KÉK HÍREK
A Rovatból

Balestet szenvedett a Magna Cum Laude: Tegnap a zenekar egy része újjászületett – írták és fotót is mutattak

A zenekar egy koncertre igyekezett, amikor az előttük haladó jármű defektet kapott és megpördült az úton.


Súlyos balesetet szenvedett a Magna Cum Laude zenekar. Erről a közösségi oldalukon számoltak be.

Azt írták:

"Tegnap Cserkeszőlő felé vezető utunkon baleset érte a turnébuszunkat, minek következtében az felborult. Az előttünk haladó gépjármű defektet kapott és megpördült az úton.

Az isteni gondviselésnek és sofőrünknek hála mi apróbb karcolásokkal megúsztuk. A baleset következtében egy súlyos sérültet mentőhelikopter szállított el, innen is szeretnénk neki mielőbbi gyors és teljeskörű felépülést kívánni. Miután a mentősök megvizsgáltak minket eljuthattunk a koncertre.

Köszönjük a kiérkező mentősök, tűzoltók és rendőrök szakszerű és gyors segítségét" - áll a bejegyzésükben. Végül annyit még elárultak, hogy most egy hétre szabadságra mennek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
A gyerekei szeme láttára vágta el volt párja torkát egy jászladányi férfi, a haldokló nő még ki tudott szólni a gyerekeknek, hogy meneküljenek
Betörte a konyhaablakot, majd ököllel esett a nőnek. Amikor a bicskája elgörbült a szúrásoktól, egy 25 centis konyhakést ragadott.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. november 27.



A Szegedi Ítélőtábla csütörtökön kimondta a jogerős ítéletet annak a jászladányi férfinak az ügyében, aki 2022 decemberében, négy gyermeke szeme láttára végzett volt élettársával. A bíróság életfogytig tartó fegyházbüntetést szabott ki, és a törvény legszigorúbb rendelkezését alkalmazva végleg kizárta a férfit a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségéből.

Az ítélőtábla indoklása szerint a férfi erőszakos, többszörös visszaesőnek minősül, ezért a törvény erejénél fogva kellett kizárni a feltételes szabadság lehetőségét, az elsőfokú ítélet enyhítése „szóba sem jöhetett”.

A tragédiához vezető eseménysor a férfi 2022 nyári szabadulásával kezdődött. Miután egy korábbi büntetéséből szabadult, megpróbált visszaköltözni a nőhöz, aki ezt elutasította. Az elutasítást nem tudta feldolgozni, zaklatni kezdte a nőt, érzelmileg és testileg is bántalmazta. Napokkal a gyilkosság előtt azzal fenyegette meg a nőt, hogy

„veled együtt fogom lemészárolni a családodat!”.

A fenyegetést 2022. december 30-án éjjel váltotta be. A férfi betörte a ház konyhaablakát, bemászott, és rátámadt az alvó nőre. Először ököllel ütötte, majd egy bicskával legalább ötször fejbe és arcba szúrta. Miután a bicska pengéje a szúrásoktól elgörbült, a konyhából magához vett egy körülbelül 25 centiméteres pengéjű kést, és azzal vágta el a nő nyakát.

A bántalmazást végignézte a nő négy gyermeke is. A haldokló anya utolsó erejével még arra kérte őket, hogy meneküljenek. A gyerekek kiugrottak az ablakon, és egy közeli rokonhoz szaladtak segítségért.

A helyszínre érkező rokonokat a férfi nem engedte be a házba, és azzal fenyegette őket, hogy őket is leszúrja. A kiérkező rendőrök végül betörték az ajtót, és elfogták a támadót. A rendőrségen a kezdeti kihallgatások során beismerő vallomást tett, később azonban már tagadta a bűnösségét.

Az ügyben első fokon a Szolnoki Törvényszék járt el, a másodfokú tárgyaláson a vádlott már csak a bűncselekmény egyes részleteit vitatta, és azt állította, hogy megbánta a tettét. A Szegedi Ítélőtábla helybenhagyta az elsőfokú ítéletet, amely így jogerőre emelkedett.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Berobbant a plázavécé, miután egy férfi töltőgázt akart szívni benne
A 43 éves kecskeméti férfi súlyos égési sérüléseket szenvedett, és sokkos állapotban vitték kórházba. A detonációban egy másik, ártatlan fiatalember haja és szemöldöke is megpörkölődött.


Egy zárt mellékhelyiség, egy öngyújtó-utántöltőből kiszabadult gázfelhő és egyetlen szikra kellett ahhoz, hogy november 28-án berobbanjon egy budapesti bevásárlóközpont mosdója. A Rendészeti Államtitkárság tájékoztatása szerint a detonáció ereje három ajtót repített ki a helyéről, több vécécsészét megrongált, egy férfit pedig égési sérülésekkel és sokkos állapotban vittek kórházba.

A hivatalos közlés szerint

egy 43 éves kecskeméti férfi azzal a szándékkal ment be a pláza vécéjébe, hogy ott a magával hozott töltőgázt belélegezze.

A nála lévő gyújtópalackok azonban eddig tisztázatlan körülmények között berobbantak. A férfi a detonáció után elmenekült a helyszínről, de a Budapesti Rendőr-főkapitányság járőrei a közelben elfogták. A hivatalos közlés drámai képet fest a menekülésről: „Fejvesztve, mindenét hátrahagyva menekült.” Az eset idején a mosdóban tartózkodott egy másik, fiatal férfi is, aki szintén megsérült.

„Az egészről mit sem sejtő fiatalember rohant segítségért, neki megégett a kabátja, megpörkölődött a szemöldöke, a szempillája és a haja”

– közölte a Rendészeti Államtitkárság. A 43 éves férfinél elfogásakor egy nejlonszatyor volt, amiben további gyújtópalackokat találtak. Ellene közvesélyokozás vétsége miatt indult eljárás.

A dolog pikantériája, hogy a „felrobbant vécé” jelensége nem egyedi, a városi legendák mellett valós, dokumentált esetek is léteznek. Egy 2004-es amerikai incidens során egy férfi egy hordozható illemhelyen gyújtott rá, ami a felgyülemlett metángáz miatt felrobbant. Egy másik, 2009-es németországi esetben egy 13 éves fiú egy mosdóban nagy mennyiségű aeroszolos illatosítót fújt szét, majd lánggal kezdett játszani, ami szintén robbanáshoz vezetett.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Megszökött a bűnügyi felügyeletből, elfogatóparancsot adtak ki a 26 éves férfi ellen
Illés Jonatán Richárd szerda este szökött meg a VIII. kerületi lakásból. A rendőrség most a lakosság segítségét kéri az elfogásához.


Nagy erőkkel keres a rendőrség egy 26 éves férfit, aki szerda este szökött meg a VIII. kerületben abból a lakásból, ahol a bűnügyi felügyeletét kellett volna töltenie.

A VIII. kerületi rendőrkapitányság

fogolyszökés miatt adott ki elfogatóparancsot Illés Jonatán Richárd ellen. A rendőrség közlése szerint a férfi a szökésekor fehér pólót és fekete válltáskát viselhetett.

A férfi felkutatása eddig nem járt sikerrel, ezért a hatóság a lakosság segítségét kéri. Aki a férfi tartózkodási helyéről információval rendelkezik, névtelensége megőrzése mellett bejelentést tehet a nap 24 órájában elérhető, 06-80-555-111-es Telefontanú zöldszámán vagy a 112-es segélyhívón.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Hongkongi tűzvész: már 94 halott, emberöléssel gyanúsítják a cégvezetőket
A gyúlékony habszigetelés és a bambuszállványzat is hozzájárulhatott a tragédiához. A lángok egy nyolc toronyházból álló, több ezer embernek otthont adó komplexumban terjedtek el.


Már 94 halálos áldozata van annak a hongkongi tűzvésznek, amely szerdán csapott fel egy lakókomplexumban. A rendőrség emberölés gyanújával őrizetbe vette a felújítást végző cég két igazgatóját és egy mérnöki tanácsadóját, írta a Guardian.

Ahogy már hírt adtunk róla, a tűz szerdán ütött ki az észak-hongkongi Taj Po negyedben álló lakókomplexumban. A lángok a nyolc, 32 emeletes toronyházból álló épületegyüttes egyik felújítás alatt álló részén csaptak fel, majd onnan terjedtek át hét másik épületre is a mintegy kétezer lakásos, több mint 4600 embernek otthont adó komplexumban. A riasztást még aznap este a legmagasabb, ötös szintre emelték.

A rendőrség szerint a tűz rendkívül gyors terjedéséhez hozzájárulhatott a nem biztonságos állványzat és a gyúlékony habszigetelés használata.

A gyanú szerint a külső védőhálók és műanyag takarók nem feleltek meg a tűzvédelmi előírásoknak, a bambuszállványzat és a szél pedig tovább gyorsíthatta a lángok terjedését.

A rendőrség átkutatta a felújítást végző Prestige Construction and Engineering Company irodáját, és dokumentumokat foglalt le.

„Okunk van azt hinni, hogy a cég felelősei súlyos gondatlanságot követtek el, ami a balesethez és a tűz fékezhetetlen terjedéséhez vezetett, és ez okozta a rengeteg halálos áldozatot”

– közölte Eileen Chung rendőr-főfelügyelő.

A mentésben több mint 1200 tűzoltó és mentő vett részt. A hatóságok mintegy 900 lakót ideiglenes szálláson helyeztek el, a város vezetése pedig elrendelte az összes felújítás alatt álló közösségi lakóépület átfogó ellenőrzését.

A tűzben legalább 76-an sérültek meg, köztük 11 tűzoltó.

A hatóságok a mentési munkálatok befejezéséhez közelednek, és egységenként kutatják át a kiégett lakásokat.

„Ő és az apja még mindig nincsenek kint” – mondta sírva az egyik lakó, aki a családtagjait kereste. Egy másik férfi arról beszélt: „Azt sem tudom, mit érzek. Csak azon gondolkodom, hol fogok aludni ma éjjel, mert valószínűleg nem mehetek haza.”

Hongkongban széles körben használnak bambuszállványzatot, bár a kormány a fémszerkezetek felé terelné az ipart. A katasztrófát többen a 2017-es londoni Grenfell-torony tüzéhez hasonlították a homlokzati anyagok és a kivitelezési gyakorlatok miatt.

Az ügyben a hongkongi Korrupcióellenes Hivatal is külön vizsgálócsoportot állított fel, hogy a felújítás esetleges korrupciós szálait is feltárja.

via 444


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk