2,5 milliárdért ölte meg legjobb barátnőjét egy kamaszlány Amerikában
Az indianai rendőrség június 9-én hallgatta ki Schilmillert, aki elismerte, hogy rászedte Brehmert a barátnője megölésére, sőt egy második gyilkosságot is terveztek vele. Meg is fenyegette a lányt, hogy szexuálisan zaklasson gyerekeket, mert ha nem teszi, leleplezi, mit tett Cynthia Hoffmannal.
A rendőrség szexuális jellegű képeket is talált a páros üzenetváltásában.
Brehmer bevallotta, hogy levideózta, ahogy egy 8-9 éves és egy 15 éves lányt szexuálisan bántalmaznak, ezeket pedig elküldte Schilmillernek. Az FBI szerint az üzeneteikben a férfi azt is megmondta a lánynak, hogyan bántalmazza az áldozatot.
Az ügy minden vádlottja 99 évig terjedő börtönbüntetést kaphat, ha bűnösnek találja őket a bíróság.
"Az internet sok jó dologra képes, de nagyon sötét hely is tud lenni. A szülőknek jobban oda kell figyelniük arra, mit csinálnak a gyerekeik a neten"
- hangsúlyozta Bryan Schroder, alaszkai ügyvéd egy, az üggyel kapcsolatos sajtótájékoztatón.
Egy FBI ügynök pedig arra hívta fel a fiatalok figyelmét, hogy attól, hogy Alaszka messze van, még nem jelenti azt, hogy a rendőrség keze nem ér el odáig, ezért ne gondolják, hogy ott, vagy az USA még távolabbi területein biztonságban vannak.
"Követjük a nyomaitokat, megtalálunk titeket, és elhozunk onnan, hogy szembenézzetek az igazságszolgáltatással"
- ígérte Jeffery Peterson.