KÉK HÍREK
A Rovatból

Akár 100 ezer forintos béremelés jöhet több szakmában is

Az adótanácsadók, a pénzügyi elemzők, a könyvelők bére is sokat nőhet.


A légiforgalmi irányítók keresik a legtöbbet, havi másfél millió forintot. A pénzügyi területen dolgozó kutatási vezetők átlaga 950 ezer forint, ami több mint háromszorosa az országos bruttó átlagkeresetnek, amely 290 ezer forintra tehető - ezeket az adatokat a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat statisztikáiból szedte össze a Blikk.

A következő másfél-két évben az adótanácsadók, a pénzügyi elemzők, a könyvelők, a könyvvizsgálók és a kontrollerek számíthatnak arra, hogy gyorsabban emelkedik majd a bérük: 5-10 százalékkal nőhet a fizetésük évente, azaz bruttó 100-200 ezer forinttal több lesz a bankszámlájukon havonta.

A pénzügyi területen dolgozók egyébként már most is közel kétszeresét keresik az országos átlagnak: bruttó 500-600 ezer forintot kapnak.

Azért a pénzügyi szektorban dolgozók bére növekszik a legnagyobb mértékben, mert a külföldi multik egyre több olyan munkakört hoznak Magyarországra, amelyhez jó angol nyelvtudásra és magas szintű szakértelemre van szükség. A multiknak még így is megéri, térségünkben akkor is olcsóbban tudnak felvenni embereket, ha a magyar átlagnál akár 20 százalékkal többet fizetnek nekik.

"A mi szakmánk szerepe nőni fog, januártól ugyanis az ügyfelek hátrányára változnak az adóigazgatási szabályok" - mondta a Blikknek Vadász Iván, a Magyar Adótanácsadók Egyesületének alelnöke. "A vállalkozások sorra bukhatják az ellenőrzéseket, ha nem kíséri már az eljárás első szakaszában egy jó adótanácsadó az ügyfelet, mert a kifogásokat csak az első szakaszban lehet majd megtenni" - tette hozzá.

A szakértő szerint általánosságban gondot jelenthet, hogy a fizetések nőnek ugyan, a versenyképesség és a termelékenység viszont nem, vagy csak alig.

268 ezer álláskereső

A 2017. szeptemberében a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat regiszterében 268 ezer álláskereső szerepelt, ami közel 14 ezer fős csökkenés az előző év azonos időszakához képest. Így 2016 szeptemberéhez képest az álláskeresők száma 4,8 százalékkal csökkent. A nyilvántartott álláskeresők aránya a gazdaságilag aktív népességhez viszonyítva 5,9 százalék volt. A legkönnyebb munkát találni Győr-Moson-Sopron Vas, Veszprém és Pest megyében és Budapesten.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Megtalálták a Budapesten eltűnt boszniai kamaszt, akit napok óta kerestek
A 15 éves fiú a nagyanyjával érkezett a magyar fővárosba, rokonlátogatóba. Váratlanul és nyomtalanul tűnt el, napokig nem adott életjelet magáról.
Szerző: GJ - szmo.hu
2025. július 04.



A 15 éves Kristijan Đukelić Bosznia és Hercegovinából, Mrkonjić Gradból érkezett Budapestre. A nagyanyjával utazott a magyar fővárosba, hogy meglátogassa itt élő nagybátyját, akinél meg is szállt.

Július elsején délelőtt a kamasz közölte a rokonaival, hogy leugrik a közeli, a XIII. kerületi Rokolya utcában található szupermarketbe. Ezt követően azonban nem tért vissza.

A távozáskor nála volt a mobiltelefonja, de mire észrevették, hogy eltűnt, a készülék már ki volt kapcsolva. Magával vitte továbbá az útlevelét, a töltőjét, valamint néhány pólót is.

A fiú eltűnésének okai és pontos körülményei egyelőre nem ismertek.

A fiatalember megtalálását Mrkonjić Grad rendőrkapitánya, Dragan Vođević erősítette meg a Szabad Magyar Szónak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Megkéselte a főnökét egy férfi Budapesten, mert rászólt, hogy ne telefonáljon munka közben
A főügyészség szerint különös kegyetlenséggel történt a támadás. A vezető csak a gyors orvosi beavatkozásnak köszönhetően élte túl a szúrást.


A Fővárosi Főügyészség vádat emelt és börtönbüntetést indítványoz egy férfival szemben, aki késsel támadt főnökére és majdnem megölte, mert az szóvá tette neki, hogy telefonál, írja az MTI.

A főügyészség pénteki közleménye szerint a 29 éves vádlott építőipari segédmunkásként dolgozott egy V. kerületi felújításon, 2023. május 11-én az esti órákban munka közben leült, és a telefonján beszélni kezdett.

A csapatvezetője, a sértett rászólt, hogy fejezze be a hívást és folytassa a munkát. Emiatt szóváltás alakult ki közöttük, amelynek során

a férfi a nála lévő késsel mellkason szúrta a főnökét, aki életveszélyes sérülést szenvedett.

A Fővárosi Főügyészség a támadót emberölés bűntettének kísérletével vádolta meg, vele szemben börtönbüntetés kiszabását, továbbá azt is indítványozta, hogy a bíróság állapítsa meg, a vádlott nem bocsátható feltételes szabadságra - áll a közleményben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Felrobbant egy benzinkút Rómában – több súlyos sérült van, az egész városban hallották a detonációt
A detonációt az egész városban hallani lehetett, a helyszínen hatalmas füst- és lángfelhő csapott fel. A hatóságok a közeli metróállomást is lezárták.
Szerző: GJ - szmo.hu
2025. július 04.



Több ember megsérült, köztük hárman súlyos égési sérüléseket szenvedtek, miután pénteken felrobbant egy benzinkút Róma keleti részén.

A hatalmas robbanás egy benzint, dízelt és cseppfolyósított propán-bután gázt (PB-gáz) forgalmazó töltőállomáson történt a Via dei Gordiani utcában, és az egész városban hallani lehetett.

A Roma Today nevű helyi hírportál egy olyan fényképet is közzé tett, amelyen jól látható, milyen magasra csap fel a hatalmas füst- és lángfelhő. Egy helyi lakos videóra vette a robbanást.

Az olasz főváros közlekedési vállalata, az Atac közölte, hogy a rendőrség utasítására lezárta a közelben található „Teano” nevű metróállomást.

(Reuters)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Oldalára borult egy Bécsbe tartó Flixbus az autópályán - húsz utas megsérült, az egyikük súlyosan
A busz eddig ismeretlen okból lesodródott az útról Németországban. Egy súlyosan megsérült utast két órán át próbáltak kiszabadítani a roncsból.


Súlyos buszbaleset történt Németországban július 4-én hajnalban. Egy Koppenhágából Bécsbe tartó Flixbus letért az útról a mecklenburgi A19-es autópályán, Röbel közelében, majd az oldalára borult.

A Bild információi szerint a járműben 53 utas és két sofőr tartózkodott. A rendőrség közlése szerint a busz 2:40 körül, Berlin irányába haladva sodródott le az útról, egyelőre ismeretlen okból.

A két sofőrnek nem esett baja a baleset következtében, de húsz utas megsérült, egyikük súlyosan. Őt csak két óra alatt sikerült kiszabadítani a roncsból.

A helyszínre több tűzoltó- és mentőegység érkezett. Az autópályát a mentés és a helyszínelés idejére teljes szélességében lezárták. Az épségben maradt utasokat egy másik jármű szállította tovább a közeli Röbel városába. A baleset körülményeit vizsgálják.


Link másolása
KÖVESS MINKET: