Fotógaléria: Ilyenek a karácsonyi vásárok Budapesten a Bazilikától a Vörösmarty térig
Aki november közepén a belvárosban jár, már nemcsak az őszi, hanem a karácsonyi hangulattal is találkozhat. Pénteken megnyitott a két legnagyobb adventi vásár, a Szent István téri Advent Bazilika és a Vörösmarty Classic Xmas, velük együtt pedig elindult a főváros hivatalos karácsonyi programsorozata is a Városháza parkban és a Deák téren.
Az idén 15. jubileumát ünneplő Advent Bazilika, amelyet korábban négyszer is Európa legjobb karácsonyi vásárának választottak, január 1-ig tart nyitva. A téren áll a megszokott óriási karácsonyfa és a betlehemi jászol, a Bazilika homlokzatán pedig minden nap 17:30-tól félóránként 3D-s fényfestés látható. A Vörösmarty téri vásár, a Vörösmarty Classic Xmas december 31-ig várja a látogatókat, ahol idén új látványelemek és egy gyerek-kisvasút is helyet kapott. Fontos tudni, hogy a kézműves kiállítók és a kisvasút csak december 28-ig lesznek elérhetők.
A Fővárosi Önkormányzat által szervezett Budapest Karácsony a Városháza parkban és a Deák téren január 10-ig tart, az itt felállított jégpálya pedig egészen január 31-ig üzemel. A nyitó hétvégén, november 15-én és 16-án a budapesti lakcímkártyával rendelkezők ingyenesen használhatják a pályát. Később, november 28-án nyitja meg kapuit az Advent Óbudán, ahol a Fő téren és Békásmegyeren is ingyenes jégpályával, hétvégi koncertekkel és családi programokkal készülnek december 23-ig.
A vásárok nemzetközi vonzerejét mutatja, hogy a külföldi sajtó is rendszeresen foglalkozik velük. Egy ír lapnak nyilatkozva a Ryanair például külön kiemelte a budapesti élményt. „A Vörösmarty tér egy érzékszervi kavalkád, kézműves ajándékokkal, kürtőskaláccsal és laktató magyar ételekkel” – mondta a légitársaság szóvivője a The Sunnak.