Több százezer kagyló főtt halálra az új-zélandi hőhullámban
Új-Zéland északi szigetének partjai mellett kagylók százezrei egyszerűen megfőttek a tengerben a hatalmas hőhullám miatt - írja a The Guardian. Szakértők szerint a klímaváltozás gyors ütemű változásával a helyzet rosszabbodhat.
A tömeges pusztuláshoz hozzájárult, hogy dél tájban különösen alacsony volt az apály, így a tengeri élőlényeknek nem volt esélye a túélélésre - mondta el Dr. Andrew Jeffs, az Aucklandi Egyetem tengerbiológusa.
A szakértő szerint először a tengeri élőlények, különösen a puhatestűek fogják megsínyleni az éghajlatváltozást, ráadásul nem is nagyon tudunk mit tenni a megmentésükre, hisz olyan megoldások, mint a kézzel mentés vagy az árnyékolás nem reális mentési módszerek.
Az északi partoknál extrém aszály pusztít, sok helyen több mint negyven napja nem esett eső, a szélsőségesen meleg időben már a jellegzetes kivi madarak is sorra pusztulnak el vizet keresve, és sok helyen az édesvízből is kezdenek kifogyni.
A lakosok egyszerre szenvednek a szomorú látványtól és az elpusztult kagylók szagától: a jelentések szerint közel félmillió tetemet sodort partra eddig a víz.
Te mit csinálnál másképp? - Csatlakozz a klímaváltozás hatásairól, a műanyagmentességről és a zero waste-ről szóló facebook-csoportunkhoz, és oszd meg a véleményedet, tapasztalataidat!