Mire készülnek az oroszok? Bezár az USA kijevi nagykövetsége szerdán – súlyos légicsapásoktól tartanak
A kijevi Amerikai Nagykövetség rendkívül súlyos biztonsági figyelmeztetést adott ki, amelyben egy lehetséges nagyszabású légitámadás veszélyére hívják fel a figyelmet – írta meg a Sky News.
– közölte az ország konzuli ügyeinek hivatala egy, az X-en (korábban Twitter) közzétett bejegyzésben.
„Az amerikai nagykövetség azt javasolja az amerikai állampolgároknak, hogy készüljenek fel azonnali menedék keresésére, ha légiriadót jelentenek be.”
Ukraine: The U.S. Embassy in Kyiv received specific information of a potential significant air attack on Nov 20. The Embassy will be closed and recommends U.S. citizens be prepared to immediately shelter in the event an air alert is announced. https://t.co/ah0bpDfULK pic.twitter.com/m8cWXCXT2V
— Travel - State Dept (@TravelGov) November 20, 2024
A bejelentés néhány nappal azután érkezett, hogy a Biden-kormány közölte, engedélyezi az amerikai gyártmányú fegyverek használatát oroszországi célpontok ellen. Moszkva tegnap azt állította, hogy Ukrajna hat darab, az Egyesült Államok által szállított ATACMS típusú hosszú hatótávolságú rakétával támadta meg Oroszországot. Ezt Volodimir Zelenszkij és az ukrán kormányzat egyelőre nem erősítette meg.
A szomszédban dúló háború eszkalálódásának veszélye miatt Magyarországon is összeült a Védelmi Tanács.