KÉK HÍREK
A Rovatból

Videó – Bűzös folyadékot spriccelt egy demokrata képviselőnőre egy férfi Minneapolisban

Az 55 éves férfi egy ismeretlen folyadékkal teli fecskendővel támadt rá Ilhan Omar minnesotai kongresszusi képviselőre, aki a történtek után azt üzente: „Ez a kibaszott seggfej nem fogja megúszni!” A támadót testi sértés gyanújával őrizetbe vették.
DKA - szmo.hu
2026. január 28.



Egy férfi fecskendővel spriccelt bűzös folyadékot Ilhan Omar minnesotai kongresszusi képviselőre egy észak-minneapolisi lakossági fórumon kedden este. A biztonságiak és a közönség tagjai azonnal földre teperték, a képviselő pedig pár perces szünet után visszatért a pulpitushoz, hogy befejezze az eseményt. A rendőrség harmadfokú testi sértés gyanújával vette őrizetbe az elkövetőt.

A támadás egy hetek óta tartó, feszült időszak csúcspontján történt Minneapolisban, ahol a szövetségi bevándorlás-végrehajtási ügynökség, az ICE helyi műveletei miatt forrtak az indulatok. A városban az elmúlt időszakban több halálos rendvédelmi akció is tiltakozásokat váltott ki. Omar éppen az ICE felszámolását sürgette, és a belbiztonsági minisztériumot vezető Kristi Noem lemondását követelte, amikor a támadás érte.

Az incidens a North Minneapolisban található Urban League Twin Cities központjában zajlott. A FOX 9 helyi tévécsatorna által rögzített felvételek szerint az első sorból egy férfi ugrott fel, és egy fecskendőből barnás, a szemtanúk szerint erősen ecetszagú folyadékot permetezett a képviselőre.

A teremben pánik tört ki, a videókon hallható, ahogy a résztvevők azt kiabálják: „Istenem, lespriccelte valamivel!”, és hogy „Rettenetesen büdös”.

A helyszínen szolgálatot teljesítő rendőrök közölték, hogy látták az esetet, a helyszínt később bűnügyi technikusok vizsgálták át.

Bár munkatársai azonnali orvosi vizsgálatra akarták vinni, Omar ragaszkodott a fórum folytatásához.

„Folytatjuk. Ez a kibaszott seggfej nem fogja megúszni!”

Miután visszatért a pódiumra, a képviselő a következőket mondta a közönségnek:

„Az a valóság, amit az ehhez az ocsmány emberhez hasonlók nem értenek, az az, hogy mi minnesotaiak erősek vagyunk, és ellenállók maradunk, bármit is dobjanak ránk.”

A rendőrség a gyanúsítottat az 55 éves Anthony James Kazmierczakként azonosította. „Elfogadhatatlan. Az erőszaknak és a megfélemlítésnek nincs helye Minneapolisban. Lehet, hogy nem értünk egyet, de nem sodorhatunk másokat veszélybe” – nyilatkozta Jacob Frey, a város polgármestere.

Nancy Mace republikánus képviselő is elítélte a támadást. „Bármennyire is vehemensen nem értek egyet a retorikájával – és ez így van –, egyetlen választott tisztségviselő sem nézhet szembe fizikai támadással. Mi nem ilyenek vagyunk” – mondta a The Guardian tudósítása szerint.

A nyomozás jelenleg is tart, a hatóságok vizsgálják a folyadék pontos összetételét és a támadó motivációját.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
„Megtörtént az első letartóztatás” - Nagy Ervin feljelentése után házkutatást tartottak és elfogtak egy férfit
A TISZA Párt képviselője arról írt, hogy a Fejér vármegyei rendőrség gyanúsítottként hallgatott ki egy férfit. A politikus a választási kampányban tett feljelentést szavazatvásárlás gyanúja miatt.


Nagy Ervin színész, a TISZA Párt megválasztott országgyűlési képviselője egy Facebook-bejegyzésben számolt be egy rendőrségi akcióról. Azt írta: „Megtörtént az első letartóztatás.” A politikus felidézte, hogy a választási kampány alatt tett feljelentést választási csalás gyanúja miatt.

A bejegyzés szerint az ügyben a hatóságok léptek. Nagy Ervin azt közölte, hogy egy nappal korábban a Fejér vármegyei rendőrség nyomozói házkutatást tartottak, elfogtak egy férfit, majd gyanúsítottként hallgatták ki.

A bejegyzés szerint „Tegnap a Fejér vármegyei rendőrség nyomozói házkutatást tartottak és elfogtak egy férfit, akit gyanúsítottként hallgattak ki.”

Az esetből a képviselő tágabb következtetést is levont, és az új kormány felelősségére is kitért. Azt írta, „az új kormány feladata, hogy biztosítsa az igazságszolgáltatás függetlenségét, a nyomozók pedig bizonyították, hogy ha a rendszer hagyja, akkor ők gyorsan és helyesen végzik a munkájukat.”

Nagy Ervin feljelentésének előzménye, hogy a kampány során nyilvánosságra hozott egy hangfelvételt, amelyen állítása szerint az hallható, amint valaki tízezer forintot kínál egy szavazatért. A politikus ezt követően tett hivatalos feljelentést választási csalás gyanújával.

A TISZA Párt országos szinten is sokat foglalkozott a választások tisztaságának kérdésével. A DE Akcióközösség és a TISZA civil hálózata szerint több mint négyezer önkéntesük, úgynevezett civil őrszemek figyelték a szavazás menetét.

Magyar Péter pártelnök a szavazás napján arról beszélt, hogy a szavazatvásárlás súlyos bűncselekmény.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Angolóráról rohant ki egy 15 éves budapesti diák, hogy megmentse egy férfi életét
A fiú a SzívCity alkalmazás riasztására hagyta el a tantermet, hogy egy közeli parkban segítsen egy eszméletlen férfin. A beteg keringése kétszer is összeomlott, de a fiú a mentők kiérkezéséig folytatta az újraélesztést.


Angolóráról rohant ki egy 15 éves budapesti diák, hogy megmentse egy ismeretlen férfi életét, akinek perceken múlt a sorsa. Bognár-Béres Gyula, a Közgazdasági Politechnikum diákja a telefonjára kapott riasztás miatt nem habozott, azonnal a közeli parkba sietett, ahol egy eszméletlen férfihoz kértek segítséget.

A helyszínre érve felismerte, hogy a férfi keringése leállt, és képzett elsősegélynyújtóként azonnal megkezdte az újraélesztést. Az Országos Mentőszolgálat beszámolója szerint a férfi pár perc után rövid időre lélegezni kezdett, de állapota ismét összeomlott.

A fiú ekkor sem adta fel, és folytatta az életmentést, amíg a kiérkező mentők át nem vették az ellátást.

A szakemberek kiemelték: a gyors beavatkozásnak kulcsszerepe volt abban, hogy a férfi keringése visszatért. A diák elhivatottságát mutatja, hogy saját kezdeményezésére egészségügyi bizottság alakult az iskolájában, ahol rendszeresen tart elsősegélynyújtó foglalkozásokat társainak. Az eset után visszatért az iskolába, és elnézést kérve számolt be az angoltanárának a történtekről - írta a Blikk.

Iskolája közleményben méltatta a diák tettét.

„Nagyon büszkék vagyunk rá, amiért segített megmenteni egy ember életét.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Vallomást tett a „Zsolti bácsi”-ügy koronatanúja, de az ügyészség arra kérte, ne hozza nyilvánosságra a nevet
Bangó Sándor vallomást tett az ügyészségen. A férfi a TikTokon közölte, hogy a hatóság a nyomozás érdekében arra kérte, ne beszéljen a történtekről.
F O. / Fotó: - szmo.hu
2026. május 08.



Bangó Sándor a TikTokon közölte, hogy vallomást tett az ügyészségen a sokat emlegetett „Zsolti bácsi” ügyében. A férfi a bejegyzésében azt is tudatta, hogy a hatóság kérésére egyelőre nem hozza nyilvánosságra az általa megnevezett személy kilétét és a vallomás további részleteit.

Bangó a titoktartás okáról azt írta:

„Az ügyészség azt mondta, egyelőre ne hozzam nyilvánosságra a nevét és további részleteket, mert ezzel veszélyeztethetném a folyamatban lévő nyomozást.”

A bejelentés újabb fordulatot jelent a Szőlő utcai javítóintézet körül kirobbant botrányban, ahol a hivatalos nyomozás már 2024 decembere óta zajlik. Az alapügyben a gyanú szerint az intézmény volt igazgatója és élettársa nehéz sorsú fiatal nőket használhattak ki, prostitúcióra kényszeríthették őket és elvehették a pénzüket. Az ügyészség korábbi közleményeiben emberkereskedelem, kényszermunka és más bűncselekmények gyanúja is szerepelt.

Az ügynek azonban van egy másik, a nyilvánosságban sokat emlegetett szála is, amely egy „Zsolti bácsi” néven emlegetett, eddig hivatalosan nem azonosított férfihez kötődik. Ebben a szálban vált kulcsszereplővé Bangó Sándor, aki a sajtóban „koronatanúként” vált ismertté. A férfi korábban a Szőlő utcai intézet lakója volt, és április végén a Kontroll.hu-nak adott interjúban, arcát és nevét is vállalva beszélt arról, hogy fiatalkorában szexuális visszaélések érték, és állítása szerint tudja, ki az a „Zsolti bácsi”. A mostani bejelentésről a Kontroll.hu Facebook-oldala számolt be.

A hatóságok már a botrány kirobbanása után komoly lépéseket tettek. 2025 őszén az ügyészség vette át a nyomozást, és külön nyomozócsoportot állított fel. Decemberben nagyszabású akciót tartottak az intézményben, ahol kutatásokat és lefoglalásokat végeztek, és meghallgatták az ott élő fiatalokat. Az ügy gyanúsítottjainak köre időközben tizenegy főre bővült, köztük van az intézmény volt igazgatója és több korábbi dolgozója is. A kormány végül a javítóintézet megszüntetéséről döntött, az intézmény idén március közepén jogutód nélkül megszűnt.

A mostani bejelentés azért számít fordulatnak, mert Bangó Sándor korábban bizonytalannak tűnt a hivatalos lépések megtételében.

Bár április végén jelezte, hogy ügyvédjével kiegészítené a tanúvallomását, később arról posztolt, hogy a teher lelkileg túl nagy számára, és nem biztos, hogy végig tudja vinni. Egy nappal később azonban ismét meggondolta magát, és jelezte, hogy mégis megteszi a szükséges lépéseket.

Az ügyészség mindvégig azt hangsúlyozta, hogy a nyomozás nem a nyilvánosság előtt zajlik, és a bizonyítékokat a hivatalos eljárás keretében kell értékelni. Azt egyelőre nem tudni, hogy az ügyészség hivatalosan megerősíti-e Bangó vallomástételének részleteit.

Via Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Nyomozás indult a „fekete pufajkások” ellen az Orbán Viktor győri kampányeseményén történtek miatt
A rendőrség eljárást indított Pintér Bence győri polgármester feljelentése alapján ismeretlen tettesek ellen. Az ügy azokat a biztonságiakat érinti, akik Orbán Viktor márciusi kampányeseményén léptek fel a tüntetőkkel szemben.


Aljas indokból elkövetett személyi szabadság megsértésének gyanúja miatt rendelt el nyomozást szerdán a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság a „fekete pufajkások” ügyében – írta a 24.hu. Az eljárás Pintér Bence győri polgármester március végi feljelentésére indult ismeretlen tettesek ellen.

Mint ismert, március 27-én Orbán Viktor Győrben, a Széchenyi téren tartott kampánybeszédet. Az eseményen a 24.hu szerint fekete ruhás, részben cégjelzés nélküli csoport és fideszes aktivisták próbálták megakadályozni, hogy az ellene tüntetők a miniszterelnök közelébe jussanak. A beszámolók szerint egy tiltakozót a földre is vittek.

„Így ér véget a következmények nélküli világ: a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság ismeretlen tettesek elleni feljelentésemre aljas indokból elkövetett személyi szabadság megsértése bűntettének gyanúja miatt nyomozást rendelt el a fekete pufajkások ügyében” – írta bejegyzésében a polgármester.

Pintér a Facebookon arról is írt, hogy a csoport tagjai transzparenseket téptek szét és lökdösődtek. A városvezető a fekete ruhásokat és megbízóikat is „Magyarország szégyeneinek” nevezte.

Az eseményeken részt vevő Ronin Security vezetője, Rőth Richárd a 444-nek korábban azt állította, hogy félrevezették őket, és abban a tudatban érkeztek a helyszínre, hogy egy másik cég, a Valton Security megbízásából fognak dolgozni.

Rőth Richárd tagadta, hogy ők „fideszes verőemberek” lennének.

A rendőrség korábban közleményben magyarázta a gyűlések rendjére vonatkozó szabályokat. Eszerint egy bejelentett gyűlés rendjét a szervező határozza meg, aki kizárhatja azt, aki a rendezvényt súlyosan megzavarja.

Az ügy egy eleve feszült győri politikai helyzetben robbant ki. Pintér Bence már az események után nem sokkal rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezte, hogy a rendőrségtől kérjenek magyarázatot.

A most indult nyomozás azt vizsgálhatja, hogy a fekete ruhás csoport tagjainak fellépése megsértette-e a tüntetők személyi szabadságát.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk