HÍREK
A Rovatból

Merkely Béla: Magyarországon nem lesz negyedik hullám

A SOTE rektora arról is beszélt: nem érdemes az ellenanyagszintet magánellátás keretében méretni, mert az „nem is alkalmas semmire”.
MTI - szmo.hu
2021. június 06.



Ott, ahol ilyen magas a koronavírus elleni átoltottság, mint Magyarországon, nem fog bekövetkezni negyedik hullám - mondta a Semmelweis Egyetem rektora a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.

Merkely Béla a műsorban arról beszélt, Magyarországon nagy valószínűséggel közel vagyunk a nyájimmunitás eléréséhez, vagy már el is értük, ez azonban nem jelenti azt, hogy egyes emberek, családok, akik nem oltatták be magukat, nem fertőződhetnek meg.

Felhívta a figyelmet arra, hogy azok között, akik nincsenek beoltva, továbbra is lehetnek súlyos lefolyású, akár halállal végződő megbetegedések is.

Azt mondta, arra számít, hogy tovább csökken a kórházban lévők száma, és mihamarabb egyszámjegyűre csökken a napi halálesetek száma, majd a járvány a nyár folyamán "teljes mértékben eltűnik".

Merkely Béla arról is beszélt, hogy aki már átesett a koronavírus-megbetegedésen, annak - nemzetközi adatok szerint - elég egy védőoltás beadása is. Ahol volt bizonyított fertőzöttség, ott az első vakcina az úgynevezett "booster", azaz gyorsító hatású oltás - mondta, kiemelve: aki viszont nem esett át a betegségen, annak nagy szüksége van a második oltásra is, mert az fogja jelentős mértékben emelni a szervezetben az ellenanyag szintjét és növelni a sejtes immunitás aktivitását.

A szakember szavai szerint tehát aki átesett a betegségen, annak egy oltásra van szüksége, aki viszont nem, annak kettőre, és ha ezek megvannak, akkor az ember biztos lehet abban, hogy jelentős betegség nála már nem tud kifejlődni.

Arra a felvetésre, hogy vannak, akik szerint - mivel a második oltás után nincs a szervezetükben elég antitest - szükséges lenne egy harmadik oltás is, Merkely Béla elmondta: az ellenanyagszint pontosan nem mérhető.

Közölte, sokféle ellenanyag keletkezik, a fertőzöttségi állapotoktól, oltásoktól függően "más és más típusú védettség alakul ki", ezeket pedig nem lehet "egy az egyben összehasonlítani". Hozzátette: az is számít, hogy az oltás vagy átfertőzöttség mikor történt.

A szervezet úgy alakítja ki a védettségét, hogy közvetlenül a megfertőződés vagy oltás után átmenetileg folyamatosan nő az ellenanyagszint, majd - mivel nincs rá szükség, hogy nagy mennyiségű ellenanyagot képezzen - ez csökkenni fog. De ott vannak a memóriasejtek, amelyek "emlékeznek" arra, hogyan kell az ellenanyagot újratermelni, hogyan kell felépíteni a sejtes immunitást, ennek következtében egy második találkozásnál már "azonnal lépni tudnak", a reakció azonnal maximális lesz és nem alakul ki megbetegedés - magyarázta.

Merkely Béla szerint nem érdemes az ellenanyagszintet magánellátás keretében méretni, mert az "nem is alkalmas semmire".

A negyedik hullámmal kapcsolatban azt mondta, a gyógyszergyártók figyelik, a vírusmutánsok közül van-e olyan, amely "megkerüli" a rendelkezésre álló oltásokat.

Én most biztos vagyok benne, jelenleg a világban nincsen olyan mutáns, amely bármilyen módon veszélyeztetné az emberiséget azzal, hogy ki tudná kerülni a környezetünkben nagy mennyiségben használt oltóanyagokkal elért védettséget

- jelentette ki a Semmelweis Egyetem rektora.

Hozzátette: "ott, ahol ilyen magas az átoltottság, mint Magyarországon, nem fog bekövetkezni negyedik hullám".

Merkely Béla szólt arról is, hogy a járványt akkor tudjuk véglegesen magunk mögött hagyni, ha az átoltottság a világ többi országában is egyre magasabb lesz.

Közölte, a nagyszámú fertőződésnek az lehet a következménye, hogy vírusmutációk jönnek létre. Megjegyezte: létrejöhet olyan mutáns, amely nagyon távol van Magyarországtól, és akkor a visszafertőződés lehetősége elméletileg fennáll.

A szakember egyúttal arra figyelmeztette az oltás nélkül külföldre utazni szándékozókat, hogy ott nagy a fertőzés veszélye.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
730 ezres pólóban fogadhatta cégcsoportja dolgozóit Mészáros Lőrinc a családi napon
Hétvégén kibérelték a Hungexpo területét, ahol értékes ajándékokat is lehetett nyerni. A milliárdos üzletemberen feltehetően egy Dolce & Gabbana Balardi felső volt.
Malinovszki András - szmo.hu
2025. szeptember 17.



Hétvégén tartotta dupla családi napot tartott Mészáros Lőrinc cégcsoportja az erre az alkalomra kibérelt Hungexpo területén. A 444 cikke szerint az eseményen fizetésemelést ígértek, Suzukikat sorsoltak tombolán, a jelen levő pedig ingyen ehettek és ihattak.

A lap egyik olvasója pedig most kiszúrta, hogy a főfőnök, Mészáros Lőrinc nem akármilyen ruhában jelent meg az eseményen.

A látszólag egyszerű, fekete póló valójában egy egy Dolce & Gabbana Balardi, ami 731,95 euróba, vagyis 285 ezer forintba kerül.

A 444 megjegyzi ugyanakkor, hogy most leértékelve mindössze 454,95 euróért, vagyis 177 ezer forintért hozzá lehet jutni.

A Károly nevű a költői kérdést is feltette: „Az nem úgy szokott lenni, hogy extrém drágát az hord, aki azt akarja játszani, hogy nagyon gazdag? Vagy aki nagyon gazdag, az mindig osztrigát eszik reggelire? Ezt kérem, egyszer majd kérdezze meg egy nagyon gazdag embertől”. Így a lap most 3 mondatos miniesszét vár olvasóitól a témában.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Rossz hír az Orbán-kormánynak: az Európai Bizottság Trumppal karöltve felgyorsítaná az orosz olaj és gáz kivezetését
A bejelentés egy, az amerikai elnökkel folytatott egyeztetés után érkezett, és további gazdasági nyomásgyakorlásról szól. A készülő csomag a kriptodevizákra, a bankokra és az energiára koncentrál, új korlátozásokat vetítve előre.


Az új amerikai irányvonalhoz igazodva, Trump követeléseinek eleget téve az Európai Bizottság fel kívánja gyorsítani az EU (Magyarország és Szlovákia) leválasztását az orosz energiahordozókról, írja a hvg.hu.

„Jó beszélgetésen vagyunk túl az amerikai elnökkel” – jelentette be az X-en Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke. Beszámolója szerint arról egyeztettek, „hogyan erősíthetjük közös erőfeszítéseinket Oroszország gazdasági nyomás alá helyezésére további intézkedések révén”.

Ennek érdekében „a bizottság hamarosan bemutatja a 19. szankciócsomagját, amely a kriptodevizákat, a bankokat és az energiát célozza.”

Oroszország háborús gazdasága, amelyet a fosszilis energiahordozókból származó bevételek tartanak fenn, finanszírozza az ukrajnai vérontást. Ennek megszüntetése érdekében

„a bizottság javasolni fogja az orosz fosszilisenergia-import kivezetésének felgyorsítását.”

A bejelentés meglehetősen rossz hír Magyarország, illetve az Orbán-kormány számára. Magyarország az orosz energiahordozók egyik utolsó közvetlen európai vevője, kőolajat és gázt importál nagy mennyiségben Oroszországból. Illetve az orosz Roszatom új atomerőművet épít Pakson.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter szerint Szalay-Bobrovniczky Kristóf testőre saját magát lőtte meg, egyben összeszedte, miért tartja alkalmatlannak a minisztert
A Tisza Párt elnöke szóvá tette azt is, hogy a honvédelmi miniszter soha nem volt katona, több ezer harcedzett katonát bocsát el háborús veszélyhelyzetben, valamint nyaral és lángosozik, miközben háborús veszélyhelyzetben kirabolják a Kecskeméti Katonai Repteret.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. szeptember 17.



„Van annak egy diszkrét bája, amikor Orbán Viktorék kérik számon másokon a szakmaiságot és a felelősségvállalást...” - reagált szerdán Magyar Péter Szalay-Bobrovniczky Kristóf posztjára.

„Orbán Viktornak olyan “honvédelmi” minisztere van háborús veszélyhelyzetben, aki soha nem volt katona, semmilyen honvédelmi végzettsége nincs”

- tette hozzá a Tisza Párt elnöke. Magyar ezután hosszas felsorolásba kezdett:

„Orbán olyan emberre bízta a magyar honvédség vezetését:

- aki nem tudja mit jelent a kétéltű lánctalpas jármű;

- aki nem tudja megkülönböztetni a lőporfüstöt a bográcsozás füstjétől;

- aki maximum ólomkatonákat látott, mielőtt miniszter lett;

- aki külön osztályt hozott létre a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálatnál a testőrségének;

- akinek a testőre saját magát lövi meg;

- aki nyaral és lángosozik, miközben háborús veszélyhelyzetben kirabolják a Kecskeméti Katonai Repteret;

- aki a saját cégétől rendel tízmilliárdokért helikoptereket;

- aki több ezer harcedzett katonát bocsát el háborús veszélyhelyzetben;

- aki Csádba küld magyar katonákat egy polgárháborús övezetbe;

- aki nem vállalja a felelősséget azért, hogy egy kormánytisztviselő hölgy egy elhibázott önkéntes kiképzés során kézigránát robbanásban elveszítette a két kezét;

- aki tízmilliárdokat harácsolt össze a Nemzeti Együttbűnözés Rendszerében, de a kaszinói bevétele után nem szeret adót fizetni;

- akinek a felesége 500 millió forint közpénzt égetett el a főpolgármesteri kampányban, majd az ígéretei ellenére visszalépett a választástól.”

„Elég volt! Jövő áprilistól az ilyen emberek legfeljebb egy terepasztalnál játszhatnak katonásdit, vagy a gazdálkodj okosan társasjáték közben égethetik mások pénzét” - zárta a bejegyezést Magyar Péter.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Szalay-Bobrovniczky Kristóf megerősítette, hogy lövés érte egyik testőrét Ankarában
Magyar Péter szerdán azonnali tájékoztatást kért arról, mi történt február 4-én Ankarában. A honvédelmi miniszter közlése szerint a megsérült személyvédő azóta már felépült és szolgálatba állt.


„A törökországi vétlen lövés által megsérült személyvédő felépült, és azóta már szolgálatba is állt”

- írta a Facebookon Szalay-Bobrovniczky Kristóf, amit a 24.hu szúrt ki.

A honvédelmi miniszter ezt azután közölte, hogy Magyar Péter szerdán azonnali tájékoztatást kért arról, „mi történt február 4-én Ankarában, ahonnan AIR MEDAVAC repülővel 3 orvos hozta haza lőtt sérüléssel Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter egyik testőrét”.

Magyar hozzátette: a miniszter 4 testőrt vitt magával egy baráti NATO-országba.

Szalay-Bobrovniczky további részletet nem írt a lövésről. Reakciójában ezt is közölte:

„Annak pedig, hogy egy mindenkor hivatalban lévő minisztert a hatályos szabályok szerint hogyan védik, semmi köze nincs ahhoz, hogy egy tiszás politikus, egy exkatona közveszélyes módon, fegyverrel az oldalán mászkál az emberek között.”

A miniszter Ruszin-Szendi Romulusz fegyverviseléséről így fogalmazott: „a fegyveres botrány miatt nagy az idegesség a Tiszában és Magyar Péter nagy bajban van, ezért terel, támad, hazudik”.

Majd pár sorral lejjebb elismerte, hogy lövés érte a testőrét.


Link másolása
KÖVESS MINKET: