HÍREK
A Rovatból

Operatív törzs: Egy nap alatt négyen haltak meg a Pesti úti idősek otthonában

Szigorúbb ellenőrzést és a látogatási tilalom komolyabban vételét kérte az országos tisztifőorvos.


Az operatív törzs szerdai sajtótájékoztatóján Müller Cecília országos tisztifőorvos bejelentette: az elmúlt 24 órában újabb 11 koronavírusos beteg hunyt el, mindannyian krónikus betegek voltak. Eközben 94 gyógyult távozott különböző kórházakból. Jól van az a két ember is, aki a lélegeztetőgépekről lekerült.

A pesti úti idősek otthonában 4-re emelkedett az elhunytak száma, ők is az elmúlt 24 óra 11 áldozata között vannak.

Más idősotthonban is vannak fertőzések, ezért Müller arra kérte a hozzátartozókat, húsvét idején se látogassák az intézményeket. A Pesti úti otthonban zajlik továbbra is a vizsgálat, a lakók több mint felét már tesztelték, a mentők most is ott vannak, és végzik a szűréseket a dolgozók és lakók körében.

Ahogy a tisztifőorvos fogalmazott,

„az egészségügyi szállítás az otthonokban sérelmet szenvedett”, így kötelező orvosi ellenőrzést rendelt el, mert a gondozottak egészségi állapotát minden nap folyamatosan követni kell, hogy rögtön kapjanak segítséget.

Ezek az ellenőrzések hamarosan el fognak kezdődni.

Kiss Róbert, az operatív törzs ügyeleti központjának munkatársa elmondta, valamivel nőtt azok száma, akik megszegik a kijárási korlátozás szabályait. Az üzletek nyitvatartási korlátozásait, a hatósági házi karantén szabályait is egyre többen sértik meg. Hozzátette: a napokban elkaptak egy négy tagú bandát, akik 44 millió forintot vettek át kézfertőtlenítő gyártására, majd olcsó alapanyagot vettek, és ezt adták át a megrendelőnek, vagyis hatástalan kézfertőtlenítőt készítettek.

Azt is kérte, ha valaki azt tapasztalja, hogy a környezetében a kijárási korlátozás megszegésével együtt járó eseményt, pl. házibulit tartanak, értesítse a hatóságokat.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Elzárást is kaphat Ruszin-Szendi Romulusz a fegyverügye miatt – állítja az ügyvéd
Szabálysértést követhetett el a Tisza Párt politikusa, amikor fegyverrel jelent meg egy rendezvényen. Magyar Péter szerint azonban nem eljárás alá kellene vonni, hanem kiemelt védelmet biztosítani neki.


Május 8-án egy szeghalmi rendezvényen fegyverrel az oldalán jelent meg Ruszin-Szendi Romulusz. A Tisza Párt honvédelmi szakértőjének ügyét hamar felkapta a kormányzati sajtó, még Orbán Viktor is többször megszólalt az ügyben, kiemelve: a politikai kultúrában nincs helye a fegyvereknek.

Gulyás Gergely miniszter szerint Ruszin-Szendi ezzel szabálysértést követett el. A rendőrség eljárást indított a volt vezérkari főnök ellen, akinek az ATV információ szerint visszavonták fegyverviselési engedélyét is.

Az RTL Híradójának nyilatkozó ügyvéd szerint Ruszi-Szendi Romulusz szabálysértést követhetett el, de bűncselekményt nem.

„A gyülekezési jogról szóló törvény szerint a gyülekezésre elmenni, onnan eljönni, illetve ott tartózkodni fegyverrel tilos”

– mondta el a csatornának Szendrői Dávid. Ez akkor is így van, ha az illetőnek van érvényes fegyvertartási engedélye. Hozzátette:

„A szabálysértési eljárásról szóló törvény szerint közérdekű munkával, pénzbírsággal, illetve szabálysértési elzárással számolhat az, aki szabálysértést követ el.”

Magyar Péter az esetre úgy reagált: Egy normális országban a volt vezérkari főnöktől nem elveszik a fegyverviselési engedélyét, hanem kiemelt védelmet biztosítanak neki.

Az RTL riportja a fegyverügyről

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Politikai okokból váltották le az OMSZ regionális igazgatóját
Egy szalonnasütésen készült kép miatt bukhatta el állását az észak-magyarországi mentős vezető. Magyar Péter szerint a döntés mögött politikai bosszú áll.


„Tisztogatás a mentőknél. Egészen elképesztő, hová süllyedt az orbáni maffia! Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója nyilvánvalóan politikai okokból azonnali hatállyal leváltotta dr. Kádár Balázst az OMSZ észak-magyarországi regionális igazgatói pozíciójából” – írta Facebook-posztjában Magyar Péter.

A politikus szerint „Balázs bűne annyi volt, hogy egy baráti szalonnasütésen – a hatalom szerint – politikai véleményt kifejező pólót viselt és arról posztolt a privát Facebook oldalára”.

A bejegyzésben Magyar részletesen ismertette Kádár Balázs szakmai életútját. Azt írta róla, hogy gyerekkora óta mentőorvosnak készült, egyetemi évei alatt mentőápolóként, majd mentőtisztként dolgozott, később pedig mentőorvos lett. Több vezetői pozíciót is betöltött, két szakvizsgája van, PhD és MSc diplomával rendelkezik, és négy különböző mentéssel foglalkozó tankönyvet szerkesztett. Májusban a mentők napján főigazgatói kitüntetésben részesült.

„Szeptember 6-án szombaton, két mentésügyért elkötelezett barátjával szalonnát sütött a nyaralójában. Erről fotót készítettek, melyet ’Földön, vízen, levegőben, újra!’ címmel kiposztolt. Ezt követő héten keddre berendelték Csató Gábor főigazgatóhoz, aki azonnali hatállyal visszavonta a vezetői megbízását” – fogalmazott Magyar.

Posztjában azt is írta, hogy Kádár 2019 óta vezette az észak-magyarországi régiót, ahol a munkát példásan végezték, soha nem érkezett rá panasz, fegyelmi ügye sem volt. A felmentése után Miskolcon folytatja munkáját kivonuló mentőorvosként.

„Kedves Balázs, az egész ország nevében köszönjük az eddigi szolgálatodat! Ígérem, hogy a hazánk áprilistól újra vezetőként számít Rád!”

– zárta bejegyzését Magyar Péter.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Kihallgatták a gyermekvédelmi visszaélésekről beszélő volt intézményvezetőt, aki szerint magas rangú politikusokig érnek a szálak
A volt igazgató szerint évekkel ezelőtt is jelentették a visszaéléseket, mégis hallgattak. Most három és fél órán át faggatták a nyomozók.


Tanúként hallgatta meg csütörtökön a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája Kuslits Gábort, a fővárosi Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat (TEGYESZ) korábbi igazgatóját – közölte a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ).

A civil szervezet szerint Kuslits a múlt héten egy interjúban megrázó részleteket osztott meg a gyermekvédelmi szakellátásban tapasztalt súlyos problémákról, és az állami gondozásban élő gyerekek kizsákmányolásáról. A Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság erre reagálva feljelentést tett ellene rágalmazás és a gyermekvédelmi jelzési kötelezettség elmulasztása miatt.

A TASZ szerint Kuslits Gábor erről az eljárásról eddig semmilyen hivatalos értesítést nem kapott. A mostani, három és fél órás meghallgatás sem erről szólt, hanem egy másik ügy miatt idézték be.

A meghallgatás középpontjában a Szőlő utcai javítóintézet korábbi vezetője, Juhász Péter Pál állt, akinek emberkereskedelmi ügyéről Kuslits az interjúban szintén beszélt. A Válasz Online-nak elmondta, hogy már tíz évvel ezelőtt, majd 2020-ban újra jelezték a rendőrség felé: egy gyermekotthon elől autóval vitték el a kizsákmányolt gyerekeket.

2020-ban a helyszínre érkező, rendőrként fellépő férfi azt közölte velük, hogy tisztában vannak Juhászék tevékenységével, és fedett nyomozás zajlik az ügyben. Ezután titoktartási nyilatkozatot írattak alá vele.

Kuslits ezt a nyilatkozatot csütörtökön bemutatta a nyomozóknak, akik a TASZ szerint meglepődtek rajta. A meghallgatást ettől függetlenül folytatták.

„Kuslits Gábor ügye azért különösen fontos, hogy végre ne a gyermekvédelmi rendszerben bántalmazott gyermekekért kiálló szakembereket fenyegessék az állami szervek, hanem a kiszolgáltatott, államra bízott gyermekeket védjék meg, és az ellenük szörnyű bűncselekményeket elkövetőket vonják büntetőeljárás alá”

– mondta Boros Ilona, a TASZ Esélyegyenlőségi és Önrendelkezési Programjának vezetője.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Névvel és arccal listázzák az újságírókat a Digitális Polgári Körök offline találkozóján
Orbán Viktor Facebook-videójában feltűnt egy tábla, amin újságírók neve és fotója látható. A feliratok szerint Zebra-díjra is „jelölik” őket.


Szombaton tartják a Digitális Polgári Körök első országos találkozóját, amit Orbán Viktor még augusztus elején jelentett be Digitális honfoglalás – A gyűlés címmel. A rendezvény helyszíne a Papp László Budapest Sportaréna lesz.

A miniszterelnök csütörtökön egy videót tett közzé a Facebook-oldalán, amelyben az előkészületekbe lehet bepillantani. A felvételen, a 13. másodpercnél egy különös tábla tűnik fel, amit egy szervező visz keresztül az arénán.

A táblán két nagy felirat látható: „TOP álhírgyárosok” és „Te kinek adnál ZEBRA-díjat?”. Alatta különböző szerkesztőségek szerint csoportosítva jelennek meg újságírók nevei és arcképei. Bár a videó minősége nem engedi, hogy minden név jól olvasható legyen, az egyértelműen kivehető, hogy a 444, a Telex, a Magyar Hang, a Direkt36, a Partizán, a 24.hu, a HVG, az RTL és a Népszava is szerepel a táblán. A Telex olvasói képén viszont az újságírók is jól láthatóak, akik között ott van többek között Gulyás Márton, Gulyás Balázs vagy a 24.hu főszerkesztője, Pető Péter is.

A videó hátterében a Fűrész című horrorfilm zenéje szól. A felvételből az is kiderül, hogy a Szuverenitásvédelmi Digitális Polgári Kör standjánál egy szerencsekereket lehet megpörgetni, amin többek között Donald Trump, Ursula Von der Leyen, Magyar Péter, Bóka János és Szijjártó Péter neve olvasható.


Link másolása
KÖVESS MINKET: