HÍREK
A Rovatból

Renner Erika jobban félt egy másik zaklatótól, mint a lúgos orvostól

Egy matematikus éveken át bombázta levelekkel az áldozatot és az ügyéből könyvet író Mérő Verát is, mert meg volt győződve a bántalmazó ártatlanságáról.


Mérő Vera, a Nem Tehetsz Róla, Tehetsz Ellene Alapítvány társelnöke 2016-ban találkozott először Renner Erikával. Akkor határozta el, hogy tényregényt ír az esetről, amelyet a magyar kriminalisztika egyik legsokkolóbb bűncselekményeként tartanak számon. A 2022 tavaszán megjelent Lúg nem csupán az esetről szól, hanem arról is, hogyan szembesíti az igazságszolgáltatás az áldozatot újra és újra a történtekkel.

A könyv harmadik, bővített kiadását október 8-án mutatják be, és az est során Mérő Vera mellett Renner Erika is megszólal. Mint ismeretes, Renner Erikát 2013 márciusában támadta meg otthonában volt párja, Bene Krisztián, aki a Budai Irgalmasrendi Kórház igazgatója volt. Miután megkötözte és elkábította Renner Erikát, maró lúgot öntött a nő nemi szervére. A hosszan elhúzódó per végén 2018-ban jogerősen elítélték a férfit, 11 év börtönbüntetést kapott, és végleg eltiltották az orvosi hivatásától. Az ügy többször megjárta a Kúriát és az Alkotmánybíróságot, de még most sem mondható, hogy teljesen lezárult volna.

Az októberi könyvbemutatón újabb, súlyos fejlemények kerültek napvilágra. Kiderült, hogy Bene Krisztián testvérének pincéjében két zsákban Renner Erika egészségügyi iratait találták meg. Ez újabb kérdéseket vet fel: hogyan kerülhettek szenzitív dokumentumok egy egykori állami vezetőhöz? Ez a felfedezés választ adhat arra, hogy Bene hogyan ismerhetett meg olyan információkat, amelyekhez elvileg nem lett volna hozzáférése, például azt, hogy Renner esemény utáni tablettát kapott a támadás után.

A bemutatón Kozma Imre atya levele is szóba került, amelyet Bene szüleinek írt. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat vezetője – aki korábban támogatta Bene Krisztiánt a kórházi igazgatói pozícióban – a levelében elismeri, hogy minden tőle telhetőt megtett Bene felmentéséért, még Pintér Sándor belügyminisztert is megkereste.

Renner Erikának azonban nemcsak Bene Krisztiánnal kellett szembenéznie. Egy újabb zaklató is felbukkant, egy matematikus, aki Bene ártatlanságáról volt meggyőződve.

Évekig zaklatta Renner Erikát, családtagjait, ügyvédjét, és Mérő Verát is. Naponta küldött leveleket mintegy 200 embernek, köztük bíróknak és törvényszéki dolgozóknak.

Végül akkor rendeltek el ellene kényszerintézkedést, amikor a per egyik ügyészét megfenyegette, hogy elvágja a torkát.

Renner Erika szerint a zaklatója sokkal félelmetesebb volt számára, mint Bene Krisztián. Bár a zaklatás ügyében végül tett feljelentést, ez megvilágította számára, hogy a rendszer mennyire tehetetlen. Így visszatekintve már nem vádolja magát amiatt, hogy annak idején nem jelentette fel Benét, mert úgy érzi, akkor sem tettek volna semmit.

A történet újabb szálai közé tartozik egy börtönben írt levél is, amelyben egy korábbi rendőr hamisan vádolta meg Erika jelenlegi párját azzal, hogy meg akarta bízni, hogy ugyanolyan támadást kövessen el ellene, mint amit Bene tett. Az ügyben indított perben első fokon már ítéletet is hoztak.

(24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Elrendelték Szalay-Bobrovniczky Kristóf egyik volt cégének felszámolását, veszélyben van a magyar vagongyártás
A Dunakeszi Járműjavító Kft. és a Ganz-Mavag felszámolását is elrendelték, az egész magyar vasút megérezheti a cégek bedőlését. A pénzügyi konszolidációhoz 40 milliárd forint kellene.


A cégnyilvántartásban „felszámolás alatt” státuszba került két kulcsszereplő: a Magyar Vagon Dunakeszi Járműgyártó, Javító és Karbantartó Kft., valamint a Ganz-Mavag International (GMVI) Kft. – írta a Szabad Európa.

A két vállalat levélben közölte üzleti partnereivel, hogy egyelőre nem tudnak fizetni. A GMVI a csoport központi szereplője, a körhöz tartozik a Dunakeszi Járműjavító Kft. is.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf 2020-ban tulajdonos volt a Dunakeszi Járműjavító Kft.-ben az orosz állami Transmashholding mellett. Akkor a cég több mint 30 milliárd forintos állami megbízást nyert el.

A Szabad Európa szerint a teljes magyar vasút is megérezheti a bedőlést: Dunakeszin az emeletes KISS motorvonatok középső kocsijait szerelték össze, és a cégek szerződött partnerként komoly javítókapacitást adnak a MÁV-nak. A cégcsoport csaknem 700 embert foglalkoztat.

A nehéz helyzet háttere: az Egyiptomnak szánt, 1350 darabos személyvagon-üzletből a Transmashholding kiszorult az Ukrajna elleni orosz agresszió miatt. A pénzügyi konszolidációhoz 40 milliárd forint kellene.

A kormány nyáron több döntést is hozott a cég megmentéséről. Egy, a lap által idézett névtelen forrás szerint elképzelhető, hogy az állam mégsem akar ennyi pénzt tenni „a jelenleg is kormányközeli üzleti körök tulajdonában álló cégcsoport megmentésébe”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Hónapokkal ezelőtt mi javasoltuk, hogy ha a tárgyalásoknak Budapest adhat otthont, akkor adjon
Minden olyan kezdeményezést, ami a békéhez vihet közelebb, üdvözlünk. - írta a TISZA elnöke. Szerinte csak akkor lesz valódi béke, ha a tárgyalóasztalnál minden fél tiszteletben tartja az országok függetlenségét és biztonságát.


Csütörtökön az amerikai elnök bejelentette: Donald Trump és Vlagyimir Putyin Budapesten találkozik. A találkozó pontos időpomtja és a részletek még nem ismertek. Orbán Viktor azt írta az X-en, hogy Magyarország készen áll.

Magyar Péter is reagált a találkozó hírére a Facebookon. Emlékeztetett arra, hogy a TISZA Párt javasolta néháy hónapja, hogy Budapest adhatna otthont egy ilyen csúcstalálkozónak. Akkor azonban a két vezető Alaszkában tárgyalt végül.

A TISZA elnöke ezt írta:

"Minden háborúban töltött perc túl drága.

Minden nap, amikor fegyverek szólnak, családok szakadnak szét, emberek halnak meg, sötét nap Európa történelmében.

Ezért minden olyan kezdeményezést, ami a békéhez vihet közelebb, üdvözlünk. Hónapokkal ezelőtt mi javasoltuk, hogy ha a tárgyalásoknak Budapest adhat otthont, akkor adjon. De ez a béke csak akkor lesz valódi béke, ha a tárgyalóasztalnál minden fél tiszteletben tartja, ami a Budapesti Memorandum lényege volt: az országok függetlenségét és biztonságát.

Magyarország pontosan tudja, milyen az, amikor a szomszédban háború dúl, amikor határon túli magyarokat soroznak be katonának, amikor a félelem átszivárog a mindennapokba.

Ezért számunkra a béke nem politikai kampányszlogen, hanem nemzeti sorskérdés.

Egy héttel vagyunk október 23-a évfordulója előtt. A magyarok tudják igazán, hogy lehet a forradalmat ellenforradalomnak hívni, az agresszort szövetségesnek, a megszállókat baráti csapatoknak - azokat a vezetőket, akik ezekben a kérdésekben gyávák voltak, hazudoztak, legkevésbé a magyarok sorsa foglalkoztatta. A hatalmukat féltő vezetőikkel szemben a magyar nép mindig, így 1956-ban is megtalálta a módját, hogy belemondja az igazságot az elnyomó szemébe, hogy “te vagy az agresszor!”

Mi, a TISZA közössége, mindig a béke, az emberség és az igazság oldalán fogunk állni.

És ezért tesszük a dolgunkat itthon is: azért dolgozunk, hogy Magyarország egy működő, emberséges ország legyen - mert egy erős, tisztességes Magyarország maga is a béke záloga."

Korábban egyébként a Politico azt írta, hogy Volodimir Zelenszkij valószínűleg a magyar kormány Ukrajna-ellenes kampánya miatt sem tartaná ideálisnak Budapestet a találkozó helyszínének.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Trump nagy bejelentése: Budapesten fog találkozni Putyinnal, és tárgyalnak az orosz-ukrán háború lezárásáról
Pénteken Trump a Fehér Házban tárgyal Volodimir Zelenszkijjel, és ott érintik a Putyinnal folytatott beszélgetést is.


Trump szerint Budapesten jön a nagy találkozó: az amerikai elnök Putyinnal egyezkedne az orosz–ukrán háború lezárásáról. Ezt Trump a Truth Socialön közölte – derül ki a bejegyzésből.

Nagyon produktív telefonbeszélgetést folytatott Vlagyimir Putyinnal. Az orosz elnök gratulált neki a gázai békemegállapodáshoz, és ez szerinte lökést adhat a háború lezárásának.

A következő napokban nem a vezetők ülnek le először. Jövő héten amerikai és orosz kormányzati magas rangú tanácsadók egyeztetnek, az amerikai csapatot Marco Rubio vezeti.

A tanácsadói kör után jöhet a csúcstalálkozó. Trump szerint a személyes megbeszélés Putyinnal Budapesten lesz.

Közben Washingtonban is zajlik a diplomácia. Pénteken Trump a Fehér Házban tárgyal Volodimir Zelenszkijjel, és ott érintik a Putyinnal folytatott beszélgetést is.

Több részlet még nincs kész. A tanácsadói egyeztetés pontos helyszíne ismeretlen, és a budapesti találkozó dátuma sem publikus.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Szent-Iványi a Trump-Putyin találkozóról: Kérdés, hogy tisztességes alku születik, vagy pedig árulás, és Ukrajnát kívánják közösen a busz alá lökni?
Budapest számára ez a találkozó csak akkor lesz dicsőség, ha nem egy újabb München vagy Jalta, hanem egy tisztességes megállapodás színhelye lehet - írta a külügyi szakértő.


Csütörtökön az amerikai elnök bejelentette: Donald Trump és Vlagyimir Putyin Budapesten találkozik. A találkozó pontos időpontja és a részletek még nem ismertek. Orbán Viktor azt írta az X-en, hogy Magyarország készen áll.

Magyar Péter is reagált a találkozó hírére a Facebookon. Ugyanitt Szent-Iványi István, külügyi szakértő, volt államtitkár is posztolt:

"Breaking news. Trump szenzációs bejelentése

Trump amerikai elnök ma délután telefonbeszélgetést folytatott Putyin orosz elnökkel, amit ő jó és termékeny beszélgetésnek minősített. A beszélgetést követően bejelentette, hogy Budapesten fog találkozni Putyin elnökkel, és tárgyal a "dicstelen" háború lezárásáról. Ennek időpontját később határozzák meg.

Trump holnap fogadja Zelenszkij ukrán elnököt és a végleges kereteket azt követően határozzák meg.

Azok után, hogy egy héten belül előbb Putyin elnök, majd Trump melegen dícsérte Orbán Viktort és mindketten fontosnak tartják, hogy ő nyerje meg a jövő évi választást, már nem meglepő, hogy éppen itt, Budapesten adnak randevút egymásnak. Madarat tolláról.

A nagy kérdés persze az, hogy milyen módon zárják le ezt a háborút. Tisztességes alku születik, amit azért nem könnyű feltételezni a résztvevők személye miatt vagy pedig árulás és Ukrajnát kívánják közösen a busz alá lökni? Csak remélni merjük, hogy az előbbiről van szó, de az utóbbi se nagyon lepne meg minket.

Budapest számára ez a találkozó csak akkor lesz dicsőség, ha nem egy újabb München vagy Jalta, hanem egy tisztességes megállapodás színhelye lehet."


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk