Bár a kormány szerint a háztartások 75 százaléka belefér az átlagos keretbe, a legújabb felmérés szerint csak a lakosság 15 százalékát nem érinti a rezsicsökkentés korlátozása. A megkérdezettek harmada semmivel sem tud már spórolni, a villannyal többen képesek takarékoskodni, mint a gázzal – derül ki a Pulzus KutatóNapi.hu kérésére végzett kutatásból.
A lap szerint a válaszadók a villannyal jobban próbálnak takarékoskodni, mint a gázzal, vélhetően azért, mert ezzel könnyebb is. A gázzal, amit csak fűtésre vagy vízmelegítésre használnak, kevesebben tudnak spórolni. A megkérdezettek harmada viszont még lejjebb csavarja majd a fűtést a válaszok alapján.
A felmérés szerint a nők közül kevesebben nyilatkozták, hogy nem érinti őket a rezsicsökkentés visszavágása.
A férfiak főleg az árammal tudnak még takarékoskodni, a nők a jelek szerint hajlandóak alacsonyabbra venni a fűtést a télen, mint az eddig megszokott volt.
A lakosság életkori összetétele alapján a legrosszabbul a 60 év fölöttiek jártak a rezsicsökkentés korlátozásával, hiszen mindössze 9 százalékukat nem érinti ez az intézkedés.
Ez azért is megdöbbentő, mert a 60 év fölöttiek körében volt a legmagasabb azok aránya is, akik nem tudnak tovább spórolni a rezsin, mert eddig is csak a szükséges minimális mennyiséget használták.
Bár a rendelkezés bejelentése után az volt az alapfeltevés, hogy a rosszul szigetelt vidéki házak tulajdonosai lesznek az intézkedés vesztesei, a kutatás szerint mégis a legnagyobb arányban a budapestieket érinti a megszorítás: mindössze 14 százalékuk marad ki a rezsinövelésből.
Bár a kormány szerint a háztartások 75 százaléka belefér az átlagos keretbe, a legújabb felmérés szerint csak a lakosság 15 százalékát nem érinti a rezsicsökkentés korlátozása. A megkérdezettek harmada semmivel sem tud már spórolni, a villannyal többen képesek takarékoskodni, mint a gázzal – derül ki a Pulzus KutatóNapi.hu kérésére végzett kutatásból.
A lap szerint a válaszadók a villannyal jobban próbálnak takarékoskodni, mint a gázzal, vélhetően azért, mert ezzel könnyebb is. A gázzal, amit csak fűtésre vagy vízmelegítésre használnak, kevesebben tudnak spórolni. A megkérdezettek harmada viszont még lejjebb csavarja majd a fűtést a válaszok alapján.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Kiderült, kit indít a Tisza Párt Menczer Tamás választókerületében
Menczer Tamást a Pest vármegye 3. választókerületében indítja majd egyéni képviselőjelöltként a Fidesz a 2026-os választáson. Most pedig kiderült, hogy ki lesz a tiszás ellenfele.
Péntek este jelenti be Magyar Péter és a Tisza Párt elnöksége, hogy kik lesznek a képviselőjelöltjeik a 2026-os országgyűlési választáson.
A Fidesz képviselőjelöltjeinek listáját még nem hozták nyilvánosságra, azt azonban már tudni lehet, hogy a pilisvörösvári (Pest 3.) körzetben Menczer Tamást indítják majd egyéni képviselőjelöltként a 2026-os választáson.
Most kiderült, hogy Menczer Tamás tiszás ellenfele Bujdosó Andrea, a párt fővárosi frakcióvezetője lesz.
Bujdosó a Tisza jelöltállításának második fordulójában a szavazatok 69 százalékával nyert.
Péntek este jelenti be Magyar Péter és a Tisza Párt elnöksége, hogy kik lesznek a képviselőjelöltjeik a 2026-os országgyűlési választáson.
A Fidesz képviselőjelöltjeinek listáját még nem hozták nyilvánosságra, azt azonban már tudni lehet, hogy a pilisvörösvári (Pest 3.) körzetben Menczer Tamást indítják majd egyéni képviselőjelöltként a 2026-os választáson.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
A Tisza képviselőjelöltje lesz Ruszin-Szendi Romulusz, Radnai Márk és Rost Andrea is
Rost Andrea Jász-Nagykun Szolnok 1, Radnai Márk Komárom-Esztergom 2, míg Ruszin-Szendi Romulusz Hajdú-Bihar 5-ös választókörzetben lesz a Tisza Párt jelöltje.
Péntek este jelenti be Magyar Péter és a Tisza Párt elnöksége, hogy kik lesznek a képviselőjelöltjeik a 2026-os országgyűlési választáson.
A Tisza Párt több ismert arca is megmérette magát a jelöltállításon, többek között Rost Andrea operaénekes, Radnai Márk, Forsthoffer Ágnes és Tarr Zoltán alelnökök, Ruszin-Szendi Romulusz egykori vezérkari főnök, Bódis Kriszta a párt társadalompolitikai szakértője, Bujdosó Andrea budapesti frakcióvezető, illetve Nagy Ervin színművész is.
Az már biztos, hogy
a Tisza Párt hivatalos jelöltje lesz a választáson Rost Andrea (Jász-Nagykun Szolnok 1), Radnai Márk (Komárom-Esztergom 2), Ruszin-Szendi Romulusz (Hajdú-Bihar 5), Bujdosó Andrea (Pest 3), Bódis Kriszta (Pest 2) és Nagy Ervin (Fejér 4), Forsthoffer Ágnes (Veszprém 2) is.
Elindult Magyar Péter élő választási műsora, amelyben bemutatják, kik lesznek a Tisza Párt egyéni képviselőjelöltjei a 2026-os országgyűlési választáson.
Az élő műsort itt lehet követni:
Mutatjuk a győzteseket:
Baranya megye
• Ruzsa Diána (Baranya 1)
• Kovács Áron (Baranya 2)
• Rózsahegyi Áron (Baranya 3)
• Kapronczai Balázs (Baranya 4)
Bács-Kiskun megye
• Molnár János (Bács-Kiskun 2)
• Judák Zsol (Bács-Kiskun 3)
• Kovács Gyula (Bács-Kiskun 4)
• Orbán Árpád János (Bács-Kiskun 5)
• Csontos Bence (Bács-Kiskun 6)
Békés megye
• Bodóczi Tibor (Békés 1)
• Gombár Dávid (Békés 2)
• Gurzó Mária (Békés 4)
Borsod-Abaúj-Zemplén megye
• Juhász Roland (Borsod-Abaúj-Zemplén 1)
• Németh Csilla (Borsod-Abaúj-Zemplén 3)
• Hatala-Orosz Csaba (Borsod-Abaúj-Zemplén 4)
• Lontay László (Borsod-Abaúj-Zemplén 5)
• Bihari Zoltán (Borsod-Abaúj-Zemplén 6)
Budapest
• Weingand István (Budapest 5)
• Trentin Balázs (Budapest 7)
• Kátai-Németh Vilmos (Budapest 9)
• Boda Nikolett (Budapest 11)
• Jakab Zsuzsanna (Budapest 12)
• Müller Anna (Budapest 13)
• Szabó Alexandra (Budapest 14)
• Porcser Áron (Budapest 15)
Csongrád-Csanád megye
• Stumpf Péter Bence (Csongrád-Csanád 1)
• Gajda Attila (Csongrád-Csanád 2)
• Bárkányi Bence (Csongrád-Csanád 3)
• Dr. Ferenczi Gábor (Csongrád-Csanád 4)
Fejér megye
• Csiszár Béla (Fejér 1)
• Borics Milyás (Fejér 2)
• Nagy Richárd (Fejér 5)
Győr-Moson-Sopron megye
• Néher András (Győr-Moson-Sopron 2)
• Hallerné Nagy Anikó (Győr-Moson-Sopron 4)
• Porpáczy Krisztina (Győr-Moson-Sopron 5)
Hajdú-Bihar megye
• Tompa Enikő (Hajdú-Bihar 2)
• Csák László (Hajdú-Bihar 3)
• Kovács Petra Judit (Hajdú-Bihar 4)
• Göröghné Bocskai Éva (Hajdú-Bihar 6)
Heves megye
• Kiss János (Heves 2)
• Juhász Áron (Heves 3)
Jász-Nagykun-Szolnok megye
• Halmai Ferenc Tibor (Jász-Nagykun-Szolnok 2)
Komárom-Esztergom megye
• Sopov Ildikó (Komárom-Esztergom 1)
• Dr. Árvay Nikolett (Komárom-Esztergom 1)
Nógrád megye
• Szafkó Zoltán Péter (Nógrád 1)
Pest megye
• Jelencsik József (Pest 1)
• Pósfai Gábor (Pest 2)
• Tóthmajor Balázs (Pest 4)
• Miskolczi Orsolya (Pest 5)
• László Endre Márton (Pest 6)
• Trompler Ildikó (Pest 7)
• Balajti István (Pest 8)
• Perticsné Kácsor Andrea (pest 10)
• Szimon Renáta (Pest 11)
• Polgár György (pest 12)
• Hende Máté (Pest 13)
• Muhari Gergelyt (Pest 14)
• Tarr Zoltán (Pest 15)
Somogy megye
• Lőrincz Viktória (Somogy 1)
• Bakos Csaba Attila (Somogy 3)
• Csatári Ernő (Somogy 4)
Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
• Szakács Péter Lajos (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 2)
• Dicső Viktória (Szabolcs-Szatmár-Bereg 3)
• Simon Zsuzsanna (Szabolcs-Szatmár-Bereg 4)
• Bugya László (Szabolcs-Szatmár-Bereg 5)
• Barna-Szabó Tímea (Szabolcs-Szatmár-Bereg 6)
Tolna megye
• Sárosi József (Tolna 1)
• Szijjártó Gábor (Tolna 2)
• Cseh Tamás (Tolna 3)
Vas megye
• Rápli Róbert (Vas 1)
• Strompová Viktória (Vas 2)
• Horváth Nándor Zsolt (Vas 3)
Veszprém megye
• Gáspár Levente (Veszprém 1)
• Balatincz Péter (Veszprém 3)
• Ujvári Szilvia (Veszprém 4)
Zala megye
• Nagy Márta (Zala 1)
• Varga Balázs (Zala 2)
• Lovkó Csaba (Zala 3)
Cikkünket frissítjük!
Elindult Magyar Péter élő választási műsora, amelyben bemutatják, kik lesznek a Tisza Párt egyéni képviselőjelöltjei a 2026-os országgyűlési választáson.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
A német kancellár emlékeztette Orbánt, milyen következménye volt a legutóbbi moszkvai útjának
Orbán Viktor az olcsó energiára hivatkozva utazott a Kremlbe, de a németek a tavalyi gyerekkórház-támadásra emlékeztették a magyar kormányfőt. A miniszterelnök szerint a legfőbb cél a béke megteremtése.
Friedrich Merz német kancellár pénteken, élesen bírálta Orbán Viktor magyar miniszterelnök moszkvai útját, írja a hvg.hu. Merz szerint a magyar kormányfő most is „európai mandátum nélkül” utazott tárgyalni. Orbán Viktor november 28-án Vlagyimir Putyin orosz elnökkel találkozott a Kremlben, a megbeszélés hivatalos témája Magyarország energiaellátásának biztosítása és az ukrajnai háború volt. A tárgyalás nyilvános részében Putyin méltatta Orbán „kiegyensúlyozott” álláspontját Ukrajna ügyében, és kijelentette: „olyan atmoszférát teremtettünk, amelyben minden kérdést meg lehet vitatni”. Orbán Viktor annyit tett hozzá, hogy „nagyon reméljük, hogy az asztalon lévő javaslatok elvezetnek a tűzszünethez és a békéhez”.
A német kancellár szerint a tavalyi vizit nem csupán eredménytelen volt.
„A legutóbbi látogatás nemcsak sikertelen volt. Néhány nappal a látogatás után az orosz hadsereg a leghevesebb támadásokat hajtotta végre, civil infrastruktúra és civil célpontok ellen is Ukrajnában”
– mondta a német kancellár. Hasonlóan kritikus hangot ütött meg Robert Golob szlovén miniszterelnök is.
„Attól tartok, Orbán Viktor már jó ideje nem az európai csapatért játszik. Nem várunk semmilyen hasznot, sem előnyt ettől a látogatástól”
– fogalmazott.
A bírálatok hátterében a 2024. július 8-i események állnak. Három nappal Orbán Viktor akkori moszkvai útja után Oroszország országos rakétatámadást indított Ukrajna ellen. A csapások során súlyos károkat szenvedett többek között a kijevi Okhmatdyt gyermekkórház is. A légitámadások halálos áldozatainak számát a különböző jelentések legalább negyvenre becsülték. Közvetlen oksági kapcsolatot a látogatás és a légicsapások között nem állapítottak meg, a bírálatok az események időbeli egybeesésén alapulnak.
A moszkvai találkozóval egy időben az Európai Unióban továbbra is napirenden van a befagyasztott orosz állami vagyon felhasználásának kérdése Ukrajna támogatására. A vita egy körülbelül 140 milliárd eurós, mai árfolyamon nagyjából 53,4 ezer milliárd forintos keretről szól, amelyet Ukrajna újjáépítésére fordítanának, de a tagállamok között nincs teljes egyetértés a pénzügyi konstrukcióról.
Friedrich Merz német kancellár pénteken, élesen bírálta Orbán Viktor magyar miniszterelnök moszkvai útját, írja a hvg.hu. Merz szerint a magyar kormányfő most is „európai mandátum nélkül” utazott tárgyalni. Orbán Viktor november 28-án Vlagyimir Putyin orosz elnökkel találkozott a Kremlben, a megbeszélés hivatalos témája Magyarország energiaellátásának biztosítása és az ukrajnai háború volt. A tárgyalás nyilvános részében Putyin méltatta Orbán „kiegyensúlyozott” álláspontját Ukrajna ügyében, és kijelentette: „olyan atmoszférát teremtettünk, amelyben minden kérdést meg lehet vitatni”. Orbán Viktor annyit tett hozzá, hogy „nagyon reméljük, hogy az asztalon lévő javaslatok elvezetnek a tűzszünethez és a békéhez”.
A német kancellár szerint a tavalyi vizit nem csupán eredménytelen volt.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!