KAPCSOLAT

14 rejtett hibája a kapcsolatoknak, amik tuti szakításhoz vezetnek


Link másolása

5. Nem jól kommunikálunk: várunk, aztán amikor már nem bírjuk, kitör a botrány, ahelyett, hogy amikor felmerül a probléma, akkor kedvesen és a megoldással együtt adnánk át a másiknak. „Fél éve nem voltunk együtt szombat este!!! Miért vagyunk együtt egyáltalán?” Persze, hogy elkeserítő helyzet, de talán jobb így: Már több, mint egy hónapja nem láttalak szombaton, tervezhetünk a jövő hétre valamit, vagy jobb a péntek?”

6. A némaságot elégetettségnek vesszük és azt gondoljuk, hogy aki nem fogalmaz meg problémákat az jól érzi magát. Nem feltétlenül.

7. Nem fogjuk fel, hogy hullámzik a kapcsolat és megijedünk a hullámvölgyektől, vagy attól, hogy már nem olyan, mint az elején. Persze, hogy nem. Ez normális.

8. Nem tudjuk, mikor kell szakítani: én azt mondom, hogy a veszekedések közben megtörtént szakítás nem is szakítás. Sőt, a hullámvölgyekben sem szakítanék, de még akkor sem, ha a pár egyik tagjának megtetszik valaki más. A fontos az, hogy mit kezd ezzel a (normális) érzéssel. Szerintem akkor érdemes szakítani egy hosszú kapcsolat után, amikor már mindent megtett a pár a helyzet javításáért, de mégsem működött.

9. Azt hisszük, hogy jó amiben vagyunk: el sem képzeljük, hogy lehetne jobb. „Apám is egy simlis volt, úgyis megcsalna miden férfi”. Nem igaz. A rossz minták nem miatt azt hihetjük, hogy minden férfi/ és nő egyforma, pedig nem. Ha megelégszünk a rosszal, az élet nem tud jobbat hozni számunkra. Aki 10-re nem kér lapot, csak mert fél kockáztatni, ne csodálkozzon, hogy nem lesz 21-e.

10. Azt hisszük létezik 21. Nem, tökéletes nem lesz a kapcsolat, tehát minden apró hibáért ne szakítsunk vagy utasítsunk el másokat mondván, hogy ott bujkál valahol a nagy ő. Kérjünk lapot 10-re, de álljunk meg 20-nál, úgy már a győztesek között leszünk. Nincs 21-es (mindig tökéletes) kapcsolat, de van rengeteg kihívás, ami összekovácsolhat.

11. Azt hisszük, hogy ami tökéletes az az is marad akkor is, ha magára hagyjuk. A kapcsolatos folyamatos munka, ám nem szenvedés és fájdalmas energiabefektetés, inkább örömmel végzett apróságok sorozata, amiért nem várunk viszonzást.

12. Tőle várjuk a boldogságot: mi magunk tesszük boldoggá magunkat azzal a szűrővel, amin át látjuk a világot, és ahogy reagálunk rá. Persze, hogy a másik igyekszik örömet szerezni nekünk és mi is neki, de hogy ő legyen a boldogságunk folyamatos forrása az irreális elvárás. Tegyél boldoggá!- mondják és gondolják sokan. Ám a másik nem „szolgáltató”, hanem társ, akire jó, ha néha támaszkodhatunk, de ne várjuk, hogy folyamatosan parádézzon a mi boldogságunkért.

13. Olyan dolgokat mondunk, amikről nem akarjuk, hogy bekövetkezzenek. „Majd a következő csajodnak magyarázd ezt el…”, „Menj akkor a főnöködhöz, ha ő ennyire fantasztikus ember!” Az ilyesmi sajnos sokszor önbeteljesítő jóslatként működik.

14. Kapcsolat kibeszélése barátoknak, ismerősöknek. Mások a legjobb szándékkal sem fognak tudni jó tanácsot adni, mert nem látják át a teljes kapcsolatot, az apró hétköznapi örömöket, a kezdetét, azt, amik keresztülmentetek, azt, ami összeköt, csak az adott problémát, amire a legtöbbször az lesz a válasz: na ezt nem hagynám. Ne beszéld ki a kapcsolatot, nem csak mert nem elegáns, vagy lojális, hanem mert nem születhet belőle semmi jó.

Legyen szép napotok! Üdv:

Eszti


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KAPCSOLAT
Így vallotta be Alföldi Róbert, hogy a férfiakhoz vonzódik
A színész-rendező tíz éve coming outolt. Nem ő volt akkoriban az egyetlen hazai sztár, aki bevallotta másságát.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. március 19.


Link másolása

Tíz évvel ezelőtt beszélt először nyíltan melegségéről Alföldi Róbert, írja az rtl.hu.

„Melegként lemenni az edzőterembe, az megint egy plusz szorongás”

– mondta 2014 márciusában a színész-rendező, aki fél évvel korábban Csáki Judit Alföldi színháza – Öt nemzeti év című könyvében törte meg először a csendet. Alföldi akkor a Nyitottak vagyunk kampányhoz csatlakozott, amiben az elfogadásra hívták fel az emberek figyelmét.

Nem ő volt az egyetlen, aki akkoriban felvállalta szexualitását. Kulka János mellett Gallusz Niki is őszintén beszélt boldogságáról a Fókusznak:

„Mitől érzi egy nő magát igazán nőnek? Én ettől, hogy számításba vagyok véve, és úgy, hogy tudom, követi a gondolataimat. Velem van. És ettől érzem magamat úgy, mint egy hagyományos kapcsolatban” – mondta a színésznő.

A hírességek tíz évvel ezelőtti coming outjait ebben a videóban lehet megnézni:

Kvíz ajánló: Mennyire emlékszel Szécsi Pál dalaira?


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KAPCSOLAT
A Rovatból
Ezért nem szabad háromnál többször kitörölni a fenekünket – hallgass a szakértőre!
Fontos kérdésre kaptunk választ egy Tiktokon posztoló fizioterapeutától.
K. A., fotó: Unsplash - szmo.hu
2024. március 25.


Link másolása

Fontos kérdésre adott választ egy Tiktokra posztoló fizioterapeuta. A George néven futó szakértő ugyanis arról beszélt egy videóban, hogy hányszor érdemes kitörölni a fenekünket kakilás után.

A válasz az, hogy legfeljebb háromszor, mivel a túlzásba vitt törölgetés aranyeret okozhat.

„Amikor kettőnél vagy háromnál többször törlöd meg, azt székletkenésnek hívják. Lényegében arról van szó, amikor túl sok széklet marad a végbélnyílás bejáratánál még azután is, hogy befejezted a kakilást”

- fejtette ki George.

Szerinte az egyik technika, amivel csökkenthetjük a törlések számát az, hogy vízesésszerűen összeszorítjuk a medencefenekünket.

„Tehát kezdd azzal, hogy 20 százalékkal, majd 50 százalékkal, 80 százalékkal és 100 százalékkal összenyomod a végbélnyílást, így a kakilás végére ez négyszer is megtörténik. Ez segíthet lezárni a végbélnyílás záróizmát – ha kis székletdarabok lógnak ki a bejáraton, az általában a külső záróizom gyengeségéből adódik.”

Ha pedig ez sem működik, akkor George szerint érdemes orvoshoz fordulni.

via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KAPCSOLAT
A Rovatból
Anyaszült meztelenül edz egy olasz pár, mert szerintük így sokkal egészségesebb
Te kipróbálnád? Tudományosan nem igazolt az állítás, de az olasz influenszerpár esküszik a módszerre.

Link másolása

A Blikk oszlatta el kétségeinket afelől, hogy igaz-e a hír, miszerint a 31 éves Bella Mantovani és férje, a 34 éves Vagner O Fera, olasz influenszerek (ki nem hallott róluk?), kitalálták, hogy meztelenül edzenek. Azt mondják, az egészséges, és több kilót is képesek leadni.

Hogy mondandójuknak nyomatékot adjanak, fotósorozattal is előrukkoltak.

Az, hogy valóban egészségesebb és hatásosabb-e a meztelen edzés, nem tudni. Annyi bizonyos, hogy Bella és Vagner jól keres a fotósorozattal, és saját állításuk szerint rengeteg előnye van a meztelen edzésnek. „Így több kalóriát égetünk el” – állítják, bár meggyőző bizonyíték egyelőre nincs a dologra. Bella azt mondja, ő már négy kilót dobott le ezzel a módszerrel. Hozzáteszik azt is, a ruházat hiánya által biztosított szabadság növeli a motivációt, de a testet is intenzívebb munkára ösztönzi.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KAPCSOLAT
A Rovatból
Megvető pillantásokat kap mellmérete miatt az édesanya – állítja, hogy hátrány is éri, amiért nem hord melltartót
Melltartó nélkül hordja azokat, ezért is jár a rosszallás. Mérete miatt kényelmetlen lenne neki a melltartó.

Link másolása

A kanadai Torontóból származó Lyla King gyermekei iskolájának környékén sok kellemetlen élményben részesül azért, mert nem képes melltartóban hordani minden képzeletet felülmúló melleit. A 27 éves nő szerint

gyakran kap megvető pillantásokat más szülőktől és tanároktól is.

Ezektől olyan érzése támad, mintha a többi anya féltékeny lenne rá, esetleg attól tartanának, hogy el akarja csábítani a férjeiket. A Daily Mailnek ezt mondta erről: „Nyilvánvaló, hogy egyáltalán nem a partnereik után vágyom. Ha ennyire zavarom őket, rejtsék el a férjüket. Ha annyira bántja őket, hogy nem viselek melltartót, az az ő problémájuk, nem az enyém."

Hosszasan beszélt arról, mennyi problémát okozott neki, hogy elfogadja különleges méreteit. „Hetedikes koromban az év végére A-kosrából nagy C-be kerültem. Gyerekként ez volt az utolsó dolog, amit akartam. Boldogabb lettem volna, ha kicsik maradnak.

Az emberek mindig zaklattak, mert azt hitték, hogy kitömöm a melltartómat, főleg a lányok."

Így folytatta: „Kilencedik osztályban középiskolába járva E-kosaras lett a méretem. Nem tudtam olyan melltartót vagy ruhát viselni, amilyet szerettem volna. Ráadásul a melltartók is nagyon drágák voltak. nehezen találtam divatos ruhákat, amelyek jól illeszkedtek az alkatomhoz. Tinédzser lányként kicsi volt a derekam, de nagyobb mellkassal nagyobb méretet kellett vennem. Nagyot vagy extra nagyot vettem. Ez ártott az önbecsülésemnek."

Lyla elmagyarázta: „Az évek során, ahogy a melleim nagyobbak lettek, olyan tüneteket kezdtem kapni, amelyek kényelmetlenebbé tettek. Fiatalabb koromban fontolgattam a kisebbítést. 18 éves koromban elmentem egy plasztikai sebészhez. Nyolc-tizenkét kilót kellett leadnom, hogy megcsinálhassa. Megtettem, de soha nem mentem vissza, mert a műtét gondolata megrémisztett."

Az elmúlt néhány évben Lyla megtanulta szeretni magát olyannak, amilyen. Most pénzt keres a OnlyFans-en keresztül, és boldog kapcsolatban él.

„A párom támogatja azt, amit csinálok, nagy rajongója a melleimnek" – zárta le.


Link másolása
KÖVESS MINKET: