A Rovatból

Képzeletbeli szeretőkkel csetelnek a kínai nők – már több millióan használják az appot

Sokan akár 4-5 kitalált karakterrel is beszélgetnek egyszerre. Sőt, akad aki fizet is a virtuális randevúkért.


A Love and Producer nevű alkalmazás csak tavaly ilyenkor jelent meg, de máris az egyik legnépszerűbb app Kínában: már az első két hónapban 10 millióan töltötték le, és ez a szám azóta is növekszik.

A dolog lényege, hogy a felhasználók tetszés szerinti tulajdonságokkal felruházott karaktereket alkotnak maguknak, akik aztán rendszeresen üzeneteket küldenek nekik – derül ki a The Atlantic cikkéből.

Az ingyenes alapszolgáltatás csak szöveges beszélgetést tartalmaz, de aki hajlandó ráfizetni, hangüzenetet is kaphat "hódolójától", akit ebben az esetben egy szinkronszínész személyesít meg.

A cikk szerint sokan olyan szinten beleélik magukat a képzeletbeli szituációba, hogy szó szerint ezzel kelnek és fekszenek. A cikk szerint Shenzhen városában valaki nem kevesebb, mint 39 ezer dollárt (kb. 11 millió forintot) költött arra, hogy egy LED-es hirdetőtáblán felköszöntse kitalált szeretőjét a "születésnapján".

Szingli nők mellett sok férjes asszony is használja az alkalmazást, vagy azért, mert a párjuktól nem kapnak elég figyelmet, vagy csak simán szórakozásból, egyfajta "bűnös élvezetként".


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Pankotai Lili a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen tanul tovább – Orbán Balázs külön üdvözölte a politikai aktivistát
Az ellenzéki aktivista az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karon folytatja tanulmányait.


Pankotai Lili a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) diákja lett szeptembertől – ez az ellenzéki aktivista közösségi oldaláról derült ki. A bejegyzése szerint

az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karon folytatja tanulmányait.

A hírre még Orbán Balázs is reagált a közösségi médiában, külön poszttal köszöntötte Pankotait az egyetemen.

„Örülünk, hogy az NKE-t választottad tanulmányaid folytatásához! Kiváló közösséghez csatlakoztál, amelynek nagyon fontos a hazafias értékek tisztelete és a nemzet szolgálata!”

– fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója, aki hozzátette, hogy a tanórák mellett Pankotai Lili értékes tapasztalatot szerezhet minisztériumoknál, és más állami, hon- és rendvédelmi szerveknél, valamint ha szeretne, a tudományos munkába is bekapcsolódhat.

Pankotai Lilit 2022-ben ismerte meg az ország, amikor az október 23-án megtartott pedagógustüntetésen a Szent Gellért téren előadott egy kormánykritikus verset, amely helyenként obszcén kifejezéseket tartalmazott. A tüntetés után kormánypárti médiumok és több kormánypárti közszereplő a pécsi gimnazista kirúgását követelte.

A Ciszterci Rend Pécsi Nagy Lajos Gimnáziumának igazgatója, Nyisztor Zsolt másnap közleményben elhatárolódott a fellépéstől. Pankotai Lili ezután távozott a gimnáziumból, és 2022 decemberétől a budapesti Alternatív Közgazdasági Gimnáziumban folytatta tanulmányait.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Török Gábor elmondta, melyik párt nyerte a nyarat szerinte
A politikai elemző szerint a tendencia ugyanaz: hibahatáron túli változást a nyáron eddig senki sem mért.


Mint azt mi is megírtuk: szerdán megjelent a 21 Kutatóközpont augusztus végi felmérése, ami azt mutatja, hogy megállt a Fidesz visszaesése, de a Tisza továbbra is tartja az előnyét. A 21 Kutatóközpont adatai szerint a teljes népesség körében 8, a pártot választani tudók között 10, a biztosan részt vevő pártválasztóknál 16 százalékpont a Tisza előnye a Fidesz előtt.

De hasonló következtetésre jutott a Republikon is. A hétfőn megjelent adataik szerint a nyár végén alig mozdultak a számok, de a kormánypárt kicsit ledolgozott a hátrányából.

Török Gábor a Facebook-oldalán foglalta össze, hogy szerinte ki nyerte a nyarat.

„Kijött az újabb nyárvégi felmérés is, és bár a számok minden intézetnél kicsit vagy nagyon mást mutatnak, minden látványos interpretáció (nőtt, csökkent, nyert, vesztett) ellenére a tendencia ugyanaz: hibahatáron túli (azaz valódi, érdemi stb.) változást a nyáron eddig senki sem mért. Hogy ki nyerte tehát a nyarat? Akinek jó, ha változatlanok az erőviszonyok. És itt már lehet is vitatkozni...”

– fogalmazott a politikai elemző.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Állami pénzből lett bankóriás, de nem az államé lett: így szerezte meg Mészáros Lőrinc az MBH többségét
Hiába fektetett be az állam 136 milliárdot, semmit nem kapott vissza. A pénz Matolcsyék és Mészáros köreihez került – állítja a Válasz Online.


A Válasz Online szerint Mészáros Lőrinchez köthető cégek ma már közel 70 százalékos befolyással rendelkeznek az MBH Bankban, amely több mint 2 millió ügyfelet és több száz bankfiókot szolgál ki országszerte. Az állam ezzel szemben mára csak 20 százalékos tulajdonrészt tart meg a pénzintézetben – derült ki a lap elemzéséből.

Az MBH Bank nem a semmiből jött létre. 2020-ban indult el az MKB, a Budapest Bank és a Takarék-csoport összeolvadása, aminek eredményeként megalapították a Magyar Bankholding Zrt.-t. A tulajdonosok ebbe a társaságba helyezték át a banki részvényeiket.

A Takarék-csoport óriási tőkével szállt be a holdingba. Ez nagyrészt abból a 136 milliárd forintból származott, amit a kormány még 2013-ban biztosított a szétaprózódott takarékszövetkezeti rendszer egységesítésére. Az összeg nagyrészt állampapírban pihent, és a kamatokkal együtt 2020-ra 188 milliárdra nőtt. Ez adta a Takarék-csoport értékének jelentős részét, aminek köszönhetően 37,69 százalékos részesedést kapott az MBH elődjében.

Az állam azonban ezért a befektetésért nem kapott tulajdonrészt.

Csak a Budapest Bank után került hozzá 30,35 százalék, így a Takarék-csoport mögötti közpénz után nem járt részesedés. Pedig ha a Takarék-csoporthoz tartozó pénz után is megillette volna az államot tulajdonrész, akkor most körülbelül 55 százalékos állami tulajdonról beszélhetnénk.

A Válasz Online szerint a megoldás az volt, hogy a 188 milliárd forintot nem részesedésként, hanem kötvényként kezelték. A 2021-es törvénymódosítás kötelezte a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezetét, hogy a nála lévő összeget a Magyar Bankholding által kibocsátott, 2042-ben lejáró kötvényekbe fektesse.

Ez azt jelentette, hogy az állam nem kapott tulajdonrészt, hanem csak egy hosszú távú pénzügyi kötelezettségvállalás maradt nála – miközben a Mészáros Lőrinchez köthető cégek többségi irányítást szereztek az MBH Bankban.

A Válasz Online-nak nyilatkozó pénzügyi szakértő szerint viszont lenne lehetőség arra, hogy az állam visszaszerezze a pénzt. Szerinte ha módosítanák a vonatkozó jogszabályokat, a takarékintegrációra szánt támogatás újra az államhoz kerülhetne, mivel az eredeti cél, az integráció időközben teljesült.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
21 Kutatóközpont: Megállt a Fidesz visszaesése, de a Tisza továbbra is tartja az előnyét
A 21 Kutatóközpont augusztus végi felmérése szerint a Tisza Párt 34, a Fidesz 26 százalékon áll a teljes népesség körében.
Fotó: SZMO/Nagy Bogi - szmo.hu
2025. szeptember 03.



A teljes népesség körében 8, a pártot választani tudók között 10, a biztosan részt vevő pártválasztóknál 16 százalékpont a Tisza előnye a Fidesz előtt a 21 Kutatóközpont adatai szerint - írja a 24.hu.

A 21 Kutatóközpont augusztus végi felmérése szerint

a Tisza Párt 34, a Fidesz 26 százalékon áll a teljes népesség körében.

Ez azt jelenti, hogy a Fidesz tábora egy, a Tiszáé két százalékponttal nőtt a június végi méréshez képest.

A pártot választani tudók között a Tisza 48, a Fidesz 38 százalékot kapna.

Ebben az esetben csak a Fidesz értéke változott júniushoz képest, 1 százalékponttal.

Ezek az elmozdulások a hibahatáron belül vannak, a két nagy párt táborának mérete érdemben nem módosult - jegyzik meg.

A két nagy párt mellett a Mi Hazánk áll a legközelebb a parlamenti küszöb átlépéséhez: a pártválasztók között 7, a biztos szavazó pártválasztók között 5 százalékon áll, hasonlóan a júniusi eredményhez.

A Demokratikus Koalíció támogatottsága csökkent: a pártválasztók között 4-ről 2 százalékra, a biztos szavazó pártválasztók között 5-ről 2 százalékra. A Magyar Kétfarkú Kutya Párt pedig megelőzte a DK-t: a pártválasztók között 3 százalékon, a biztos szavazók között 4 százalékon áll.

A demográfiai különbségek hasonlóak, mint korábban. A Fidesz az idősebb, kistelepülésen élő, alacsonyabb iskolai végzettségű válaszadók között népszerűbb az átlagnál. A Tisza a férfiak, a nagyvárosiak, a magasan képzettek és a fiatalok között erősebb.


Link másolása
KÖVESS MINKET: