Lincshangulat lett Lázár János fórumán Miskolcon, miután megjelent Szabó Bálint
Szabó Bálint már a fórum kezdete előtt trombitával „szórakoztatta” a tömeget az Avas lakótelepen, Miskolcon, ahol Lázár János tartotta a kilencedik Lázárinfót. A politikus akkor is elővette hangszerét, amikor a miniszter a mikrofonhoz lépett, de ekkor megkönnyebbült taps fogadta a tárcavezetőt – írta meg az Atv.hu.
Lázár János köszöntötte a résztvevőket, de Szabó ismét trombitálni kezdett. Ekkor valaki meglökhette, mert hirtelen eltűnt az emelvényről. Ezután többször is visszalépett a színpadra, és hangosan próbált mondani valamit a miniszternek.
Szabó ezt mondta: „Valaki a Fidesz részéről lelökött”. Emlegette a Harcosok Klubját és a gyűlöletpolitikát, majd a minisztert is megvádolta, hogy ő lökte le. Lázár ezt cáfolta, és elnézést kért annak az ismeretlennek a nevében, aki miatt Szabó „leesett” a színpadról. Azt mondta: „Szeretnék tőle elnézést kérni, bárki is volt, és maradjál itt nyugodtan”.
Szabó láthatóan nem hatódott meg a bocsánatkéréstől, újra a szájához emelte a trombitát, és elnyomta vele a beszédet. Lázár végül meg tudta tartani a fórumot, miközben Szabó mellette állva folyamatosan kommentálta az elhangzottakat.