HÍREK
A Rovatból

Valóban utolérte a Magyar Péter még nem is létező pártja a legerősebb ellenzéki pártot, a DK-t - mérte a Republikon

Magyarnak még nincs pártja, és új párt alapítására nincs is lehetősége már a júniusi EP-választás előtt. Viszont arra volna lehetősége, hogy egy már létező pártot átvegyen.


Ha Magyar Péternek létezne pártja, egyből a harmadik legerősebbként robbanhatna be a magyar belpolitikába - írta meg a Telex.

A Republikon legfrissebb, márciusi felméréséből az derült ki, hogy ha Magyar Péternek lenne pártja, az a harmadik legnépszerűbb párt lenne.

A lap szerint az eredmény még ahhoz képest is meglepő, hogy az elmúlt két hónapban Magyar Pétertől volt hangos a közélet.

A kutatás szerint a teljes népességben Magyar pártját a választók 11 százaléka, a pártválasztók kevésbé népes csoportjának pedig a 15 százaléka támogatná.

A nem is létező párt ezzel lényegében döntetlenre állna a dobogó második helyén a Demokratikus Koalícióval.

A márciusi mérés alapján a Fidesz a teljes népesség körében 26, a pártválasztók körében 36 százalékon áll. A Demokratikus Koalíció 13, illetve 18 százalékon, a Mi Hazánk 6, illetve 8 százalékon, az MKKP és a Momentum 5, illetve 7 százalékon, az MSZP 3, illetve 5 százalékon áll. A felmérés szerint más párt nem lépné át a bejutási küszöböt.

A hipotetikus mérésben, ahol már a még nem létező alakulatot is megjelölhették a válaszadók, a Fidesz a teljes népesség körében 25, a pártválasztók körében 34 százalékon állna. Bár mindkét érték elmarad a Magyar pártja nélküli mérés adataitól, a különbség hibahatáron belüli, nem szignifikáns. Ugyanez a helyzet a DK-val, amely a teljes népesség körében 13, a pártválasztók körében 16 százalékot ért el a második mérésben, amiben Magyar Páter pártját 11, illetve 15 százalékra mérték.

Magyar Péternek persze még nincs pártja, és új párt alapítására nincs is lehetősége már a júniusi EP-választás előtt. Varga Judit exférjének viszont arra volna lehetősége, hogy egy már létező pártot átvegyen. Erre bőven van lehetősége, Magyarországon több száz bejegyzett, jelenleg inaktív párt is van. Ezért is fontos lehet a szombati tüntetés: Magyar már az április 6-i demonstrációján bejelentheti, milyen formációval vág neki az EP-választásnak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Elzárást is kaphat Ruszin-Szendi Romulusz a fegyverügye miatt – állítja az ügyvéd
Szabálysértést követhetett el a Tisza Párt politikusa, amikor fegyverrel jelent meg egy rendezvényen. Magyar Péter szerint azonban nem eljárás alá kellene vonni, hanem kiemelt védelmet biztosítani neki.


Május 8-án egy szeghalmi rendezvényen fegyverrel az oldalán jelent meg Ruszin-Szendi Romulusz. A Tisza Párt honvédelmi szakértőjének ügyét hamar felkapta a kormányzati sajtó, még Orbán Viktor is többször megszólalt az ügyben, kiemelve: a politikai kultúrában nincs helye a fegyvereknek.

Gulyás Gergely miniszter szerint Ruszin-Szendi ezzel szabálysértést követett el. A rendőrség eljárást indított a volt vezérkari főnök ellen, akinek az ATV információ szerint visszavonták fegyverviselési engedélyét is.

Az RTL Híradójának nyilatkozó ügyvéd szerint Ruszi-Szendi Romulusz szabálysértést követhetett el, de bűncselekményt nem.

„A gyülekezési jogról szóló törvény szerint a gyülekezésre elmenni, onnan eljönni, illetve ott tartózkodni fegyverrel tilos”

– mondta el a csatornának Szendrői Dávid. Ez akkor is így van, ha az illetőnek van érvényes fegyvertartási engedélye. Hozzátette:

„A szabálysértési eljárásról szóló törvény szerint közérdekű munkával, pénzbírsággal, illetve szabálysértési elzárással számolhat az, aki szabálysértést követ el.”

Magyar Péter az esetre úgy reagált: Egy normális országban a volt vezérkari főnöktől nem elveszik a fegyverviselési engedélyét, hanem kiemelt védelmet biztosítanak neki.

Az RTL riportja a fegyverügyről

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Politikai okokból váltották le az OMSZ regionális igazgatóját
Egy szalonnasütésen készült kép miatt bukhatta el állását az észak-magyarországi mentős vezető. Magyar Péter szerint a döntés mögött politikai bosszú áll.


„Tisztogatás a mentőknél. Egészen elképesztő, hová süllyedt az orbáni maffia! Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója nyilvánvalóan politikai okokból azonnali hatállyal leváltotta dr. Kádár Balázst az OMSZ észak-magyarországi regionális igazgatói pozíciójából” – írta Facebook-posztjában Magyar Péter.

A politikus szerint „Balázs bűne annyi volt, hogy egy baráti szalonnasütésen – a hatalom szerint – politikai véleményt kifejező pólót viselt és arról posztolt a privát Facebook oldalára”.

A bejegyzésben Magyar részletesen ismertette Kádár Balázs szakmai életútját. Azt írta róla, hogy gyerekkora óta mentőorvosnak készült, egyetemi évei alatt mentőápolóként, majd mentőtisztként dolgozott, később pedig mentőorvos lett. Több vezetői pozíciót is betöltött, két szakvizsgája van, PhD és MSc diplomával rendelkezik, és négy különböző mentéssel foglalkozó tankönyvet szerkesztett. Májusban a mentők napján főigazgatói kitüntetésben részesült.

„Szeptember 6-án szombaton, két mentésügyért elkötelezett barátjával szalonnát sütött a nyaralójában. Erről fotót készítettek, melyet ’Földön, vízen, levegőben, újra!’ címmel kiposztolt. Ezt követő héten keddre berendelték Csató Gábor főigazgatóhoz, aki azonnali hatállyal visszavonta a vezetői megbízását” – fogalmazott Magyar.

Posztjában azt is írta, hogy Kádár 2019 óta vezette az észak-magyarországi régiót, ahol a munkát példásan végezték, soha nem érkezett rá panasz, fegyelmi ügye sem volt. A felmentése után Miskolcon folytatja munkáját kivonuló mentőorvosként.

„Kedves Balázs, az egész ország nevében köszönjük az eddigi szolgálatodat! Ígérem, hogy a hazánk áprilistól újra vezetőként számít Rád!”

– zárta bejegyzését Magyar Péter.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Kihallgatták a gyermekvédelmi visszaélésekről beszélő volt intézményvezetőt, aki szerint magas rangú politikusokig érnek a szálak
A volt igazgató szerint évekkel ezelőtt is jelentették a visszaéléseket, mégis hallgattak. Most három és fél órán át faggatták a nyomozók.


Tanúként hallgatta meg csütörtökön a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája Kuslits Gábort, a fővárosi Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat (TEGYESZ) korábbi igazgatóját – közölte a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ).

A civil szervezet szerint Kuslits a múlt héten egy interjúban megrázó részleteket osztott meg a gyermekvédelmi szakellátásban tapasztalt súlyos problémákról, és az állami gondozásban élő gyerekek kizsákmányolásáról. A Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság erre reagálva feljelentést tett ellene rágalmazás és a gyermekvédelmi jelzési kötelezettség elmulasztása miatt.

A TASZ szerint Kuslits Gábor erről az eljárásról eddig semmilyen hivatalos értesítést nem kapott. A mostani, három és fél órás meghallgatás sem erről szólt, hanem egy másik ügy miatt idézték be.

A meghallgatás középpontjában a Szőlő utcai javítóintézet korábbi vezetője, Juhász Péter Pál állt, akinek emberkereskedelmi ügyéről Kuslits az interjúban szintén beszélt. A Válasz Online-nak elmondta, hogy már tíz évvel ezelőtt, majd 2020-ban újra jelezték a rendőrség felé: egy gyermekotthon elől autóval vitték el a kizsákmányolt gyerekeket.

2020-ban a helyszínre érkező, rendőrként fellépő férfi azt közölte velük, hogy tisztában vannak Juhászék tevékenységével, és fedett nyomozás zajlik az ügyben. Ezután titoktartási nyilatkozatot írattak alá vele.

Kuslits ezt a nyilatkozatot csütörtökön bemutatta a nyomozóknak, akik a TASZ szerint meglepődtek rajta. A meghallgatást ettől függetlenül folytatták.

„Kuslits Gábor ügye azért különösen fontos, hogy végre ne a gyermekvédelmi rendszerben bántalmazott gyermekekért kiálló szakembereket fenyegessék az állami szervek, hanem a kiszolgáltatott, államra bízott gyermekeket védjék meg, és az ellenük szörnyű bűncselekményeket elkövetőket vonják büntetőeljárás alá”

– mondta Boros Ilona, a TASZ Esélyegyenlőségi és Önrendelkezési Programjának vezetője.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Névvel és arccal listázzák az újságírókat a Digitális Polgári Körök offline találkozóján
Orbán Viktor Facebook-videójában feltűnt egy tábla, amin újságírók neve és fotója látható. A feliratok szerint Zebra-díjra is „jelölik” őket.


Szombaton tartják a Digitális Polgári Körök első országos találkozóját, amit Orbán Viktor még augusztus elején jelentett be Digitális honfoglalás – A gyűlés címmel. A rendezvény helyszíne a Papp László Budapest Sportaréna lesz.

A miniszterelnök csütörtökön egy videót tett közzé a Facebook-oldalán, amelyben az előkészületekbe lehet bepillantani. A felvételen, a 13. másodpercnél egy különös tábla tűnik fel, amit egy szervező visz keresztül az arénán.

A táblán két nagy felirat látható: „TOP álhírgyárosok” és „Te kinek adnál ZEBRA-díjat?”. Alatta különböző szerkesztőségek szerint csoportosítva jelennek meg újságírók nevei és arcképei. Bár a videó minősége nem engedi, hogy minden név jól olvasható legyen, az egyértelműen kivehető, hogy a 444, a Telex, a Magyar Hang, a Direkt36, a Partizán, a 24.hu, a HVG, az RTL és a Népszava is szerepel a táblán. A Telex olvasói képén viszont az újságírók is jól láthatóak, akik között ott van többek között Gulyás Márton, Gulyás Balázs vagy a 24.hu főszerkesztője, Pető Péter is.

A videó hátterében a Fűrész című horrorfilm zenéje szól. A felvételből az is kiderül, hogy a Szuverenitásvédelmi Digitális Polgári Kör standjánál egy szerencsekereket lehet megpörgetni, amin többek között Donald Trump, Ursula Von der Leyen, Magyar Péter, Bóka János és Szijjártó Péter neve olvasható.


Link másolása
KÖVESS MINKET: