HÍREK
A Rovatból

Az ellenzéki pártok sorra jelentik fel Bayer régi pedofil „harcostársát”

Először Szabó Tímea fordult a hatóságokhoz az ügyben, azóta pedig egyre többen követték példáját.


Ahogy korábban megírtuk, a Hír TV csütörtök esti, Háttérkép című műsorában Bayer Zsolt és Bogár László a Szájer-ügy tanulságait beszélték végig. Bayer pedig eközben megemlített egy igen érdekes információt:

„Hadd mondjak el egy történetet nektek (Bogár László és Boros Imre - a szerk.), név nélkül. Egykor volt barátunk, harcostársunk egy 12 órás autóúton félve, rettegve, dadogva, majdhogynem sírva vallotta meg nekem, hogy ő homokos. 12 órára volt szükség, hogy ezt be merje nekem vallani, 20 évvel ezelőtt. [...] Ugyanez az ember két év múlva a legkisebb skrupulus, fenntartás és zavar nélkül, röhögve mesélte, hogy ő azért szeret többek között Thaiföldre járni, mert ott kisfiúk is rendelkezésére állnak. Két évre volt szükség ehhez.”

Először Szabó Tímea, a Párbeszéd párt frakcióvezetője és társelnöke tett feljelentést az ügyben. Elmondása szerint az, hogy eltűrjék a gyerekek ellen elkövetett szexuális bűncselekményt, az több mint vérlázító, és gondoskodnak arról, hogy börtönbe menjenek.

Az ellenzéki pártok, a műsorban használt harcostárs kifejezés miatt Fidesz-közeli személyt gyanítva sorra kezdeményezték a szexuális bűncselekmény gyanújának kivizsgálását- írja a 24.hu.

A Momentum is, Szél Bernadettel együtt a hatóságokhoz fordult az ügyben. Orosz Anna, a párt alelnöke így nyilatkozott:

"a Fidesz minden nap azt bizonyítja, hogy nemcsak alkalmatlanok, hanem álszentek és képmutatók is – ma pedig új szintre kerültek, mert kiderült, hogy bűnözők is. Bayer Zsolt bizonyította ezt, aki 20 éve tudja egy barátjáról, harcostársáról, hogy pedofil, hogy Thaiföldre jár gyermekeket molesztálni, bántalmazni. És 20 éve nem tesz semmit."

Orosz Anna a mondandóját Orbán Viktornak is címezte. Felszólította a miniszterelnököt, hogy tegyen rendet, és derítse ki, hogy a magyar kormány tagjai közül ki zsarolható szexuális bűncselekmények elkövetése miatt.

A Jobbik szerint az elmondottak alapján okkal feltételezhető, hogy ebben a politikai közösségben két évtizede asszisztálnak szörnyű, pedofil bűncselekmények eltussolásához.

"Úgy tűnik nem volt elég a Szájer-ügy: Orbánék pedofil botrányokat tussoltak el!"

– írta a Jobbik. Közleményük szerint nem tűrik tovább a "fideszes álkeresztény szemfényvesztést és bűnpártolást", ezért feljelentést tesznek ismeretlen tettes ellen, és számítanak Bayer tanúkénti meghallgatására.

Eközben a Demokratikus Koalíció azonnali válaszokat vár a kormánytól:

"hány drogost, pedofilt és hasonló kétes figurát bújtatnak még soraik között?"

Gyurcsány pártja arra is felhívja a figyelmünk, hogy a Fidesz korábbi botrányait is megpróbálta eltitkolni. Ilyen volt a Kaleta-ügy, amikor Kaleta Gábor pedofil felvételeket tárolt a számítógépén; és az is, amikor Borkai Zsolt volt győri polgármester horvátországi luxusjachtokon orgiázott.

Bayer eközben, a péntek reggel megjelent cikkek miatt a Facebook-oldalán visszatért az ügyre, és ezt írta: nem fideszes politikusról, hanem egy régi barátról beszélt, akit időközben a Pesti Srácok a Magyar Hang jelenlegi, a Magyar Nemzet volt újságírójaként azonosított.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Török Gábor: A honvédelmi miniszter szavainak erejét a botrányskálán egyértelműen az ügy utókezelése jelöli majd ki
„Ismerve mindkét oldal politikai kommunikációs képességeit és az ebben az ügyben védekezni kényszerülő oldal médiarendszerét, nagyon magas számot a skálán ezen a ponton biztos nem prognosztizálnék” - írja gyorselemzésében a politológus.


Török Gábor egy Facebook-posztban reagált a Magyar Péter által nyilvánosságra hozott hangfelvételre, amelyen a honvédelmi miniszter arról beszélt, hogy a kormány „szakít a békementalitással, hogy átálljunk a háború felé vezető út nulladik fázisára”.

A politológus gyorselemzésében arról ír: már korábban is beszélt róla, hogy „a politikai botrányok nem vagy-vagy elven működnek, azaz nem azt kell kérdezni velük kapcsolatban, hogy na akkor most rombolnak vagy sem”.

„Sokkal hasznosabb, ha a botrányokat egy speciális Richter-skálán képzeljük el, mondjuk - idézzük akkor Gulyás Gergelyt - a »lepkefingtól« az »atombombáig«. Nagyon ritka az olyan botrány, amely azonnali és közvetlen reakciót vált ki, azaz a hatása rögtön kimutatható a közvélemény-kutatásokban, erre még igazán az őszödi beszéd sem volt képes, bár az kétségtelenül elég ütős volt” - fogalmazott Török.

Azt is kifejtette, hogy a Kollár-ügy kapcsán is beszélt már arról, hogy „az ilyen hangfelvételes botrányoknál igazán két dolog számít, a részletek és az értelmezések. Hogy mit jelentenek a részletek? Leginkább azt, hogy ki, hogyan és miről beszél”.

„A honvédelmi miniszter kétségtelenül ismertebb, felépítettebb szereplő, mint az ellenzéki EP-képviselő volt, a téma pedig egyértelműen az Orbán-kormány »szíve közepe«. Ugyanakkor a megfogalmazás messze nem annyira védhetetlen, mint a »hazudtunk reggel, éjjel meg este« (és még azt is megpróbálták »igazságbeszédnek" nevezni«), így az ügy erejét a botrányskálán egyértelműen az ügy utókezelése, keretezése jelöli majd ki”

- fogalmazott a politológus.

„Ismerve mindkét oldal politikai kommunikációs képességeit és az ebben az ügyben védekezni kényszerülő oldal médiarendszerét, nagyon magas számot a skálán ezen a ponton biztos nem prognosztizálnék”

- jegyezte meg.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
Itt van Gyurcsány utolsó levele: Fájó búcsú ez, voltam fent és lent, az, hogy velem mi lesz, nem érdekes
A politikus távozását csütörtök délelőtt jelentette be felesége. Dobrev Klára azt is közölte, hogy a házasságuk is véget ért. Gyurcsány Ferenc azóta nem szólalt meg, egészen eddig.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. május 08.



Csütörtökön délután levélben búcsúzott el a követőitől a közélettől visszavonuló Gyurcsány Ferenc. A DK elnökének távozását még déllőtt jelentette be Dobrev Klára, aki egyúttal azt is közölte, hogy házasságuk is véget ért. Gyurcsány egészen eddig nem szólalt meg a bejelentéssel kapcsolatban. A feliratkozók negyed ötkor kapták meg a búcsúlevelet az egykori miniszterelnöktől, amit változtatás nélkül közlünk:

„Kedves Barátom!

Ez az utolsó alkalom, hogy ilyen pártelnöki levelet kapsz tőlem. Mint azt bizonyára már tudod, úgy döntöttem, hogy lemondok a DK elnöki posztjáról, a párt frakcióvezetői posztjáról, az országgyűlési képviselői mandátumomról, és visszavonulok a közélettől, így nem indulok többé választáson sem.

Fájó búcsú ez. 25 évet töltöttem a magyar belpolitikában. Voltam fent és lent, tudom, hogy milyen érzés az ország miniszterelnökének lenni, tudom, hogy milyen érzés legyőzni Orbán Viktort, ahogy azt is tudom, hogy mivel jár az országra nézve, ha a jobboldal állampártként uralkodik hazánkon. Egy szó, mint száz, megtisztelő volt a magyar baloldalt és a hazámat szolgálni. Mindez csak azért érte meg, csak azért voltam itt, mert soha nem feledtem, hogy ez nem rólam szól, hanem a hazánkról, mindannyiunkról, Rólad. Ezt mindig így gondoltam, akkor is, ha sokan nem értettek, ha sokan nem ismertek, mert csak azt a „Gyurcsányt” látták, amelynek a magyar jobboldal akart láttatni engem. Ma is azt gondolom, hogy csak úgy lehetünk igazságos Magyarország, ha elfogadjuk, hogy több felelősség fent, több lehetőség lent. Ma is azt gondolom, hogy „azért érdemes politikusnak lenni itt a XXI. század elején, hogy csináljunk egy másik világot. Csak azért.”

Ebben a levélben búcsúzom Tőled, de egyúttal arra is kérlek, hogy támogasd majd a DK új elnökét, és tarts ki a DK mellett, mert ez a közösség őrzi a magyarok európaiságának lángját. Az, hogy velem mi lesz, nem érdekes. Csak az számít, hogy képes lesz-e a magyar baloldal életben tartani az igazságos, gondoskodó, európai Magyarország gondolatát. Ehhez a DK, a DK-hoz pedig Te kellesz!

Kedves Barátom, megtiszteltetés volt Téged képviselni!

Barátsággal,

Gyurcsány Ferenc”


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Pottyondy Edina: A Gyurcsány-Orbán rivalizálásban meggyötört és letarolt Magyarország talán fellélegezhet, bár a nagyobbik falat még hátra van
A humorista úgy fogalmazott: az első reakciója az öröm volt, a második pedig a keserűség, amikor megtudta, hogy Gyurcsány Ferenc visszavonul.


Pottyondy Edina egy rövid Facebook-posztban reagált a hírre, miszerint visszavonul a közélettől Gyurcsány Ferenc.

„Az első reakcióm az öröm. A Gyurcsány-Orbán rivalizálásban meggyötört és letarolt Magyarország talán fellélegezhet. Bár a nagyobbik falat még hátra van. A második reakcióm a keserűség. Húsz éve kellett volna visszavonulnia, távoznia, nem most, amikor már igazán nincs jelentősége”

- fogalmazott a humorista, aki szerint azzal, hogy a DK-t hivatalosan az exfeleség, DK nevére írják, egyáltalán nem biztos, hogy a magyar baloldal levegőhöz jut.

„Inkább tűnik ez nekem 2026-os választási stratégiának, mint őszinte szembenézésnek azzal, hogy Gyurcsány Ferenc hosszú politikai pályafutása alatt csődbe vitte az országot, a költségvetés meghamisításával, állampolgárok összeverésével elkezdte a jogállam lebontását, szitokszóvá tette a liberalizmust és a baloldaliságot, kétharmadhoz juttatta Orbánt, majd minden ellenzéki próbálkozást megmérgezett és szétvert”.

Pottyondy szerint a legnagyobb probléma ugyanakkor az, hogy „hiába távozik, a gyurcsányizmus itt marad velünk”.

„A vezérkultusz, a szektás őrület, a minden gátlástalanságot és hazugságot legitimáló erő mítosza, az agresszió és a nagyotmondás. Ma már ez a politika. Orbán és Gyurcsány életműve egy lepusztult, kirabolt ország, egy végletekig hiszterizált társadalom, egy megtört értelmiség. A soha viszont nem látásra, miniszterelnök úr!” - zárta posztját.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Trump újabb vad ötlete: Ukrajnába küldené a kitoloncolt migránsokat – még háború idején is
Az amerikai elnök még januárban kérte Kijevet, hogy fogadjon be bizonytalan számú migránst. Az Egyesült Államok már több más országgal is megállapodott a kitoloncolt személyek befogadásáról.


Még január végén az Egyesült Államok akkori vezetése azzal a kéréssel fordult Ukrajnához, hogy fogadjon be az USA-ból kitoloncolt, harmadik országbeli állampolgárokat – számolt be róla a Washington Post.

A lap szerint a javaslat egy magas rangú amerikai diplomata közvetítésével jutott el Kijevhez. A dokumentumok nem térnek ki arra, hogy Ukrajna hogyan reagált a kérésre, de az egyik ukrán diplomata az amerikai nagykövetségen azt mondta, az ország csak a hivatalos álláspont kialakítása után válaszol.

A Washington Postnak két, a helyzetet jól ismerő ukrán tisztviselő is nyilatkozott. Azt mondták, a kérdést a kormány felső szintjén nem tárgyalták. Egyikük úgy fogalmazott, nem tud semmilyen „politikai követelésről” Washington részéről ezzel kapcsolatban.

A lap „rendkívülinek” nevezte az amerikai javaslatot, tekintettel arra, hogy Ukrajnában továbbra is háború zajlik.

A Washington Post beszámolója szerint az Egyesült Államok már több más országgal is megállapodott a kitoloncolt személyek befogadásáról. Ilyen például El Salvador, Mexikó, Costa Rica és Panama. Az amerikai kormány egyes országoknak pénzügyi ösztönzőket ajánlott fel, míg másokra kereskedelmi vámokkal gyakorolt nyomást.

(via 444)


Link másolása
KÖVESS MINKET: