HÍREK
A Rovatból

Újabb kínai akkugyár épül Magyarországon, Szijjártó Péter szerint a 80 milliárd forint értékű beruházás ezer munkahelyet biztosít majd

A miniszter szerint „ma az Európában zajló tíz legnagyobb kínai beruházásból négy Magyarországon valósul meg. Az elmúlt két esztendőben is Magyarországra érkezett a legtöbb kínai beruházás európai összehasonlításban”.


A Halms kínai autóalkatrész-gyártó 80 milliárd forint értékben üzemet épít Miskolcon, a beruházás a vállalati tervek szerint több mint ezer új munkahelyet hozhat majd létre - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

A tárcavezető a kínai tulajdoni hátterű új beruházásának bejelentésén azt közölte, hogy

a Halms az elektromos járművekhez szükséges hajtásláncházak gyártásának terén világelső vállalat Debrecen után most Miskolcon is üzemet fog építeni.

A mintegy 80 milliárd forint értékű, három ütemben megvalósuló beruházás több mint ezer új munkahelyet teremt majd a környéken - tette hozzá a miniszter.

Úgy vélte, hogy a cég ezzel jelentősen növelni fogja Magyarország gazdasági teljesítményét és hazánk gazdaságának technológiai színvonalát, illetve tovább erősíti a magyar beszállítókat.

A Halms nagyban kíván építeni a Miskolci Egyetemre is, márpedig a gazdasági élet és a felsőoktatási intézmények minél szorosabb együttműködése alapvető nemzetgazdasági érdek - mondta Szijjártó.

A minsszter közlése szerint az elmúlt tizenöt év során az autóipari beruházások húzták a magyar gazdaságot, és mára az ágazat 160 ezer embernek ad munkát, termelési értéke pedig meghaladja a 13 ezer milliárd forintot évente.

Emlékeztetett arra is, hogy 2010 óta a kormány 244 autóipari beruházáshoz nyújtott támogatást, ezzel segítve összesen 61 ezer munkahely létrejöttét.

"A jelenleg is folyamatban lévő nagy autóipari beruházásoknak köszönhetően Magyarország rövidesen a világ járműiparának Bajnokok Ligájában azonnal a kieséses szakaszba jut, mert egymillió autót fogunk gyártani, egymillió motort egy adott évben, továbbá az elektromos akkumulátorgyártási kapacitásunk is második lesz a világon" - fogalmazott.

A miniszter azt mondta, hogy a globális politika sajnos újból a blokkosodás irányába halad, ami élesen ellentétes Magyarország érdekeivel. Így a magyar kormány az összeköttetéseket és a kölcsönös tiszteleten alapuló nemzetközi együttműködést pártolja. "Mi nem tartozunk azok közé, akik akár szavakban, akár valóban veszélyként vagy kockázatként értékelnénk a kelet-nyugati együttműködést" - mondta. Hozzátette: "Pontosan tudjuk, mekkora károkat okoz az, ha a gazdaságba teljesen mesterséges, mesterkélt módon belenyúlnak politikai eszközökkel".

A miniszter ezért különösen jó hírnek nevezte, hogy Magyarország mostanra Kína egyik legelismertebb gazdasági partnerévé vált Európában.

"Nem túlzás azt mondani, hogy a kínai vállalatok a legfontosabb, legnépszerűbb beruházási célpontként tartják számon Magyarországot"

- vélte a miniszter. "Tizenöt esztendő leforgása alatt 64 nagy kínai beruházást támogattunk, amelyek összesen 5500 milliárd forintos értéket és több tízezer új munkahelyet hoztak Magyarországra. Ma az Európában zajló tíz legnagyobb kínai beruházásból négy Magyarországon valósul meg. Az elmúlt két esztendőben is Magyarországra érkezett a legtöbb kínai beruházás európai összehasonlításban" - sorolta.

Végül pedig köszönetet mondott a Halms vezetőinek, amiért ismét hazánk mellett tették le a voksukat. "Európa legversenyképesebb beruházás-ösztönzési rendszere, az ország egyik legjobb egyeteme és legjobb szakképző rendszere is az önök rendelkezésére áll Miskolcon" - jelentette ki.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
A MÁV szerint a kisiklott vonathoz küldött daru nem siklott ki, csak leugrott a sínről
A vasúttársaság közölte: a mentést végző jármű saját erejéből távozott a helyszínről. Állításuk szerint a mentési művelet sikeresen zárult.


A MÁV péntek éjszaka egy 150 tonna teherbírású vasúti darut küldött Magyarkútra, hogy segítsen visszaemelni a sínekről lekerült motorkocsit. Lapunk is beszámolt róla korábban, hogy a segélyszerelvény, amely a helyszínre tartott, szintén kisiklott. A Totalcar egyik olvasója fotókkal is igazolta, hogy a daru kerekei valóban elhagyták a síneket. A lap szerint emiatt elhúzódhat a műszaki mentés, mivel egy újabb járműre is szükség lehet, amely visszaemeli a segélyszerelvényt a sínpályára.

A MÁV közleményben reagált az értesülésekre. A vasúttársaság szerint nem történt újabb kisiklás:

„a daru siklásáról szó sincs: a jármű rendben megérkezett a helyszínre, majd a munka végeztével ugyanígy »saját lábán« távozott.”

Azt is hozzátették, hogy

„a daru első tengelyének kerekei a sérült Bz emelése közben rövid időre leugrottak a sínről, de ez nem okozott semmilyen fennakadást vagy veszélyhelyzetet, hiszen a jármű képes visszaemelni magát a pályára, ebben az esetben is ez történt.”

A MÁV hangsúlyozta: „a daruval végzett mentés teljesen rendben zajlott.”

A baleset péntek délelőtt történt Verőce közelében, Magyarkútnál. Egy több mint 40 éves motorvonat közlekedett a megengedett 50 helyett 38 km/órás sebességgel, amikor az első két kocsijának kerekei teljesen lekerültek a sínekről. A balesetben két vasúti dolgozó – egy jegyvizsgáló és egy pénztáros – könnyebben megsérült.

A történtek után Hegyi Zsolt, a MÁV vezérigazgatója bocsánatot kért, és belső vizsgálatot rendelt el.

A mentést több ütemben végzik. Először a három, kisiklásban nem érintett járművet távolították el, így szabaddá vált a vasúti átjáró, és könnyebbé vált a hozzáférés a helyszínhez. Ezt követően vasúton érkező segélyszerelvénnyel és hidraulikus emelőkkel próbálják visszaemelni a mellékkocsit.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor saját kezűleg kezdte meg a poloskák kisöprését
A miniszterelnök szombaton egy rövid videóval jelentkezett: a szállása erkélyét ellepték a rovarok, ő pedig lesöpörte őket. Egy, a felvételen nem látható nő azt kiabálja, hogy „miniszterelnök úr, még sok van”.


Ezen a hétvégén tartja első edzőtáborát a Harcosok Klubja, amin a jelek szerint Orbán Viktor is részt vesz, írja a 24.hu. Erre utalt az is, hogy videót tett közzé a közösségi oldalán, a leírásban jelezve: ő is az edzőtáborba készül. „Csakis poloskamentesen” – írta.

A felvételen az látszik, hogy ahol megszáll, az erkély tele van poloskával, ezeket lesöpri a helyükről. Odaszól egy, a videóban nem látható nőnek, hogy nála is ennyi poloska van-e, mert nála beette őket a fene, és ez borzalmas.

Vágás után egy másik női hang azt kiabálja:

„miniszterelnök úr, még sok van, az a baj”. Orbán erre azt mondja, hogy nem baj, szorgalmasnak kell lenni, „mindenki sorra kerül.”

Orbán ezzel visszatért a poloskák emlegetéséhez, amit először a március 15-i beszédében hozott fel. Akkor erős felháborodás követte, ezért pár nappal később pontosította: poloska alatt csak Magyar Pétert érti, nem minden olyan embert, aki nem ért egyet a politikájával.

A miniszterelnöki söprögetést itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Románia riadóztatta a F-16-osokat - egy orosz drón sérthette meg az ország légterét
A jelzés 18:05-kor érkezett, 18:23-kor már követték a levegőben Chilia Vechétől nem messze, ezután a célpont eltűnt a radarokról.


Szombaton délután egy orosz drón sérthette meg Románia légterét. A romániai Duna-delta térségében átlépő drón lezuhanhatott, a lakosság nem volt veszélyben. A Hotnews.ro szerint a drónt egy ukrán dunai infrastruktúra elleni támadás részeként küldhették.

A riasztás után helyi idő szerint 18:05-kor két F–16-os vadászgép szállt fel. 18:23-kor a gépek észlelték a repülő tárgyat.

A honvédelmi minisztérium közlése szerint Chilia Vechétől körülbelül 20 kilométerre délnyugatra követték a drónt, majd az eltűnt a radarokról.

A hatóságok figyelmeztető üzenetet küldtek a lakosságnak. A minisztérium szerint a drón nem repült lakott terület felett, és nem jelentett közvetlen veszélyt.

A radarrendszerek továbbra is figyelik a helyzetet. Ionuț Moșteanu védelmi miniszter közölte, hogy folyamatosan figyelemmel kísérik az eseményeket, és a lakosság továbbra sincs veszélyben.

A minisztérium szakértői készülnek a drón lehetséges maradványainak felkutatására.

Ezzel egy időben Lengyelországban is felszálltak a szövetséges vadászgépek, és lezárták a lublini repülőteret az ukrajnai dróncsapások veszélye miatt.

Ebben az esetben nem merült fel, hogy ismét megsértették volna a lengyel légteret az orosz drónok, mint szerdára virradóra.

(via hvg.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Megkérdezték Donald Trumpot, hogy van Charlie Kirk meggyilkolása után, döbbenetes választ adott
Az elnököt egy interjúban kérdezték meg, hogyan viseli barátja elvesztését. Ő hirtelen a Fehér Ház báltermének építéséről kezdett beszélni.


Nemrégiben arról kérdezték Donald Trump amerikai elnököt, hogyan érinti barátja és támogatója, Charlie Kirk halála. Az elnök a kérdésre, hogy „Hogy van most?” az interjúban elmondta:

„Azt hiszem, elég jól.”

Trump ezután azonnal egy másik témába kezdett bele, ahol arról beszélt, hogy elkezdték építeni az új báltermet a Fehér Házban.

„És egyébként, ott oldalt látod a teherautókat – most kezdték el építeni az új báltermet a Fehér Háznál. Ezt már úgy 150 éve próbálják megvalósítani. És gyönyörű lesz. Egészen lenyűgöző épületet fognak felhúzni”

– mondta az elnök, viszonylag kevés érzelmet pazarolva a 31 éves korában meggyilkolt keresztény-konzervatív aktivista egész országot felkavaró halálára.


Link másolása
KÖVESS MINKET: