FELFEDEZŐ
A Rovatból

„Túl durva” – Már majdnem száz éves a megunhatatlan fingópárna

A viccesnek szánt darabot egy torontói gumigyárnak köszönhetjük. A harmincas évek nagy tréfagyártója túl durvának találta az ötletet, ezért nem szállt be.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 01.


Link másolása

Április elseje alkalmából rövid videóban mutatta be a CNN a világ talán leghíresebb átverésének történetét.

A fingópárnát (angolul: whoopee cushion) még 1931-ben találta fel a kanadai Jem Rubber gumigyártó cég. Az első gyártmányoknak a felső részét kezdetben szövet borította, árulja el a riportban a férjével együtt 35 éve régiségszámba menő kacatokat gyűjtő Mardi Timm, aki meg is mutatja az egyik eredeti példányt.

A whoopee szónak egyébként semmilyen köze nincs a szellentéshez: ez akkoriban egy népszerű felkiáltás volt, az izgalom kifejezésére, nagyjából olyasmi, mint manapság a wow. A szó annyira divatos volt akkoriban, hogy még egy slágerben is megénekelték:

A fingópárna feltalálása idején az egyik legnagyobb kacat- és tréfagyártó cég az amerikai S.S. Adams volt. Nekik köszönhetjük többek között a viszketőpor elterjedését is. Amikor a torontói gumigyár felkereste őket a fingópárnával, nem csaptak le a lehetőségre, amit túl durvának ítéltek meg. A kanadaiak végül a Johnson Smith and Co. csomagküldővel társultak találmányuk terjesztéséhez.

Habár a harmincas években a Jem Rubber gyártotta a fingópárnák többségét, az ötletet nem védték le, emiatt ma már elárasztják a piacot a szellentés hangját utánzó különböző színű és formájú gumipárnák.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Mindenkit sokkolt a Legyen Ön is milliomos legnehezebb kérdése, mégis helyes választ adott a versenyző
A műsor történetének talán legnehezebb kérdését kapta a vetélkedő brit kiadásának egy játékosa. A merészsége mentette meg, egy vagyont vihetett végül haza.

Link másolása

A Legyen Ön is milliomos történetének legnehezebb kérdését kapta a műsor brit változatának egy versenyzője, melyet azóta sem szárnyalt túl semmi. A történteket a LadBible eleveníti fel. 2021 augusztusában Glen Bunn éppen csak elérte a mai árfolyamon 14,7 millió forintnak megfelelő 32 ezer fontos biztos nyeremény szintjét, amikor megkapta ezt a kérdést:

A 2000-es díjátadó óta a legjobb női főszereplőnek járó Oscar-díjat egyetlen olyan színésznő sem nyerte el, akinek a neve az alábbi betűvel kezdődik:

A: G;

B: K;

C: M;

D: W.

A versenyzőnek fogalma sem volt a helyes válaszról, ezért telefonos segítséget kért. Csakhogy a vonal másik oldalán ugyanolyan tanácstalan volt barátja, mint ő.

Bunn végül találomra megjelölte az A választ, ami a helyes megfejtésnek bizonyult.

A férfi ezután még a következő kérdésre is helyes választ tudott adni, végül 125 ezer font, vagyis 57,3 millió forintnyi nyereménnyel ment haza.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
FELFEDEZŐ
A Rovatból
Ezért ne hordj rövidnadrágot repülőn, tanácsolja a légiutaskísérő
Eláruljuk, nem a divat miatt. Akármilyen jól is eshet rövidnadrágban megérkezni egy mediterrán éghajlatú ország repülőterére, Tommy Cimato nem javasolja ezt a TikTok-csatornáján.

Link másolása


Akármilyen jól is eshet rövidnadrágban megérkezni egy mediterrán éghajlatú ország repülőterére, a légiutaskísérőként dolgozó Tommy Cimato nem javasolja ezt a TikTok-csatornáján.

„Ne hordj, vagy legalább próbálj meg ne hordani rövidnadrágot, amikor repülőn vagy. Az ablakról se tudhatod, hogy mennyire lesz tiszta, szóval ha hosszú szárú nadrágban vagy, kevesebb kórokozóval érintkezel”

– osztotta meg tanácsát Cimato.

@tommycimato #greenscreen #fyp #flightattendant #airline #aviation #travel #flights ♬ Blue Blood - Heinz Kiessling


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
Így lehet megtudni, hogy valóban magyar epret veszünk, vagy olcsó importot
A szakértők szerint több módja is van annak, hogy kiderítsük, előérlelt, vegyszerrel kezelt gyümölcsöt árulnak, vagy frissen szedett hazait.

Link másolása

Beindult az eperszezon, és bár sok gyümölcsöt "mézédes" magyar terményként kínálnak, valójában sokszor tartósítószerrel kezelt spanyol, olasz vagy görög epret árulnak - írja az Economx.

Arra is figyelmeztetnek, hogy a mozgóárusításhoz is kell működési engedély, anélkül illegális tevékenységnek számít.

A hazai termelők évek óta küzdenek azzal, hogy a külföldről behozott árut jóval olcsóbban adják, és ráadásul a vevőket is átverik - mondja az Organikus farm gazdája a videójában. Két dolgot javasol, amivel kideríthető, hogy valóban hazai eperről van-e szó:

- ne csak nyugtát, hanem áfás számlát is kérjünk, mert azt egy csaló nem tud adni, de az őstermelői igazolványt is elkérhetjük
- kérhetünk fotót az ültetvényről, és azt, hogy igazolja az áru eredetét, hogy honnan származik az eper.

A Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara is megállapította, hogy nagy a különbség a behozott és itthon termelt eper között. A külföldi termény koraérett, míg a magyart éretten szedik le, mert hamarabb ér el a vásárlóhoz.

Arról is írnak, hogy a korai fajták között is van édes, és a nagy szemű gyümölcs nem azt jelenti, hogy biztosan külföldi.

Forrás: 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Szörnyeket hallott a kislány a szobája falában, ám a valóság igen durva volt
Az amerikai tulajdonosnak nem volt rovarkárra kiterjedő biztosítása, így nagyon sokba került a kellemetlen szomszédság felkutatása és eltávolítása. Ráadásul a házban is komoly károk keletkeztek.

Link másolása

Szörnyeket hallott a szobájában a hároméves Saylor Class, de szülei először nem akartak hinni neki. A gyerek ugyanis nemsokkal előtte látta a Szörny Rt. című animációs filmet - írja a BBC.

Az amerikai észak-karolinai Charlotte-ban lakó anya akkor kezdett komolyabban gyanakodni, mikor méheket látott a padláson és a kéménynél. Egy rovarirtó céget is kihívott, akik kiderítették, hogy az Amerikában védett méhek fészkeltek a házba.

Végül egy hőkamerás méhész találta meg a fészket, ami akkor már nyolc hónapja lakhatott a családdal. A falat szétverve rátaláltak egy hatalmas kaptárra. Az anya szerint úgy ömlöttek ki a méhek, mint egy horrorfilmben. Végül 55-65 ezer méh és egy 45 kilós méhsejt kerül ki a falból. A méheket egy méhmenedékhelyre vitték.

A falon keletkezett károkon kívül még más pusztítást is végeztek a méhek. Az elektromos kábeleket is megrongálták. A ház tulajdonosa viszont nem rendelkezett rovarkárra is kiterjedő biztosítással, így 20 ezer dollárjába került a méhek eltávolítása és helyreállítás.

Forrás: Telex


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk