HÍREK
A Rovatból

Nem volt hajlandó lehozni Orbán fizetett PR-hirdetését egy belga lap

Az emailhez, amit a De Morgen kapott, hat különböző nyelven csatolták a szöveget, azt nem lehet tudni, hány helyre küldték el, és azt sem, mennyibe került, és ki fizette.


A De Morgen nevű belga lap két napja írt egy cikket arról, hogy szerdán megkereste az újságot egy PR-cég, a magyar kormány képviseletében, és fel akartak adni egy hirdetést - vette észre a Telex. Azt az egészoldalas reklámot, amelyikben Orbán Viktor hét pontban megírta, hogy mit gondol az Európai Unióról. Bár a lap a címében propagandának nevezi a szöveget, egyben figyelemreméltónak tartja, hogy épp az uniós csúcs idejére időzítette Orbán a megjelenést, akkorra, amikor kemény támadás érte a homofób törvénykezés miatt.

Ahogy mi is megírtuk, a hirdetés több nyelven, több országban is megjelent, a spanyol és dán olvasók találkozhattak Orbán Viktor eszmefuttatásával az EU jövőjéről.

Az emailhez, amit a De Morgen kapott, hat különböző nyelven csatolták a szöveget, azt nem lehet tudni, hány helyre küldték el,

erről a kérdéseket tett fel a kormányszóvivőnek.

A lap szerint az egyáltalán nem meglepő, egy ország PR-cégeket bérel fel, hogy javítson a megítélésén, a Holland NRC például a hongkongi kormányt propagáló reklámokat jelentetett meg éveken át különféle lapokban. Azt nem tudni, mennybe kerültek a hirdetések orbán esetében, és ezeket a magyar kormány fizette-e közpénzből.

"Orbán páriává válik az EU-ban, és szövetségeseket próbál keresni" - mondta a belga lapnak Hendrik Vos, a politológia professzora a genti egyetemen.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter szerint ma két viccpárt demonstrált, és kínos, hogy a Kutyapártén többen voltak, mint a Fideszén
A TISZA Párt vezetője röviden összefoglalta, hogy szerinte milyenek voltak a szombat délutáni tüntetések Budapesten.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 12.



Röviden kommentálta Magyar Péter a Facebookon a szombat délutáni tüntetéseket.

Előbb a Magyar Kétfarkú Kutya Párt hívta utcára követőit azért, hogy szürke pólóban és szürke zászlókkal álljanak ki az egyformaság mellett.

Nem sokkal később Bayer Zsolt állt a mikrofon elé a Millenárison, hogy Kollár Kinga kijelentései ellen szólaljon fel. A tiszás EP-képviselő az Európai Parlament egyik bizottsági ülésén arról beszélt, hogy a magyar emberek romló életminősége megerősítette az ellenzéket, ezért optimistán tekint a 2026-os választásokra. Ezt a fejleményt az EU-s források befagyasztásának „pozitív” hozadékaként említette – a pontos kontextust és nyilatkozatot ebben a cikkünkben mi is megírtuk.

Magyar Péter ezek után így foglalta össze, ami szerinte szombat délután Budapest utcáin történt:

„Két viccpárt tartott ma demonstrációt. Van-e annál kínosabb, mint hogy a Kutyapárt vonulásán többen voltak, mint a közpénz tolvaj Fidesz gyűlölet félóráján? Vége van elvtársak.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Kollár Kinga: Fejenként 800 ezer Ft ingyenpénzt elbukni. Kimondani nem lehet, csinálni igen!?
A TISZA Párt politikusa fagyizós képet posztolt magáról, miközben éppen a kijelentései miatt tartottak tüntetést pártja ellen a Millenárison.


Fagyizós képet posztolt magáról Kollár Kinga vasárnap délután. A fotó épp akkor került ki a TISZA Párt EP-képviselőjének Facebook-oldalára, amikor Bayer Zsolt Gulyás Gergellyel és Menczer Tamással közösen tüntetést tartott Kollár kijelentései miatt a Millenárison.

Kollár Kinga az Európai Parlament egyik bizottsági ülésén arról beszélt, hogy a magyar emberek romló életminősége megerősítette az ellenzéket, ezért optimistán tekint a 2026-os választásokra. Ezt a fejleményt az EU-s források befagyasztásának „pozitív” hozadékaként említette – a pontos kontextust és nyilatkozatot ebben a cikkünkben mi is megírtuk.

A tiszás EP-képviselő szombati bejegyzésében mindössze ennyit írt:

„Fejenként 800 ezer Ft ingyenpénzt elbukni. Kimondani nem lehet, csinálni igen!?”

Ezzel a politikus Magyar Péter többször ismételt kijelentésére utalt. A TISZA Párt vezetője rendszeresen hangoztatja, hogy szerinte az „Orbán-kormány ipari méretű korrupciója” miatt indítottak jogállamisági eljárást hazánk ellen, emiatt nem érkezik meg Magyarországra 8000 milliárd forintnyi EU-s pénz.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
Magyar Péter: Gyurcsány Ferenc papír nélkül is el tudott volna mondani 10 mondatot, Gulyás Gerinek még ez sem sikerült
A TISZA Párt vezetője szerint Gyurcsánynak azért is állt volna jobban a Fidesz szombati tüntetése, mert a DK-s politikus már hozzászokott ahhoz, hogy kevesen mennek ki a rendezvényeikre.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 12.



Egy poszton belül Gyurcsány Ferencbe és Gulyás Gergelybe is páros lábbal szállt bele Magyar Péter. A TISZA Párt vezetője szombat esti bejegyzésében ismét a délutáni tüntetésekkel foglalkozott. Korábban már tett egy megjegyzést arra, hogy szerinte többen voltak a Kutyapárt békemenetén, mint a Fidesz Millenárisba szervezett demonstrációján. Az újabb posztban érintőlegesen ez is újra szóba került:

„Gyurcsány Ferenc sokkal jobban lehozta volna a mai pár száz fős Fidesz tüncit. Ő már hozzászokott az ilyen "óriási" tömegekhez” – írta a politikus a bejegyzés első felében, majd rátért egykori barátjára is:

„Mondjuk ő lehet, el tudott volna mondani papír nélkül is 10 mondatot. Gulyás Gerinek még ez sem sikerült”

– zárta a bejegyzést egy sírva nevetős emoticon kíséretében, majd hozzátette: „Vége van elvtársak”.

Gulyás Gergely beszédéről korábban mi is beszámoltunk. A Miniszterelnökséget vezető miniszter néhány perces felszólalásáról készült videónkat itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Táncolva tért vissza a Békedinó a kutyapártos béketüntetésen
A jelmezest három éve alaposan helyben hagyták a fideszes békemeneten. Szombat délután vidám tánccal állt az Andrássy úton menetelők élére.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 12.



A Békedinó vezette fel a Magyar Kétfarkú Kutya Párt szombat délutáni tüntetésén a menetelőket az Andrássy úton. Teljes nevén a Provokaszaurusz Rex akkor került be a köztudatba, amikor három évvel ezelőtt a jelmezt viselő férfit ollóval szurkálták meg és többször is megütötték a Fidesz békemenetén. Az őslényt végül rendőrök emelték ki a tömegből, majd egy félórás igazoltatás után elengedték.

A kutyapártos műhüllő szombat délután felbukkant a szürke pólóban és szürke zászlóval az egyformaságért tüntetők között is.

Sőt, rögtön a menet elejére állt, és egy rövid dinótánccal szórakoztatta az egybegyűlteket.

A Békedinó performanszát itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET: