a TikTokon közvetített. A támadók elmenekültek, a hatóságok azóta sem fogtak el senkit – írja a BBC.

A férfi két barátjával filmezett egy gyorsétterem előtt Culiacán város Tres Ríos negyedében kedd este, amikor két férfi hajtott mellé egy motorral, majd egyikük közelről tüzet nyitott rá.

César Gastélumnak több mint félmillió követője volt a TikTokon, ahol főként vígjátékvideókat töltött fel. Az élő adásban a barátaival élénk narancssárga kabátot és táskát viseltek, amilyet általában az ételfutárok használnak. A helyi sajtó szerint a ruházatuk miatt a rendőrök először azt hitték, egy futárt öltek meg, csak később azonosították az influenszert.

A rendőrség és a bűnügyi szakértők lezárták a területet, a helyszínen talált töltényhüvelyeket és a térfigyelő kamerák felvételeit vizsgálják. Egyelőre nem tudni, hogy az áldozat kapott-e korábban fenyegetéseket.

Instagram-fiókján gyakran osztott meg képeket utazásairól, bulikról, vagy éppen luxusautók mellett pózolt.

Az egyik korábbi bejegyzésében Leobardo Aispuro, egy másik, „El Gordo Peruci” néven ismert influenszer sírjánál volt látható.

Aispuro halálát a helyi sajtó a hírhedt Sinaloa-kartell két rivális frakciója, a Los Chapitos és a La Mayiza közötti viszályhoz kötötte. Aispurot 2024 decemberében lőtték le.

Sinaloa államban az erőszak azóta eszkalálódott, hogy a két csoport között 2024 szeptemberében kiéleződött a viszály. A Los Chapitos-t a bebörtönzött drogbáró, Joaquín „El Chapo” Guzmán fiai irányítják, míg a La Mayiza a szervezet másik veterán vezetőjéhez, Ismael „El Mayo” Zambadához köthető.

A TikTok-sztár kivégzésről készült videót ide kattintva lehet megnézni, de csak erős idegzetű olvasóinknak ajánljuk.

Nem ez az első eset, hogy közösségi médiás szereplőt gyilkolnak meg Mexikóban, miközben éppen élő adásban van.

Tavaly a 23 éves Valeria Márquezt lőtték le egy szépségszalonban, szintén egy TikTok-közvetítés alatt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: így keletkezett és terjedt el a hatalmas székesfehérvári tarlótűz, amely miatt lakókat kellett kimenekíteni
Nagy kiterjedésű vegetációtűz pusztít Székesfehérvár-Feketehegy térségében, a 8-as főút közelében. A lángok miatt a Kőrösi és az Izabella utcából több tucat embert kellett kimenekíteni.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Nagy területre terjedt ki szerda délutánra a Székesfehérvár–Feketehegy térségében fellobbant szabadtéri tűz.

A lángok terjedése miatt a hatóságok megkezdték a lakosság kimenekítését: a Kőrösi és az Izabella utcából több tucat embert kísértek biztonságos helyre a rendőrök.

A katasztrófavédelem délutáni közlése szerint a tűzben az Izabella utcában három hétvégi ház teljesen leégett, és egy személyautó is kigyulladt. Az oltás több helyszínen zajlik, a tűzoltók egy ipari telepet és több lakóingatlant is védenek a lángoktól. Nagy erőkkel vonultak a helyszínre a tűzoltók, miután szerdán délelőtt tarló, avar és bozótos gyulladt meg Székesfehérvár határában, a 8-as főút közelében – írta az Időkép.

A tűz mezőgazdasági területeket, lakóépületeket, tartályokat és állatokat is veszélyeztet.

A lángok megfékezésén székesfehérvári, pétfürdői, pusztaszabolcsi, sárbogárdi, veszprémi, érdi, tatabányai és kisbéri hivatásos, valamint seregélyesi, lajoskomáromi és további önkéntes tűzoltók dolgoznak. A beavatkozást a Fejér vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja, az egységek több oldalról, rézsűoltókkal és gyorsbeavatkozó sugarakkal küzdenek a tűzzel.

A tűz nagyjából 11.30 körül keletkezett, a katasztrófavédelem pedig kora délután adta ki az első hivatalos közleményt az esetről. A helyzet késő délutánra vált kritikussá, amikor a hatóságok már a lakosság evakuálásáról és komoly károkról számoltak be.

A tűz kialakulását rögzítették az Időkép kamerái is. A felvételt itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk