Pár óra alatt beteltek a regisztrációs helyek a fővárosi antitestszint-mérésre
Mint azt mi is megírtuk korábban, ingyenes antitest vizsgálatot biztosít a 60 évnél idősebb budapestieknek a főváros. Az antitestszint-vizsgálatra csütörtök délutántól lehetett regisztrálni.
A Főpolgármesteri Hivatal közlése szerint
A Fővárosi Önkormányzat által felajánlott 19 ezer tesztből 18 ezerre a szűrésben közreműködést vállaló budapesti kerületekben kerülhet majd sor. A programban együttműködni kívánó kerületekkel az egyeztetések a pontos részletekről még nem zárultak le.
Azt is hozzátették: a Főváros vezetése vizsgálja további tesztelési lehetőség biztosítását.
A tesztelés iránti fokozott érdeklődés is alátámasztja az egyes oltóanyagok hatásosságának mértékével kapcsolatosan széles körben nyilvánosságot kapott azon aggodalmakat, amelyek miatt a Fővárosi Önkormányzat fontosnak tartja a fővárosi időskorú lakosság védettségének, a szervezetükben megjelenő antitestek szintjének mérésére vonatkozó lehetőség megteremtését - fogalmaznak a közleményben.