HÍREK
A Rovatból

Orbán Viktor válaszolt arra, hogy az uniós pénzekért cserében engedne-e Ukrajna kérdésében

Egyebek közt azzal érvelt, hogy Ukrajna nagyon korrupt ország. A francia lapnak pedig külön kiemelte, hogy Ukrajna csatlakozása azonnal tönkretenné az EU mezőgazdaságát.


Orbán Viktor csütörtökön tett párizsi látogatást, és adott egy interjút a Le Pointnak. Újra kijelentette, hogy ellenzi a Kijevvel való uniós csatlakozási tárgyalások megkezdését, de utalt arra is, hogy nyitottak a kompromisszumokra más kérdésekben - írta a Guardian.

Kitartott amellett, hogy Magyarország ellenzi az ukrán csatlakozási tárgyalások megkezdését, mert Ukrajna nem áll készen, valamint szerinte rossz hatást gyakorolna az unióra a csatlakozás.

A magyar kormányfő vitatta az Európai Bizottság értékelését, amely szerint Ukrajna előrelépést tett.

„Ukrajna a világ egyik legkorruptabb országaként ismert. Ez egy vicc! Nem hozhatjuk meg azt a döntést, hogy megindítjuk a csatlakozási tárgyalási folyamatot.”

Orbán azzal is érvelt, hogy Ukrajna elfogadása többletköltségeket jelentene az EU költségvetése számára – és súlyos következményekkel járna az agrárpolitikára nézve.

„Ukrajna nagy ország, erős mezőgazdasággal. Ha beengedi ezt a mezőgazdaságot az európai rendszerbe, másnap tönkre fogja tenni. A mezőgazdasági támogatási rendszerünk átalakítása nélkül nem engedhetjük be őket. A következmények szörnyűek lesznek.”

Orbán viszont rugalmasságot mutatott más politikai kérdésekben:

„Amikor felmerül egy dilemma, általában három kategóriába sorolom: történelmi, stratégiai és taktikai. Az ukrán kérdés történelmi kérdés, nagyságrendi kérdés. A pénzügyi kérdés taktikai kérdés. Több mint negyvenéves politikai tapasztalatom megtanított arra, hogy soha nem szabad összekapcsolni a kérdéseket, például a pénzt a történelmi kihívásokkal. Ha így teszünk, teljes káoszt kockáztatunk.

Ezért nem akarok megegyezésre jutni az ukrán kérdésben, de továbbra is teljes mértékben készen állok arra, hogy más kérdésekben megtegyem.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
Fico hátat fordít Orbánnak, a Smer mégsem csatlakozik a Patriótákhoz az EP-ben
Pár hete még a nagy szövetségről suttogtak, most jött a fordulat. A szlovákok leghamarabb egy év múlva döntenek, addig marad a bizonytalanság.


Alig néhány hete még úgy tűnt, tovább erősödik az Orbán Viktor és Robert Fico közötti politikai szövetség, mostanra azonban a szlovák miniszterelnök visszalépett egyet. A Smer EP-képviselője, Monika Beňová novemberben Brüsszelben jelentette be, hogy a párt egyelőre nem csatlakozik semmilyen európai parlamenti frakcióhoz, így Orbánék Patrióták Európáért nevű csoportjához sem.

„Fico nem látja értelmét, hogy az EP-képviselőik bármilyen frakció tagjai legyenek”

– mondta Beňová, hozzátéve, hogy a kérdésben legkorábban jövő ősszel, a parlamenti ciklus félidejéhez közeledve várható döntés.

A Smer három lehetőséget mérlegel: a Patriótákhoz való csatlakozást, a még inkább jobboldali Szuverén Nemzetek Európája frakcióba való belépést, vagy egy teljesen új, baloldali csoport létrehozását.

A pálfordulás azért is meglepő, mert az októberi brüsszeli csúcson még javában folytak az egyeztetések. Orbán Balázs, a magyar miniszterelnök politikai igazgatója akkor megerősítette a tárgyalások tényét. „A két miniszterelnök között folyamatosak az egyeztetések” – jelentette ki. A Patrióták soraiban is nyitottság mutatkozott, egy névtelenséget kérő képviselőjük úgy fogalmazott a Smer lehetséges érkezéséről: „Mindig szívesen látjuk a ‘megtérőket’.”

A mostani kivárás hátterében a Smer belső megosztottsága áll. A pártot októberben zárták ki végleg az Európai Szocialisták Pártjából, mert a szervezet szerint politikájuk mélyen ellentétes a pártcsalád értékeivel. Fico erre egy rendkívül éles kijelentéssel reagált. „Az Európai Szocialisták Pártját át kellene nevezni az Európai Homoszexuálisok és Háborús Uszítók Pártjára” – nyilatkozta a szlovák közmédiának. A szakítás ellenére a Smer egy része ragaszkodik a párt baloldali identitásához, és számukra vállalhatatlan lenne a csatlakozás egy szélsőjobboldali-konzervatív tömörüléshez.

Fico korábban arról is beszélt, hogy a függetlenséget részesíti előnyben, ha egy frakcióban nem képviselhet szuverén álláspontot.

„Ha valahová el kell mennünk és papagájként ismételni, amit mások akarnak, akkor előre mondom: köszönjük, de a mi EP-képviselőink inkább maradnak függetlenek”

– fogalmazott még a nyáron.

A Smer öt mandátummal rendelkezik az Európai Parlamentben, amelyekkel Orbán Viktor a harmadik legnagyobb frakcióvá előlépett Patrióták csoportját erősíthette volna tovább. A szlovák kormányfő döntésével ezt a tervet legalább egy évre jegeli.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Blikk: ByeAlex 20 adagnyi kokaint adott át a rendőröknek
Az énekes mellett a zenekar több tagjánál is házkutatást tartottak. Két tagot szintén kábítószer birtoklással gyanúsítják.
Fotó: RTL - szmo.hu
2025. november 14.



Mint azt mi is megírtuk: szerdán házkutatást tartottak a rendőrök ByeAlexnél, ahol kis mennyiségű kábítószer került elő. Az énekes később egy Facebook-posztban erősítette meg, hogy valóban jártak nála a rendőrök, és „egy nagyon kis cuccot” találtak nála. „Nem én vagyok az Escobar semmilyen szinten, velem a rendőrség nem nagyon nyert semmit” - tette hozzá.

A Blikk most arról ír, hogy információik szerint

ByeAlex önként 5 gramm kokaint adott át a nyomozóknak, amely a szakértők szerint mintegy húsz adagra elegendő mennyiség.

A lap azt is hozzátette: az általuk megkérdezett szakértők szerint 1 gramm piaci ára 35 ezer forint.

Ugyanakkor nemcsak őt, de zenekara két tagját is kábítószer birtoklásával gyanúsítják. A Blikk szerint eljárás alá vonták az együttes 45 éves „mindenesét”, Sz. Zoltánt is, aki beismerte, hogy saját fogyasztásra, barátainak ingyen, illetve értékesítésre is szerzett be kábítószert. A nyomozók gyanúja szerint egy 63 éves olasz férfi, a szórakoztatóiparban komoly érdekeltségekkel rendelkező R. Antonio is érintett az ügyben; nála 4 millió forintnyi valutát és 50 millió forint értékű luxuskarórákat foglaltak le.

Tran Dániel ügyvéd a Blikknek azt mondta, a birtoklást a törvény szabadságvesztéssel bünteti, de ha ez az első eset, csekély mennyiségről van szó, és a gyanúsított együttműködik, elterelésre küldhetik. Sikeres elterelés esetén a büntetőeljárást megszüntetik, és az illető erkölcsi bizonyítványa tiszta marad.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Fordulat a Humanistáknál: csak papíron indítanak jelölteket, akik egyéniben a Tiszára kérik a szavazatokat
Cseh Katalin és Barabás Richárd ezzel a trükkel kerülné meg a választási törvényt. Így a listás szavazatokért versenyezhetnek, miközben szerintük nem gyengítik Magyar Péter jelöltjeit.


Közös videóban beszélt terveiről Cseh Katalin és Barabás Richárd, akik nemrég bejelentették, hogy új pártot alapítanak. A bejelentés hatalmas visszhangot váltott ki, sokan azzal vádolják őket, hogy a párt indításával akadályozzák a Fidesz leváltását.

Megismételték, hogy csak listán számítanak a kormányváltást akarók szavazataira, egyéniben nem. Ennek viszont van egy technikai akadálya, országos listát ugyanis csak az a párt állíthat, amely legalább 71 egyéni választókerületben képes jelöltet indítani.

Barabás Richárd szerint a jogszabályi feltételt teljesítik, de a Humanisták jelöltjei arra fogják buzdítani a választókat, hogy az egyéni választókerületekben ne rájuk, hanem a Tisza Párt indulóira adják a voksukat.

„Megfelelünk a jogszabályoknak, kiállítjuk a jelölteket, majd ezek az emberek elmennek, és szépen elmondják, hogy Magyar Péter jelöltjére kell szavazni. Papíron lesznek csak jelöltek”

– részletezte a tervet, hozzátéve, bízik a választók bölcsességében.

Barabás Richárd azt is elmondta, hogy szerinte a momentumosok mai vezetői kizárják azokat, akik liberális politikai alternatívát kívánnak nyújtani a választáson, és inkább a Tiszának kampányolnak.

„Szerintem azt gondolják, hogy tiszás bársonyszékek lesznek ebből, de kétlem, hogy ez így lesz”

– tette hozzá.

Cseh Katalin pedig arra a vádra reagált, miszerint a Fidesz áll mögöttük. A politikus felidézte, hogy a kormánysajtó korábban azt állította róla, hogy egy botmixeres tömeggyilkos, és drogosnak nevezték az esküvői fotói miatt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Árrésstop: 14 élelmiszerrel bővül a lista decembertől
December 1-jétől árrésstopos lesz például a marhafelsál, az alma, a fejes káposzta, a paradicsom és a bébiétel is.


Megjelent a Magyar Közlönyben a rendelet, amelynek értelmében a kormány 2026. február 28-ig meghosszabbította az élelmiszerekre és drogériai termékekre vonatkozó árrésstopot. Sőt, nemcsak meghosszabbították az intézkedést, de ki is bővítették a listát.

A döntés értelmében december 1-jétől a szabályozás 14 új élelmiszerre is kiterjed, így

árrésstopos lesz a marha-fehérpecsenye, a marhafelsál, a sertés májas és májkrém, a félkemény sajt, a sajtkrém és a kenhető sajt, az alma, a körte, a szilva, a szőlő, a fejes káposzta, a paradicsom, a vöröshagyma, a zöldpaprika és a bébiétel is.

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter tárcája korábban azzal érvelt, hogy az intézkedés érdemi árcsökkenést hozott, az érintett termékeknél a drogériákban átlagosan több mint 27, az élelmiszerboltokban pedig 20 százalékosat.

A hosszabbításról szóló döntést a kormány egyeztetés nélkül hozta meg, ami meglepetésként érte a kereskedelmi szektort. Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) értetlenül áll a lépés előtt, álláspontjuk szerint az árréscsökkentés kivezetésének minden feltétele adott volt.

Az árrésstopot eredetileg 2025 márciusában vezették be, a kiskereskedelmi árrést az élelmiszereknél legfeljebb 10, a drogériai cikkeknél pedig 15 százalékban maximalizálva. Az intézkedést az év során már többször meghosszabbították, a legutóbbi határidő november 30-án járt volna le, ezt írja most felül a friss rendelet.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk