HÍREK
A Rovatból

Rogán Antal: A titkosszolgálatoknak fel kell lépniük az ország biztonságát veszélyeztető „háborús propaganda” ellen

A miniszter szerint a következő évtizedben a háború jelenti a legfontosabb veszélyt, ezért az új kormányt úgy kellett felépíteni, hogy a háború utáni időkben megfelelően tudjon működni.


Korábban megírtuk, hogy több hivatal is Rogán Antalhoz kerül, többek között a titkosszolgálat is. A miniszter a parlament nemzetbiztonsági bizottságának szerdai meghallgatásán felsorolta, milyen elvárásai vannak a minisztériumokhoz tartozó polgári titkosszolgálatok felé - számolt be a róla 444.

Rogán szerint az a legfontosabb, hogy ne a magyar emberekkel fizettessék meg az orosz-ukrán háború árát, és ne is keveredjen bele Magyarország. Ennek kapcsán mondta el, hogy a titkosszolgálatok „minden olyan háborús propagandát, ami veszélyezteti Magyarország biztonságát, azonosítsák, tárják fel és lépjenek fel ellene”.

Arról is szót ejtett, hogy meg kell őrizni Magyarország nemzeti szuverenitását és biztonságát. Ezért arra törekednek majd, hogy erősítsék az energiabiztonságot, a fizikai biztonságot és a magyar emberek anyagi biztonságát is. Rogán azt is elvárja, hogy a titkosszolgálatok megfelelően működjenek együtt Magyarország szövetségeseivel, többek között az EU és NATO tagállamaival. Hozzátette, hogy más országokkal is elképzelhető kapcsolatteremtés.

„Ha a háború véget is ér, az nem jelenti azt, hogy a háborús évtized következményei is véget érnek”

– magyarázta Rogán.

Ő úgy látja, hogy a következő évtizedben számolni kell a háború miatt menekülthullámmal, illetve a szervezett bűnözés megerősödésével is. Az utóbbi oka, hogy több tízezer fegyvert osztottak ki, amiből szerinte biztosan jut a bűnözőknek is.

„A következő évtizedben a háború jelenti a legfontosabb veszélyt”

– mondta Rogán, és azt is hozzátette, hogy a mostani kormányt úgy kellett felépíteni, hogy a háború utáni időkben megfelelően tudjon működni. Ehhez mérten létre is hoznak egy magas szintű Védelmi Tanácsot, amit Orbán Viktor vezet majd.

A 444 felsorolta, hogy a titkosszolgálatokon kívül Rogánhoz tartozik majd a kormányiroda, a miniszterelnöki programiroda, a kommunikációs feladatok, az általános politikai koordináció, a turizmus, a digitális fejlesztés, a Nemzeti Kommunikációs Hivatal, a koncessziós iroda, a Nemzeti Filmintézet és a mozgóképes kultúra, a Központi Statisztikai Hivatal felügyelete, az elektromos hírközlés és a médiaszabályozás is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Dúró Dóra a Fidesz bomlásáról: Mindenki, aki eddig együtt akart működni velük politikai értelemben, eltűnt a közéletből
A Mi Hazánk alelnöke a Tusványoson arról beszélt, hogy a Fideszen belül is vannak olyanok, akik már nem hisznek a párt jövőjében. A politikus szerint Nyerges Csenge influenszer és egyes megafonosok is már Toroczkai Lászlóban látják a politikai jövőt.
F. O. - szmo.hu
2026. július 23.



A 24.hu videójában Dúró Dóra, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője és az Országgyűlés alelnöke beszélt arról, hogy

az idei Tusványos az első, amelyre meghívást kapott.

Elmondása szerint ez jellemző volt a kormányváltás előtti időszakra, a Fidesz korábban nem hívta meg őket. „Sem a jobbikos időkben, sem pedig a Mi Hazánk fennállása óta nem hívtak” – jelentette ki, hozzátéve, hogy Schiffer András is kiemelte, nemzeti radikális politikust nem engedtek a fesztiválra. A politikus felidézett egy esetet, amikor egy frakcióvezetői panelbeszélgetésre Toroczkai László helyett őt hívták meg, amit a párt furcsállt. „Azt jeleztük, hogy ez elég furcsa, ha mindenhol a frakcióvezetőt hívják, a Mi Hazánktól pedig nem, úgyhogy legyenek szívesek, akkor oda Toroczkai Lászlót meghívni. Az a beszélgetés végül nem jött létre” – mondta Dúró Dóra.

Arra a kérdésre, hogy mi változott, a képviselő úgy felelt, hogy

a meghívás talán egyfajta önkritikára utalhat a Fidesz részéről, hogy „ne zárják el annyira a saját csatornáikat, mint amennyire a korábbiakban elzárták”.

Emlékeztetett arra, hogy a választást megelőzően a Mi Hazánk megjelenése a Fidesz-közeli médiumokban gyakorlatilag nulla volt. „A HírTV híradóiban konkrétan nulla százalék, de a TV2 esetében is ez elmondható, és a köztévében való megjelenésünk is elmaradt attól, mint ami a társadalmi támogatottsága volt a Mi Hazánk mozgalomnak” – részletezte.

„Vannak azért olyan fideszes képviselők, vagy véleményvezérek, akik nem nagyon látják már a Fideszben mondjuk a feltámadásnak, ha lehet így fogalmazni a lehetőségét” - jelentette ki a politikus.

A Fidesz és a Mi Hazánk viszonyát Dúró Dóra szerint továbbra is a rivalizálás jellemzi, ugyanakkor megjegyezte, hogy vannak jelek, amelyek változásra utalnak. Példaként említette, hogy „Nyerges Csenge is írta a Facebook oldalára, hogy Toroczkai László lesz a következő miniszterelnöke Magyarországnak”, hozzátéve, hogy a Megafon influenszerei is előszeretettel osztják meg Toroczkai felszólalásait, ami tudomása szerint nem mindenkinek tetszik a Fideszben. A Mi Hazánk szempontjából a Fidesz nem potenciális partner, a párt a saját útját járja. Dúró Dóra szerint

az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy „mindenki, aki eddig együtt akart működni a Fidesz-szel politikai értelemben, tehát valamifajta szövetségben, az mind eltűnt a közéletből”.

Úgy látja, a Fidesz jelenleg egy bomlási folyamatban van.

A képviselő szerint ebből a bomlási folyamatból a Mi Hazánk szavazók szintjén tud profitálni. Felmérésekre hivatkozva állította, hogy a Fidesz-szavazók másodpreferenciája nagy arányban a Mi Hazánk, de hangsúlyozta, hogy ez nem lesz automatikus folyamat. „Nem fognak az ölünkbe pottyanni a Fidesznek a szavazói, hanem beszélni kell hozzájuk, illetve meg kell őket szólítani.” Példaként a Családi Büszkeség Menetét hozta fel, amelyen szerinte a szokásosnál jóval többen vettek részt, és a pozitív üzenet sok, korábban Fideszre szavazó embert is melléjük állított.

„A választás utáni egy hónapban több mint 500-an léptek be a felnőtt pártunkba is, és több százan az ifjúsági szervezetünkbe is, ami egyébként nekem meglepőbb volt, mint mondjuk a felnőtt pártnak a létszámnövekedése.”

A párt 5-6 százalékos támogatottságával kapcsolatban nem pesszimista. Rámutatott, volt már olyan kutatás, ami 10 százalékra mérte őket, és szerinte az 5-6 százalékot közlő intézetek, mint a Medián, a választás előtt is jelentősen alulbecsülték a párt eredményét. Konkrét százalékos célt nem tűznek ki, mert a politika szerinte nagyon sok tényezős.

A párt kommunikációs stratégiájával kapcsolatban elmondta, egyetértés van abban, hogy több pozitív üzenetre és a hétköznapi megélhetést érintő témák – például a munkaügy – hangsúlyosabb képviseletére van szükség.

Szerinte sok ember fejében az a kép él, hogy a Mi Hazánk csak nemzetpolitikával és értékrendi kérdésekkel foglalkozik. „Ezek megvoltak eddig is, csak ezek a megszólalásaink sajnos sokkal kevesebb embert értek el, mint a mondjuk nagyobb érzelmeket kiváltó, emlékezetpolitikai kérdések” – magyarázta. Attól nem tart, hogy a szélesebb nyitással elidegenítenék a radikális bázist. „Az, hogy a Mi Hazánk nyitni akar, az nem jelenti azt, hogy el akarjuk tolni a pártot. Tehát, hogy alapvetően értékrendi alapon szerveződő párt voltunk, vagyunk és leszünk is.”

Az interjú végén Dúró Dóra megerősítette, hogy

a Mi Hazánk tervez saját jelöltet állítani a köztársasági elnök-választáson.

„Igen, tervezünk, és már több név is forog így az elnökségünk körében, hölgyek és férfiak is. Amint megszületik a végső döntés és megtörténik a felkérés, akkor nyilvánosságra fogjuk hozni ezt.” Arra a kérdésre, hogy a kormányoldalról érkezett-e megkeresés egy közös jelölt kapcsán, azt válaszolta, hogy amióta Tusványoson van, nem nézte az ilyen típusú üzeneteket, de elutazásáig nem érkezett ilyen.

A TELJES BESZÉLGETÉS


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter Romsics Ignáccal találkozott: Professzor úrnál talán senki nem ismeri jobban a magyar történelmet
A miniszterelnök a közösségi médiában közzétett bejegyzésben méltatta Romsics Ignác történészt a vele folytatott egyeztetés után. A találkozóra azután került sor, hogy a TISZA Párt államfőkeresése Polgár Judit visszalépésével új szakaszba lépett.


Magyar Péter a nemzet sorskérdéseiről beszélgetett Romsics Ignác Széchenyi-díjas történésszel. A miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben számolt be a találkozóról.

„Romsics Ignác Széchenyi-díjas történésszel, akadémikussal, egyetemi tanárral beszélgettünk a nemzetünk előtt álló sorskérdésekről. Professzor úrnál talán senki nem ismeri jobban a magyar történelmet.

Köszönjük az élményt! És a könyvet is. :)” - írta a miniszterelnök.

A találkozó előtt a TISZA Párt államfőkeresése került a figyelem középpontjába, miután a párt által felkért Polgár Judit sakknagymester végül nem vállalta a jelölést. Ungváry Krisztián történész már vasárnap felvetette, hogy Romsics Ignácot tartaná a legalkalmasabb jelöltnek, akinek hitelességét szerinte éppen az adja, hogy nem politikus, és nincsenek hatalmi ambíciói.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Tíz ápoló mondott fel egyszerre a Szent János Kórház sebészetén, veszélyben az ellátás
A Szent János Kórház Kútvölgyi tömbjének sebészetén tíz szakdolgozó kezdeményezte a munkaviszonya megszüntetését. A kórház szerint a távozók máshol kisebb terhelés mellett kapnak lényegesen magasabb fizetést.


Egyszerre tíz ápoló mondott fel a Szent János Centrumkórház Kútvölgyi tömbjének sebészetén, és ha augusztus végéig nem sikerül pótolni őket, szeptembertől veszélybe kerülhet a betegellátás az osztályon – értesült a Telex. A kórház megerősítette a hírt, közleményükben a túlterheltséget és a jelentős bérkülönbségeket nevezték meg a felmondások okaként.

A távozó munkatársak jelentős része olyan helyen folytatja, ahol kedvezőbbek a feltételek.

A kórház közölte: a felmondott dolgozók többsége „olyan egészségügyi szolgáltatónál folytatja munkáját, ahol hasonló szakmai feladatok ellátásáért kisebb terhelés mellett lényegesen magasabb jövedelmet kínálnak.” A díjazásról ezt írták: „A sebészeti szakdolgozók jelenleg nem részesülnek olyan differenciált díjazásban vagy kiemelt pótlékban, amely ezt a fokozott terhelést megfelelően tükrözné.”

Az intézmény vezetése szerint már dolgoznak a megoldáson, és átszervezésekkel igyekeznek fenntartani a működést. A működés fenntartásáról így fogalmaztak: „az ellátás átszervezésével a sebészeti betegek ellátása továbbra is folyamatos marad.”

A kórház szerint a mostani helyzet egy országos problémára világít rá.

„A munkaerőhiány, az utánpótlás hiánya, az egészségügyi szakdolgozók leterheltsége, valamint a különböző fenntartású intézmények közötti jelentős bérkülönbségek olyan rendszerszintű problémák, amelyek hosszú távú megoldást igényelnek” – áll a közleményben.

A Szent János Kórház az elmúlt években többször is a műszaki hibák sorozata és a nehéz munkakörülmények miatt került be a hírekbe. Tavaly nyáron hetekig nem működött a klíma a központi műtőben, ahol 30 fok feletti hőségben kellett volna operálni. Idén télen pedig a fűtési rendszer hibásodott meg, ami miatt műtéteket kellett elhalasztani.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Egyszerre lett rosszul a British Airways három pilótája egy Londonba tartó járaton
Vizsgálatot indított a légitársaság, miután a Haidarábádból Londonba tartó járatának mindhárom pilótája rosszul lett. Az egyikük annyira, hogy oxigénre volt szüksége.


Vizsgálatot indított a British Airways, miután az egyik India és London között közlekedő járatának teljes pilótafülkéje rosszul lett a levegőben. A légitársaság szerint az utasok biztonsága egy pillanatig sem forgott veszélyben.

A három pilóta közül az egyik körülbelül 9100 méteres magasságban annyira rossz állapotba került, hogy már nem tudta ellátni a feladatait.

Az eset a British Airways BA276-os járatán történt, amely a haidarábádi reptérről tartott Londonba. A gép felszállása után nem sokkal mindhárom pilótánál tünetek jelentkeztek, az egyik első tiszt állapota pedig annyira leromlott, hogy a fedélzeten oxigénnel kellett ellátni.

A másik két pilóta a saját, egyre súlyosbodó rosszullétük ellenére folytatta a járat vezetését, és a gép végül biztonságosan leszállt a londoni Heathrow repülőtéren – írta a Gulf News. A repülésképtelenné vált pilóta a landolás után komoly orvosi ellátásra szorult.

A légitársaság gyanúja szerint ételmérgezés okozhatta a megbetegedéseket, mivel a személyzet a járat indulása előtt egy éjszakát a városban töltött.

A cég azonnali belső vizsgálatot rendelt el, és felülvizsgálja a haidarábádi személyzeti szálláslehetőségeket.

A British Airways szóvivője az esettel kapcsolatban hangsúlyozta: „Munkatársaink jóléte kiemelt prioritás, és a haidarábádi tartózkodási helyszínen felülvizsgáljuk a személyzeti szálláslehetőségeket, miután elszigetelt megbetegedésekről kaptunk jelzéseket.”

A rendelkezésre álló információk szerint a három pilóta közösen reggelizett a hotel társalgójában, és egy külső cég által szállított palackozott vizet fogyasztott. A londoni leszállást követően mindhárman kitöltötték a repülésbiztonsági jelentést, és mintát adtak, hogy az orvosok azonosíthassák a fertőzés forrását.

A British Airwaysnek korábban is akadtak már problémái a személyzeti szállásokkal: 2024 novemberében a cég véletlenül egy milánói szexhotelben foglalt szobát a munkatársainak, ahol egy 24 órás orgia zajlott. A pilóták és légiutas-kísérők a folyamatos zaj és a megdöbbentő körülmények miatt képtelenek voltak pihenni, ami súlyos repülésbiztonsági kockázatot jelentett.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk