HÍREK
A Rovatból

Nem támogatják a rendkívüli jogrend meghosszabbítását az ellenzéki pártok


Link másolása

Az MSZP-s Harangozó Tamás azt mondta, amit a kormány csinál, nem válságkezelés, hanem a válság elmélyítése, és ehhez felelős politikai erő nem adhat hozzájárulást. Úgy látta ő is, hogy a kormány nem készítette fel az országot a járványra, amely így elszabadult. A miniszterelnök pedig most már nem vállalja a felelősséget a járványügyi védekezésért - tette hozzá. Szerinte a törvényjavaslatban a kormány politikai elismerést vár a járványügyi intézkedésekért és felsorolják azokat az intézkedéseket, amelyeknek semmi köze nem volt a járvány kezeléséhez, hanem pitiáner, politikai játszmát jelentenek. Ezek között említette a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói félévének érvénytelenítését.

Ezer sebből vérzőnek nevezte az oltási tervet és azt firtatta, miért nem sorolják előrébb a pedagógusokat, a kiskereskedelemben és a tömegközlekedésben dolgozókat.

Szerinte teljes nemzeti konszenzus van az oltás szükségességéről az országban. Hozzátette: az emberek védelme érdekében az unió által jóváhagyott vakcinákat kell használni, illetve az MSZP mindenkitől azt kéri, konzultáljon a háziorvosával.

Arató Gergely, a Demokratikus Koalíció (DK) politikusa közölte, hogy a DK nem támogatja a törvényjavaslatot, mert értékelése szerint káros, hibás és hatástalan intézkedésekhez kér utólag támogatást a kormány, másrészt mert úgy vélik, hogy a kormányoldal elvesztette a valósággal a kapcsolatát, az elmúlt hónapok pedig azt bizonyítják, hogy alkalmatlan a kabinet arra, hogy járványügyi helyzetet és a gazdasági válságot kezelje. Emellett - folytatta - a DK szerint a kormány nem az ország és a magyar polgárok érdekét tartja szem előtt, hanem saját kicsinyes pártpolitikai szempontjait.

"Ehhez nem adunk felhatalmazást, számon fogjuk kérni önökön az elvesztegetett életeket, a tönkretett emberi sorsokat, az ellopott közpénzmilliárdokat" - jelentette ki.

Úgy értékelt: a kormány elvesztette az ellenőrzést a járvány második hulláma felett, és most ennek folytatásához kér felhatalmazást. Szerinte nem az ellenzék miatt kezd elveszni a bizalom az oltások iránt, hanem azért, mert a kormány olyan vakcinákat erőltet, amelyek mögött nincs megfelelő ellenőrzés.

Az LMP-s Keresztes László azt mondta, a kormány nem élt, hanem visszaélt a rendkívüli felhatalmazással, amit az ellenzék megadott számára tavaly, és politikai támadást indított az önkormányzatok ellen a működőképesség szélére taszítva őket. Ezzel a közvetlenül magyar embereknek okoznak kárt, hiszen veszélyeztetik az alapvető közszolgáltatások ellátását - figyelmeztetett.

Bencsik János független képviselő arra hívta fel a figyelmet, hogy

a magyar emberek nem okítást várnak a politikusoktól és a kormány tagjaitól, hogy hogyan viseljék el a következő hónapokat, hanem példamutatást. Ezért - folytatta - ha mindennek zárva kell lenni, akkor zárják be Garancsi István kaszinóit is.

Szerinte könnyű úgy türelemre inteni, hogy valaki minden hónapban 1,6 millió forintos fizetést kap, miközben vannak olyanok, akik még csak most kapják meg a novemberben beígért bértámogatásukat.

Varga László, az MSZP képviselője közölte, hogy

az ellenzék egyöntetűen elutasítóan áll az előterjesztéshez, például azért, mert az tartalmaz egy politikai elismerést a kormánynak.

Ez szerinte teljesen felesleges, de illik a kormány "feudális" világához.

A novemberi helyzetben támogatható volt a koronavírus-járványról szóló javaslat, azonban ma egy felesleges politikai elismerésről is kellene dönteni, valamint az elmúlt három hónap meghozott kormányrendeleteiről is - mondta.

Elutasító álláspontjukat azzal is indokolta, hogy a kormány "hadjáratot indított" az ellenzéki önkormányzatok ellen, amit politikai boszorkányüldözésnek nevezett.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Novák Katalin gazdasszonya 700 ezret keres havonta, a titkárságvezetője 2,4 milliót
A bicskei kegyelmi botrány miatt idén februárban lemondott köztársasági elnök lakást egyelőre nem igényelt, titkárságot viszont igen. A titkárságvezető is sokat visz haza havonta.

Link másolása

Havi bruttó 700 ezer forintos fizetésért gazdasszonyt fizet az állam Novák Katalinnak - adta hírül az RTL Híradó.

A riport szerint Hadházy Ákos tudta meg a parlament belső intranetes hálózatáról, hogy ez a munkakör valójában egy házvezetőnőt takar.

A parlamenti honlapon gazdasszonyként szerepel ez a munkaköri leírás, havi bruttó 700 ezres fizetéssel.

Az is kiderült, hogy a bicskei kegyelmi botrány miatt idén februárban lemondott köztársasági elnök lakást egyelőre nem igényelt, titkárságot viszont igen.

A Szabad György irodaházban hárman dolgoznak Novák Katalinnak, a titkárságvezető havi bruttó 2 millió 400 ezer forintért.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
Ömlött a szennyvíz Normafa természetvédelmi területére Gattyán György szállodájából - videó!
A XII. kerület alpolgármestere a Népegészségügyhöz fordult azzal a határozott kéréssel, hogy zárassák be az objektumot mindaddig, amíg a probléma fennáll. A szakértői vizsgálat megkezdődött.

Link másolása

Bezáratná a Gattyán-féle szálloda-wellness központot a XII. kerületi alpolgármester, mert szennyvíz ömlött a Normafa természetvédelmi területére.

Fonti Krisztina a Facebookon tett közzé egy rövid videót, amiben megmutatta, hol történt mindez.


A bejegyzésben arról ír, hogy a természetkárosítás azért következett be, mert a magántulajdonos elmulasztotta átkötni a szállodája szennyvizét a nemrég elkészült csatornára.

"Haladéktalanul a Népegészségügyhöz fordultam azzal a határozott kéréssel, hogy zárassák be az objektumot mindaddig, amíg a probléma fennáll. A szakértői vizsgálat megkezdődött, annak lezárultával azt is megtudjuk majd, hogy ki a felelős a történtekért."

- áll a posztban.

FRISSÍTÉS:

A cikk megjelenés után a Gattyán György tulajdonában álló Docler cégcsoport az alábbi választ küldte az ügy kapcsán:

"Sajnálatosnak tartjuk, hogy az önkormányzat a vádaskodásra és a politikai kampányra helyezi a fókuszt, ahelyett, hogy elsőként beismerte volna az ügyben tanúsított hibáját, felelősségét. A megjelent hírrel kapcsolatban a valóság a következő: az önkormányzat új csatornahálózatot épített, majd adott át, ami üdvözlendő. Sajnos arról viszont a mai napig nem adtak semmilyen tájékoztatást, hogy az új hálózatra rá lehet kötni a szálloda szennyvizét, így a hotel, a régi csatorna hálózatra továbbította a szennyvizet, ahogy az elmúlt 20 évben is, amely a régi szakaszon, közterületen, eldugult, majd a felszínre tört, így derült ki a tájékoztatás elmúlasztása is.

Tehát: a szennyvíz nem a hotel területéről ömlött a zöld környezetre, hanem az általunk használt, közterületen lévő, szolgáltató által üzemeltetett csatornaszakaszból. Sajnálatos, hogy miközben a hotel havi több százezer forintot fizet csak csatornadíjra, a szolgáltató semmilyen tájékoztatást nem ad, hogy másik hálózatra kell átállnunk. Miután az önkormányzat jelezte a problémát, haladéktalanul átállunk az új gerincre, amely holnap megtörténik, addig is az esetleges további terhelés megszüntetése végett tartályos teherautóval oldjuk meg a szennyvíz kezelésünket. A hibánkon kívüli kárért az önkormányzat helyett is elnézést kérünk, a helyreállításban segítünk, a Normafa közös értékünk!"

- áll Nemes Tamás, a Docler cég kommunikációs és CSR vezetőjének levelében.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter reagált a vádakra, miszerint a NER-t segítik, ha ellenzéki vezetésű kerületekben indítanak polgármester-jelölteket
Varga Judit exférje szerint nem az döntött a kerületek kiválasztásánal, hogy ellenzéki, vagy kormánypárti polgármester van. Az volt a szempont, hogy a kerületi lakosok döntő többsége változást szeretne-e vagy sem.

Link másolása

Korábban írtunk róla, hogy Karácsony Gergely reagált arra, hogy reagált is arra, hogy Magyar Péterék ráindítanak egy jelöltet egy ellenzéki polgármesterre Budapesten.

Karácsony Gergely főpolgármester szerint a Tisza párt listaállítása önmagában nem baj, és a budapestiek érdekében akár együtt is tudnának működni.

Szerinte a NER lebontása a fontos, ennek az első lépése az volt, hogy 5 évvel ezelőtt, többi között a XVIII. kerületi polgárok is kiütöttek egy nagy téglát a falból, ezt nem kéne visszarakni, a NER lebontása jegyében.

Az viszont már baj szerinte, ha jelenleg ellenzéki vezetésű kerületekben állítanak polgármester-jelölteket, mert ezzel megosztják az ellenzéki szavazatokat.

Magyar Péter az RTL Híradónak azt mondta, nem az döntött a kerületek kiválasztásánal, hogy ellenzéki, vagy kormánypárti polgármester van.

"Nem volt ilyen szempont, mi azt néztük, hogy az adott kerületben a vezetés jól képviseli-e a budapestieket, vagy az adott kerületi lakosokat, vagy nem, a kerületi lakosok döntő többsége változást szeretne-e vagy sem, ezek voltak a szempontok"

- nyilatkozta Magyar az RTL Híradónak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Vona Gábor elmondta a véleményét Magyar Péterről: „csak egy epizódszereplő lett volna”
Szerinte a kegyelmi botrány kirobbanását követően szervezett influenszertüntetés egyfajta korszakváltást jelentett a hazai politikában, hiszen a tartalomkészítők olyan tömeget tudtak összehozni, amekkorára egyetlen ellenzéki szereplő sem volt képes korábban.

Link másolása

A Második Reformkor elnöke az Indexnek adott interjút. A beszélgetés során szóba került az elmúlt hónapokban több tüntetést is szervező politikus, Magyar Péter is.

Vona Varga Judit exférjét illetően is megfogalmazott néhány gondolatot. Véleménye szerint a kegyelmi botrány kirobbanását követően szervezett influenszertüntetés egyfajta korszakváltást jelentett a hazai politikában, hiszen a tartalomkészítők olyan tömeget tudtak összehozni, amekkorára egyetlen ellenzéki szereplő sem volt képes korábban. Az elnök szerint Magyar Péter is ennek az okozata.

"Ha akkor az influenszerek közül valaki bejelenti a színpadról, hogy pártot alapít, Magyar Péter csak egy epizódszereplő lett volna, és akkor most ők lennének, akik ezt a tömeget megmozdítják"

– mondta a Második Reformkor elnöke a lapnak.

Az interjúból az is kiderült, hogy a Vona Gábor vezette Második Reformkor is összegyűjtötte az európai parlamenti választáson való induláshoz szükséges 20 ezer aláírást.


Link másolása
KÖVESS MINKET: