Magyar Péter ismét nekiment a MÁV-nak és Lázár Jánosnak: Az a legalja, amikor odaírják a szar mellé, hogy szép és jó
Magyar Péter keddi élő bejelentkezésében a MÁV helyzetéről, a hétvégi vasúti fennakadásokról és Lázár János közlekedési miniszterről is beszélt. A politikus több kérdést is felvetett a vasúti közlekedéssel, illetve a kormányzati döntésekkel kapcsolatban, írta a Telex.
A hétvégén több ezren maradtak veszteglő szerelvényeken, pályákon vagy pályaudvarokon – ivóvíz és mindenféle remény nélkül, hogy eljussanak A-ból B-be, fogalmazott. Hozzátette, hogy „ami most szombaton történt, az csak a jéghegy csúcsa”, az utasok biztonságban és pontosan szeretnének eljutni úti céljukhoz.
Szerinte Lázár János felelőssége egyértelmű, őt a „magyar történelem legrosszabb közlekedési miniszterének” nevezte, és
Úgy véli, ezek az intézkedések emberéleteket veszélyeztetnek.
Magyar szerint az sem világos, miért álltak le a beszerzések, és az uniós források elapadása csak az okok egyike. A politikus megjegyezte, hogy 2019-ben 3,6 év volt a magyar vonatok összesített késése, 2024-ben viszont ez már 6,9 évre emelkedett.
Beszélt arról is, hogy szerinte a mozdonyok és a szerelvények átlagéletkora negyven év felett van, sőt, olyan szerelvényről is hallott, amely 66 éves. Kiemelte, hogy most 30 éves járműveket lízingelnek, miközben más országok új kocsikat szereznek be uniós támogatással. Szólt arról is, hogy több szerelvényen nyáron nem lehet kikapcsolni a fűtést, az ablakokat sem lehet lehúzni, és a klíma sem működik.
Úgy fogalmazott, hogy 15 év kormányzás után az egyik fő vállalás az volt, hogy kitakarítják a vonatok vécéit, de ez sem valósult meg. Azt is szóvá tette, hogy
Szerinte az a legcinikusabb, hogy a miniszter arra hivatkozik: nincs pénz a fejlesztésekre. Ezzel kapcsolatban így fogalmazott: „Na de miért nincs pénz? Kinek az ipari méretű korrupciója miatt nem jönnek az uniós források?”
Magyar Péter azt is mondta, hogy Lázár János több helyről kap többmilliós összegeket, miközben „totális káosz, ami folyik a MÁV-nál”. Felidézte azt is, hogy Lázár gúnyosan bemondatta a szerelvényeken: „a MÁV-ra mindig lehet számítani, ellentétben a fővárossal”, majd pár órára leállt a vasúti közlekedés.
Az élő adásban szóba került Lázár vagyonnyilatkozata is.
Hozzátette, hogy a batidai vadászkastélyt tulajdonló cégben Lázár már 40 százalékos részesedéssel bír, és szerinte az, hogy csak ő vesz ki pénzt a vállalkozásból, arra utal, hogy a többi tulajdonos stróman lehet.
Magyar szerint
Úgy fogalmazott: „A NER ma már nem egy kormány, hanem egy kaszt, Orbán és a háromezer bűntársának a klubja, akiknek a magyar nép fizeti a tagsági díjukat.”
A politikus arról is beszélt, hogy szerinte nem az a fő probléma, ha valaki meggazdagszik, hanem az, amit utána tesz. Egy videót is lejátszott, amelyben többek között Lázár János, Mészáros Lőrinc és Tiborcz István anyagi helyzetéről volt szó. Azt mondta: „nem az a baj, ha valaki kemény munkával, szorgalommal, lemondással évtizedek alatt tehetős emberré válik. Ami elfogadhatatlan, és ami miatt a magyarok el fogják zavarni ezt a korrupt, urizáló kormányt és az oligarcháit, hogy miközben mindent ellopnak, az arcunkba tolják a kivagyi, pökhendi, mondjuk ki, szánalmas életmódjukat.”
Végül így zárta gondolatait: „remélem, hogy tudja, hogy ugyanannyival távozunk ebből a földi életből, mint amennyivel jöttünk. És mindenkinek el kell számolnia a tetteivel előbb vagy utóbb.”