Balásy Gyula majdnem elsírta magát interjú közben, több tízmiliárdjukat zárolták
Hétfőn felajánlotta a kommunikációs tevékenységet végző cégcsoportját az államnak Balásy Gyula, a kormányzati kommunikációs tenderek egyik kulcsszereplője. Az eddig a nyilvánosságot kerülő üzletember a Kontrollnak adott interjúban beszélt a döntéséről.
Az üzletember szerint a cégeinél mindent jogszerűen csináltak, de úgy látja, a kommunikációs feladatok már túlmutatnak a piaci jellegű tevékenységeken.
Hozzátette, a cégcsoportnál dolgozó 500 ember egzisztenciáját is szeretné ezzel a lépéssel biztosítani. A felajánlás a cégcsoportban lévő vagyonkezelőkre is kiterjed, az ott befektetett pénz jó részét is az állam javára ajánlja fel.
Amikor a riporter arról kérdezte, hogy egy esetleges választási vereség nélkül is meghozta-e volna ezt a döntést, Balásy úgy reagált: „Nem tudom”.
Az interjú végén a könnyeivel küzdve arról beszélt, hogy a jelenlegi helyzetben nem hiszi, hogy a cégcsoportjának ebben a keretrendszerben, ahol most működik, jövöje lenne. Ő 25 éves volt, amikor elindította a céget, most közel dupla annyi. De nem szeretné azt látni, hogy ez összeomlik. Főleg azért nem, mert szerinte komoly értéket teremtettek. Komoly szakmai tudás van benne, és komoly emberi erőforrás is. Úgy véli, hogy ezeket a feladatokat, amiket ők végeztek az elmúlt időszakban, azt ezután is végezni kell. És a csapata jó ebben, és örömmel dolgoznának tovább. Nyilván nélküle - mondta, hozzátéve, hogy neki ez fontos, hogy tovább működjenek.
Arról, hogy milyen terve van ezek után, úgy nyilatkozott, hogy érzi a felelősséget, és sok dolga lesz az átadással. Azt még nem tudja, hogy lesz-e lehetősége ezt a pályát folytatni. De meglátjuk - mondta. Végül annyit hozzátett: "Maximum - nem tudom - mezőgazdasággal foglalkozok majd komolyabban, de az biztos, hogy ott is igyekszem a maximum beletenni".
Balásy Gyula cégbirodalma a reklám- és médiaügynökségi feladatok mellett rendezvényszervezéssel és egyéb kommunikációs szolgáltatásokkal foglalkozik, legfontosabb megrendelői az elmúlt években szinte kizárólag az állami szektorból kerültek ki. Olyan kampányok fűződnek a nevéhez, mint a „Stop Soros”, az „Állítsuk meg Brüsszelt!” és a „Magyarország jobban teljesít!” plakátkampányok. Vállalkozásai 2016 után futottak fel igazán, a Forbes 2025-ös listáján 78,7 milliárd forintos vagyonával a 37. leggazdagabb magyarnak számított.
A Miniszterelnöki Kabinetiroda idén január és március között négy szerződést kötött Balásy cégeivel, összesen bruttó 21,89 milliárd forint értékben. Emellett a választás előtt pár nappal a Honvédelmi Minisztériumtól is elnyertek egy 3,275 milliárd forintos keretmegállapodást - írja a 24.hu.